|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Менструација по породувањето
23.6.2010 15:31:13   
Палешка РР
Леле Тања, па зар е можно user posted image
Затоа јас имав критични периоди деновиве, се на кавга ме тераше, кутрата во ПМС сум била user posted image

Ники, не се зезав ма, кога видов свеста ми се зеде и право на РР..сега малку се освестив, инаку и user posted image на мајка ми да не снемам млеко user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Менструација по породувањето
23.6.2010 16:55:09   
niki
Леле Палешке извини, мене деновиве се на смеа ми е
а и дека имам пишано некаде дека по 5 месеци добив и доев до 11 без проблем, млеко имав за продавање, као очекував дека си прочитала па знаешuser posted image .
не се секирај и остај ме ја  у некој друг свет сум целата деновивеuser posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Менструација по породувањето
23.6.2010 16:56:25   
Saturn
Мене ми се чини дека не престанав да крварам откако се породив вториов пат (првиот пат добив менструација после 3-4 месеци) Прво лохии 40тина дена, па за 5-6 дена прво добивање па за 3 недели повторно и веќе се загрижив. На контролата кај гинекологот му кажав и ми рече дека се случува така и дека тие добивања се ановуларни, додека да се стабилизира организмот. И така си добивав на 3 недели (имаче во нормала добивам на 30тина дена) и сега кога влегов во 6ти месец почнав да добивам ми се чини нормално, и по количина и по траење. И дојам, млекото не ми секна user posted image

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Менструација по породувањето
24.6.2010 8:19:13   
Nade
Јас сум со двете со царски а феномен сум user posted image со првото добив 19 месеци после породувањето - а го доев 20 месеци, и додека го доев имав млеко исто како првиот ден, а со второто уште немам user posted image а малиот ми има скоро 11 месеци user posted image и се разбира сеуште се доиме user posted image

_____________________________

I dont have time to hate people who hate me because i am too busy loving people who love me :)

(Одговор на членот Saturn)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Менструација по породувањето
30.6.2010 23:30:23   
Тања РР
Мамички дали на некоја од вас после породувањето траењето на менструацијата и се продолжи?
Мене порано ми траеше 3-4 дена а сега цела неделаuser posted image


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Nade)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Менструација по породувањето
30.6.2010 23:42:27   
Maca25
Мене ми се продолжи. Пред да останам бремена кај добивав на 4-6 месеци па и само 2-3 дена ми траеше но многу обилно крварење имав тие денови и јаки болки. Сега ми трае и до 6 дена но многу послабо и без никаква болка.
Деновиве нешто чудно ми се случи. Требаше да добијам и чекам, чекам....и еден ден се појави нешто малце розевко, па следниот ден пак и така 4-5 дена, а и бојата се менуваше од розевко до кафеаво, но не беше менструална крв. Мислам многу чудно. Ова прв пат ми се случува. Сега не знам дали ова ми бил циклусот или не?!?


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Менструација по породувањето
1.7.2010 9:27:58   
Палешка РР
Да не си бремена Маца? user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Менструација по породувањето
2.7.2010 0:31:26   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Да не си бремена Маца? user posted image  user posted image


И јас сакав да прашам, ама си реков ај...user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Менструација по породувањето
2.7.2010 1:01:24   
Maca25
Па не верувам?!?! сега баш и на мм му кажав и ми се изнасмеаuser posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Менструација по породувањето
2.7.2010 13:26:38   
*miki mami*
Јас крварев само првите 10дена после се до 40 беше како розеникаво колку да се нарече дека има крваранјеuser posted image и една недела после 40 добивuser posted image и дефинитивно не му препорачувам на никого,бидејки мало бебе,неискусна мајкаuser posted image и плус менструација......лудило
мамички тие што не сте добиле бидете срекни не се секирајте,а за млеко имам и бебушот ми напредува нормално

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Менструација по породувањето
5.7.2010 23:25:27   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite


ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Да не си бремена Маца? user posted image  user posted image


И јас сакав да прашам, ама си реков ај...user posted image user posted image user posted image user posted image



е ме нафуравте двете и денес си купив тестuser posted image user posted image иако знаев дека нема шански да сум бремена. негативен беше.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Менструација по породувањето
17.7.2010 15:16:43   
dragana_vane
Prvata menstruacuja posle poroduvanjeto ja dobiv koga Anika imase 40 dena potocno na 07.07.2010. Veke sme 17 i mene ne mi prestanuva. Me cudi toa sto voopsto nemam obilno krvarenje, prvite 2 dena na vloskata imav samo kafeavo potoa narednite 4 dena taka mi tecese normalno, i sekoj den namakuvase. Veke 5 dena  sum samo na edna uloska dnevno a se sluciva da porecat nekolku kapki , se pravi locka na uloskata i cel den nema nisto.user posted image Ovaa situacija me zagrizuva a mi rekoa deka moze da e hormonalno poremetuvanje. Neznam sto da pravam. Zakazav na ginekolog vo ponedelnik, pa ke vidime. Od muabeti mi rekoa da zemam nekoi kapki ergometil., neznam dali nekoj ima iskustvo so ova?

Zaboraviv da vi kazam deka postporodilnoto krvarenje skros mi sekna na 30 den.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Менструација по породувањето
22.7.2010 16:59:29   
Тања РР
Палешка ти дојде?user posted image
Мене еве 30ти ден денес а сеуште ми нема дојдено а и не чувствувам некои симптомиuser posted image
Можно ли е да ми доцни вака бидејќи треба да е втора менструација по породување или да купувам Тестuser posted image


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Менструација по породувањето
22.7.2010 17:22:06   
melody
Mozno da ti docni od toa Tanja ne se sekiraj.I moite bea neredovni na pocetokot i seto toa za nekolku meseci se sredi.Ama i ako e ova drugovo nisto samo ke se raduvame mada ne veruvam.user posted image

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Менструација по породувањето
22.7.2010 23:42:34   
dostickage
lele jas napraviv 40 dena na 13 juli a mi dojde ciklus na 17.da ne se bilo raat:)))
a kolicinski,haos eden kup uste si imam bas brojam denovi do koga

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Менструација по породувањето
1.8.2010 0:14:18   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања

Палешка ти дојде?user posted image
Мене еве 30ти ден денес а сеуште ми нема дојдено а и не чувствувам некои симптомиuser posted image
Можно ли е да ми доцни вака бидејќи треба да е втора менструација по породување или да купувам Тестuser posted image



Леле Тања, сега го гледам ова user posted image сакав да пишам овде user posted image

Ми доцни 8 дена user posted image user posted image ќе биде некој модар user posted image

Тања доби?


< Поракaта ја уредил Палешка -- 1.8.2010 0:18:07 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Менструација по породувањето
1.8.2010 0:23:05   
ananikol
Da ne si bremena Paleska user posted image user posted image user posted image


(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Менструација по породувањето
1.8.2010 0:27:48   
Maca25
Палешке ајде и трето да си родиш и мирна глава и пуна куќаuser posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Менструација по породувањето
1.8.2010 0:27:53   
Тања РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Тања доби?



Да, мила, пред три дена и сеуште крварам ко луда. Исцрпена сум веќе, сабајле станав во локва крв и душекот го извалкавuser posted image .
Инаку не знам за тебе ама јас спобудалев додека чекав. И тест правевuser posted image


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Менструација по породувањето
1.8.2010 0:28:07   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: ananikol

Da ne si bremena Paleska




user posted image  user posted image  user posted image Пердуви ќе летаат ако сум user posted image

Маца, мнооооогу убав совет user posted image

Тања, жал ми е user posted image


< Поракaта ја уредил Палешка -- 1.8.2010 0:29:29 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Менструација по породувањето
1.8.2010 0:31:17   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања

Инаку не знам за тебе ама јас спобудалев додека чекав. И тест правевuser posted image



Тања, ако сум толку баксуз од еден однос овој месец да забременам, значи стварно сум невиден малер user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Менструација по породувањето
1.8.2010 0:32:49   
Maca25
јас овој проблем го имам секој месец. редовно правам тестови. сега почнав и во различни аптеки да купувам, зошто веќе ме научија и ми е глупаво. јас сигурна дека не сум трудна, пак си правам тест. сега почна да ми доаѓа на 2 месеци, не како порано на 4-5-6.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Менструација по породувањето
1.8.2010 0:38:16   
Тања РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања

Инаку не знам за тебе ама јас спобудалев додека чекав. И тест правевuser posted image



Тања, ако сум толку баксуз од еден однос овој месец да забременам, значи стварно сум невиден малер user posted image



Ех и јас така си мислев да ти кажам право.
Не ми е за друго, сега пак се вративме на задолжителни презервативи. Нема ризикување, немам јас екстра нерви за да ги трошам вакаuser posted image


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Менструација по породувањето
8.8.2010 11:35:31   
ananikol
Koga bev devojka imav menzis 5  dena i denot koga mi doagase ne odev na skolo-se vitkav od bolki....
Koga se porodiv prviot pat,dobiv menzis po 2i pol meseci i ne osetiv koga mi doslo.Traese 3 dena-ubavini..se do vtorata bramenost.
Sega posle vtoriot poragaj mi dojde isto kako i po prvit(po 2 i pol meseci) samo so taa razlika so mi dojde vo ponedelnikot i se uste trae...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Менструација по породувањето
8.8.2010 11:38:58   
Палешка РР
Јас само ќе кажам дека втората менструација по пораѓајот е ужасно болна и обилна. user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?