|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: што ке правиме денес?
19.12.2009 15:35:26   
Mila na mama
Конечно ја украсивме елката. ММ и Мила отидоа да си поиграат на снег и да купат уште еден сет сијалички. Печам тиква и лиснати за мм. Ама се распаѓа снегов ќе не затрупа а јас се жалев немало снег во К.Водаuser posted image

_____________________________

love u all

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: што ке правиме денес?
23.12.2009 9:49:49   
profesorica
дома на ручек и конечно да се видиме малку сите тројца.натаму наваму сме нон стоп. па треба и да заперам нешто.и ќе мијам садовчињаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: што ке правиме денес?
23.12.2009 9:52:01   
arh_diz
ke odmaramuser posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: што ке правиме денес?
23.12.2009 9:53:48   
caci20
Ako ne e mnogu ladno posle do grad da se slikame na plostad, a ako ne po doma ke se zanimavame so mm so Petar.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: што ке правиме денес?
23.12.2009 11:40:13   
Enika
Ке и носиме пакетче( не е баш пакетче туку пакетиште огромно со све и свашта внатреuser posted image ) на внука ми..и сигурно ке се тепаме кој да ја држи во раце ама она најмногу кај тета сака...нормалноuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: што ке правиме денес?
23.12.2009 11:44:45   
penelopa
Denes odime da kupuvame podaroci za najbliskite i vo šoping...utre sigurno ke bide mnogu gužva, a Petok ne se raboti.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: што ке правиме денес?
23.12.2009 11:48:29   
BEBICA
Denes ke odime vo shoping, da kupime podaroci za nova godina na malive paketscinja ke im pravam.
Samo prvo da dojde mm od rabotauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: што ке правиме денес?
23.12.2009 11:50:02   
ripce
Само што се вратив од факултет, знаете полагав колоквиум, задоволна сум од она што го напишав, ќе видиме дали и проф. го дели истото мислењеuser posted image Само да ѕирнам што се случува на рр, зашто син ми моментално спие, се успале со татко ми, па ќе правам ручек и во 4ипол мајка ми завршува со работа одиме кај моите да го чуваат малиот, а јас пак user posted image . Уште утре и мислам дека ќе се родам.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: што ке правиме денес?
29.12.2009 13:02:42   
penelopa
Денес имам закажано депилација и маникир- морам да се средам, после малку пакување...утре сабајле патувамеuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: што ке правиме денес?
29.12.2009 13:12:43   
profesorica
имам часови па после до центар

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: што ке правиме денес?
19.2.2010 15:21:07   
penelopa
Денес денов ми е малку глуп user posted image ...цел ден врне, тмурно е...излегов до продавница и лом се направивuser posted image , снегот почнал да се топи и сега се е каша попара...едвај чекам вечер да излеземе малкуuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: што ке правиме денес?
19.2.2010 15:27:47   
caci20
Sto kupi za mm za rodenden?

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: што ке правиме денес?
19.2.2010 15:28:25   
Adrijana
Cekam da se vrati mm od rabota,pa da odime da kuime blender za na user posted image  da pravime kasi. A do togas ke si dremkam tukauser posted image

_____________________________



(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: што ке правиме денес?
19.2.2010 15:39:46   
Еца
Планирам остатокот од денот да ве дружам колку што можам тука на рр.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: што ке правиме денес?
20.2.2010 7:56:21   
BILJANA_G
Planiram pocesto da ve druzam,da si razmenuvame iskustva.Deneska sekako pravime prosetka,i se razbira domasnite raboti se sekojkdnevie.Sakam i da izlezam nesto da kupam za Angela.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: што ке правиме денес?
20.2.2010 8:10:03   
mami
Прво ке одиме во црква мм и Лука да се причестат, после одиме во Парк на денот на извидниците, па на пазар, па малку шетање- денес не планирам дома да си одамuser posted image user posted image user posted image ако не колабирам од настинкава некадеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: што ке правиме денес?
20.2.2010 8:11:49   
profesorica
ќе го носат Дамјан во црква па во парк, после му следуе бањкање и спиење.јас и мм сме на работа до кај 12/1 па ќе одиме до град да си одбере нешто за носење за поклон за роденден, ќе се вратиме на ручек кај свекрва ми па одиме до кај мама, па на час сум и на крај дома ќе ни дојдат гости.распоред тлокuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: што ке правиме денес?
20.2.2010 10:13:10   
mother 29
одам на фризер,фарбање и кратко потшишување..user posted image ..потоа по Марко и систерот и на шетња,а може и на шопинг

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: што ке правиме денес?
20.2.2010 10:19:33   
majka 79
denes do 4 na rabota, potoa doma rucanje, pa kapenje na deca i na krajot izleguvame so mm i so najbliskite prijateli na vecera (sami , decata ke ostanat domauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: што ке правиме денес?
24.2.2010 13:53:11   
penelopa
Денес бев да проверам крв...прво сестрата не можеше да ми ја најде вената па ме избоцка на двете раце..едвај и успеа...сега сум цела со модрициuser posted image ...резултатите се добри: се ми е во нормала освен железото пак на границаuser posted image ...до кога веќе?

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: што ке правиме денес?
24.2.2010 14:02:22   
Tanja K.
Jas od sabajlevo Zemav da cistam so pravosmukalka i za zal crevoto mi se skina.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Go lepev so selotejp i nisto,sega go zalepiv so super i ke pocekam do utre,a vo meguvreme mm da mi zeme novo.Lelelel belja.


(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: што ке правиме денес?
24.2.2010 14:03:16   
penelopa
Epa Tanja K. izgleda vreme mu e za novouser posted image ajde ne se sekiraj.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: што ке правиме денес?
26.2.2010 15:55:06   
penelopa
Бев малку низ град со една пријателка на кафе...после малку прошетавме низ продавници... си ручав самаuser posted image и сега малку да ве дружамuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: што ке правиме денес?
27.2.2010 11:19:51   
Adrijana
Ako ostane vremeto vakvo ubavo, koga ke se razbudi Eva moze i edno setanje da udrimeuser posted image

_____________________________



(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: што ке правиме денес?
27.2.2010 11:38:15   
majka 79
vecer ke odime na teatar , a posle pretstavata kaj nas goma na kafe.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?