|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  17 18 [19] 20 21   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
3.5.2013 22:28:40   
tnade
Теодора кажува што правеле во градинка, што јаделе, смешна е кога јаде ако се накапе или не дај боже да и капне на маса, ВЛАЖНО МАРАМЧЕ ДАЈ, БРЗО БРЗО и вика јади после ќе избрисеме не бре нема шанси, ама и највеке што ме радува се одвикнуваме од памперси, два дена не се помочала во гаки...не дозволува некој да каже пцовка-срамота било user posted image

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 451
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
21.5.2013 21:44:59   
deluxe
Eve tokmu ovde, i tokmu sega ,ke si ja pofalam kerkickata za osvoenata pofalnica na natprevarot po matematika user posted image
mnoogu sum gorda bidejki ne e na mama (tapa po matematika user posted image )


_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 452
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
24.5.2013 10:23:25   
Bethany
Јас да го пофалам мојот син дека е многу умен кога одиме на гости некаде.
Значи му носам играчка, тој малку со неа се игра, ништо не фаќа по куќата што не смее, кафиња, чаши, друго нешто на масичката не фаќа и не бута, се прошета, протрчи, се смее, ама ми е многу битно што нема лом после нас. Има трпение и се уште се убаво разбираме со збор. Се надевам дека така и ќе остане понатаму.
Знам дека многу улога игра и темпераментот на детето, ама не сакам кога луѓето со деца на гости, или во ресторан, воопшто на јавни места, остават хаос како бомба да е падната, па на тие што треба да распремат позади нив им се смачи од се.
Слободно викајте не на гости, примерни сме user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 453
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
24.5.2013 14:39:10   
zzaa
deluxe RRuser posted image user posted image user posted image za kerkickata da i se mnozat pofalnicite i nagradite,a sto natprevar bese kengurce li?
Bethany RRuser posted image user posted image user posted image za sinceto,taka da si podolzi da si bide umen i pameten.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 454
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
24.5.2013 23:43:11   
deluxe
deluxe RR za kerkickata da i se mnozat pofalnicite i nagradite,a sto natprevar bese kengurce li?


Да zzaa кенгур натпревар и тоа прв пат учествува,следниот пат да се надеваме на освоено местоuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 455
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
24.5.2013 23:46:35   
miana
bravo be,bravo...Jas sum dibidus po matematika ama zatoa mm e zakon..Se nadevam decava na nego ke se metnat

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 456
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
24.5.2013 23:53:42   
kikicka
Немој да мислиш дека така ке биде секогаш. Оно немора да значи и јас ова што го пишувам ама такво беше и моете дете се додека не порасна и почна да разбира. Има време сега за сега уживајте додека сте мирни и умни.user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR

Јас да го пофалам мојот син дека е многу умен кога одиме на гости некаде.
Значи му носам играчка, тој малку со неа се игра, ништо не фаќа по куќата што не смее, кафиња, чаши, друго нешто на масичката не фаќа и не бута, се прошета, протрчи, се смее, ама ми е многу битно што нема лом после нас. Има трпение и се уште се убаво разбираме со збор. Се надевам дека така и ќе остане понатаму.
Знам дека многу улога игра и темпераментот на детето, ама не сакам кога луѓето со деца на гости, или во ресторан, воопшто на јавни места, остават хаос како бомба да е падната, па на тие што треба да распремат позади нив им се смачи од се.
Слободно викајте не на гости, примерни сме user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 457
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
24.5.2013 23:58:56   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

bravo be,bravo...Jas sum dibidus po matematika ama zatoa mm e zakon..Se nadevam decava na nego ke se metnat


Кај тебе има надеж да се на мт. но кај мене и двајцата сме антиталенти за математика,ова е чудо бидејќи ќерками сака математика(во слободно време си бара да и пишувам задачи и да решаваuser posted image )

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 458
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
25.5.2013 23:18:45   
Bethany
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Немој да мислиш дека така ке биде секогаш. Оно немора да значи и јас ова што го пишувам ама такво беше и моете дете се додека не порасна и почна да разбира. Има време сега за сега уживајте додека сте мирни и умни.user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR

Јас да го пофалам мојот син дека е многу умен кога одиме на гости некаде.
Значи му носам играчка, тој малку со неа се игра, ништо не фаќа по куќата што не смее, кафиња, чаши, друго нешто на масичката не фаќа и не бута, се прошета, протрчи, се смее, ама ми е многу битно што нема лом после нас. Има трпение и се уште се убаво разбираме со збор. Се надевам дека така и ќе остане понатаму.
Знам дека многу улога игра и темпераментот на детето, ама не сакам кога луѓето со деца на гости, или во ресторан, воопшто на јавни места, остават хаос како бомба да е падната, па на тие што треба да распремат позади нив им се смачи од се.
Слободно викајте не на гости, примерни сме user posted image



Што знам Кикичке, јас земав во предвид дека уште на оваа возраст децата се многу активни, ама мислам дека тој знае што треба а што не треба да фаќа, што е дозволено, а што не.
И сега и кога ќе биде поголем и понатаму никогаш нема да смее да ги фаќа и ломи туѓите работи, ниту дома, а не па некаде на гости. Или да фрла и мава по чаши и шољи и да обара се што е пред него, намерно. Ако дојде до такви испади, правец дома, па дома ќе се коригираме. user posted image
Знам дека доста улога има темпераментот на детето, ама повеќето мислам е до воспитувањето. Многу, многу разбираат, некогаш се запрепастам што ме разбере а јас и не очекував. Ми оди во прилог што не е инаетливо дете и своеглаво, а мислам дека такви деца тие особини ги покажуваат уште на помала возраст него што е тој сега, така да искрено мислам дека нема да има баш драстични разлики ни за година дена. Мислам ако сега се разбира од збор, во повеќето ситуации, па очекувам кога уште повеќе разбира да биде уште поумен.
Ај ќе пишам пак за некое време, се надевам нема да бидам разочарана user posted image

Инаку, ај пак да го пофалам user posted image
Денес му беше трет пат како оди на фризер. првите два пати многу плачеше (јас не знам, тоа со татко му оди на фризер-машки де) и после му збореше мм кога и да поминуваат во прошетка покрај салонот за шишање како ќе ја скратува косата и му импровизираше како ќе му се ишиша коса итн. и тој го слушаше и денес кога го одведе се време стоеше мирно и се смееше. user posted image Се разбират, некогаш само им треба повеќе припрема. Уште сега почнувам да му зборувам за голема вода и песок и му покажувам слики па кога ќе одиме на море да не се плаши да спусти нозе на песок ко лани.user posted image

Мали умни глави user posted image



< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 25.5.2013 23:21:37 >

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 459
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
28.5.2013 9:44:11   
Tanjat7880
ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR

Eve tokmu ovde, i tokmu sega ,ke si ja pofalam kerkickata za osvoenata pofalnica na natprevarot po matematika user posted image
mnoogu sum gorda bidejki ne e na mama (tapa po matematika user posted image )


Ejjj deluxe,i nie dovleckavme vakva pofalnica za osvoeno prvo mesto na natprevar po matematikauser posted image user posted image user posted image za nashite matematicari
A Kenguror e drugo testiranje i tamu bevme no osvoivme 64 poeni,a vie?!

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 460
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
28.5.2013 10:49:57   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880

ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR

Eve tokmu ovde, i tokmu sega ,ke si ja pofalam kerkickata za osvoenata pofalnica na natprevarot po matematika user posted image
mnoogu sum gorda bidejki ne e na mama (tapa po matematika user posted image )


Ejjj deluxe,i nie dovleckavme vakva pofalnica za osvoeno prvo mesto na natprevar po matematikauser posted image user posted image user posted image za nashite matematicari
A Kenguror e drugo testiranje i tamu bevme no osvoivme 64 poeni,a vie?!

оголем и понатаму никогаш нема да смее да ги фаќа и ломи туѓите работи, ниту дома, а


user posted image user posted image user posted image Браво за малите математичари.

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 461
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
1.6.2013 14:17:22   
AnnaMolly RR
Можеби ќе ви се чини дека ова не е голем повод за фалење, ама мене ми е :)

КОНЕЧНО на три години возраст Филип почна да јаде црвена храна :) До пред две недели не сакаше да погледне нешто црвено (домат, цреши, јаготки, црвен овошен јогурт...) а пред две недели проба домат и ептен го бендиса, а вчера цреши. Сега јаготките ми се на ред :)
Не знам што му беше проблемот со црвената храна, ама и кога носев јас да јадам црвено, тој викаше „Тргни го, не сакам да го гледам“ user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 462
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
10.6.2013 9:22:01   
Mihaela 2010
Nie sme vo faza na boenje,dali so drveni ili so flomasteri i sum pre zadovolna od toa kako boi,pa duri i crta...boenkine ko jas da sum gi izbojala,ne izleguva od linija,pedantno i vo skladni boiuser posted image user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 463
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
10.6.2013 9:24:52   
Yummy Mammy
Vcera dever mi skrisno mi vika: Do you want icecream? A mojava mudrica, od daleku se dere: Me want icecream, me want icecream! user posted image user posted image user posted image
Casovite angliski vo gradinka navistina se isplatele. Otsega ke mora po doma germanski da ucime za skrisno da zborime.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 464
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
10.6.2013 13:12:32   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Nie sme vo faza na boenje,dali so drveni ili so flomasteri i sum pre zadovolna od toa kako boi,pa duri i crta...boenkine ko jas da sum gi izbojala,ne izleguva od linija,pedantno i vo skladni boiuser posted image user posted image

ЕЕ за ова и ја смора да ј апофалам, во последно време сум зачудена како бои. Дали дека ја немав видено дома, а во градинка редовно бојат па се извежбала како требаuser posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 465
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
10.6.2013 13:14:52   
deluxe
Еве морам јавно а ја пофалам керка ми и таа учествува во играта собира колачиња,лепчиња итнuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 466
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
11.6.2013 15:21:30   
blond
А јас морам да го пофалам дека на неполни 2 години ги знае сите букви и знае да брои до десет на англиски. Е па многу ми е ќеф што не сум го учела јас на сила, туку од песнички и цртани има научено, со мене дали 5 пати има седнато да му кажувам која буква која е.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 467
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
11.6.2013 15:32:07   
JovanaJ
Jas bev prijatno iznenadena koga sin mi pocna da broi od 100 nanazad do nula. Broese tocno. A nikogas so mene ne ucel da broi...

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 468
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
12.6.2013 14:18:33   
gorjanjasmina
Ja naucivme prvata pesnicka:)))))))))))))))))))))))))))

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 469
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
14.6.2013 14:01:14   
gorda2
На 3 години спие сама го соба, на голем кревет, сама се открива, а почна и да се покрива и не ни треба памперс! user posted image

(Одговор на членот gorjanjasmina)
Непосредна врска до пораките: 470
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
14.6.2013 14:31:22   
ivoni4ka
veke 1 nedela mockame vo noksirceuser posted image , ama uste pampers nosime, na 1 cas ja nosam da mocka, bidejki uste ne kazuva, ama skoro sekogas i e suv pampersot, osven ko spie, sakam uste malku da se stopli vremevo pa da go trgneme da se uci da kazuva user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________



(Одговор на членот gorda2)
Непосредна врска до пораките: 471
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
4.7.2013 19:39:49   
AnnaMolly RR
МОРАМ да си го пофалам моето детенце, денеска беше многу храбар!
Бевме да му вадат крв и брисеви. Си влезе во Авицена, сам си седна на столчето и си го намести рачето. Сестрата го боцна, детево не мрдна, ни писна, ни па солза пушти. Само гледаше како му ја вади крвта.
После си побара и балонче дека бил храбар :)
Ми порасна детево :))))

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 472
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
5.7.2013 14:54:29   
Snowhite RR
user posted image за Филип
И М така бара балонче кај докторката ако е умен, ама таа си го научи така кој и е крив

Инаку и јас да го пофалам, вчера му читав сликовници и после откако му ги прочитав јас него, ги зеде истите и тој мене ми ги „прочита“, ама буквално од збор до збор вртеше и кажуваше сите ги знае на памет.
Ако биде ваков кога ќе тргне на училиште си велам ќе немам мака со него за учење многу брзо запамтува

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 473
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
5.7.2013 15:53:14   
moni teo
da si se pofalime i ovde Teo e dete na mesec juni na Hipp stranata user posted image user posted image vcera n go donesoa i paketceto i bese mnogu sreken i radosen isto kako mama user posted image
eve sika user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 474
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
13.7.2013 15:02:13   
Malecka23
Многу ми е ќеф и морам да си ја пофалам М.на неполни 11месеци научивме да заспиваме сами ги фрлиВме шишињата за млеко пиеме од чаша и ги научивме домашните животни да ги препознаваме.многу сум среќна

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 475
Страница:   <<   < Претходна страница  17 18 [19] 20 21   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  17 18 [19] 20 21   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?