|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 12 [13] 14   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: што ке правиме денес?
30.6.2013 11:44:20   
Mihaela 2010
Docistuvav ostatoci od vcera,vremevo katastrofa da nemozes dete da prosetas malku..nisto,po doma legacenje i to

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 301
   RE: што ке правиме денес?
30.6.2013 11:54:02   
deluxe
Низ дома имам многу работа,перење,пеглање,ручеци и така натаму,цел ден ми е фул.Морам да средам се на место,од утре здравје боже стартувам на работаuser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 302
   RE: што ке правиме денес?
30.6.2013 12:10:30   
bucko mal
Ushte malku I vo krevet za mene pomina denot,utre ponedelnicki startuvame so obvrskiteuser posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 303
   RE: што ке правиме денес?
30.6.2013 13:43:23   
srculko
Denes eve do pola pomina denot ke pravam rucek imam gostince pa ako se stisi vetrot ke ispadneme malku,ako ne domce ke sedime

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 304
   RE: што ке правиме денес?
29.11.2013 13:24:35   
Mihaela 2010
Denes posle rabota idam doma,pa so M ke iskacame,t.e na drugarce od gradinka i e imenden pa ke ne pocastat vo slatkarnicata nasa maalska...malku druzba ne e na odmetuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот srculko)
Непосредна врска до пораките: 305
   RE: што ке правиме денес?
4.5.2014 13:33:15   
Defne90 RR
Денеска после ручек ќе одиме на роденден на братучетка му на маж ми.Малку и децата да си поиграат таму и да се поразвеселат оти на ова време не е нигде за одење.Е после ќе си се прибереме по дома и ќе си играме со децата и навечер ќе ги избањам и правец сите во кревет.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 306
   RE: што ке правиме денес?
30.5.2014 8:19:33   
princessa
So ogled sto i dvete deca se doma, N ne e na gradinka denes ke si gi traam decata i ke gi zanimavam po doma. Mozno e da izlezeme do parkot na pola saat i da go cekame tato da si dojde od rabota, denes veti deka porano ke si dojde i da mu ja djifneme vo centar na kaaveuser posted image

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 307
   RE: што ке правиме денес?
30.5.2014 17:30:37   
Melanija RR
Платив сметки па може да се спие user posted image вообичаено ручек за нас плус 3 оброка за М и плус пеглање грррр

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 308
   RE: што ке правиме денес?
30.5.2014 17:44:10   
Dilina
Само шо стигнав од раб.
Ќе лежааамммм па ќе јадаааам, туш еден и пак ќе си лежам хахха user posted image
не за др. такво е времето :)

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 309
   RE: што ке правиме денес?
31.5.2014 9:38:01   
sandriana RR
До некое време на работа, па дома на генералка - ама со огроооомен ќеиф ќе чистам попладнево - за понеделник да сечеме црвена лента за реновираниот дел user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 310
   RE: што ке правиме денес?
19.6.2014 16:52:16   
princessa
Да дојде мм од работа, да ручаме и да се спакуваме во кола сите и правец у супермаркет да удриме еден неделен пазарлакuser posted image

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 311
   RE: што ке правиме денес?
19.6.2014 16:57:45   
Defne90 RR
И јас го чекам мм да се истушира па после да ручаме и ќе ги оставиме децата на бабите и ние ќе одиме на гости кај едни пријатели.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 312
   RE: што ке правиме денес?
20.6.2014 13:23:54   
princessa
Планирам да пеглам завеси, ама пред тоа да се случи мора да го убедам мм да ги премести корнишлите зашто ми се многу високи за тие завеси. И ручек ќе правам денес и тоа е...само домашни обврски сум испланирала, нема шетање.

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 313
   RE: што ке правиме денес?
20.6.2014 13:56:59   
Defne90 RR
И јас денеска сум целата со обврски по дома и нема ни за мене шетање.Јас пак аум на план да усисувам да запеглам облека нешто и со прашината да. Се позанимавам. И секако ручек да се направи.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 314
   RE: што ке правиме денес?
20.6.2014 14:22:07   
deluxe
Od sabajle perev, metev, diplevuser posted image Rucekot se zgotvi sam(grav) Popladne ke odam v biblioteka,lektiri da si nabavime za letniot raspust. I popatno ke si setneme niz park so deckite.user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 315
   RE: што ке правиме денес?
8.11.2014 12:41:54   
tincule
Ќе одиме на слава и после на журкааааааааааа user posted image user posted image user posted image А баб и дедо ќе ја чуваат малку наша Д. Слободен ден за мама и тато user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 316
   RE: што ке правиме денес?
8.11.2014 13:14:02   
Melanija RR
Ништо ќе дремам, штом дојде мм од работа идам под јорган ..некои денови се за преспивањеuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот tincule)
Непосредна врска до пораките: 317
   RE: што ке правиме денес?
8.11.2014 19:18:48   
Bethany
Sega ke odam da napravam puding. Deteto mi pobara a negovoto baranje e zakon user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 318
   RE: што ке правиме денес?
25.11.2014 17:20:49   
scared RR
Ништо посебно ќе се изежавам по дома и ќе зјапам во тв.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 319
   RE: што ке правиме денес?
25.11.2014 17:47:02   
caciana
Ke odmaram . Ke si najdam nekoja igra na kom. ili nekoj film ke gledam user posted image Da se desava nesto user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 320
   RE: што ке правиме денес?
30.11.2014 20:07:09   
scared RR
сега имам да допружам некои алишта, и после ќе се средувам за утре, напоред ден ме чека user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 321
   RE: што ке правиме денес?
4.12.2014 14:41:10   
scared RR
Денес бидејќи е празник не планирам да чистам ништо, само ќе раскренам малце и приквечер додека да дојде мм од работа ќе одам до другарка да се видиме малце user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 322
   RE: што ке правиме денес?
4.12.2014 14:46:28   
AneLav RR
Моментално сум у Ск кај моите и после ќе излезам да докупам некои подарароци, до Џамбо, па ќе го чекам мм да пристигне, ќе се пакуваме и летаме утре рано.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 323
   RE: што ке правиме денес?
4.12.2014 14:47:15   
caciana
Ke odam na zabolekar..user posted image da vdime dali zabot ke se vadi ili umrtvuva user posted image user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 324
   RE: што ке правиме денес?
4.12.2014 14:52:22   
Ki4iko
Денес се одмарааа,ништо нема да работам ,а и се поизморено се чувствувам ,а сум само 33 недела бремена user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 325
Страница:   <<   < Претходна страница  10 11 12 [13] 14   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 12 [13] 14   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?