|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Менструација по породувањето
8.8.2010 11:41:14   
ananikol
Paleske ma.. napravi test ili ne ??
Ke imame uste edno ringerajce??user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Менструација по породувањето
8.8.2010 11:44:38   
ananikol
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Јас само ќе кажам дека втората менструација по пораѓајот е ужасно болна и обилна. user posted image  user posted image  user posted image



Ova znaci deka nema nisto od muabetot??
Ne sum redovna posledno vreme pa neznam koja ti e po red mensuser posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Менструација по породувањето
8.8.2010 12:17:46   
mamam
Jas se porodiv pred tocno 8 meseci i se uste nemam dobieno.Posle poroduvanjeto ginekologot mi kaza deka ne se znae koga ke mo dojde,ama veke stana dosta vreme.Vo megu vreme pravev dva testa za bremenost ama bea negativni.Od edna strana dobro e sto nemam user posted image ama od druga strana me zagrizuvauser posted image I uste ke cekam da pa vidam user posted image

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Менструација по породувањето
8.8.2010 13:06:43   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: ananikol

Ova znaci deka nema nisto od muabetot??
Ne sum redovna posledno vreme pa neznam koja ti e po red mensuser posted image user posted image


Ништо user posted image Ми доцнеше 13 дена на ваша радост user posted image , ама сепак на крајот испадна по мое user posted image
Ако се смеам...ужасно ме боли стомак user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Менструација по породувањето
8.8.2010 22:37:19   
Тања РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Јас само ќе кажам дека втората менструација по пораѓајот е ужасно болна и обилна. user posted image  user posted image  user posted image



Потписuser posted image


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Менструација по породувањето
20.8.2010 16:40:36   
caci_27
Zdravo mamicki! Posle poroduvanjeto i posle 40 dena dobiv mens samo 2 dena traese,potoa naredniot mesec znaci negde pocetokot na juli (zaboraviv data ) dobiv i normalno 4 -5 dena traese.No sega sme veke 2o a jas nemam dobieno.da napomenam deka pijam kontraceptivni Cerazette bez prekin uste odma posle 40 dena .imam bolku vo polovinata i zgolemen apetit isto kako vo prvata bremenost .lelleuser posted image se prasuvam dali sum trudna pak,test nemam napraveno i si cekam .Dali ima nekoj ist slucaj kako mene ?

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Менструација по породувањето
20.8.2010 17:11:32   
love mamy
zdravo mamicki jas sum nov clen i bas mi se dopagaat temive za debatiranje.imam dve decina 5 ipol godini i 7 meseci.po prvoto poroduvanje dobiv menstruacija po 6 meseci a sega eve veke napravivme 7 meseci jas aber nemam seuste.ginikologot mi prebisa nekoja hormonalna terapija za da dobijam ama mene mi bese strav da ne dojde do nekoj poremetuvanja so mene na primer so pokacuvanje na kilogramite bidejki i onaka dovolno nakaciv vo tekot na bremenosta i voopsto ne pocnav da ja pijam....a me faka sklet i nekoja nervoza od vreme na vreme?pa se mislam sto da pravam imate li nekakvo iskustvouser posted image a isto znam deka mozno e i do 1 godina da ne dobijam.......help

(Одговор на членот caci_27)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Менструација по породувањето
21.8.2010 0:50:36   
nutelizza

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

јас овој проблем го имам секој месец. редовно правам тестови. сега почнав и во различни аптеки да купувам, зошто веќе ме научија и ми е глупаво.


user posted image user posted image user posted image ох боже

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Менструација по породувањето
16.9.2010 23:31:53   
lukas
dobiv posle 6 meseci...

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Менструација по породувањето
17.9.2010 9:18:59   
Nade
не се секирај се е индивидуално и немој да пиеш апчиња, јас имам две дечиња, првото ке ми полни 6 години и после породувањето со него добив кога после 19 месеци, сега малиот ке ми полни 14 месеци и сеуште немам добиено, само оди си редовно на прегледи, на контроли но апчиња не гледам зашто треба да пиеш, хормонските се лоша работа, мене докторот во ниеден момент не ми спомна апчиња, поздрав

_____________________________

I dont have time to hate people who hate me because i am too busy loving people who love me :)

(Одговор на членот love mamy)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Менструација по породувањето
17.9.2010 10:33:40   
anedespo
ИЗВОРНА ПОРАКА: love mamy

zdravo mamicki jas sum nov clen i bas mi se dopagaat temive za debatiranje.imam dve decina 5 ipol godini i 7 meseci.po prvoto poroduvanje dobiv menstruacija po 6 meseci a sega eve veke napravivme 7 meseci jas aber nemam seuste.ginikologot mi prebisa nekoja hormonalna terapija za da dobijam ama mene mi bese strav da ne dojde do nekoj poremetuvanja so mene na primer so pokacuvanje na kilogramite bidejki i onaka dovolno nakaciv vo tekot na bremenosta i voopsto ne pocnav da ja pijam....a me faka sklet i nekoja nervoza od vreme na vreme?pa se mislam sto da pravam imate li nekakvo iskustvouser posted image a isto znam deka mozno e i do 1 godina da ne dobijam.......help


Не ти требаат хормони, јас добивав после 1 година и со двете. Си одев редовно на гинеколог, каде што ми рече дека штом дојам можно е тоа што се случува. Без страв.

(Одговор на членот love mamy)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Менструација по породувањето
21.9.2010 20:10:42   
ananikol
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Јас само ќе кажам дека втората менструација по пораѓајот е ужасно болна и обилна. user posted image  user posted image  user posted image



   Prvata menzis mi traese 11 denauser posted image .Sega vtorata mi dojde na 8-mi i uste mi traeeeeeuser posted image user posted image user posted image user posted image .
Vo pravo Paleska strasno e obilna....user posted image
Utre ke moram da odam na doktor,nema drugo....
Nekoj drug so vakov problem??? Kako go resivte???

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Менструација по породувањето
21.9.2010 21:31:43   
lukas
mene mi dojde posle 6 meseci ama ete ja sega ja nema,mozno e da ne mi ima dojdeno od onie apcinjata za prekin na mlekoto?

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Менструација по породувањето
27.9.2010 8:56:29   
Палешка РР
Ми доцни 20 дена user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Менструација по породувањето
27.9.2010 10:48:22   
Mamicka3
ha Paleska da ne ke ima pak novinka?

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Менструација по породувањето
27.9.2010 10:50:12   
Палешка РР
Тешко Мамичка3, за тоа требаат контакти user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Менструација по породувањето
27.9.2010 10:55:41   
amelbebe
generacijo ne se sekiraj i kaj mene taka bese ,posle 7 meseci dobiv pa nemav 1 mesec i pak si dobiv n,ili pak za da bides sigurna zemi si eden test za bremenost od apteka za da bides sigurna

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Менструација по породувањето
27.9.2010 10:57:26   
amelbebe
user posted image zosto bre generacijo nemas kontaktiuser posted image

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Менструација по породувањето
27.9.2010 11:08:45   
Палешка РР
Заради ноктите генерацијо, гребам user posted image  user posted image

Се зезам user posted image Заради просторот, времето, гимназијалецот и бебето user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Менструација по породувањето
28.9.2010 21:45:20   
Snowhite RR
8 месеци откако станав мајка, ме посети „тетка ми“, добро послушна е, и' реков да не ме посетува уште летово, дојде есен и оп ете ја и „тете“

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Менструација по породувањето
28.9.2010 22:53:37   
biljana16
Mene mi dojde posle 3 meseci i pet dena. Sega veke mi doaga na 25 dena kako i porano samo razlikata e sto nemam nikakvi bolki.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Менструација по породувањето
1.10.2010 17:48:14   
денвер
јас добив после 5 месеци и една недела

(Одговор на членот biljana16)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Менструација по породувањето
2.10.2010 0:48:17   
Mamiiii
Jas uste nemam dobieno, a bebusot mi e 6 meseci :)

(Одговор на членот денвер)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Менструација по породувањето
18.10.2010 10:25:31   
emma1
jas uste nemam dobieno a se porodiv pred tpcno 7meseci. ic ama ic ne mi fali :)) kolku sum raat vaka. imam slusnato deka tie sto dojat pokasno dobivaat, navodno doenjeto ja prolongira menstruacijata?????!!!!!!!!

(Одговор на членот Mamiiii)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Менструација по породувањето
18.10.2010 12:08:11   
Martins mom
И јас мислев дека доењето има врска, ама не е така. Пример се многу рр-ки што дојат, а имаат менструација.
Јас еве осум месеци немам добиено...не знам дали има место за паника или неuser posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот emma1)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?