|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Инсеминација
17.5.2010 23:56:39   
Bogdancanka
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image за тебе мила,исплачи се да ти олесни знам како ти е и јас доста плачам.......и не се секирај ќе биде се во ред ќе се среди,ќе се обратиш кај некој друг........ќе дојде ден и ние ќе бидемеuser posted image и ние ќе се радуваме наuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот puze)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Инсеминација
18.5.2010 0:02:11   
puze
mila sistina e samo perilnica za pari od nikogas ne bila bolnica za narodot od makedonija odi da vidis od kosovo kako gi precekuvaat na vrata im se klajnaaat a jas odam da se zalam kaj direktorkata nina a taa mi vika sekako ke mozi kako vi rekla dr taka deka nemozi imame skluceno dogovor samo cekame brojka ama vie sekako vleguvate ama za sekoj slucaj imate pari privatno da si platite ako se sluci nesto oti nemozime da vi garantirame so sigurnost bruka nevidena za takva ustanova.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Инсеминација
18.5.2010 0:02:22   
lilicka
Знам пузе како ти е знам и ние со години сме по болници секој доктор различна приказна ни кажуваше и не лажеше само да ни земе пари ама тоа е што да праам помина мора да се продолжи понатаму.....Богданчанка подобро е да појдеш во Ремедика мој совет ако треба нешто еве јас ќе те упатам или ќе ти помогнам со знам

(Одговор на членот puze)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Инсеминација
18.5.2010 0:08:13   
Bogdancanka
да да Лиличка веќе и имам закажано за таму ме упати nataly_13215 ми даде броеви и се јавив се распрашав за таму,али не е проблем ако ми треба нешто секако дека ќе те прашам помош или совет секогаш е добредојдена фала срц

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Инсеминација
18.5.2010 0:09:33   
jovanka
vi posakuvam sto poskoro da ne izraduvate so user posted image i toa ovaa godina da kazete user posted image user posted image  srekno user posted image

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Инсеминација
18.5.2010 17:33:21   
suzeto
a jas sum vo sistina sto ce se sluci i so mene kako sto citam nema pofalbi...........
puze bas mi e zal za toa sto ti se slucilo nemozis da prodolzis na drugo mesto ti si vece pocnala sve,da zamolis nekogo da kazis sto ti se slucilo mozda nekoj drug dr.ce se sozali na tvojata maka...pozdrav i srecno

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Инсеминација
18.5.2010 18:05:26   
none
sto bidna so denicka nnnema da ni pise  dali e trundickauser posted image

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Инсеминација
18.5.2010 18:11:08   
Bogdancanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: none

sto bidna so denicka nnnema da ni pise  dali e trundickauser posted image


Ноне, Деничка ни има пишано трудничка ни еuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Инсеминација
18.5.2010 18:15:15   
none
pa citav po forumot nemozev da najdam superrrrrrrrrrrr cestitkiuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Инсеминација
18.5.2010 18:43:17   
Bogdancanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: none

pa citav po forumot nemozev da najdam superrrrrrrrrrrr cestitkiuser posted image user posted image user posted image


еве Ноне тука пишувавме

http://www.ringeraja.mk/forum/denichka-trudnichka-/m_85440/mpage_3/tm.htm#86405


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Инсеминација
18.5.2010 18:48:46   
marisa
zdravo na site, prvat se vklucuvam.ne mozev da ne napisam deka i  mene nesto  loso mi se sluci vo  sistina i mislam deka sistina ne e veke toa sto bese.
sestrite se katasrofa  a  doktorite ,ako  mislat deka ke im se  zagrozi  reputacijata so  toa sto  moze nesto  loso da vi  se  sluci odma  ve preprakaat vo  druga  ustanova  pod  izgovor  deka  nemaat  vreme .
sepak  imame sreka  sto  ne se samo  tie  tuka ,ima i  drugi bolnici.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Инсеминација
18.5.2010 20:06:17   
suzeto
dobre dojde marisa ...a sto ti se slucilo tebe vo posledno samo poplaki ima

(Одговор на членот marisa)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Инсеминација
18.5.2010 20:10:47   
puze
suze se javiv denes kaj dr organgiski i toj mi kaza deka ne mozi a sto e naj tragicno jas kaj nego bev vo januar da si ja probam srekata i togas nemase skluceno dogovor so fondot i pred 18 dena mi se javija od tamu i mi vika dali sakate da pravite in vitro kaj nas imame dogovor so fondot a jas veke vo procedura kaj lazovive vo sistina i si ja ispustiv sansata zaradi niv i sega adamoska mi vika ako sakas jas da se javam kaj organgiski oti mi e dobar prijatel pa da vidime so ke mi reci taa kaj nea me izvisi pa ke mi brka rabota za kaj dr doktor licemerka LICEMERKA NEVIDENA.

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Инсеминација
18.5.2010 20:31:11   
Bogdancanka
добредојде Мариса user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ако не ти е проблем можеш да споделиш со нас што ти се случило во систина,за да знат другите да бидат повнимателни поззз мила


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот marisa)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Инсеминација
18.5.2010 21:16:13   
suzeto
pa za adamoska ima mnogu negativnosti...pa za da zeme procent zatoa se nudi da ti pomogne najverovatno,a sto se sluci kaj adamovska so tebe ili isto kako kaj puze

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Инсеминација
19.5.2010 8:33:44   
none
Dobro citam gore navedenoto sto se slucuva so sistina katastofa so fondot imale dogovor a se javuvam za informacii imi vikaat pa treba za in vitro 110 ooo denari kako toa fond nema vrska znaci si odat privatno,e toa e koga ke im trgne  i parite ke gi utri vo glava onda se naplakjaj epa ne e taka na se ima kraj,a sto so organdjiski toj sto e vo stip li za toj zboruvate pa ako e besplatno da se javam kaj nego ?koj ima broj neka napise.user posted image

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Инсеминација
19.5.2010 10:47:47   
nenicka.nenka
lele luge me isplasivte.jas cekam uste edna nedela treba da pravam test.ama nisto ne cuvstvuvam samo mali bolki ponekogas.a dr organdiski ima dogovor so fondot?aj so sreka na site.nemam zborovi za sistina

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Инсеминација
19.5.2010 17:37:25   
none
NENEICKA AJDE SO SREKA NEKA TI E NE MI KAZA STO PRAVESE INSEMENCIJA ILI IN VITRO I KOLKU PLATI

(Одговор на членот nenicka.nenka)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Инсеминација
19.5.2010 19:28:35   
suzeto
lele denes 100 pati se javiv za da zakazam za vo ponedelnik i ne uspeav,jas ne znam koj im dava takvo pravo na sestrite pa da nemozis da se razberis ali utre ce mu pratam email na dr.ako ne mi se javat a ne veruvam deka ce mi se javat za da mi kazat.lele stvarno ce poludam

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Инсеминација
19.5.2010 22:19:18   
Bogdancanka
Еве Пуже има напишано што и одговориле кај др.Органџијскиuser posted image

< Поракaта ја уредил Bogdancanka -- 19.5.2010 22:20:42 >


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Инсеминација
19.5.2010 22:47:22   
suzeto
marisa.......sto ti se slucilo tebe vo sistina,ajde spodeli go so nasuser posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Инсеминација
19.5.2010 22:52:18   
nenicka.nenka
pravev inseminacija.vo drugata sreda treba d prava test ama nemozam da docekam.lele ke poludam

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Инсеминација
19.5.2010 22:55:13   
puze
none i kaj nego sega ima zastoj eve ti go brojot na klinikata 032/393-757 a eve i od dr stojan organgiski 070/368-761

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Инсеминација
19.5.2010 22:58:14   
Bogdancanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: nenicka.nenka

pravev inseminacija.vo drugata sreda treba d prava test ama nemozam da docekam.lele ke poludam


мила само опуштено и мисли позитивно,ти ја прајкам сета моја позитивна енергија и стискаме палциuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image дај боже да се израдуваш на user posted image user posted image да не израдуваш и нас бацки мила


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот nenicka.nenka)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Инсеминација
20.5.2010 0:14:58   
suzeto
nenicka.nenka srecno

< Поракaта ја уредил suzeto -- 20.5.2010 0:15:31 >

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?