|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: до кога переме одвоено?
25.9.2010 21:34:39   
sone
na prvoto dete mu gi perev odvoeno se do prvtat godina a na vtoroto mu gi mesam so nasite od samoto radjanje taka da mami ne se sekiraj i ne treba da imas griza na dusa voopsto.prodolzi da si gi peres alista zaedno.pozdrav od sone.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: до кога переме одвоено?
16.2.2012 15:15:07   
vezilka RR
Јас сеуште перам одвоено и планирам да перам одвоено уште долго. Некако не ми се мешаат неговите алишта со нашите, не знам..user posted image А и искрено не ми е тешко оти така некако исто времено си полниме секој по една машина неделно, една негова, една наша..

(Одговор на членот sone)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: до кога переме одвоено?
16.2.2012 15:21:46   
JovanaJ
Pa ne se sekavam bas , ama mislam deka posle vtorata godina pocnav zaedno da gi peram.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: до кога переме одвоено?
16.2.2012 15:36:08   
Maca25
Во последно време ми се собираат многу алишта од Нина, па ги перам одделно нејзините. И бели (за вриење) има еден куп нејзини, па се перам одделно. Неделно имам 3-4 машини и бели и шарени само за неа.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: До кога переме одвоено?
16.2.2012 15:39:05   
AnnaMolly RR
Имаа толку многу облека што ми се собира доволно (некогаш и премногу) за една машина. Не ми е тешко одвоено да перам.
А планирам уште дооооооолго вака да правам.

< Поракaта ја уредил AnnaMolly RR -- 16.2.2012 15:53:14 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: До кога переме одвоено?
16.2.2012 15:44:22   
Pepelaska *
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Имаа толку многу облека што ми се собира доволно (некогаш и премногу) за една машина. Не ми е тешко одвоено да перам.
А планирам уште дооооооолго вака да правам.


исто и мене

< Поракaта ја уредил AnnaMolly RR -- 16.2.2012 15:52:43 >


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: До кога переме одвоено?
16.2.2012 16:01:36   
Yummy Mammy
Jas na kerka mi i gi perev site alista odvoeno se dodeka ne pocna da nosi gakicki i da se prlja po igralista. Togas veke nemase poenta takvite kallivi pantoloni da gi peram so dolnite gaki i maicki. Prethodno se i bese cisto i po ednas obleceno, a najgolemata prljavstina bese bljuckanjeto i mandzickite.
Sega nejzinite gi peram so nasite, a na novoto bebe pak posebno.
A inace sekoj den pustam po dve masini, kako mi se sobiraat ni sama ne znam. Samo za vikend ja odmaram masinata.

< Поракaта ја уредил Yummy Mammy -- 16.2.2012 16:02:23 >


_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: До кога переме одвоено?
16.2.2012 16:11:32   
Ina11
Na sin mi do 2 god. mu perev odvoeno. Sega za kerka mi do 2,5 meseci nekade i perev odvoeno a eve veke 1 nedela pocnav so nasite da gi peram so toa sto sega i nasite gi peram so bebeski prasak i omeknuvac :D

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: До кога переме одвоено?
16.2.2012 19:44:02   
kikicka
Од 9 месеци почнав да перам се заедно со нашите алишта ,само омекнувачот не си го сменив сеуште е бебшкиот .

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ina11)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: До кога переме одвоено?
16.2.2012 22:03:37   
Ikana
Jas se peram odvoeno sto e nabebeto, no ne go dvojam belite od sarenite, i se peram na 95 stepeni...dosega ne sum imala problem...e sega dzempercinja i takvi nezni raboti peram na raka!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: До кога переме одвоено?
16.2.2012 22:03:55   
mila mama
Сеуште перам одделно(16 месеци) а богами сум почнала и моите алишта да ги перам одделно и тие на мм. Некако сами ја полниме машината user posted image , па нема место за другиот user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: До кога переме одвоено?
3.3.2012 9:36:45   
Luci
Ние дома имаме две корпи за лишта, едната за М(13 месеци) а другата за нас. Сеуште перам одвоено и ќе перам и понатам, така ми одговара повеќе

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: до кога переме одвоено?
5.3.2012 16:29:22   
omorfo89
Јас ги перам на керка ми алиштата одделно и така и во иднина ке продолжам. Инаку перам со Продерм , Ариел , Планет бејби или Персил

_____________________________

[img]http://lb3f.lilypie.com/aJqIp2.png[/img]

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: До кога переме одвоено?
5.3.2012 18:34:24   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Ние дома имаме две корпи за лишта, едната за М(13 месеци) а другата за нас. Сеуште перам одвоено и ќе перам и понатам, така ми одговара повеќе


Исто и ние имаме две корпи, една за нас, една за Филип. Ќе перам одвоено и понатаму, не знам до кога, иако за сите користам ист прашак и омекнувач.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: До кога переме одвоено?
5.3.2012 19:10:04   
kopriva
За првото и јас перев одвоено сега со второто ако се собере само за неа добро ако не ги мешам со нашите алишта, прашок и омекнувач користам ист за сите. е сега после пеглањето ке го практикувам како и за првото до 5-6 месец потоа не пеглам.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: До кога переме одвоено?
6.3.2012 9:19:51   
Mimushka
И јас исто за првото перев одвоено можеби до годинка, а сега ако се собере ако не пустам со нашите само сео бебешки омекнувач.
А за пеглање не пеглам сушам на термо.

(Одговор на членот kopriva)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: До кога переме одвоено?
6.3.2012 9:55:37   
Emanuelapp
Одвоено перев до 6 месеци инаку ги перам алиштата со Бонукс и Ленор , а ги пеглам само бодите и хулахопчињата.

< Поракaта ја уредил Emanuelapp -- 6.3.2012 9:56:42 >

(Одговор на членот Mimushka)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: До кога переме одвоено?
6.3.2012 14:33:03   
Ljubovce
Uste peram odvoeno taka i planiram sega za sega da prodolzam,tuku da mi preporacate nekoj bebski prasok?nikako da mi se pogodi nekoj,posledno so faks tecen bebski peram ama i od toj nekako ne sum mn ogu mnogu zadovolna.a omeknuvac na chico beliot,epten mi e ubav i mn ubavo mi mirisa.
mm mi vika aj i nasite da si gi perime so toj user posted image

(Одговор на членот Emanuelapp)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: До кога переме одвоено?
6.3.2012 16:16:45   
Calypso
Persil Sensitive mi e super mene, specijalno e namenet za bebeska obleka. Ama dosta go falat i Merix Decji Sapun, pa se mislam toa naredno da zemam. Inaku, veke ne peram odvoeno. Sekako so ist prasok za site peram user posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: До кога переме одвоено?
12.3.2012 10:35:57   
Lidina
Jas perev so Meriks decji sapun prasokot i zadovolna sum, so ogled deka negovite alista gi perev na 40 do 60 stepeni. Ne mirisa premnogu super e zaedno so kombinacija so Chicco omeknuvacot. Sega Andrej ima skoro 9 meseci i preminav na Bonuks samo uste odvoeno mu peram zasto taka mi se sobiraat alistata:))

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: До кога переме одвоено?
12.3.2012 11:47:13   
ivoni4ka
jas na Anastasija i g peram so duel baby sensitive i sum prezadovolna so ogled deka i g peram na 90 stepeni a moze i na 60 stepeni sekogas i gi fad flekickite

_____________________________



(Одговор на членот Lidina)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: До кога переме одвоено?
18.6.2012 10:34:42   
Dominika
За синчето имам одвоена корпа за нечисти алишта, и уште му ги перам неговите работи одделно. Ми се собираат доволно алишта за одделно да ги перам. За него користам течен персил сензитив, не користам омекнувач и дупло ги плакнам алиштата.

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: До кога переме одвоено?
18.6.2012 11:47:17   
niki
Seuste peram odvoeno i mislam deka cel zivot ke peram odvoeno, vsusnost sigurna sum. I ne samo nejzini, tuku od site sto mi doagaat doma peram odvoeno. Moite alista gi mesam samo so na mm. Site ostanati se pripadnici na posebni semejstva pa taka i posebno treba da se perat. Imam averzija kon mesanje na licni odevni predmeti so tugi, posebno koga se valkani, bljak

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Dominika)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: До кога переме одвоено?
18.6.2012 12:15:41   
AnnaMolly RR
И јас мислам дека посебно ќе му перам цел живот. До пред некое време и во посебна машина му перев, ама таа се расипа. Никогаш не сум мешала нешто негово со наше, а не ни планирам. Ми се собираат еден куп негови алишта, ги собирам во посебна корпа и перам еднаш неделно.
Е, сега, порано само што купував посебен детергент за него, сега му ставам каков и да имам дома, не ми направил проблем со осип и слично.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: До кога переме одвоено?
18.6.2012 12:19:21   
Pepelaska *
И јас до сега брзо перев одвоено , а бидејќи негови се валкаат секој ден по еден куп некогаш нема за цела машина.Еве скоро еден месец ги ставам со нашите ( мои и од мм ) повеќе мои додуша.Нема ништо лошо во тоа ми се чини.Ништо не му е, а и ќе се заштеди прашак и струја.Сега откако ќе се преселиме планирам да му ги перам заедно.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?