|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Секс за време на бременоста
14.1.2011 12:02:21   
mama26
anonimna ako tebe ne ti pretstavuva problem vo slucaj nemas bolki nikakvi togas da..jas imav se do poslednata nedela dena od poragjajot.znaci samo poslednata nedela nemavme odnosi...nego mu bese neprijatno ama mene mi bese mnoogu ubavo hahahah..pa taka go zaveduvav i uspevav da mi dava user posted image poslednata nedela mi bese tesko vo smilsla nemav bolki no ednostavno naednas prekinav da mislam na sex...[ konecno mi tekna user posted image ] mi tezese stomakot nemozev veke da go nosam imav takvo cuvstvo..bev spremna da se poragjam se umoriv na krajot user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Секс за време на бременоста
14.1.2011 12:13:38   
strelec 8
jas imav i do poslednoit den.bidejki go nosev do 42 nedela i nemav nikakvi signali za poroduvanje.i udrivme na sex.imavme denta a jas gi dobiv prvite bolki okolu 19:00 casot.dali bese do sexot ili veke bese vreme neznam

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Секс за време на бременоста
4.2.2011 11:15:00   
heba
dechki doktorov nisho mi nema kazzano deka ne smee...ama pa jas zabremeniv so invitro..pa mi e nekako i strav, za razlika od mm nego ne mu e ich pa mi prefrla deka ja nesho se pekmezam...mn mi e sram da prasham sea koga kje idam na pregled sho da mu recham??? alarmantna mi e rabotava ne mi se pribira mm doma :( kje zaborai deka ima zena...bashka mene hormonive me puknaa nemozam da gleam ni kako se bacuva nekoj odma mi se kreva pritisokot :))) 

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Секс за време на бременоста
4.2.2011 11:29:53   
baby27
Jas si prasav uste na prviot pregled i mi rece doktorkata slobodno, samo so prezervativ :)

(Одговор на членот heba)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Секс за време на бременоста
4.2.2011 15:00:13   
arh_diz
Heba sekoj e individua za sebe , prasaj si go ginekogot neznam zosto ti e sram

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот baby27)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Секс за време на бременоста
9.2.2011 23:01:56   
dijana.
navistina nemozam ni edna od ovie sto nemale odnos vo tekot na bremenosta isklucok gi stavam tie so rizicna bremenost da gi svatam.dali voopsto edna od vas posetila skola za trudnici hehe izgleda ne pa kako moze da preci ili da dojde do nekoj problem so plodot toj e zastiten a taa zastita e prvo cepot pa potoa matkata.user posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Секс за време на бременоста
9.2.2011 23:12:31   
Olivia
Dijana dobredojde za tebe na forumov, nikoj ne bara od tebe da gi svatis, sekoj ima pravo na svoe razmisluvanje i toa dali ke posetuvaat skola za trudnici ili ne, koga se zboruva za seks instiktot e pojak od se, pozz

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот dijana.)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Секс за време на бременоста
16.2.2011 9:30:50   
heba
epa ete mi seks sea edvaj se ohrabriv posle 5 meseci i sabajlevo krv u PM sea cekam da doe doktorot i da odam  na pregled dusha nemam od strav samo ushe ova mi faleshe ....

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Секс за време на бременоста
16.2.2011 9:36:21   
arh_diz
heba ne se sekiraj ne e nisto strasno sto si prokrvarela dokolku nemas bolki
No pred da imas seks trebalo da razgovaras so ginekologot

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот heba)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Секс за време на бременоста
16.2.2011 10:38:05   
heba
pa se beshe ok zatoa i se plasham sega

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Секс за време на бременоста
16.2.2011 12:50:51   
rina13
jas mislam deka ne e nisto strasno,mene mi se sluci nekolku pati vo izminative 9 meseci,a seks imame mn cesto.konsultiraj si go ginekologot ali mislam deka nema potreba od panika..

(Одговор на членот heba)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Секс за време на бременоста
16.2.2011 12:55:11   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: heba

epa ete mi seks sea edvaj se ohrabriv posle 5 meseci i sabajlevo krv u PM sea cekam da doe doktorot i da odam  na pregled dusha nemam od strav samo ushe ova mi faleshe ....
heba ne treba da imas sex ako krvaris ,user posted image gledaj poretko da e..posto krvaris znaci ne i odgovara na tvojata bremenost toa,,ne deka nesto ti se slucilo,no vnimavaj izbegavaj,zasto pa da mu se mislis posle sekoj odnos ili pak da se stegas???user posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот heba)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Секс за време на бременоста
16.2.2011 13:34:48   
blond
Јас не смеев да имам односи бидејќи на почетокот крварев малку, Помина 12-та недела, ми рекоа во ред е, сега можете номално. Почекавме некоја недела, имавме односи 2-3 пати за една недела, па по една недела од последниот однос јас прокрварив утрото. Се испостави дека плацентата ми била ниско долу, бебето ниско сум го носела и нормално односи НИКАКО!
Си држевме пост цело време. На 4Д Димчев ми рече се е во ред, плацентата е горе високо, бебето е качено нагоре. Што значи може да имаме односи. Но моето мажуле во тој поглед е женуле и има голем страв, не сака ни да помисли на секс. Пред некоја вечер почнавме така малку, но прекинавме по кратко време, не можел тој да се опушти.
Му кажав само сега не мора, ама штом влезам во 9ти, ако треба и ќе го силувам user posted image , нели полесно ќе се породам ако си имам односи...
Пусто машко "храбро" срце user posted image ....

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Секс за време на бременоста
16.2.2011 13:40:47   
rina13
nie odnosi imame recisi sekoj den,se spremame posle za susa posle poragjajuser posted image vaka ova vlaga da ni drzi...samo opusteno ako se e normalno i bremenosta e vo red mnogu znaci bliskosta a i dobro e da se odrzava kondicijauser posted image i da se sogori nekoja kalorijauser posted image

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Секс за време на бременоста
16.2.2011 14:19:18   
heba
abe zavisi ocigledno od sekoj covek razlicno eve jas nemam nikakvi problemi se e ok ama ima krvarenje i ne se  preporachuva bashka i infekcija seanekoja poso ja i od vozduh mozam da se zarazam. nema da mipadne na pamet do vlaganje vo 9ti pa posle kje ima naplata samo neka se rodi tolku mn go cekame

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Секс за време на бременоста
23.2.2011 14:30:39   
Lara2224

ИЗВОРНА ПОРАКА: heba

mene ne mi teknuva bashka nekako se mi smrdi pa i mm ama zatoa sonuvam bezobrazni raboti ....i sekogash vo momentot koga se budam i rechisi e vistinito pa se budam so orgazam ahahhaahhahahaah zatoa ne me interesira realniot 



Hahahahha bravo Heba, toa so Dirty Dreams i mene mi se slucuva :D jas dodusa ednas na dve nedeli i imam seks, do cetvrti mesec koga vlegov. Prethodno nejkev ni da cujam. Samo mene drugive mamicki me zagrizuvaat. Zaso do Kraj so kondom???? jas ne koristam kondomi (iako retko imam seks) no nemam nikakov problem. A i nikoj ne mi preporaca kondomi, se do sega koga go citam ova....

(Одговор на членот heba)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Секс за време на бременоста
23.2.2011 14:47:56   
Natuska85
Кондомот колку што знам јас се употребува како превентива од разни видови инфекции до кои може да се дојде при односот.Ние редовно со кондом...user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Lara2224)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Секс за време на бременоста
23.2.2011 15:04:25   
ritatomic
Jas sum nova na forumot i sakam da vi kazam deka samo sto doznav deka sum trudna i mnogu sum srekna i veruvam deka ke imamsex vo tekot na bremenosta, zdravke samo se da e super.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Секс за време на бременоста
23.2.2011 15:08:58   
heba
kondom obaveznoooo!! moze mazot da ima  nekojabakterija pa da ti ja prefli i kaj tebe da bukne zada bidesh sigurna ti da si koristite

(Одговор на членот ritatomic)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Секс за време на бременоста
23.2.2011 15:12:06   
rina13
pa eve jas pri kraj sum cela bremenost ja izguravme so sexuser posted image uste na pocetokot i dvajcata se proverivme za bakterii za da bideme sigurni i imavme/imame sex bez kondom i fala bogu se e ok

(Одговор на членот heba)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Секс за време на бременоста
24.2.2011 1:44:14   
blond
РР, ја прашав матичната дали можеме да имаме односи, а таа на моето прашање, одговори со прашањето: Која крвна група си?

Што има врска крвната група со сексот во бременоста ?!?!?

И кога и ја кажав, ми рече дека може да имаме ама кратко да трае.user posted image

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Секс за време на бременоста
24.2.2011 22:18:50   
heba
ova kratko da trae e smeshno :)))) od kaj znaesh za nea so e kratko :)) a vidis bash me zachudi za krvnata grupa jas sum negativmoze za toa ne ja bivashe rabotava prokrvarev posle odnos ...se nesho novo izmsiluvaat :))

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Секс за време на бременоста
24.2.2011 23:59:24   
blond
Хахахха,да, ете на пример за мене кратко е еден час user posted image , а за неа 5 минути.

Како и да е, ептен се зачудив и уште се чудам која е поврзаноста.

(Одговор на членот heba)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: Секс за време на бременоста
29.3.2011 14:42:43   
Carelija
 Eve jas sum sega vo 15 nedela i se plasam koga ke pomislam na seks, a od druga strana hormonite mi rabotat, odnosno sakam da probam no i jas nemozam da zamislam seks so kondom ( a i doktorot koga mi kaza deka mozeme da imame odnosi ne mi spomena kondom) pa ne mi e jasno dali dr mamicki kondomot go koristat kako zastita od bakterii ili smeta vleguvanjeto na sperma vnatre.

(Одговор на членот Lara2224)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Секс за време на бременоста
29.3.2011 14:58:51   
rina13
jas imav odnosi so mm bukvalno do pred poragjaj,uste na pocetokot se ispitavme i dvajcata  i nemavme bakterii taka da ne koristevme zastita,a veruvaj deka poubavo ke se cuvstvuvas ako bides bliska so mt,i psihicki a i fizicki a i ke se osekas poprivlecno...moj sovet e da se opustis i da si uzivas dodeka da stigneuser posted image

(Одговор на членот Carelija)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?