|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  16 17 [18] 19 20   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
10.10.2012 12:11:48   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Moram da si go pofalam moeto bebe ( 9 mes ) deka pocna da igra..Obozava Gangnam style i the gummy bear.... Samo da pocnam da ja peam taa igra :) Brat mi rece deka ke ja stavi na you tube pa ke vi pustam link :))))))))) Igra po takt na muzika :)


user posted image user posted image user posted image

I moevo igra na gangam style user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 426
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
10.10.2012 12:20:36   
miana
hahaha...Ama moevo cucule ,malo da go vidis kakvo e swatko..... Sum se mocala od smeenje,kako igra po takt...Ke dobiete link soon...

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 427
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
15.10.2012 9:46:15   
miana
Da vi ja pofalam mojava lepotica- naednas pocna da nizi ZABI... Imame kecovi gore i dole,no imame i dvojka gore desno i dvojka dole levo user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 428
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
18.10.2012 9:33:30   
Beatris
Јас морам да си го пофалам моево детенце, на 17 месеци веќе знаеме 4 збора на англиски: ball, cat, dog, и monkey. user posted image А на македонски ломотиме како празна воденица user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 429
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
18.10.2012 9:47:12   
Ikana
Bravo za lepoticata... drndalche ubavo!!!user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 430
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
18.10.2012 9:59:55   
Luci
Браво за сите дечињаuser posted image user posted image user posted image ....Кога ли ќе дојде денот кога и мојов ќе почне да ломоти така лелеее, вака комплекси си набивам дека не ми збори дететоuser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 431
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
18.10.2012 11:02:07   
Cipi Ripi
Браво за сите дечињаuser posted image user posted image
Не се секирај луци, машките се побавни за се во развојот од девојчињата. Искуствата со машки деца велат дека одеднаш почнуваат да зборуваат, што би се рекло преку ноќ.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 432
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
18.10.2012 11:03:53   
miana
Kaj mene vo komsii ima edno detence 2 ipol godini ( devojce ) pa duri sega pocna da kazuva po nekoj zbor...Ne se panicete,koga ke se pustat posle nema da mozete da gi soprete...
Bravo za anglicankata user posted image


(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 433
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
19.10.2012 13:23:57   
elenak
Ќерка ми е толку тврдоглава што покажува што сака и само кога таа сака. На пр. учиме да кажеме ,,чао,, цела недела и она се праи наудрена демек не разбира и туку одеднаш сама почува да мафта со раче. И после кога ќе и речам ај кажи сега чао кажува ама тоа два три пати после нема user posted image Инаку плеска за браво, се крие со рачето, чао, па-па и сигурна сум дека знае уште само ќе видиме кога ќе ни покаже user posted image Има 10 месеци без една недела. 

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 434
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
19.10.2012 23:49:55   
Pepelaska *
Да не сме за подрек ама мора да си го пофалам син ми дека многу ме слуша, многу е разбран во последно време , како друго дете да имам дома, може се должи на тоа што многу галење од дедовци и баби немаuser posted image .

Се научи да праша дали да земе нешто, дали може да прави тоа и тоа а најсмешно ми е ако го карам ми вика
“ Ако молим те , не ме калај , мамо“user posted image а прееска кога стана го гушкав и гњавев со носот го скокоткав по грбот и ми вика
“Еј, зошто го касаш детево“user posted image

Не ми се верува кога порасна и кога научи толку, еее како летало времето

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 435
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
27.10.2012 0:19:11   
AnnaMolly RR
И јас да си го пофалам детево user posted image
Во последно време многу почна да резонира, си размислува со главчето и ме изненадува секој ден со по некој „мудар“ коментар.
И нешто што најмногу ме израдува пред неколку дена - се трудам да го учам англиски и еднаш му реков I love you to the moon and back. Ама само еднаш! И готово, врежано му е во глава. Му викам „Знаеш ли колку многу те сакам?“ А тој ми вика: „Знам. Ту д мун енд бек“. Јас се испомочав од радост user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 436
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
27.10.2012 10:51:13   
Џесика
Леле колку ме изненади борјан пред неколку дена ми вика Мамо ај прозивај ме? и го прозивам, и на цел глас вика ТУКА СУМ. сфатив дека во градинка ги прозиваат. Арно ама вчера во игра приметив дека сите деца од групата ги знае сосе презиме. јас моине не ги знам уште. а па да го слушнете како ја пее песната I breathe од Vacuum, патос.

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 437
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
27.10.2012 11:07:49   
Maca25
Ај снимај го...ако не можеме у живо да го видиме и чуеме, барем да видиме видео од него. user posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 438
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
2.11.2012 22:32:14   
SkCura77
Ako go pofalam, kje go urocam user posted image Eve demek denes ne placel tolku vo gradinka i demek otspal i sve izel, ama ic ne mi e za veruvanje zasto go znam kakov e, ama aj... Samo neka bide taka i ponatamu.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 439
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
6.11.2012 13:52:41   
Mihaela 2010
Vcera koga si pojdov doma go dobiv najubaviot podarok od kerka mi....naucila da recitira cela pesnicka (zenava sto ja cuva ja naucila,ja vezbale ),i koga dojdov zastana mirno i mi ja ispea...srce na mamauser posted image user posted image

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 440
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
9.11.2012 15:52:32   
AnnaMolly RR
Мене вчера Филип ме изненади многу, дури и солзи ми надојдоа од среќа и гордост user posted image До сега научил многу песнички, ама оваа ми ја кажа и со кореографија како во градинка и со мелодија од збор до збор вака:

Јас сум деца Црвенкапче, ме знаете нели,
имам капче црвено и чевлички бели.
Одам често во шумата кај мојата баба,
волкот страшен не ме плаши со два остри заба.
Јас сум волк, со опаш долг,
штом ќе видам Црвенкапче,
ќе ми стане слатко залче ам, ам, ам!

Интересно колку мали ситници не прават горди нас мајките!

< Поракaта ја уредил AnnaMolly RR -- 9.11.2012 15:53:06 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 441
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
9.11.2012 17:04:19   
Bethany
И јас да го пофалам моето синче. Тој не зборува се уште, ама разбира мноооогу. Баш пред малку земал некои стаклени чинии (за грицки) без да видам додека миев садови и го однесел на масичка во дневна. И кога се свртев, во тој момент тој зимаше и последна да ја носи. И му викам, врати ја таа чинија на место, ќе се разбие и ќе се посечеш и тој ја врати. И му викам: оди донеси ги и другите и врати ги на место. И тој отиде, го гледам и ги носи и двете и враќа. Миличко мое послушно дете. Има многу овакви примери. Ама за неговата возраст мислам дека се за пофалба user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 442
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
9.11.2012 17:32:43   
Maca25
user posted image user posted image user posted image браво Бетани за твојот малечок..
Камо мојава ѕверка да ме слушаше така user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 443
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
29.11.2012 9:48:17   
Slagjana
Да ја пофалам ќерка ми. На 2 години и 9 месеци ги чита сите големи букви кирилица, а од зборови знае да ги прочита мама, тато и името нејзино. user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 444
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
29.11.2012 9:49:56   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: Slagjana

Да ја пофалам ќерка ми. На 2 години и 9 месеци ги чита сите големи букви кирилица, а од зборови знае да ги прочита мама, тато и името нејзино. user posted image

Аууу бравооооо, па ќерка ти од септември у школо да ја пратиме user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 445
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
17.2.2013 13:43:54   
miana
Odamna ne sme ja otvorile temava..AJde da ja pofalam mojata cucla...
Na trinaeset__ meseci proode- veke trca,se kacuva po stolcinja(mali stolcinja od nejzinata masicka ) ,sama se lula na konceto klackalka,"zboruva" na mob ,cisti so pravosmukalka,vleguva vo fiokite vo dnevna,prakja poljubci za cao,se cesla,"pravi "rucek ( daj i tendzerce i lazicka i cel den ke mesa) ,pee na mikrofon,gi imitira decata od zlatno slavejce kako igraat,si "pravi "frizuri,znae da pokaze kade e slikata na dedo nikola ( ikonata od sv.Nikola ) znae da ja pokaze slikata na tato,slikata na mama,slikata nejzina i na dada. Znae da kaze - mama,mamo,dade,Daia ( imeto svoe ) tato,dede,baba i teta..Znae da pokaze koga i se pie voda ( me nosi kaj cesmata ) mnogu saka da jade ovose ( i toa go smetam za pofalba-mnogu saka jabolka,banana,citron,limon,mandarina,kiva i se sto e ovosje) znae da igra na muzika,pocna da se "oblekuva" sama user posted image i taka....user posted image

< Поракaта ја уредил miana -- 17.2.2013 13:45:57 >

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 446
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
18.2.2013 13:48:21   
vezilka RR
Никола до вчера не можеше да каже „ш“. И вчера сабајле вика сакам „уште мецке“, леле луѓе толку се израдува сам на себе оти кажа „ш“, абе очињата му заблистаа. И така цел ден на сите се фалеше дека може да каже „уште“.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 447
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
12.3.2013 20:08:51   
bilbilce
mojot ivan ima dve godini navistina ne zboruva cisto ama zatoa gi znae site bukvi od azbukata(simbolicno - b-baba,t-ja kazuva tato i sl), a sega najnovo ni e toa sto znae 25 znaci od avtomobili. koga odime po ulica kako opsednati sme mora za sekoja kola sto ke ja vidime da kaze od koja marka e inaku ne odi ponatamu. srcka euser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 448
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
28.3.2013 9:03:56   
miana
Ajde jas pak da ja pofalam mojata cuca..Imame 15 meseci...Postojano se pentari kaj stigne... Vcera zema stolce,go odnese kaj vratata,se kaci na nego i si ja otvori vratata..Se simna i ceka bravoooo....Isto taka vcera sveki mi kazuva deka se obidela da go izvadi zatvaracot od stekerot so penkalo...Tie zatvaraci sto gi imame imaat dupce i koga sakas da uklucis nesto treba so edniot del od utikacot da go izvadis prvo zatvaracot,pa posle dauklucis..Daria ne ima gledano kako go pravime toa i se obidela so penkalo da go izvadi....

(Одговор на членот bilbilce)
Непосредна врска до пораките: 449
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
30.3.2013 22:59:30   
zzaa
Ajde i jas da si ja pofalam mojata kukla,vcera beveme so mm u market i stojam jas na kasa ona so mm pred vrata me cekaat i imase mnogu guzva doagam na red i me vide Eva i vika ,,ajde mama,,jas nasmevka do usi prodavackata vika zvori deteto a kolku e malo(ima 13 meseci).Denes bevme do apteka da i kupam kapki,i vleguvame i Eva ja gleda aptekarkata i i veli ,,kaj si,,ova se zacudi neznae so da odgovori pa vika eve na rabota a ti kaj si(mislis drugarki seuser posted image )ej a kolku sum srekna sto pocnuva da kazuva po nekoj zbor, sega ja ucam da pokazuva kaj e nosot,oko,usta i poleka naucuva.A i znae da kaze cao i polupce da praka.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 450
Страница:   <<   < Претходна страница  16 17 [18] 19 20   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  16 17 [18] 19 20   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?