|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: што ке правиме денес?
23.10.2011 15:47:47   
lilicka
Ќе чекаме гости...денес ќе ни дојдат на повојница колегите на мм....околу 15 луѓеuser posted image

(Одговор на членот taisa)
Непосредна врска до пораките: 251
   RE: што ке правиме денес?
23.10.2011 15:58:16   
temjana
Ке уживам, недела ми е ден за излежавање.Во недела ништо не правам само во спална лежам пијам кафе, јадам во кревет и си гледаме серии со мм. Недела е нашиот ден и максимално сме си посветени еден на друг тој ден. Е сега ми се најави сестра ми со индијанците нејзини па еве со нив ќе го делам остатокот од денотuser posted image

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 252
   RE: што ке правиме денес?
23.10.2011 16:08:20   
arh_diz
Prosetavme malku so user posted image  iako e ladnicko.Sega toj zaspa jas uzivam na RR

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 253
   RE: што ке правиме денес?
23.10.2011 17:02:29   
Snowhite RR
Јас на работа како и секоја друга неделаuser posted image Ми се смачи веќе, само заради таа недела ја мразам работава. И преѓе идам така разочарана на работа, дека недела па уште и втора смена, па и утре пак и кога дојдов колешкава ми кажува дека утре сме слободни, така и рекол директорот, е баш ме израдува и сега ми е полесно, мислам дека побрзо ќе ми помине деновuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 254
   RE: што ке правиме денес?
23.10.2011 18:55:21   
temjana
со внуците имаме натпревар во цртање и правење оригамиuser posted image user posted image ги напнав малку отповеќе бидејќи изгледа имам поголеми очекување од нивните способности и ме откачија сегаuser posted image .Ми рекоа дека сум сакала многу да контролирамuser posted image user posted image ќе се убијам хаххаххах Еве сега на компјутер со мм си легнаа на спална а јас ко куче нема место за менеuser posted image Ќе морам сега некоја нова игра да им смисламuser posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 255
   RE: што ке правиме денес?
12.12.2011 15:41:22   
Luci
Денес мислев дека од работа ке можам да се одморам кај мајка ми, кога сега ми се јави таа да ми каже гости дека ќе ни дошле! Тууууууууу баш сега ли најдоаuser posted image а  сакав на раат да си полежам и една серија да изгледам

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 256
   RE: што ке правиме денес?
3.3.2012 9:34:01   
Luci
Денес после работа, ќе тркнам до Рамстор да си докупам уште некој од тањирите на Бормиоли, па ќе одам дома да правам ручек, после ќе мијам садови, па ќе се бањаме и ќе си играме со М. А ноќта хмммм, не кажувам што ќе правимеuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 257
   RE: што ке правиме денес?
3.3.2012 9:42:40   
JovanaJ
Nie posle rabota odime kaj majka mi na rucek. Pa mislam i da me isfarba dodeka sum tamu. Duri planiram i malku da dremnam kaj moite user posted image , ako voopsto e vozmozno...posle ke si odime doma, banjanje, i utre sum pak na rabota user posted image

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 258
   RE: што ке правиме денес?
3.3.2012 10:01:39   
temjana
Прво малку ќе се состаночам, па после со пријатели на кафе, па подоцна ќе ми дојде другарка со две принцези и едвај чекам да ги изгушкам особено тој помалиот штрумф. Денеска исполнет ден а планирав викендов семинарската да ја напишам ама шипци изгледаuser posted image

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 259
   RE: што ке правиме денес?
3.3.2012 10:03:18   
Annet
ние конечно ќе одиме кај моите на гости со Ива,ептен се радувам,одамна не сум останала да спијам таму,а ми се на 3 минути од тука нема ни 200 м.ихихиих се спремив како да ќе одам на одмор хахахах е така па и ако е топло временцево уф уф мераци ќе се изнашетам на раат е така ајде имајте убав виќенд мили пријателкиuser posted image

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 260
   RE: што ке правиме денес?
14.4.2012 12:20:43   
Luci
Денес од работа правец дома, да дремнам ако можам ако не здравје. Ќе ручаме, ќе пеглам па ќе си играм со М. После ќе се бањаме со црвено јајце и ќе нанаме

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 261
   RE: што ке правиме денес?
14.4.2012 12:24:14   
Viktori
Ќе одам кај мои-твои, да соберам јајца фарбани. user posted image user posted image user posted image

У тинекс ги разграбале фарбаните, само 6 успеав да купам. user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 262
   RE: што ке правиме денес?
14.4.2012 12:30:28   
penelopa
Ќе сецкам руска, ќе правам торта, ќе уживам со user posted image и мажле и едвај чекам 00.00 да се омрсамuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 263
   RE: што ке правиме денес?
2.5.2012 16:02:33   
Mihaela 2010
Denes sme na rodenden kaj vnukot vo igroteka od 5 saat.kako li ke stasam,pravo doma pa posle tamo...pa moze do kaj moite na kafe,i domce...imam eden kup za ucenje za drugata nedela neznam koga i kako ke postignamuser posted image

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 264
   RE: што ке правиме денес?
5.11.2012 16:00:57   
mosa
Deneska ke uzivam vo ostatokov od denot,ke odmaram.Znaci posabajlecki go isprativ mm na pat,svariv spageti zacistiv malku i sega na RR se druzam so vas.Ke gledam serii i vecer so V ke se gusneme i na spenje

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 265
   RE: што ке правиме денес?
5.11.2012 16:07:30   
dostickage
vo 17 odam na frizer . konecno posle ne znam kolku vreme si posvetuvam vnimanie samata na sebe.
Odam na dolgo tintrenje so masna banja i citanje tracarski vesniciuser posted image


(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 266
   RE: што ке правиме денес?
9.11.2012 18:02:06   
mosa
Deneska bev na frizer,se strediv kosa,depilirav lice i uzivav malku.se opistiv.sega eve me so vas na RR druzenje

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 267
   RE: што ке правиме денес?
10.11.2012 12:55:12   
penelopa
Денес требаше да одиме на море- малку да подишиме чист воздух ама времево ни се расипа па ќе мора тука малку на игралиште да потрчаме кога ќе стане син ми.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 268
   RE: што ке правиме денес?
10.11.2012 13:08:39   
Luci
Денес ќе одам на шопинг user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 269
   RE: што ке правиме денес?
10.11.2012 15:53:17   
moni teo
denes bev do butik da se podnovam nesto i vecer na dojranska sofra tradicijonalna manifestacija vo dojran

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 270
   RE: што ке правиме денес?
10.11.2012 16:39:37   
Andriance
Јас денес истерав едно кафе со А во романска..се истрча максимално и пупунец за 2 мин...е псоле бевме со мм да гледаме станови..сега се токмам за уште едно кафенце некаде

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 271
   RE: што ке правиме денес?
17.5.2013 9:25:14   
Luci
Што ќе се прави денес? Јас од работа одам да си го земам М од градинка и после кај моите, на мадре и е роденден денесuser posted image После ќе ве частам во барот....рано е од сега со јадење да почнеме

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 272
   RE: што ке правиме денес?
17.5.2013 9:37:23   
rina13
Denes na repertoar: cuvanje dete, konsultacija na fax, kupuvanje poklon za drugarka,idenje kaj moite,pazaruvanje za doma, doagjanje doma minimalna chistka spremanje cezar salata,uspivanje dete,gledanje filmche i komiranje.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 273
   RE: што ке правиме денес?
17.5.2013 9:43:05   
dostickage
Nie denes posle rabota odime do Peko da mu kupime patiki na V , vekje ni gi trgnaa na strana.
Posle idam vo Stilissimo da si ja kupam maickata sto ja bendisav za idenje na 10 godini od matura.
Se toa brzinski i trk doma da se poguskame so V.
Da rucame doma i odime posle na prosetka so V.
Pred spienje imam planirano 30 strani od prestojniot ispit i na kraj ako ne se onesvestam moze kje adne nekoj sexuser posted image
Krajno vreme kje da e zasto otkako mm smeni rabota , uci i denje i nokje user posted image

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 274
   RE: што ке правиме денес?
17.5.2013 9:43:36   
Maca25
Планирам да им отидам на моите на ручек. Треба да се јавам и да проверам што ќе прават и правец таму. Вечер ми се излегува некаде, ако најдам друштво ќе излезам.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 275
Страница:   <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?