|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Секс за време на бременоста
17.11.2010 9:27:06   
Bubba
ИЗВОРНА ПОРАКА: sone

Natuska85 uste nesto sakav da ti kazam.Na edna moja prijatelka ginekologot i rece da bide kratko,brzo i plitko. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Neli i e vickast ginekologot?user posted image


хаха, ова е јако :)
Инаку натушке мене пред две недели ми се врати желбата за секс.а имам читано и дека прво и трето тромесечје нема желба, додека во второто е најјака user posted image ама кај секој различно изгледа....јас и мм треба допрва да се навикнуваме за секс со кондом, што мислам дека додатно ќе ни ја намали желбата. ама како што рече соне, има и други  начини, само треба желба user posted image

(Одговор на членот sone)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Секс за време на бременоста
17.11.2010 9:37:30   
sone
Strpete se i koristete KONDOM. Seriozna sum.Zasto da se macite so candidi ... i so sto uste ne sto moze da bide ne samo maltretiranje za vas tuku da ne dojde do neki po tragicni situacii i za plodot. Zatoa sto ne samo candida tuku ima drugi infekcii koi se porigorozni i mnogu poopasni.Jas licno i so dvete bremenosti pominav EXTRA. Ama vnimavavme max.Ne se igrajte.Zadovolete go mazot na drug nacin. Ispusete mu go slatko, stavete go medju vasite gradi, igrajte se so negoviot cenet alat user posted image  ha, ha, ha ama sum slobodna na pisuvanje i red drugi nacini...Majki ne mi se lutete sto sum vaka otvorena. I malo krvarenje da vi se javi posle sex-ot vednas alarmirajte do vasiot ginekolog. I se razbira prestanete so sex-ot vednas.Ednostavno UZIVAJTE i spijte max kolku mozete.

(Одговор на членот Bubba)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Секс за време на бременоста
17.11.2010 9:43:56   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: sone

Natuska85 uste nesto sakav da ti kazam.Na edna moja prijatelka ginekologot i rece da bide kratko,brzo i plitko. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Neli i e vickast ginekologot?user posted image


Аааааааа јако е ова кратко,брзо и плиткооооооооuser posted image user posted image user posted image user posted image .И мојот е вицкаст ама овој ептенuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот sone)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Секс за време на бременоста
17.11.2010 9:45:50   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: sone
Zadovolete go mazot na drug nacin. Ispusete mu go slatko, stavete go medju vasite gradi, igrajte se so negoviot cenet alat user posted image  ha, ha, ha ama sum slobodna na pisuvanje i red drugi nacini...Majki ne mi se lutete sto sum vaka otvorena.


ХАхахах морав и ова да го цитирам хахаххахахаа,е убаво ми каза Соне во фацаuser posted image user posted image user posted image user posted image .Баш ме расположивте вака посабајлечкиuser posted image

(Одговор на членот sone)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Секс за време на бременоста
17.11.2010 10:12:20   
anedespo
Само ако имаш проблематична бременост не се препорачува, инаку удрете и уживајте. Во бременоста имав најјако либидо и имаше секс секоја вечер. 

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Секс за време на бременоста
17.11.2010 20:04:01   
tnade
lele luge pa ova e haos, od momentot koga doznavme deka sum bremena mm bega od mene ko gavol od krst, a jas kutrata poludevvvvvvv user posted image user posted image user posted image user posted image neli ne e fer..... ama i go razbiram posle tri godini vo brak sega ostanav bremena i misli koj znae sto ke se sluci iako se snajdov ne dozvoliv da mi se sluci vicot user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Секс за време на бременоста
17.11.2010 20:04:37   
tnade
Жената трудна, а мажот му се онаквуе, му се плаче. И женаму му вика, еви иди земи пари плати некоја и заврши работа. И мажот излегува од дома, се симнува по скали и ете ја комшиката:
- Каде бе комшија?
- Еве, знаеш жена ми трудна па да идам да платам кај некоја....
- Што ке идеш некаде безвезе, еве дојди со мене....

И отишол он завршил работа со комшиката и се враќа дома.
- Што напраи, брзо се врати нешто? - го прашува жена му.
- Абе ете излегов ја се симнувам по скали и комшиката ја сретнав, и кажав кај идам, па она ми предожи ете со неа, па си реков ајде, ем се знаеме...
- И ти зема пари ?
- Да
- Пичка и мајчина, она коа беше трудна, ја на муж и гратис му давав. user posted image

(Одговор на членот tnade)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Секс за време на бременоста
18.11.2010 9:59:07   
Natuska85
јак е вицот user posted image user posted image user posted image user posted image .АА мора да превземам нешто да не тргне и мм по комшивкитеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот tnade)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Секс за време на бременоста
20.11.2010 12:33:41   
Natuska85
Женски сакам да ве прашам нешто.Мислам дека од вчера ми се врати нешто желбатаuser posted image user posted image .Ама имам кандида и дали може да да имаме односи со кондом,или да чекам да ми помине и за колку време се лекува кандидата обично???Помагајтеее user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Секс за време на бременоста
28.11.2010 19:04:21   
prettygirl
mi treba vase mislenje pls: imam golema zelba za seks a isto  i mm ama ni e strav nekako za bebeto.Kazete mi dali e rizicno i koi pozi se idealni?

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Секс за време на бременоста
28.11.2010 21:00:39   
rina13
pa sekoj normalno se plasi da ne mu napravi nesto na bebeto,ama ono nema gajle zastiteno e...moj sovet e deka seksot osobeno za vreme na bremenosta e mn vazen,od edna strana ke si bitete bliski  so partnerot,ke se naviknuva poleka na vasite telesni promeni,a od druga strana ubavo e koga trudnica se cuvstvuva posakuvano i sexy,jas licno imam mn cesto odnosi iako sum 25 nedela a kako sto sum se nastrvila ke trae do krajuser posted image

(Одговор на членот prettygirl)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Секс за време на бременоста
6.12.2010 17:10:29   
none
dobro za seks kondom treba da se koristi do krajot na bremenosta dali nekoj znae,user posted image

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Секс за време на бременоста
6.12.2010 18:01:38   
arh_diz
none jas mislam deka treba so kondom.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Секс за време на бременоста
6.12.2010 18:46:35   
AnnaMolly RR
Јас препорачувам употреба на кондом за заштита од инфекции.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Секс за време на бременоста
6.12.2010 22:25:28   
Olivia
Natuska a so ispiranje so jogurt si probala li za kandidata na priroden nacin i namali blagoto odma ke se smiri ili edno kanestence..

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Секс за време на бременоста
6.12.2010 22:29:00   
Natuska85
Готово мислам дека ми помина,ставив 3 вагиналетки и се мачкав со канестен,ќе видиме на следниот преглед,пошто кај мене и така немаше никакви симптоми

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Секс за време на бременоста
7.12.2010 10:27:48   
Calypso

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Јас препорачувам употреба на кондом за заштита од инфекции.



Не е само за заштита од инфекции, туку и поради тоа што спермата содржи простагландини кои би можеле да предизвикаат контракции на матката.
Јас ич не сакав секс во првите три месеци, ама сега хормоните ми вријат user posted image ... добро, не си го ускратуваме тоа задоволство, имаме секс еднаш до два пати неделно, ама онака стегнати, и без свршување внатре.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Секс за време на бременоста
9.12.2010 15:54:37   
davidco
Kaj mene mislam deka e najcudno, bremenosta mi e normalna si odam na rabota, se cuvstvuvam ok, sega samo sto vlegov vo 7 mesec, koga bev treti go prasav ginekologot i mi rece da ne prakticiram seks!!! Eaj sega do sto e problemot ve molam pomeognete miuser posted image

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Секс за време на бременоста
12.12.2010 10:39:06   
Berliner
Sega bas gi citav site komentari,jas sum vo 8ta nedela,super se cuvstvuvam i na sekogas koga sum na rabota hormonite ko za inaet mi se do krenati do max user posted image
inaku doktorot go sovetuvase mm minatiot pat na pregledot,da si ja dovrsi rabotata,trebalo nose da se pravi,usi,prsti user posted image pa ovoj se zbuni na pocetokot,inaku sme si aktivni,zatoa uzivajte-sexot sega e pointeresen

(Одговор на членот davidco)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Секс за време на бременоста
13.12.2010 14:21:24   
Bubba
оо женски ја и мм се изгубивме во врска со сексот user posted image мислам дека и на двајцата ни е страв, само се токмиме да имаме, едвај кондоми купивме, па сега рокот ќе им помине :) и јас сакам да имаме секс, ама кога ќес е приближи времето никојк не покренува иницијатива, а јас брзо заспивам, нешто се ме кочи...ми е страв да не се оддалечиме вака.а инаку нема проблем, ме разгалува и негува, ама..ми недостига и таквата блискост нормално user posted image

(Одговор на членот Berliner)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Секс за време на бременоста
13.12.2010 17:29:20   
heba
mene ne mi teknuva bashka nekako se mi smrdi pa i mm ama zatoa sonuvam bezobrazni raboti ....i sekogash vo momentot koga se budam i rechisi e vistinito pa se budam so orgazam ahahhaahhahahaah zatoa ne me interesira realniot 

(Одговор на членот Bubba)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Секс за време на бременоста
17.12.2010 15:31:27   
jasmina18031990
Ma ne se sekirajte za sexot uzivajte i ne se oddalecuvajte eden so drug jas vo 6 mesec imav predvremeni bolki i lezev na bolnica za toa vreme mi go perea doktorite mozokot sega odnosi nikako duri da se rodi bebusot, a jas i MM edvaj cekavme da si legneme povtorno zaedno pa eve do denes 37nedeli i 5 dena vo momentov nikakov problem ne ni napravile odnosite ama si koristime kondomi za zastita od infekcii i da ne predizvikame povtorno kontrakcii


_____________________________

[image noborder]http://www.tickerclub.com/cache/ec49d2e031.png[/image]

(Одговор на членот heba)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Секс за време на бременоста
17.12.2010 15:33:46   
baby mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: heba

mene ne mi teknuva bashka nekako se mi smrdi pa i mm ama zatoa sonuvam bezobrazni raboti ....i sekogash vo momentot koga se budam i rechisi e vistinito pa se budam so orgazam ahahhaahhahahaah zatoa ne me interesira realniot 




Lele me iznasmea heba user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот heba)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Секс за време на бременоста
17.12.2010 15:37:30   
baby mama
Nie nemavme od 6-ti mesec koga bev bremena imav problemi i ni kazaa doktorite deka ne e pozelno.Ama i do tie 6 meseci imavme se na se okolu 5,6,7 pati. Da vi kazam iskreno i ne mi nedostasuvase nesto kojznae kolku seksot koga bev bremena. Nekako  mi bese bezveze so tolkav stomak user posted image

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Секс за време на бременоста
14.1.2011 11:58:30   
Anonimen
Rr dali imavte seks poslednite 2-3-4 nedeli od bremenosta? Jas nemam zasto soprugot se plasi i toa mu bilo sega mnogu "idiotski"user posted image Sum slusnala deka poslednite nekolku nedeli i denovi se preporacuva sto pocesto seks za da mozam polesno da se porodam, vistina li e toa ili ne? Koi se vasite iskustva?

(Одговор на членот baby mama)
  Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?