|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: што ке правиме денес?
18.12.2009 14:05:25   
STRUMFETA
Sega isklucuvam rr i pravam palacinki za mm.Ako prodolzam vaka, nisto nema da napravamuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: што ке правиме денес?
18.12.2009 14:11:16   
arh_diz
a za nasuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: што ке правиме денес?
18.12.2009 14:12:24   
majka 79
za nas vo najbliskata prodavnica

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: што ке правиме денес?
18.12.2009 14:29:28   
STRUMFETA
ne bre zeni,koga pravam ,pravam mnoooooooooogu, pa za site ima.Samo povelete.Eve da vi organiziram prevoz " mlaz" Bogdanciuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: што ке правиме денес?
18.12.2009 14:38:59   
Bogdancanka
koga veke se nudis Strumfeta prati 2 avtobusa da gi sobere site a i pak malku ke im bide ali ke se pravat poveke turiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: што ке правиме денес?
18.12.2009 14:43:09   
karla
Ajde shtrumfeta se nadevam deka palacinkite odlicni ke izlezat!

A nie za zal denes nema da imame vreme za palacinki bidejki eve sega se spremame da trgame na vakcina so Lanauser posted image Se nadevam deka ovaa dobro ke ja pomineme

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: што ке правиме денес?
19.12.2009 10:50:39   
Mila na mama
Што да правам денес? Надвор е минус 4, каде да ја носам Мила? Жал ми е веќе детево само дома е затворено, станот го научи во деталиuser posted image . И од Рамстор ми е преку глава. Бил некој во Зебра? Има нешто интересно за деца?

_____________________________

love u all

(Одговор на членот karla)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: што ке правиме денес?
19.12.2009 10:57:49   
ripce
Ќе одиме на црква, па да докупиме нешто од чаршија и после кај моите на ручек.

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: што ке правиме денес?
19.12.2009 11:12:19   
mami
ние китиме елка...

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: што ке правиме денес?
19.12.2009 11:20:26   
Еца
јас денес не знам што попрво, тука се двете деца на золвата 8 и 5 години, сите се на работа, ќе видиме до 4 часот како ќе биде. Ако ме нема да занете дека изигравам шериф дома, зошто кога се тука Мартина да може на плафон ќе се качи.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: што ке правиме денес?
19.12.2009 11:42:33   
Bogdancanka
денес рано станав и цел ден ќе ми биде брзо темпо денес денот ќе ми биде 100 на час имам доста работа малку дома малку кај јатрва ми спрема св.Никола малку на магацинот и ми се собира ..........

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: што ке правиме денес?
19.12.2009 12:03:37   
Mila na mama
Еца да праќаме појачање, коњаница нештоuser posted image user posted image user posted image  јака ти душа.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: што ке правиме денес?
19.12.2009 12:16:14   
Enika
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mila na mama

Што да правам денес? Надвор е минус 4, каде да ја носам Мила? Жал ми е веќе детево само дома е затворено, станот го научи во деталиuser posted image . И од Рамстор ми е преку глава. Бил некој во Зебра? Има нешто интересно за деца?


Едниствено ако сакаш да ја поминеш дрогерјата што не е ништо поебно...и нема ништо ново....шминки и прашоци на едно место user posted image user posted image user posted image ...и еден бутик за деца, маркет тинекс, едно кафуле, хемиско чистење и цвекара...толку

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: што ке правиме денес?
19.12.2009 12:17:10   
Enika
Јас еве правам сок, ијам кафе и ке ми дојде една пријателка, колешка од факултете да и помогнам со ееј некој...user posted image сама сум дома, после може ке ида да ја видам внуката на кратко user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: што ке правиме денес?
19.12.2009 12:43:14   
STRUMFETA
Se mislam.Eve za Filip ke napravam sokce i kasicka, za nas makaroni, i ke odam na torta kaj drugarka mi.A ponatamu nemam idea.Dosadno,dosadno,dosadno.......

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: што ке правиме денес?
19.12.2009 13:10:45   
BILJANA_G
Eve sega se vrativme od prosetka bevme so mm i kerkickata vo priroda i malku do manastirot Sv.Nikola.Sega ke ja uspivam Angela pa ke go pocnuvam rucekot.Za potoa ke vidam ke ispadne nesto da rabotam.

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: што ке правиме денес?
19.12.2009 14:04:54   
penelopa
Снегот ни ги уништи плановите...врне ко лудо...се надевам до вечер ке престанеuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: што ке правиме денес?
19.12.2009 14:09:35   
caci20
Bevme malku do GTC, gledame podaroci, pa doma pravam rucek a mm go uspiva Petar

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: што ке правиме денес?
19.12.2009 14:10:10   
arh_diz
спремав цел ден денес ми е слава . Сега ке одмарам со гостите

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: што ке правиме денес?
19.12.2009 14:13:12   
Еца
ехе како врне снегче, изгледа нема да можеме на сите места да одиме на слава.Сега само се размислувам каде да одам? Ех вака кога треба одеднаш на повеќе места. Ама морам да се одлучам...

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: што ке правиме денес?
19.12.2009 14:14:16   
Bitolcanka
Вистина Пенелопа, снегот се ни расипа user posted image Во Битола вее како луд, се обели ... И јас инаку мислев да одам на кафе, да се видам со некоја од другарките. Сите со нешто се зафатени, повеќето и обично за викенд се гледаме. Значи, ќе си седам дома, на топло, а вечер сум на име кај дечкото. Ќе биде неговата фамилија и сестра му со децата. По години се како децата на золва и на Еца, а и немирни како нив се user posted image посебно помалото - не застанува ниту минута мирно, освен кога е Шехерезад user posted image Многу си го сакам, а и тоа мене срце е user posted image Ме вика тетка, сеуште не му сум вујна, за понатаму ќе видиме. Ќе му биде малку чудно - тетка, па вујна user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: што ке правиме денес?
19.12.2009 14:15:57   
STRUMFETA
Denes prv pat vrne sneg i toa mnoguuuuuuuuuuu.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image super.Mi ja dopolni novogodisnata idila i me raspolozi .Taka bas mi lici.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: што ке правиме денес?
19.12.2009 14:20:03   
bojanas
По славата вчера дома денес не ми се мрда од дома и ми е студено. Да немав деца цел ден ќе лешкарав ама еве сега треба да правам колут назад со син миuser posted image

_____________________________

Кајче мама тато дада јас и бато секој среќен пее дури ветре вее

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: што ке правиме денес?
19.12.2009 15:07:27   
mis.
Ќе седам до печка,многу ми е ладно.Премрзнав вчера и сега не можам да се стоплам.

(Одговор на членот bojanas)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: што ке правиме денес?
19.12.2009 15:11:31   
Bile
ke uzivame zalepeni za radijatorite doma, ladno e nadvor, ke rucame, ke gledame TV i taka denot edvaj ke pomine

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Каде за Нова Година?
Еца

Каде ќе ја дочекате Новата Година

Дома (61%)

Кај пријатели (15%)

Ресторан (8%)

Кафе бар (3%)

Дискотека (6%)

На Плоштад (8%)


Број на сите гласови: 145

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!