|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Говедаров камен
28.3.2013 15:49:22   
sinolicka81
Zdravo mamicki !!! jas sum edna od mnogute zeni koj imaat videno golema pomos od kamenot .... 6,5 godini sum vo brak ..ne ostanav nitu ednas bremena ...imav praveno sekakvi ispituvanja ..se bese vo red ...pravev i 4 inseminaciii ..i tie ne bea uspesni .. podgotviv i dokumenti za IVF ... mi kazaa za kamenot vo mart minatata godina ...i so soprugot otidovme na 06.05 rano od sabajle kupivme prethodno konec ( volnica ) i gi napravivme site obicai tamu sto ni gi kazaa ....jas vednas ostanaa bremenauser posted image ...posledniot ciklus mi bese na 20.04 ...jas na 29.05 pravev test i bese user posted image ....sega imam masko bebence user posted image i zdravje godinava na Gjurgjovden ce odime so jagne na kamenot .....user posted image pletenkata sto tamu ja splev seuste ja nosam okolu polovinata ....iako celo leto mi bese zesko od nea ,se poznavase pod oblekata ama ne ja izvadiv .....nitu ja imam ispereno user posted image
Imajte samo golema verba ....
Pozdrav do site ...i probajte ..nisto nema da zagubite ..moze samo da se dobie ....koga sme vo golema maka na se sme spremni user posted image

(Одговор на членот Lina*)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Говедаров камен
9.4.2013 15:23:44   
baby55
Zdravo do site prisutni na forumov...imam nekoi prasanja za oni kopi znaat nesto vo vrska so Govedarov Kamen....bidejki se blici Gurgovden slusnav deka se odelo togas resiv da odam bidejki mnogu luge tamu si go nasle lekot...VEruvam vo toa i ke otidam :)
Znaci slusnav deka se odi na pred gurgovden vecerta a drugo sto treba da se nosi dali znae nekoj da mi kaze...odnapred vi blagodaram i se nadevam deka site sto ke otidat tamu ke go dobijat toa sto go sakaat :)

(Одговор на членот sinolicka81)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Говедаров камен
10.4.2013 16:20:23   
Melanija RR
baby55 добре дојде на РР user posted image
Во темава имаш искуства од членки кои биле таму и објаснуваат што и како се носи и прави

Со среќа user posted image и user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот baby55)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Говедаров камен
10.4.2013 18:29:32   
baby55
Fala mnogu Melanija PR...mnogu sreka i tebe :)
A sakav da prasam dokolku znaes dali pojasot sto se plete se nosi non stop i kolku vreme treba da se nosi zasto gledam nema nisto za toa na forumov...pozz :*

(Одговор на членот sinolicka81)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Говедаров камен
10.4.2013 19:45:44   
moss
baby 55 jas na forumov prochitav deka toa shto se plete se nosi dodeka da zacnesh, samo za banjanje se vadelo

(Одговор на членот baby55)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Говедаров камен
10.4.2013 20:57:08   
baby55
Fala mnogu moss...pozz

(Одговор на членот sinolicka81)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Говедаров камен
11.4.2013 14:43:08   
skopjance
Me interesira dali se odi striktno na 5 Maj ili koze i na 6 Maj nautro. Ovaa godina se paga bas na Veligden a i mm e na rabota cel den.

(Одговор на членот baby55)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Говедаров камен
11.4.2013 14:46:11   
Melanija RR
skopjance ova e citat od nekolku posta pogore na ovaa strana


ИЗВОРНА ПОРАКА: Didi80

ИЗВОРНА ПОРАКА: gina

didi80 a mora li samo na gjurgjovden da se odi ili moze da e drug den koga sakas



gina nie otidovme so mm bas na 06.05 gurgovden a mozelo da se ide i vecerta pred gurgovden znaci na 05.05






_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Didi80)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Говедаров камен
11.4.2013 23:51:42   
baby55
Sakam da prasam uste nesto za kamenot ,bidejki so mm resivme da odime sakam da znam kade tocno se naoga..nie sme od strumica i dokolku nekoj znae da mi kaze tocno kad e :)
Mnogu sreka na site i sto poskoro da gi vidite user posted image

(Одговор на членот sinolicka81)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Говедаров камен
15.4.2013 12:06:08   
sibela
zdravo RR jas vcera bev vo veles na CRNIOT KAMEN INACE PRVO BEV VO CRKVATA SV.Dimitrija babta sto bila tamu mi splete pletenka posle bev gore na crniotkamen se kacivme jas maz mi tatko mi majkami svekrvata si zedov kamence posle pak se vrativ vo crkvata babata se molese na ikonite i posle doma na pletenkata si go siev i crniot kamen prethodno zavitkan vo belo krpce inace 4 godini nemam deca verum vo mokta na crniot kamen do goddinaso bebe daj boze da otidam i kamenot da go vratam.veruvaje kako bev tamu malce mi olesna vo dusata inace vaka mn, si bev razocarana...

(Одговор на членот baby55)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Говедаров камен
15.4.2013 13:21:19   
moss
Sibela a neli se odi na 5 maj ili na 6 ? Tamu taa babata sto ja vikash sto ti kaza? I jas sakam da odam , ama da vidam so mm nekako mi e skeptichen.Daj boze da si vidis user posted image najbrzo.

(Одговор на членот sibela)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Говедаров камен
15.4.2013 16:08:58   
sibela
moss snaa mi bese isto 14 april znaci pred gurgivden ona nemala deca 7 godini bese tebe si skrsi 2 kamencinja i bliznacinja ima ,, pa i jas sega so toj problemi jas bev nema vrska ako sakas odi ama do 3 maj mene mi rekoa deka do pred gurgovden se odelo za zemanje na kamence posle 6 maj neznam za toa babata ne ja rasav za toa ama ako sakas go zedov jas brojot ke ti go dadam pa prasaj ama jas bi ti preporacala da odis ovie dve nedeli od april i ako odis sabajle odi so maz ti i ne treba da jadete nisto gladni da bidete 3 pati da zaobikols niz kamenot so maz ti posle krsni si kamence ama prvo vo crkvata odi sv. Dimitrije posle ke ti kaze babata sto se da napravis OKOKOK i ne bidete skepticni jas da ti kazam pravo na lugeto ne im verum pa nitu na ginekolozite jas verum samo vo Bog .a crniot kamen e Gospodov dar. veruvaj ... ako zabremenam ke go vratam kamenot drugata godina od toa mesto od kaj sto go zemav i ke odnesam edno jagnence taka si taksav??? sory MOSS ti sto problem imas so zabremenuvanje ako moze da znam????

(Одговор на членот moss)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Говедаров камен
15.4.2013 17:43:16   
skopjance
Sibela ova crn kamen e vo Veles ili vo Sv.Nikole na govedarov kamen

(Одговор на членот sibela)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Говедаров камен
16.4.2013 13:09:46   
sibela
Crn kamen e vo veles moss inace ja znam deka taka se vika i gore ima edna plakata istaknata pisuva crn kamen pred da odis na crn kamen odi prvo vo crkvata sv. Dimitrije.

Skopjance crn kamen pisuva,,,,,, da vo veles e to ama pred da se odi na crn kamen ttreba da odis vo crkvata sv .dimitrije

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 16.4.2013 15:09:04 >

(Одговор на членот skopjance)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Говедаров камен
16.4.2013 15:08:42   
Melanija RR
sibela значи ти си била на црн камен во Велес а темава е за Говедаров камен во Свети Николе ,затоа те потпрашуваат не се работи за исто место за да се разберете подобро.
На тие што биле или ќе одат на било кој камен да им донесе user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот sibela)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Говедаров камен
16.4.2013 15:37:31   
mia123
ZDRAVO, SINOLICKA81 NA KOJ KAMEN SI BILA TI VO VELES ILI VO SV.NIKOLE I KADE SE NAOGA TOCNO.FALA MNOGU. POZDRAV

(Одговор на членот sinolicka81)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Говедаров камен
16.4.2013 19:40:03   
moss
hahah Sibela kako me zbuni, jas planiram zdravje da odam na Govedarov vo SV.Nikole, a za kaj Veles znam deka ima sum bila kako mala no ne znam deka i toj pomaga za deca, daj Boze shto pobrgu da si gi vidish user posted image ,

(Одговор на членот mia123)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Говедаров камен
17.4.2013 8:21:06   
sibela
user posted image pa jas dobro vi pisuvam deka vo veles bev na crniot kamen a ne vo sv nikole ,,,,,,,,, i crniot kamen pomga za deca toa uste odamna e taka inace jas od skopje sum ama znam za crniot kamen. mnogi zeni koi bile tamu ostnale bremeni ...

(Одговор на членот moss)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Говедаров камен
22.4.2013 13:53:53   
cacisk
Devojki moze li da mi kazete kako da stignam do Govedarov kamen? Znam malce prasanjevo e glupo no ne go znam patot do Sveti Nikole. Momentalno ziveeme vo Gjorce Petrov, a ne sme od Sk pa ne znaeme kako da stigneme do tamu. Dali se odi preku Kumonavao?? Preku koj pat se odi?

Odnapred blagodaram

(Одговор на членот sibela)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Говедаров камен
22.4.2013 18:06:06   
moss
mozete i preku kumanovo a moze i preku veles e sega od kade e poblisku ne znam,no ako odite preku veles prodolzuvate za stip i ima na tabla pisuva kade da se isklucis za sv.nikole i ke barate s.Erdjelija, bi trebalo da ima narod kje prasate ne e strasno MKD e ova se se naoga :)

mozhe preku KU a mozhete i preku Veles, Shtip i se isklucuvash za SV,Nikole ima patokazi ,kako shto procitav nekade kaj s.Erdzelija e kamenov pa ke ima narod kje prasate Srekno

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 22.4.2013 18:16:40 >

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Говедаров камен
22.4.2013 18:27:17   
cacisk
Falaaaa moss mnogu. Se nadevam nema da utnemeuser posted image
Ako nekoj se resi da odi tamu sega, neka pise moze zaedno da odime, edni pozadi drugi so kola. user posted image
Stvarno neka pise vo PP da se dogovorime.
Malku loso pagja ovaa godina na Veligden treba da se odi, no zelbata za user posted image e pregolema

(Одговор на членот moss)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Говедаров камен
22.4.2013 18:53:17   
moss
i jas sakam da odime no se ushte ne sme odlucile,nemame precizirano

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Говедаров камен
22.4.2013 19:44:45   
cacim
sakam i jas, no neznam kako ke bide, a i dali pletenkata se nose celo vreme oti sakam malku posle neuspesnoto IVF da odime nekade na odmor....

(Одговор на членот moss)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Говедаров камен
22.4.2013 19:59:23   
lanicka30
Eve i jas da se prijavam deka ke odam so mm na kamenot i edvaj cekam veke vo icekuvanje sum skoro cela godina bidejki lani ne otidov iako prijatelkata me vikase bidejki i dvete go imavme istiot problem sakavmeeuser posted image user posted image user posted image jas ne uspeav da odam no ovaa godina nema da propustam i da vi kazam deka mojata prijatelka lani koga bese na kamenot vednas sledniot mesec ostana user posted image user posted image user posted image i sega ima prekrasno since i na gjurgovden ke nosi jagneceuser posted image user posted image user posted image .Mi kaza da si ponesam od tuka dve klopcinja crven i bel konec nekolku sveki i eden peskir za site sto neznaat ova da si go ponesat i da neja zaboravat i POZITIVNATA MISLA ZA NASITE DOLGO OCEKUVANI user posted image user posted image vi posakuvam na site sreka i ke si gi piseme ubavite vesti vednas poslem gurgjovden POZZ do site RR

(Одговор на членот cacim)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Говедаров камен
22.4.2013 22:00:30   
kapina
DaI nekoja od vas ima Odeno na manastirot svetigorgi go negatino Jznasvonedelakeodammozdapasakamdaznamstotrebadaodnesamstokakootiznamotitamuodatlugestonematdeca

(Одговор на членот lanicka30)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?