|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: До кога переме одвоено?
10.8.2012 14:57:47   
stefanija bella
Jas peram odvoeno i ne me mrzi ke teram taka uste dolgo ali za peglanje od koga fatija zestinive se otkazav.Ustvari vidov deka bebusot nema gajle eden den koga brzavme da izlezeme i nemav sto da mu oblecam pa direktno od susalka zemav i si vikam pa ova mozelo i vakauser posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: До кога переме одвоено?
10.8.2012 14:58:56   
stefanija bella
zaboraviv da kazam bebusot ima 7 meseciuser posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: До кога переме одвоено?
10.8.2012 16:04:49   
*Elena*
I jas uste peram odvoeno, imame 8 meseci, i imam poseben prasok za nego, persil sensitive...sekoj den se prlja po nesto, pa za edna nedela mi se sobira edna masina negova...ma da masinata mi e pomala 4,5 kg user posted image A za peglanje, ne peglam nisto, posebno sega na zeskovo, kako gi pruzas, taka gi vadis ispraveni od zica i odma diplenje, ko ispeglani se user posted image

(Одговор на членот stefanija bella)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: До кога переме одвоено?
10.8.2012 22:44:58   
elenak
Леле а јас имав грижа на совест, па имало и други user posted image Перам одвоено да, прашокот е ист Факс сензитив а омекнувач на Чико само за неа, ама пеглање не оди стварно. Кога нема мака user posted image може и непеглано.

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: До кога переме одвоено?
11.8.2012 20:22:13   
Maca25
Јас едно време почнав да перам се заедно, ама еве пак некако почнав да ги двојам алиштата. Изгледа дека многу ми се собираат од Н. па затоа сум почнала само нејзини одделно да перам. Еднаш неделно пуштам машина на 90 за нејзини гаќички, бањарка и пижамки, а друго шарено перам на 40.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: До кога переме одвоено?
11.8.2012 23:16:09   
mila28
Jas peram odvoeno, koristam baby duel od 0+ i chicco omeksuvac, a za peglanje ne...isto sega na vrukinive kakvo peglanje... odma od zica diplam i bas kako peglani se :) fala bogu nema nekoja reakcija na kozata pa poradi toa i prodolziv taka. inace ima 7,5 meseci

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: До кога переме одвоено?
12.4.2016 12:14:35   
lolla RR
14+ уште перам одвоено, до кога перевте посебно?

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: До кога переме одвоено?
12.4.2016 15:12:11   
sandriana RR
Јас сеуште перам одвоено.
За двете деца ми се собира полна машина барем 1 неделно, а многу често и 2 пати, така да ми е секако економично да им перам посебно.
Дур немав 2ро дете, еднаш неделно пак беше фора за собирање само детски алишта за во машина.
Мене, искрено, ми е шубе да им перам заедно со нашите.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: До кога переме одвоено?
12.4.2016 16:07:39   
AnnaMolly RR
Уште му перам одвоено, има 6 години. Планирам долго така да перам.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: До кога переме одвоено?
12.4.2016 16:16:19   
lukajana RR
Исто и јас пеρам одвоено , ми се собиρа од двете деца сосе постелнини нивни два тρи пати неделно да пуштам машина.
Планиρам ваκа да теρаме баρем уште две тρи години а може и повеќе

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: До кога переме одвоено?
13.4.2016 10:25:50   
lolla RR
Фала ви на советите, така планирам и јас. Е сега често спие на спална со нас во некој дел од ноќта па тогаш тоа е исклучок, и крпчињата за раце негови ги перам со нашите, но и тоа ке го сменам.

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: До кога переме одвоено?
15.4.2016 11:47:19   
Hopeful RR
Ве читам со ова една бебешка машина неделни и ви завидувам user posted image Јас перам одвоено и пуштам машина за нив секој втор или трет ден. Ние - кога ќе стигнеме на ред, тогаш user posted image
Се случило да залета тетра пелена во нашите, или нивни пешкирчиња со нашите или обратно, ама во принцип внимавам и перам се одвоено.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: До кога переме одвоено?
18.4.2016 8:37:28   
AnnaMolly RR
Се уште перам одвоено, има скоро 6 години. Има купишта облека, па му перам еднаш неделно негови алишта. Планирам да продолжам да му перам одвоено, само што за разлика од кога беше помал, сега менувам често детергент и користам каков за нас, таков и за него.
Може да се случи да измешам само ако перам јакни или посебно фармерки, пантолони негови и на маж ми, инаку се друго посебно.

< Поракaта ја уредил AnnaMolly RR -- 18.4.2016 8:38:07 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 113
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?