|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Породилни болки
18.6.2010 12:56:01   
semrabebe
kemi kaze nekoj koko se osekat bolki jas osekam mnogu mie stegnat stomakot i nadolu pritiska i imam nekakov isedok aj ve molam odgovorete

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 351
   RE: Породилни болки
18.6.2010 13:00:58   
semrabebe
kemi kaze nekoj kako se osekat porodilni bolki jas osekam mnogu mie stegmat stomakot i vlece nadolu i imam nekakov isedok kao voda ama mnogu pomalku odgovorete ve molam pozrav od semrabebe

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 352
   RE: Породилни болки
18.6.2010 13:08:58   
Тања РР
Семрабебе ајде трк на гинеколог мила. Ако ти е стврднат стомакот и имаш исцедок можно е да почнало породувањето. Не паничи, можно е да е лажна тревога но за секој случај, веднаш на Гинекологија!

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот semrabebe)
Непосредна врска до пораките: 353
   RE: Породилни болки
18.6.2010 13:20:30   
semrabebe
fala tajna ama neznam sto da pravam bidejki utre vleguvam na 37nedela

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 354
   RE: Породилни болки
18.6.2010 13:24:14   
Тања РР
Тоа воопшто не е важно семрабебе. Еве јас се породив во 31 недела. Најдобро е да одиш и да си провериш.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот semrabebe)
Непосредна врска до пораките: 355
   RE: Породилни болки
18.6.2010 13:34:50   
semrabebe
cestitam nesum znaela deka se porodi i koko bese poroduvajneto i bebusot kako kolkavo se rodiuser posted image

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 356
   RE: Породилни болки
19.6.2010 12:35:01   
Калина28
Ќе се пораѓам во државна..незнам кај кого..кој ќе ме прифати тој user posted image ...оти кај матичниов си одам на ЦТГ и незнам никој од д-рите во државна а и да сме здрави и живи...тоа е најважно...болки нема а се ближи 40 та...

(Одговор на членот semrabebe)
Непосредна врска до пораките: 357
   RE: Породилни болки
19.6.2010 22:36:57   
semrabebe
zravo tajna pred malce bev vo klinika i me pregleda doktorot inace sum otvorena 1prst i mi rekoa da odam vo ponedelnik pak pozrav

(Одговор на членот Калина28)
Непосредна врска до пораките: 358
   RE: Породилни болки
26.6.2010 18:48:18   
Sandric
LELeeee mi se koci cela desna noga od kolkot nadole kako struja da mi pominuva, bebevo pocna izgleda loso da pritiska na nekoj nervuser posted image

(Одговор на членот semrabebe)
Непосредна врска до пораките: 359
   RE: Породилни болки
8.7.2010 13:04:21   
RacaS
zdravo jas sum nova tuka,sega se zacleniv.terminot mi pomina na 3 ,a uste nemam nekoi bolki jaki,ni vo stomakot ni vo zadniot del od kicmata,idam na ctg i eho sekoj vtor den,ama nekako me plasi sto uste nema znaci.ginekologot mi rece deka 2 nedeli od terminot ne e nisto strasno ako pominat,ama sepak mene strav mi e.dali ima nekoj sto pominal taka da mi kaze sto sledi :) pozz

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 360
   RE: Породилни болки
8.7.2010 16:43:31   
Slagjana
И јас бев иста приказна како тебе. Секој ден чекав и се нервирав оти немав болки. По неколку пати ги читав искуствата на другите на форумов. На ЦТГ одев преку 2 дена за на крај по 8 дена од терминот да ми кажат дека се намалила плодовата вода и уште истиот ден да ме направат царски. Ако не се намалеше водата докторот планираше да почекаме уште некој ден и после да одиме со провокации, ама ништо од тоа. Знам дека си во исчекување, ама ќе биде. Како и да е за неколку дена се ќе заврши и ќе заборавиш на маките кога ќе си го видиш бебенцето.

(Одговор на членот RacaS)
Непосредна врска до пораките: 361
   RE: Породилни болки
9.7.2010 11:55:44   
RacaS
Jas bev pred dva dena na ctg i eho i doktorkata rece deka ima voda,placentata e zrela ama uste ne e dovolno dolu bebeto a i vaginalno me vide rece ne sum otvorena ic,pa sega utre sum pak na kontrola pa ke vidime sto ke bide.user posted image

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 362
   RE: Породилни болки
9.7.2010 14:06:39   
Sandric
A koja doktorka te gledase?

(Одговор на членот semrabebe)
Непосредна врска до пораките: 363
   RE: Породилни болки
9.7.2010 14:10:06   
RacaS
Dr Olgica vamu kaj nas na ginekologija vo Tetovo

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 364
   RE: Породилни болки
9.7.2010 14:22:22   
nadica
RacaS добредојде на форумов
инаку јас се породив 11 дена по термин со провокации
немаш потреба од паника и нервоза опушти се и уживај во последните денови од бременостаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот RacaS)
Непосредна врска до пораките: 365
   RE: Породилни болки
14.7.2010 8:59:05   
semrabebe
dobro utro majki davikazam deka jas se porodiv i imam prekrasna kerkickauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 366
   RE: Породилни болки
14.7.2010 9:35:48   
arh_diz
semrabebe neka ti e ziva i zdrava kerkickata golema da raste

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот semrabebe)
Непосредна врска до пораките: 367
   RE: Породилни болки
17.7.2010 22:10:32   
semrabebe
fala arh-diz
    


(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 368
   RE: Породилни болки
17.7.2010 22:13:24   
Тања РР
Ооооо семрабебе ајде нека е жива и здрава, и јас сега видов.
Како се вика?


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот semrabebe)
Непосредна врска до пораките: 369
   RE: Породилни болки
17.7.2010 22:16:02   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: semrabebe

dobro utro majki davikazam deka jas se porodiv i imam prekrasna kerkickauser posted image user posted image user posted image
жива и здрава нека е

(Одговор на членот semrabebe)
Непосредна врска до пораките: 370
   RE: Породилни болки
17.7.2010 22:46:48   
semrabebe
selma

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 371
   RE: Породилни болки
19.7.2010 0:31:32   
mila77
user posted image imam uste 2 nedeli i ke vlezam vo 9ti mesec megutoa premnogu mi e tesko nemozam ni da se dvizam nemozam da jadam, nemozam da spijam sakam da se porodam vednas stom ke vlezam vo 9 mesec ima ili nekakvi sansi za toa ova mi e prva bremenost....

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 372
   RE: Породилни болки
19.7.2010 0:39:31   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: mila77

user posted image imam uste 2 nedeli i ke vlezam vo 9ti mesec megutoa premnogu mi e tesko nemozam ni da se dvizam nemozam da jadam, nemozam da spijam sakam da se porodam vednas stom ke vlezam vo 9 mesec ima ili nekakvi sansi za toa ova mi e prva bremenost....
така е мачно последниот месец ама како мислиш сакаш да се породиш?само ке си дојде тоа.треба болки да имаш некои дури им пука водењакот па одат на лекар.мене на 15 мин ми беа болките па отидов на лекар.лажни неможеш болки да имаш.знаци само ако имаш болки тогаш се порагјаш.и нормално паника те фака дека прво... се осекаш тешка,,не се секирај само ке си покаже и само ти ке знаеш

(Одговор на членот mila77)
Непосредна врска до пораките: 373
   RE: Породилни болки
19.7.2010 8:40:03   
Палешка РР
мила77,
На бебето му е најдобро во твојата утроба, остави го нека си седи таму додека реши да излезе. Бебињата најмногу добиваат во тежина во деветтиот месец, нека порасне, зајакне, па ќе дојде на свет.
Знам дека е тешко, но издржи, на сите ни било така во 9-ти месец. user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 374
   RE: Породилни болки
19.7.2010 11:55:54   
arh_diz
mila77 ubavo ti pisa Paleska . Jas sum vlezena vo 9 mesec no se ke izdrzam za bebeto. Mislam deka i ne e dobro da se porodis vednas stom ke vlezes vo 9 mesec posle 37 nedela veke e nesto drugo

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 375
Страница:   <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?