|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  35 36 [37] 38 39   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Породилни болки
20.11.2013 18:44:03   
vezilka RR
Ејјјјј што убаво. Ајде со лесно нека ти е. Коха ќе ја гушкаш бебушка, гушни ја еднаш и од нас.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 901
   RE: Породилни болки
20.11.2013 19:10:01   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom RR

Е не биле лажни болки, вистинските се, 4 прста бев отворена ко појдов, сеа си дојдов дома, блиску ми е болницата....така што за некој саат ќе се гушкам со мојата принцеза.

Ах Мартинс мам, со лесно.
Убаво почна, лесно да заврши. Наскоро ќе се гушкате user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 902
   RE: Породилни болки
20.11.2013 19:17:48   
Felly RR
Ајде со лесно Мартинс мам!!! Па те чекаме да пишеш. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 903
   RE: Породилни болки
20.11.2013 22:41:19   
Палешка РР
Со лесно Мартинс мам user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 904
   RE: Породилни болки
21.11.2013 7:25:05   
deluxe
Мартинс мам ајде со лесноuser posted image user posted image те чекаме за некој ден да ни се пофалишuser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 905
   RE: Породилни болки
21.11.2013 7:32:26   
mommy_angels RR
Женички некои новости од Мартинс мам?????? Ајде кажувајте да правиме мекици

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 906
   RE: Породилни болки
2.12.2013 11:34:47   
Bebuska na mama
Zdravo... Pred nekoj den slusnav deka ako bebeto e aktivno vo meseto i mrda po cel den deka ima sansa da se rodi porano od terminot. Vistina e ova, mene malce mi e cudno i ne mi se veruva ama da si prasam za sigurno da si se spremam i porano da ne se zalezam :D user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 907
   RE: Породилни болки
2.12.2013 13:21:04   
Martins mom
Мислам дека активноста на бебето нема врска со пораното породување. Уживај го секој момент од бременоста, без да се оптоваруваш! Со лесно!!

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Bebuska na mama)
Непосредна врска до пораките: 908
   RE: Породилни болки
2.12.2013 20:20:10   
masa
Moite dve deca bea mnogu aktivni vo stomak,pa i dvete se rodija posle termin.



(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 909
   RE: Породилни болки
2.12.2013 20:53:40   
princessa
potpisuser posted image
i kaj mene so vtoroto bese taka a me rasturi dodeka bese vo meseto.
ИЗВОРНА ПОРАКА: masa

Moite dve deca bea mnogu aktivni vo stomak,pa i dvete se rodija posle termin.





(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 910
   RE: Породилни болки
2.12.2013 23:52:54   
zzaa
И мојава беше многу активна по цел ден си мрткаше, па се роди 7 дена после терминот.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 911
   RE: Породилни болки
3.12.2013 11:30:37   
princessa

ИЗВОРНА ПОРАКА: princessa

potpisuser posted image
i kaj mene so vtoroto bese taka a me rasturi dodeka bese vo meseto-pa se rodi posle termin. A kerka mi ne bese mnogu aktivna a se rodi 10dena pred termin.
ИЗВОРНА ПОРАКА: masa

Moite dve deca bea mnogu aktivni vo stomak,pa i dvete se rodija posle termin.







(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 912
   RE: Породилни болки
3.12.2013 15:12:57   
nutelce
i moevo mnogu mrdka...nautro ne mestam alarm..toa kaj 07 h si e razmrdano i toa kako..i taka po cel den...user posted image

pred nekoj den bev na komtrola, doktorkava veli izgleda ke odime do kraj na termin..ne gledam znaci za pobrzo da bide...utre pocnuvam 38 nedela, pa ke vidime :)

edno prasanje samo...ako moze nekoja da pomogne...denes bev malku na rabota , da dosredam nesto i koga odam vo toalet gledam dolnava obleka malku navlazneta (skroz prozirno, cisto bez miris nisto)..si vikam ne e mozno ova da e plodova voda, bidejki bev poveke oblecena, a vo prostorijava mnogu toplo garant sum samo ispotena...koga puka vodenjak nema da puka na rati, neli?? :)

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 913
   RE: Породилни болки
3.12.2013 16:17:58   
Hunny
Не се секирај, кога ќе пукне водењак, ќе се чудиш колку вода си имала во тебеuser posted image

(Одговор на членот nutelce)
Непосредна врска до пораките: 914
   RE: Породилни болки
5.12.2013 12:48:06   
Bebuska na mama
Nutelce, a imas li nekakvi bolki ili steganja jas imam ama neli kako prvortoka ne znam sto da mislam user posted image
Inace veke me faka nekoja vozbuda cudni emocii strav sreka panika ne znam ni jas veke sto user posted image

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 915
   RE: Породилни болки
5.12.2013 14:08:51   
nutelce
bebushka na mama, нема никакви болкни нема ништо...одвреме навреме ќе почуствувам поголем притисок во долниот дел од стомакот, но ќе подлегнам малку на страна и поминува...user posted image во право си, како прворотка не знам што да очекувам и како да тумачам што се случуваuser posted image user posted image читам малку литература, за контракции, дека би требало нешто да се чувствува , макар и лажни...ама јас ништо.user posted image го сеќавам само како ме удира со ножето во реброuser posted image

(Одговор на членот Bebuska na mama)
Непосредна врска до пораките: 916
   RE: Породилни болки
5.12.2013 14:12:35   
Bebuska na mama
A jas pak imam nekoj cuden pritisok i tapa bolka nekoja vo dolniot del od stomakot i koga spijam i koga se vrtam i koga se dvizam ama ne znam sto toa znaci i dali nesto znaci user posted image ne e nekoja jaka bolka ama veke vtor den ja cuvstvuvam

(Одговор на членот nutelce)
Непосредна врска до пораките: 917
   RE: Породилни болки
6.12.2013 6:14:12   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bebuska na mama

A jas pak imam nekoj cuden pritisok i tapa bolka nekoja vo dolniot del od stomakot i koga spijam i koga se vrtam i koga se dvizam ama ne znam sto toa znaci i dali nesto znaci user posted image ne e nekoja jaka bolka ama veke vtor den ja cuvstvuvam



Бебушка сигурно доколку се породилни болки нема да бидат слаби,ќе ги сетиш уте веднашuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Bebuska na mama)
Непосредна врска до пораките: 918
   RE: Породилни болки
6.12.2013 8:30:26   
Bebuska na mama
deluxe rr, znam deka ne se porodilni :) a bas bi sakala da se samo kako pritisok user posted image
Nego se prasuvam dali ke bide pobrzo od terminot sto mi e zakazan. user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 919
   RE: Породилни болки
6.12.2013 8:35:07   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bebuska na mama

deluxe rr, znam deka ne se porodilni :) a bas bi sakala da se samo kako pritisok user posted image
Nego se prasuvam dali ke bide pobrzo od terminot sto mi e zakazan. user posted image



Не мора да значи дека ќе биде пшобрзо.И јас имав болки речиси цела бременост ,ги регулирав со Мг,и си мислев дека едвај до 9ти ќе истуркам,но јас се породив 4 дена после терминuser posted image Ајде со лесно

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Bebuska na mama)
Непосредна врска до пораките: 920
   RE: Породилни болки
6.12.2013 9:20:44   
Bebuska na mama
Jas nemav nikakvi bolki cela bremenost i samo sto vlegov vo 9ti mesec pocna da me pritiska
user posted image
Kako i da e fala pa se nadevam deka na site trudnici ke ni bide so lesno, sto ke bide ke vidime user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 921
   RE: Породилни болки
6.12.2013 9:23:50   
deluxe
Бебушка можеби user posted image се спушта надолу,и ти притиска затоа чувствуваш таква тапа болка.Сепак не е ништо за плашење.Битно е се да биде во најдобар ред и под контролаuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Bebuska na mama)
Непосредна врска до пораките: 922
   RE: Породилни болки
6.12.2013 14:47:02   
nutelce
koga ke dojde ke osetime izgleda user posted image user posted image site taka velat

tuku koga treba da pojdam na kontrola...posledno bev vo 36 i 2 dena...CTG koga da pocnam...ili da si cekam do bolkiteuser posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 923
   RE: Породилни болки
6.12.2013 15:06:09   
Martins mom
CTG во 37 недела прв пат ми направија, така да за некој ден можеш да си појдеш на гинекологuser posted image А тапата болка долу е од притискањето, од тежината на бебушко. Ајде со лесно на сите user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот nutelce)
Непосредна врска до пораките: 924
   RE: Породилни болки
6.12.2013 16:26:33   
nutelce
denes sum 37 i 2 dena..da go isteram vikendov i ponedelnik vtornik ke mu pojdamuser posted image
ama imam nekoe pretcustvo deka k esi kjuti beblakov do kraj...sem pritisokot nisto drugo nemam..i ne e bas simnato mnogu nadolu...uste mi e mesevo visoko

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 925
Страница:   <<   < Претходна страница  35 36 [37] 38 39   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  35 36 [37] 38 39   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?