|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Секс за време на бременоста
28.9.2011 17:25:35   
Sandric
Samo molete boga ako se porodite prirodno da ne ve sosijat loso.....ke si postite use nekoj mesec plususer posted image

(Одговор на членот annie)
Непосредна врска до пораките: 226
   RE: Секс за време на бременоста
28.9.2011 17:57:54   
sani 13
abe pa sea moze i stvarno zavisi kolku vreme e taka i kolku stvarno mu e stresna rabotata!! nikogas nemozeme da znaeme sto im e vo glavata!! znam deka ima i mazi koi namerno gi zatrudnuvaat zenite za da ne gi zamaraat za sex user posted image smesno ama vistinito!! eeee kade e vremeto koga oni stalno baraa user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anonimen

Da ama eve ti vikam - mojot ne e uplasen i ne vnimava mnogu koga imame odnosi...Pa vo prvata bremenost ( koga i trebase da pbide poveke uplasen toj navaluvase sekoj den ) a ovaka e nezainteresiran i vika : ne mozeme mnogu egzibicii sega..Pa normalno deka nemozeme ama pak ima nacin za uzivanje neli??? Mojot ne  e od tie sto mi se plasat\..Go prasuvam : maci se zadovoluvas li nekako barem?  Mi vika : ne bre,koga? Nemam vreme da mrdnal a ne da se zadovoluvam?Pa go prasuvam : kako izdrzuvas? Mlad si ..

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 227
   RE: Секс за време на бременоста
3.10.2011 11:17:03   
Zivka*
kaj nas nemase voopsto promena vo vrska so sexot,prodolzivme da si go imame ,i od koga doznavme deka sum bremena,redovno si go imavme ,ako ne sekoj den,ama preku den sigurno,e sega veke sum vo 35ta nedela, malku se osekam neprijatno dodeka imam sex koga me kloca bebceto user posted image i nemozam mnogu da se opustam,a istoto i maz mi , gledam deka veke pri kraj i nego mu e neprijatno malku ,pa ke vidime kako ke bide do kraj,iako mene ne mi e bas do sex nema da se otkazam samo nema tolku cesto da go imame,barem 2 pati vo nedelata ke bide ok user posted image
p.s mene samo me plasi posle poragaj kako ke bide?mamicki sto veke ste porodeni ,koga pocnavte da imate sex posle poragaj? tuka edna devojka mi rece od koga se porodi 7-8 mseci nemale sex so mazot?toa e mnogu zar ne?

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 228
   RE: Секс за време на бременоста
3.10.2011 11:33:00   
AnnaMolly RR
Живка, ТУКА можеш да прочиташ искуство за сексот после породувањето! 

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Zivka*)
Непосредна врска до пораките: 229
   RE: Секс за време на бременоста
3.10.2011 11:35:15   
Anonimen
ИЗВОРНА ПОРАКА: Zivka*

kaj nas nemase voopsto promena vo vrska so sexot,prodolzivme da si go imame ,i od koga doznavme deka sum bremena,redovno si go imavme ,ako ne sekoj den,ama preku den sigurno,e sega veke sum vo 35ta nedela, malku se osekam neprijatno dodeka imam sex koga me kloca bebceto user posted image i nemozam mnogu da se opustam,a istoto i maz mi , gledam deka veke pri kraj i nego mu e neprijatno malku ,pa ke vidime kako ke bide do kraj,iako mene ne mi e bas do sex nema da se otkazam samo nema tolku cesto da go imame,barem 2 pati vo nedelata ke bide ok user posted image
p.s mene samo me plasi posle poragaj kako ke bide?mamicki sto veke ste porodeni ,koga pocnavte da imate sex posle poragaj? tuka edna devojka mi rece od koga se porodi 7-8 mseci nemale sex so mazot?toa e mnogu zar ne?

Edvaj cekavme da pominat 40 dena pa udriii user posted image


(Одговор на членот Zivka*)
  Непосредна врска до пораките: 230
   RE: Секс за време на бременоста
3.10.2011 13:58:30   
Mihaela 2010
Posle 7 mi mesec zaretcivme,neznam mi bese nekako shube,a i nemav nekoj azelba za seks,koga se porodiv probavme posle prviot mesec ama posto sum bila loso sosiena imav problemi,pa dur da se opravam pocnavme so redoven posle 4-5 mesec.

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 231
   RE: Секс за време на бременоста
3.10.2011 14:23:19   
Ikana
Jas mislam deka seksot za vreme na bremenost, dokolku e normalna bremenosta, e mnogu zdrava rabota. Sepak treba da se odrzi blizinata i intimnosta so partnerot, a dokolku nema moznost za redovni odnosi, togas ima i drugi nacini da se bide intimen. Sekoja bremena zena si pati od nekoj kompleks, dali za tezinata, dali za izgledot itn...Ova e eden od najvaznite periodi vo zivotot i treba da se cuvstvuvame posebno, pogotovo so poludeni hormoni i hemiski debalans vo tekot na bremenosta. Ima i takvi trundici koi voopsto ne gi zabelezuvaat promenite, za takvite sekoja cest, no jas za zal ne sum edna od niv, pa vnimanieto so partnerot mi go posvetuva mi e i te kako vazno.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 232
   RE: Секс за време на бременоста
3.10.2011 15:06:40   
anedespo
So prvoto ni bese strav, ne znaevme ama bas nisto, i kaj 5 mesec prestanavme, pa se do 3 meseci posle ragjanje na deteto, zaradi carskiot rez. Ama so vtoroto rasturavme, ne da imav zelba. Epten mi se sakase, a i bevme nekako opusteni. Se seksavme se do den pred ragjanje na detet. Posle zaradi carskiot rez cekavme malku da zazdravi ranata i posle nekoi 40 dena ili 2 meseca, se vrativme na stariot ritam.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 233
   RE: Секс за време на бременоста
12.10.2011 11:49:19   
Ananija
Јас веке сум 7 недела откако е зачнато не сме имале дали уште е рано па хормоните не ги многу чувствувам, ама и со мм и двајцата сме на исто воопшто да немаме близината со мм напротив пак секогаш сме на исто дека не е секогаш во интимноста. Тој е многу големо гушкало секогаш сака така да се гушкаме...па периодов што следи ке имаме време да се изнагушкаме user posted image

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 234
   RE: Секс за време на бременоста
12.10.2011 13:01:48   
mamicka77
jas i mm maz eve posle tolku vreme koga napolniv 40 dena i imavme prv pat i koga zavrsivme i mi se pojavi krv na mene najverojatno od ranata ako e imalo nesto poveke sosieno pa se e rascepilo i protece krv staviv vloska i epten malku imase na nea i veke tolku najverojatno e bilo od sieno a me po malku bolese ne me bolese mnogu

(Одговор на членот Ananija)
Непосредна врска до пораките: 235
   RE: Секс за време на бременоста
12.10.2011 13:13:57   
Anonimen
I jas i mm,nekako nemame zelba za seks....Se plasam da ne ostane vaka i koga ke se porodam...Vtoro bebe mi e ,so prvoto i vo bremenosst aimavme skoro sekoj den i edvaj cekavme da pominat onie 40 dena..sega ne ni paga na pamet i mene mnogu me plasi zosto mm e nezainteresiran...Pocnuvam da se somnevam iako nema drugi okolnosti koi sto me teraat da mislam deka mozebi zastranil ....

(Одговор на членот mamicka77)
  Непосредна врска до пораките: 236
   RE: Секс за време на бременоста
12.10.2011 13:26:44   
Ananija
Не се секирај, можеби периодот се така погодило, како што напишав поврзаноста меѓу брачните партнери не е секогаш во интимниот дел..Така јас мислам ако си обрнувате доволно внимание нежности гушкања да ја чувствуваш топлината од партнерот нема место на паника..

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 237
   RE: Секс за време на бременоста
12.10.2011 13:32:49   
Anonimen
Epa ne ja cuvstvuvam-toa e strasnoto..Jas sum guskaloto a toj se  - nema vreme ....

(Одговор на членот Ananija)
  Непосредна врска до пораките: 238
   RE: Секс за време на бременоста
12.10.2011 13:44:23   
Ikana
Lele ANonimen ne se sekiraj, vo pravo e Ananija, nekogas ne e se vo seksot...eve i jas se brkam po doma so mm, i ke izvojuvam pobeda eventualno, ama nekogas i mene ne mi se saka p ai on me brka pa taka se balansirame...inace stvarno treba vnimanie, eve jas so razgovor go postignuvam toa, koga gledam deka me podzaborava, bidejki mnogu mi e bitno vnimanieto od negova strana, mu kazuvam i taka mu davam do znaenje deka treba da se potrudi....

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 239
   RE: Секс за време на бременоста
12.10.2011 13:57:32   
kuklica
mojata bolna tema user posted image sto e bre luge nikako ne mi se saka (koga mu rekov na mm vaka umre od smeenje i mi vika e pa ti ne si normalna ) ama sto da pravam neznam zelba iccc ednas na 2 nedeli ke probame i nisto user posted image mene se nesto me boli se nesto me bocka stegnata kako prv pat da mi e e neznam ke si puknam od maka ako prodolzi vaka ovaa rabota odnosno da znam deka posle poradjaj ke bide kako predhodno ic ne mu ja mislam ama se plasam da ne e i togas vakauser posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 240
   RE: Секс за време на бременоста
12.10.2011 14:04:08   
Anonimen
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Lele ANonimen ne se sekiraj, vo pravo e Ananija, nekogas ne e se vo seksot...eve i jas se brkam po doma so mm, i ke izvojuvam pobeda eventualno, ama nekogas i mene ne mi se saka p ai on me brka pa taka se balansirame...inace stvarno treba vnimanie, eve jas so razgovor go postignuvam toa, koga gledam deka me podzaborava, bidejki mnogu mi e bitno vnimanieto od negova strana, mu kazuvam i taka mu davam do znaenje deka treba da se potrudi....


Ama jas sum dosadna koga se zalam....
I mene ne mi se saka-ama jas se opravduvam- ete nemozam bremena sum ,a nego zosto ne mu se saka????

(Одговор на членот Ikana)
  Непосредна врска до пораките: 241
   RE: Секс за време на бременоста
12.10.2011 15:30:04   
Ananija
user posted image user posted image user posted image Можеби и тој несака зошто си бремена, или ако не ти е ризична бременоста посакај па ќе видишuser posted image

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 242
   RE: Секс за време на бременоста
12.10.2011 15:44:29   
Anonimen
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ananija

user posted image user posted image user posted image Можеби и тој несака зошто си бремена, или ако не ти е ризична бременоста посакај па ќе видишuser posted image

Pa da vo pravo si - i jas nekogas treb ad aprobam da bidam inicijator..Pa vo prvata bremenost nekogas i po dva pati dnevno kako gladno kuce bese...Ne mu ja misli on za bremenosta mnogu- znae deka moze,ama ete se ne mu cini..Ke pocneme i ke pocnam da se zalam,ili me boli nesto ili vikam : pazi poleka na bebeto i covek nemoze da se opusti...Aj bas i jas ke probam veceruser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Ananija)
  Непосредна врска до пораките: 243
   RE: Секс за време на бременоста
12.10.2011 15:59:56   
Ikana
baraj si....ja si baram stalnouser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 244
   RE: Секс за време на бременоста
13.10.2011 9:47:03   
Anonimen
Pobarav i si dobiv...mmmmmmmm user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sto bilo rabotata user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Ikana)
  Непосредна врска до пораките: 245
   RE: Секс за време на бременоста
13.10.2011 9:55:14   
dostickage
taka be macouser posted image

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 246
   RE: Секс за време на бременоста
13.10.2011 10:20:32   
Ikana

hahahaahha gledaaaas???
user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 247
   RE: Секс за време на бременоста
8.11.2011 12:26:45   
miana
kazuvajte kolku ste aktivni na ova pole ???? Kako vi odi vo koja nedela ste ?Dali imate zelba ??? Jas za  zivo cudo od nekade mi se rodi zelba pa samo za toa mu zboram na mm..Mi se cudi  covekov user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 248
   RE: Секс за време на бременоста
8.11.2011 13:06:29   
vodickata
poslednive dva meseci nisto nula user posted image meslak napred isprcen si mrdulkat i nekako nezgodno kako slonce sum i posleden pat eptemni besenezgodno i bez uzivanjepa prekinavme eve sega sum 38 nedela ama dusickava si barat nekako a i na maze mu se sakat i samo ke se zaguskame taman ke se zatoplime i op nisto dvajcata ke si prekinime vo glava ni se uvrtelo deka dzumki ke mu napraime:D::D:D ama ajde samo zdravo i pravo da si izlezit pa se nadevam iskreno od srce deka se ke e vo red i deka za pomalku od 40 dena ke ima kleckanjeeee :))) ako ne ke se mrdnam user posted image user posted image

_____________________________

:))СЕКОЈ НОВ ДЕН НОСИ НОВА НАДЕЖ :))

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 249
   RE: Секс за време на бременоста
8.11.2011 13:14:35   
DoroteaDj

kaj mene iako e stomakot isprcen i od denes sum 36 nedela
apetitot zgolemen epten...redovno si gi zadovoluvame potrebite...vo ovoj slucaj dvajcata nenasitni
sto bi rekol mm da znaev deka vakva ke bides porano ke pravev dete :-))))))))))))

za vikend koga ne rabotam....ednas za dobro utro i ednas za dobra nokj.....i ne mi e sram da si pobaram

user posted image

(Одговор на членот vodickata)
Непосредна врска до пораките: 250
Страница:   <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?