|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Секс за време на бременоста
29.3.2011 15:20:49   
tin*
jas imav odnosi celo vreme iako prokrvariv vo 9 nedela za vreme na sex , pravevme mala pauza, ama i toa krvarenjeto imalo razlichna prichina od shto moze da se javi, pa se konsultirav so matichniot i toj mi kaza deka moze da imameuser posted image a i otkako se porodiv hormonite mi bea kako zbudaleni user posted image pa pak se konsultirav so matichniot i toj mi kaza deka nema potreba da se cheka 6 nedeliuser posted image

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Секс за време на бременоста
29.3.2011 15:31:28   
Carelija
ти благодарам рина, па баш и поради таа блискост која сакам да ја имам со мм неможам да смислам кондом, е сега ми останува проверка од бактерии и да се опуштам  конечноuser posted image

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Секс за време на бременоста
29.3.2011 16:56:45   
Snowhite RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: blond

И кога и ја кажав, ми рече дека може да имаме ама кратко да трае.user posted image


Кратко да траеuser posted image user posted image user posted image се пресмеав на ова, што се нема да слушнешuser posted image user posted image user posted image

Инаку јас кога бев бремена, т.е. и пред тоа и после тоа, стално имаме без кондом, јас не можам да уживам со кондом, имавме пробано и не одеше. Мене ниту ми кажа некој дека требало со кондом, па фала богу немаше никаков проблем, а и не разбирам од каде мм бактерија, па тој демек спија со други жениuser posted image



_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Секс за време на бременоста
29.3.2011 17:06:44   
Carelija
Auff bog da cuva od  spienje so dr zeni tuku eve jas na prmer sum si sklona na kandida i koga primam terapija obicno primame dvajcata i mislev od tie pricini, inaku se snae deka uzvivanjeto vo seks so kondom e 0, isto i nie imame probano porano pa duri mislam deka i infekcija mi se javi od lateksot.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Секс за време на бременоста
29.3.2011 19:42:43   
blond
Инаку РР, си тераме ние со мм. Не ми се слуша многу докторката, ми вели се е во ред, но поради тоа што влезе во 7ми немајте односи. Па нели еве во крајните месеци треба почесто да се има односи за полесен пораѓај потоа? Или јас грешам?
Како и да е, си тераме со сексот (иако не често), но сепак се пазиме, не претеруваме.
А ме интересира, зошто не е препорачливо орален за време на бременост?

(Одговор на членот Carelija)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Секс за време на бременоста
31.3.2011 20:45:32   
bombica
SEX????? Sto bese toauser posted image Od koga doznav deka sum bremena nitu ednas sme nemale odnosi.


(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Секс за време на бременоста
31.3.2011 21:01:24   
Carelija
a do kade si so bremenosta ako ne e tajna? predpostavuvam deka si seuste na pocetok posto i ti kako mene se plasis. Ajde ne beri gajle sepak e dozivuvanje pa vredi da se probauser posted image

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Секс за време на бременоста
31.3.2011 23:02:21   
bombica
26 ned sum ama ne pomisluvam a ne da probamuser posted image bremenosta mi e rizicna, plus imav pred 1,5 god predvremen poraga vo 28 ned. taka da straot e mnogu golem.Aj minatiot pat 8 meseci bez sex sega neka bidat 10-11 user posted image

(Одговор на членот Carelija)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Секс за време на бременоста
31.3.2011 23:11:32   
Carelija
Stom e taka imaj si lesna user posted image pa seksot moze i da pocekauser posted image . sepak se za user posted image

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Секс за време на бременоста
1.4.2011 0:16:11   
Viktori
А ме интересира, зошто не е препорачливо орален за време на бременост?


орален? па ваљда ко овие со бактеријава погоре од мене, ама за да не ја лапне некој  бактеријата user posted image user posted image user posted image
Искрено мислам дека ништо нема врска.
Орален, вагинален, анален, каков сакате само да ви одговара положбата, да не ви смета стомакот. (и да не ви е забрането од гинекологот)

< Поракaта ја уредил виктори -- 1.4.2011 0:17:05 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Carelija)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Секс за време на бременоста
9.4.2011 9:44:01   
luna28
Во првите три месеци од бременоста немавме односи, а потоа имавме но поретко - 2 пати во недлата user posted image

(Одговор на членот tin*)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Секс за време на бременоста
27.4.2011 11:33:41   
kikitina
Откако затруднив три месеци немавме секс, после тоа во 4 и 5 ти месец имавме еднаш, двапати, ама еве сега сум 29 недела и абер немам за секс. Не дека се плашам, ниту доктор ми има забрането, ама едноставно немам желба.Воопшто не ни помислувам. Многу ми е жал за мм, ама ни тој не инсистира, вика дека му било чудно со голем стомак, така да ќе си паузираме до после пораѓај.

(Одговор на членот tin*)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Секс за време на бременоста
3.5.2011 13:32:54   
vodickata
zenicki so mm imavme odnosi i svrsi vo mene 11nedela sum i nekako se zagriziv nekade citav deka semenata tecnost mu smetala na bebusot i ve molam kazuvajte dali e strasno i dali da trcam na ginekolog ili da si pocekam do kontrola user posted image user posted image user posted image

_____________________________

:))СЕКОЈ НОВ ДЕН НОСИ НОВА НАДЕЖ :))

(Одговор на членот kikitina)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Секс за време на бременоста
3.5.2011 13:39:56   
heba
pa sum chitala ama deka ne na bebeto direktno tuku deka demek ja omeknuvala placentata ...ama kojznae...jas sum zaboraila sho e taa rabota :)) da vlezam u 9ti chekam pa posle pesna :)))user posted image

(Одговор на членот vodickata)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Секс за време на бременоста
3.5.2011 13:47:29   
vodickata
hahaha:)) a ako ja omeknit placentata to ke mu nastetit na bebeto ???? lele se sekvam a pojma nemam od nsito daj nekoj so znajt neka pisit user posted image user posted image user posted image

_____________________________

:))СЕКОЈ НОВ ДЕН НОСИ НОВА НАДЕЖ :))

(Одговор на членот heba)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: Секс за време на бременоста
3.5.2011 13:58:32   
liljak
zdr ..jas sum 8 nedela i bev pred nekoj den na pregled i imase srceva reakcija , za odnosi nisto ne mi kaza ginikologot no kolku sto znam mozi da se ima pa i da se svrsva...nema nikakva steta...dosega imav odnosi no poretko , no sega koga citam se palsam...ne treba da svrsva mm oti mozi da mu nasteti na bebustot? ...pa neli se preporacuva za polesen poragaj...lele cela sum zbuneta , da ne mu nastetam na bebusot.....ajde neka pisi nekoja rr dali treba da se ima zastiten odnos za vreme na bremonost?..poz


(Одговор на членот vodickata)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: Секс за време на бременоста
3.5.2011 14:21:51   
lilicka
Мислам да се има односи не е ништо страшно секако ако не е забрането од лекар и да е не премногу често!Е сега некој лекари велат дека семената течност предизвикува контракции на матката,ма да некој лекари баш и не веруваат во тоа...секој ден се нешто ново,се некој нови истражувања!Мислам дека секој трудница е своја приказна за себе,како што си осеќа инстиктивно така треба да си прави и многу,многу да не се слушаат секакви мислења!

(Одговор на членот liljak)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: Секс за време на бременоста
3.5.2011 14:46:58   
Calypso
ИЗВОРНА ПОРАКА: liljak

zdr ..jas sum 8 nedela i bev pred nekoj den na pregled i imase srceva reakcija , za odnosi nisto ne mi kaza ginikologot no kolku sto znam mozi da se ima pa i da se svrsva...nema nikakva steta...dosega imav odnosi no poretko , no sega koga citam se palsam...ne treba da svrsva mm oti mozi da mu nasteti na bebustot? ...pa neli se preporacuva za polesen poragaj...lele cela sum zbuneta , da ne mu nastetam na bebusot.....ajde neka pisi nekoja rr dali treba da se ima zastiten odnos za vreme na bremonost?..poz





Спермата не му штети на бебето. Таа содржи простагландини кои можат да предизвикаат контракции на матката и да доведат до породување - затоа и се препорачува да се имаат односи во 9 месец, а особено ако помине терминот за породување. А во рана бременост нема штета од спермата. Веќе во второ тромесечие треба да се избегнува свршување внатре user posted image


_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот liljak)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: Секс за време на бременоста
4.5.2011 15:32:38   
liljak
calipso fala mnogu , jas veke i ke izbegnuvam da svrsva vo mene, nema da upotrebuvam kondomi , a vo 9 mesec uraaaaaaaaaa za pobrzo da se porodam:)))))))))))))))))))) calipso da te prasam sto mislis ti da ne e poarno so kondom ili pak vazno e samo da ne svrsva vo mene?pozz

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: Секс за време на бременоста
8.5.2011 15:11:09   
sunshine24
zdravo na site idni mamicki...jas imam odnosi ne mnogu cesto ama luge pak ne e toa toa..mi fali onoj sex....stvarno sex a ne ova bavno poleka da pripazuvas...odvaj cekam da se vratime na staro...pozz

(Одговор на членот liljak)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: Секс за време на бременоста
8.5.2011 16:57:10   
mamamoni
ние имавме 3 пати во 9 месеци, не се чуствував пријатно воопшто а имам читано и дека се препорачува повеќе секс за полесно отворање

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот sunshine24)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: Секс за време на бременоста
8.5.2011 20:38:15   
heba
vo ovie 8 meseci ednash :(( ama denoive vishe ne se izdrzue ushe nedela dve apstinencija i kje mora da se povtori ushe ednash :))

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: Секс за време на бременоста
9.5.2011 11:34:05   
prettygirl
ИЗВОРНА ПОРАКА: sunshine24

zdravo na site idni mamicki...jas imam odnosi ne mnogu cesto ama luge pak ne e toa toa..mi fali onoj sex....stvarno sex a ne ova bavno poleka da pripazuvas...odvaj cekam da se vratime na staro...pozz
potpis i jas odvaj cekam ova e kolku za zalazuvanje samo user posted image , ne se vazi iako imame seks 2 pati vo nedelata ali nije to touser posted image


_____________________________

Ona sto moze da go donese momentot, ne moze ni celiot zivot

(Одговор на членот sunshine24)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: Секс за време на бременоста
5.6.2011 17:02:40   
kikitina
Јас се откажав од секс заради тоа што не можам да се опуштам никако, не ми е тоа тоа. ќе си почекам да се породам па после ќе надокнадиме, како лубеница сум едвај се свртувам за спиење од една на друга страна, а за секс и да не зборувам user posted image .

(Одговор на членот prettygirl)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: Секс за време на бременоста
6.6.2011 20:27:53   
heba
ti so ova dva pati vo nedellata se falish ili se zalish kikitina :))) ahahaahah!!! sum zaboravila vishe kako beshe 

(Одговор на членот kikitina)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?