|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Говедаров камен
4.5.2013 14:41:41   
Anonimen
Offffff me zbunivte sega znaci odis gi zavrsis site potrebni adeti i konecot go nosis cela godina .Narednata godina treba da go vratis bez razlika dali si ostanala bremena ili ne.Biljana zosto go vrakas taka li treba ?????????

(Одговор на членот moss)
  Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Говедаров камен
4.5.2013 19:10:12   
cacisk
Nie se odlucuvme so MM ce odime na 6 Maj kaj 10-11h ce bideme tamu. Ovoj kamen i Gospod neka ni pomognat na site sto ce odime pa i na drugite, i nie da se izraduvame so edno user posted image

Se nadevam deka ce najdeme kum tamu!

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Говедаров камен
4.5.2013 21:25:40   
baby55
Cacisk mnogu srekicka na tebe i na site drugi koi ke odat na kamenot...I nie odlucivme na 6 maj ke odime...se nadevam ke go dobieme posakuvanotouser posted image ...pozdrav na site i so sreka Gospod neka e so site nas

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Говедаров камен
4.5.2013 21:59:26   
moss
za kumov nikoj nishto ne mi kazhauser posted image

(Одговор на членот baby55)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Говедаров камен
6.5.2013 14:45:38   
cacisk
Jas denes bev na Govedarov kamen, zavrsivme so rituaite i se vrativme doma. Sega ni ostanuva samo da cekame. Se nadevam naskoro ke se izraduvam so edno user posted image

(Одговор на членот moss)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Говедаров камен
6.5.2013 15:53:02   
lanicka30
eve i jas da se prijavam bevme denes na govedarov kamen i prekrasno si pominav custo mi bese cudesno custvuvav tolku golema sreka sto neznam kako da vi ja opisam i se nadevam deka uste sledniot mesec ke gi vidam ,user posted image user posted image a za golemo iznenaduvanje mi bese koga go krsev kamence iskrsiv dve odednas mi padnaa vo dlanka taka da vikaat moze i bliznacinja ke bidat.vi posakuvam na site sto poskoro da go vidite vasetouser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Говедаров камен
6.5.2013 18:18:18   
baby55
Eve i jas denes otidov na kamenot...zenski prekrasno se pocuvstvuvav koga gi zavrsivme site adeti...mnogu bese ubavo..A kamenceto koga sakav da go skrsam i mene kako samo da mi adna v raka ...tolku bese lesno...Se nadevam deka gospod ke ni ja ispolni zelbata i sto poskoro da gi vidime user posted image ..toa na site vi go posakuvam...

(Одговор на членот lanicka30)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Говедаров камен
9.5.2013 14:48:49   
Melanija RR
Споделете го искуството што бевте на Говедаровиот камен, како поминавте,како најдовте кум, кој обичај се прави .......
Што поскоро кај сите user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот baby55)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Говедаров камен
9.5.2013 17:25:58   
baby55
Melanija RR nie bevme na kamenot i mnogu bese ubavoo...Uste koga otidovme ne presretna eden covek i ne prasa dali prv pat idime ,mu rekovme da i rece dali sakame da ni bide kum...se nafativme i covekot dojde i ni objasno se sto treba da se pravi....Jas gi zedov koncite(beloit i crveniot)i so nego zavrtovme tri kruga okolu kamenot,potoa ja odmotavme volnicata i se kacivme na kamenot...tamu jas ja spletev pletenkata i se izmiv od vodickata sto se naoga na kamenot si zamisliv zelba i se simnavme...Potoa si skrsiv kamence ostaviv dar za kamento si zapalivme svekicki i si otidovme...Toa bese se od nas sega ostavame na boga da si go ispolne negovoto...Se nadevam deka i jas vo skoro vreme ke se pofalam so user posted image ..pozz do site i samo imajte verba,bidejki bez nea nema da uspeeme

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Говедаров камен
10.5.2013 9:00:30   
sibela
user posted image za site sto otidovte na kamenot i daj boze na site Gospod zelbata da ni ja ispolni . jas pred 1 mesec bev vo veles na crn kamen . eve 2 dena mi docni mens. da prodjdat uste 3 dena ke si napraam test.

(Одговор на членот baby55)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Говедаров камен
10.5.2013 9:04:34   
mama_06
Ова е тема со најпозитиван енергија на РР, јас така ја доживувам. На сите што бевте на било кое свето место ви посакувам да ви се исполнат желбите user posted image што ги замисливте!

(Одговор на членот sibela)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Говедаров камен
11.5.2013 14:37:50   
lanicka30
edvaj go docekav denot 6-maj utroto negde okolu 11 casot bev me na kamenot imase guzva i prvoto custvo bese prekrasno mnogu luge so ista maka dojdeni na istio mesto.ni prijde eden covek i ne prasa dali imame pobratim i ako nemame dali sakame on da ni bide nie se soglasivme i pocnavme so ritualot samiot kum te vodi se sto treba da pravis prvo ti gi bara koncite crven i bel da gi zavzes na slepo na samiot kamen ima kako kuglicka i od koga ke gi vrzes zaedno so kumot vrtevme tri kruga od koga ki svrtevme krugovite trebase da gi skinam koncite i od koga gi skinav se kacivme na kamenot i tamo spletov edna pletenka od koga ja spletov pletenkata kumot tripati mi dade da ja preskoknam pletenkata i na kamenot gore ja vrzav za stomakot tuka nasamiot kame imase vodicka se zmiv tripati so nea i go ostaviv darot za kamenot(jas imav kupeno bebeski peskir)potoa se simnav od kamenot zapaliv sveki kaj kamenot i sledno sto trebase da se napravi e da se skrsi kamce od kamenot jas koga krsev dve mi patnaa istoto toa kamce koga dojdov doma trebase da go sosijam na kolanot i da go nosam celo vreme samo da ne se banjam so nego i od koga ke ostanam bremena da go nosam se dodeka mozam ,a koga ke stane malo se stava pod pernica se do slednata godina na gurgovde ako sum premena ja nosam pletenkata na kamenot tamu se kine i frla na kame not i kamceto se vraka a ako sum porodena se pravi ova istoto i se nosi plus jagne masko ili zensko vo zavisnost sto ke bide bebeto na samiot kamen se kole zrtvata i so krvta se macka bebeto i majkata i se dava dar na kumot i prviot pat i sledniot pat koga ke bide obredot ete toa bese moeto iskustvo na kamenot i koga si zminuvav sretnav edna bremena devojka koja lani bila posto nemala porod i posle tri meseci od kamenot zabremenila ovoj pat ja vrakase pletenkata i kamceto a slednata godina jagne ke nosele vi posakuvamm srekaaa na site i sto poskoro da stane me mamicki...:D

(Одговор на членот mama_06)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Говедаров камен
11.5.2013 15:39:36   
gina
devojki na site koi bevte na kamenot vi posakuvam user posted image user posted image i sto pobrzo zelbata da vi se ispolniuser posted image user posted image user posted image jas tolku posakuvav da pojdam ama nepojdovmeuser posted image se dogovaravme so drug par da odime ama posle se premislivme i deka se pogodi i Veligden, me interesira kumot sto ce go najdes tamu treba posle da ti e kum za cel zivot a sto so drugiot kum sto si go imameuser posted image i malku se zbuniv nekoj pogore imase napisano deka moze i vo april da se odi ne mora na 6 maj i dali moze koga sakas da pojdesi ili samo toj den se odi
pozdrav do site i Srekno

(Одговор на членот lanicka30)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Говедаров камен
11.5.2013 18:04:06   
baby55
Gina i nie bevme na kamenot i prasavme i se odi samo na Gurgovden na 5 maj vecerta i 6 maj do pladne...kumot tamu o naogas za da ti pomogne oklu ritualite a tvojot kuk sto si go imas si ostanuva(osven ako ti sakas koga ke se rodi bebceto toj da ti go krsti)a ne mora zasto site vejke si imat sopstveni kumovi a toj tamu sto go naogas ti pomaga..Nie pominavme mnogu ubavo i sega ostanuva samo da cekame user posted image ..pozz

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Говедаров камен
11.5.2013 18:11:24   
cacisk
I jas se slozuvam so se sto kaza baby55.
Zamislite site da si ostaneme user posted image ist mesec. Sto ubavo ke bide. Jas treba da pravam test za 2 nedeli pa ke vidime dali mesecov ce se pofalam so user posted image ili nekoj drug mesec. Imase mnogu narod, nie na 6 Maj bevme imase okolu 30-40 para tamu kolku sto moev da zabelezam.
Vi posakuvam golem uspex

(Одговор на членот baby55)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Говедаров камен
11.5.2013 18:19:33   
baby55
cacisk mnogu ke bide ubavo site da uspeeme i da se pofalime so user posted image ...i jas treba za okolu 2 nedeli da pravam test....ti drzam mnogu srekicka i se nadevam i dvete ke uspeeme...i nie bevme na 6 maj mnogu bese ubavo i koga gi izvrsivme adetite kako da se oslobodiv,mnogu poubavo se cuvstvuvav..pozz do tebe i cekame ubavi vestiiuser posted image user posted image

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Говедаров камен
12.5.2013 13:24:07   
gina
na site vi posakuvam user posted image pa cekam da mi pisete deka site ste user posted image user posted image user posted image a ako imas dobieno dali se odi jas i zaradi toa mnogu se mislev oti dobiv na 5

(Одговор на членот baby55)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Говедаров камен
12.5.2013 19:56:57   
Nina.K
Zdravo na site!I jas bev na 6-ti maj na kamenot i gi zavrsiv site raboti sto mi gi kaza covekot sto go sretnavme tamu,no toj mi kaza deka pletenkata ne smeam da ja vadam a kamenceto da go nosam vo novcanikot.No koga gi slusnav drugite lugje sto im kazuvaat na idnite majki(a toa e deka pletenkata ne smee da se mokre i kamenceto da se sosie za pletenkata)togas mi rece epa ajde i ti napravi teka.Malku me zbuni no se nadevam deka toa nema da preci da gi vidam user posted image .Pozdrav do site i se nadevam ke se izraduvame site od Govedaroviot kamen.Srekno :)

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Говедаров камен
12.5.2013 20:03:17   
cacisk
Nina i tebe ti posakuvam naskoro da si gi vidis user posted image
Mene kumot tamu mi rece da ja vadam pletenkata samo koga se bajam, i ako sakam koga ce odam na pregled na ginekolog. Kamenceto mi rece da go nosam sosieno za pletenkata.

(Одговор на членот Nina.K)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Говедаров камен
12.5.2013 22:30:50   
Nina.K
cacisk a kako go sosi kamenceto na pletenkata i ja odvrzuvas li pletenkata koga ja vadis ili samo ja povlekuvas po teloto

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Говедаров камен
13.5.2013 15:11:38   
cacisk
Kamenceto go staviv vo malo maramce i so bezopasna/ spenigla go staviv za pletenkata. Pletenkata ja odvrzuvam koga se banjam i vednas stom izlezam od banjanje ja stavam na polovinata. Ako samo ja vagjas od tebe ce ti se rasiri i ce pocne da ti pagja.
Ti sto napravi vo novcanik go nosis ili so tebe kamenceto?

(Одговор на членот Nina.K)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Говедаров камен
13.5.2013 17:42:32   
SOLE
Vi posakuvam na site sto ste bile na kamenot da vi se ispolnat zelbite i naskoro da si vidite user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image pozdrav

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Говедаров камен
17.5.2013 12:07:42   
moss
dobiv denes i za nekolku dena se pustame vo akcija pa da se nadevame so bozja pomosh i so kamencheto da si vidime 2 crti,nemozam vekje,premnogu gi posakuvam vekje 2,5god

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Говедаров камен
17.5.2013 12:31:51   
cacisk

ИЗВОРНА ПОРАКА: moss

dobiv denes i za nekolku dena se pustame vo akcija pa da se nadevame so bozja pomosh i so kamencheto da si vidime 2 crti,nemozam vekje,premnogu gi posakuvam vekje 2,5god


moss isto i jas kako tebe, ja ocekuvam GOSPOGJATA da dojde utre-zadutre, i povtorno po;nuvame so skcija user posted image i jas se nadevam deka kamenceto i pletenkata ce ni ja donesat golemata i dolgo ocekuvana radost

(Одговор на членот moss)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Говедаров камен
17.5.2013 16:50:21   
baby55
Zenskii vi posakuvam sto poskoro da gi vidite user posted image ...Mene treba da mi dojde na 23(se andevam nema da dojde) :) :) Samo pozitivni misli i ke uspeeme user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил baby55 -- 17.5.2013 16:51:20 >

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?