|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Секс за време на бременоста
8.11.2011 13:36:26   
Ikana
hahah kleckanje user posted image uf ja ko sto si rekov brkanici doma i mu se zakanuvam ko u bugarskion vic...go znaete??? shte te ****, shte umresh!!! user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот DoroteaDj)
Непосредна врска до пораките: 251
   RE: Секс за време на бременоста
8.11.2011 14:12:16   
vodickata
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

:))СЕКОЈ НОВ ДЕН НОСИ НОВА НАДЕЖ :))

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 252
   RE: Секс за време на бременоста
8.11.2011 14:23:38   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

hahah kleckanje user posted image uf ja ko sto si rekov brkanici doma i mu se zakanuvam ko u bugarskion vic...go znaete??? shte te ****, shte umresh!!! user posted image user posted image user posted image

A koj kogo brka ??Ti nego ili on tebe????user posted image user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 253
   RE: Секс за време на бременоста
8.11.2011 15:05:57   
kuklica
user posted image user posted image user posted image mojata bolna tema user posted image user posted image user posted image
neznam sto e so mene ama nemozam da se opustam nikako samo stegnata i nisto ne biduva user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 254
   RE: Секс за време на бременоста
8.11.2011 15:28:00   
Ikana
hahaha jas nego be srckeeeeeeeeee toa da vidis user posted image user posted image user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

hahah kleckanje user posted image uf ja ko sto si rekov brkanici doma i mu se zakanuvam ko u bugarskion vic...go znaete??? shte te ****, shte umresh!!! user posted image user posted image user posted image

A koj kogo brka ??Ti nego ili on tebe????user posted image user posted image



(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 255
   RE: Секс за време на бременоста
8.11.2011 15:29:22   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

hahaha jas nego be srckeeeeeeeeee toa da vidis user posted image user posted image user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

hahah kleckanje user posted image uf ja ko sto si rekov brkanici doma i mu se zakanuvam ko u bugarskion vic...go znaete??? shte te ****, shte umresh!!! user posted image user posted image user posted image

A koj kogo brka ??Ti nego ili on tebe????user posted image user posted image




hahhahahahah bravo za tebe :)  I jas dosagam  u posledno vreme user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 256
   RE: Секс за време на бременоста
10.11.2011 14:05:15   
Anonimen
Da ve prasam nesto..Bremena sum 34 ta nedela...Imam mnogu sekret no ne mirisa , imavme odnosi so mm pred 4-5 dena i sega mm mi se zali deka nesto mu e pocrvenet poloviot organ ( glavata )...Sto mislite ???Dali jas imam nekoja bakterija i od toa mu e ??? 

(Одговор на членот miana)
  Непосредна врска до пораките: 257
   RE: Секс за време на бременоста
10.11.2011 14:39:35   
Ikana
kandida najcesto e vinovna za toa...brisevi da napravis, ke znaes sigurno, moze i samo iritacija na kozata da e, nisto strasnouser posted image

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 258
   RE: Секс за време на бременоста
14.11.2011 15:51:48   
Fiao
Nie po ovaa tema sosema normalno se odnesuvame user posted image . kako od samiot pocetok taka eve i kon samiot kraj, edinstvno sto sega tesko mu naogjame zgodna pozicija na mesevo ama se snaogjame user posted image . dosega ne sum imala nekakov problem nitu pa nekakvi bolki ili krvarenja i sl. Edinstveno sto sega vnimavame e neli toa da bide so zastita poradi infekcii i drugi gluposti.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 259
   RE: Секс за време на бременоста
14.11.2011 15:54:47   
miana
a mozno li  e nekoja od zastitite - da ima steten lubrikant na primer?Da predizvika infekcii? Bezbedni li se kondomite???


(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 260
   RE: Секс за време на бременоста
14.11.2011 21:59:20   
Ikana
hmmm miana zavisi tvojata koza kako reagira na tie lubrikanti od kondomite, a pogotovo sto mikroflorata e mnogu osetliva vo vaginata...
kaj mene nema vise user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 261
   RE: Секс за време на бременоста
20.11.2011 15:39:19   
Mrs.Tinka
Nie veke 2 meseci nemame odnosi. Strav ni e od infekcii i da ne mu napravime nesto na user posted image A i so stomakov ne znam kako bi izgledalo toa. Malku i kompleksi radi ubavata figura user posted image sram mi e da se soblecam iako ne sum mn popravena. mm bi sakal da imame odnosi, jas kocam malku. 

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 262
   RE: Секс за време на бременоста
29.12.2011 7:54:59   
arh_diz

ИЗВОРНА ПОРАКА: andrea20

vaka ova e malku pointimno prasanje...mozebi ne e kulturno no korisno e za mene..jas sum 21-22nedela i sse mi e vo red so bremenosta samo imam maka nemam nikakva zelba za seks so partnerot neznam zosto taka no ic ne mi e ubavvo ic,a predtoa ne mi bese taka...ve molam za pomoss neznam sto e rabotata i jas ne sakam da mi bide taka no ne mi e ubavo ic a toj mi e prv vo se...dosega ne sum bila so drug..neznam dali e do bremenosta...pomos i izvinete za nezgodnoto prasanje


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Mrs.Tinka)
Непосредна врска до пораките: 263
   RE: Секс за време на бременоста
29.12.2011 12:11:33   
bera
se se promenuva vo odnosot so mazot ja dodeka bev trudna koga imav odnos sve so strav ne mozev da se opustam posle od koga se porodiv maliot noce nemiren non stop godina ipol ja nesum spiela i veruvajte tamam maliot se smiri si spije ubavo ja pocnav da se opustam i op dobiv vtoro dete hahahahah ne mislejte mnogu za toa zosto vaka ili onaka opustete se citajte nekoj romanticen roman pret da legnete ne mislete mnogu na bebusot nisto nema da mu bide ne prajte filmovi vo glaata se vo svoe vreme

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 264
   RE: Секс за време на бременоста
29.12.2011 22:47:03   
bebuska*
zdravo rr, jas sum nova na forumov, ve citam denes i iskreno malku me isplasivte:((( jas sum 16 nedela i od samiot pocetok pa do den denes imame sex recisi sekoj den bez zastita, mojot ginekolog nisto ne mi kaza na taa tema a mene mi e nezgodno da razgovaram....vo 12 nedela koga pravev brisevi mi najdoa ureoplazma i piev antibiotik 10 dena, mozno li e od sexot da mi e?krvarenje nemam,ponekogas bolki no neznacitelni,pozzzz do site idni mamicki i so lesno bremenosta...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 265
   RE: Секс за време на бременоста
30.12.2011 10:08:04   
anedespo
Normalno e koga imas infekcija da nemas seks. I ti i partnerot prvo da se izlecite pa potoa prodolzete. Dzabe ako ti se lecis, a partnerot ti e uste zarazen i ti ja vraka pak infekcijata. A i so seks ako imas infekcija mozes samo podlaboko da ja vneses, sto ne e nikako dobro.

(Одговор на членот bebuska*)
Непосредна врска до пораките: 266
   RE: Секс за време на бременоста
30.12.2011 13:07:48   
Ananija
Заради безбедноста ние со сопругот само си се гушкаме и воопшто не ни недостига секс веќе 18 недела сум и не чуствуваме некоја невоздржаност на таа тема, не само секс секс секс многу убаво е и гушкање милување галење јас галениче тој гушкало и се совршено е!

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 267
   RE: Секс за време на бременоста
30.12.2011 16:43:45   
cleo
Me interesira nesto ako znaete da mi pomognete so odgovor. Dali ako doziveam orgazam (bez penetracija na soprugot) moze da mu nastetam na plodot??? Imam citano deka orgazmot moze da napravi kontrakcii na matkata, no se nadevam deka ne e do tolku jak da go isfrli plodot na primer user posted image Vase mislenje ili iskustvo user posted image

(Одговор на членот Ananija)
Непосредна врска до пораките: 268
   RE: Секс за време на бременоста
30.12.2011 17:25:49   
miana
cleo ic nemoj da se sekiras...Taman rabota ako tolku bese steten orgazmot...Nemoj da se zamaras,zemi procitaj na mnogu sajtovi ima teksotovi za seksot za vreme na bremenost i za orgazmot i negovoto vlijanie vo bremenosta i ke ti olesni - ne se zamaraj samo uzivaj...

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 269
   RE: Секс за време на бременоста
31.12.2011 18:02:13   
liljak
bebuska mila jas mislam deka mozi da se ima odnosi ne zastiteni so svrsvanje ....kolku so imam citano , no sepak nekoja sto pominala po ovoj pat neka ti pisi ....i mila ic da ne se sekiras pozdrav4e

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 270
   RE: Секс за време на бременоста
30.1.2012 9:07:01   
baby 27
Zdravo ringerajki, ajde i jas nesto da prasam na ovaa tema...Jas sum 16 nedela od bremenosta i so mm imame odnosi-doktorot rece deka moze, deka ne e problem, no nikogas ne e spomnal nesto za ejakulacijata.Dali spremata moze da e stetna vo pocetokot na bremenosta, nie ne se pazime do sega....dali nekoj moze da spodeli mislenje....pozdrav

(Одговор на членот liljak)
Непосредна врска до пораките: 271
   RE: Секс за време на бременоста
30.1.2012 9:12:03   
kopriva
откако останав бремена сексот е забрането овошје , не ни помислувам на тоа ...ризична бременост и забрана од докторот user posted image

(Одговор на членот baby 27)
Непосредна врска до пораките: 272
   RE: Секс за време на бременоста
30.1.2012 9:39:17   
janevab
ИЗВОРНА ПОРАКА: baby 27

Zdravo ringerajki, ajde i jas nesto da prasam na ovaa tema...Jas sum 16 nedela od bremenosta i so mm imame odnosi-doktorot rece deka moze, deka ne e problem, no nikogas ne e spomnal nesto za ejakulacijata.Dali spremata moze da e stetna vo pocetokot na bremenosta, nie ne se pazime do sega....dali nekoj moze da spodeli mislenje....pozdrav


baby 27 ne sum prasala doktor i zatoa moeto mislenje nemoj da go zemas zdravo za gotovo , no imam citano deka ne e preporaclivo do 9 mesec zatoa sto spermata sodrzela nesto sti ja opustalo muskulaturata i mozelo da dojde do nesakani raboti a veke vo 9-tiot mesec se preporaciva ejakulacija vnatre za polesen poragaj ....:)))

(Одговор на членот baby 27)
Непосредна врска до пораките: 273
   RE: Секс за време на бременоста
6.11.2012 19:09:54   
maksima3
I mene mi e strogo zabranet sexot bidejki sum so predhodna konizacija i seka so serklaz. I vise popudaluvamuser posted image ovie 5 meseci mi se videa kako 5 godini, kje izdrzam uste tolku ako treba ama imam eden problem skoro sekoja 3 vecer se budam so orgazam.bas mi e strav da ne mi pukant koncite dolu user posted image a mnogu mi e stram da go prasam doktorot. dali nekoja od vas e bila vo ista situacija kako mene dali mi e steten orgazmot za grloto na matkata?

(Одговор на членот janevab)
Непосредна врска до пораките: 274
   RE: Секс за време на бременоста
6.11.2012 19:21:11   
arh_diz
Maksima3 nema zosto da ti e sram razgovaraj so ginekologot toj najdobro ja znae tvojata situacija

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот maksima3)
Непосредна врска до пораките: 275
Страница:   <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?