|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Секс за време на бременоста
6.5.2010 16:24:12   
petreska
dobiv stroga zabrana  od strana na lekarot poradi krvarejne

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Секс за време на бременоста
4.6.2010 18:21:00   
bushavka
aj sega sakam i mene da mi kazete dali moze da imam seks ili ne posto sum user posted image  samo 3 nedeli? znam deka toa e individualna rabota, ama koi se vasite iskustva, dali e sramno da go prasam ginekologot dali moze da imam seks...user posted image

(Одговор на членот petreska)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Секс за време на бременоста
4.6.2010 18:39:08   
Тања РР
Бушавка ако немаш никакви проблеми нема причина за апстиненција од секс. Сепак наредниот пат кога ќе одиш кај гинекологот разговарај на таа тема, не е срамно, верувај речиси секоја жена ја интересира истотоuser posted image .

Инаку, јас имав строга забрана за секс за време  на целата бременост.


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот bushavka)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Секс за време на бременоста
4.6.2010 18:41:34   
bushavka
ne cuvstvuvam nikakvi problemi ama vo pon ke odam na ginekolog i ke si prasam. se nadevam deka nema da ima problem user posted image

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Секс за време на бременоста
4.6.2010 18:49:44   
Палешка РР
Не е срамота, прашај си. И јас имав строга забрана за секс...

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот bushavka)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Секс за време на бременоста
4.6.2010 19:43:15   
jasmina 25
i jas seuste go nemam prasano doktorot nezgodno mi e no izbegavam zosto vo posledno vreme imam primeteno deka posle toa imam mnogu belo perenje,no sega vo ponedelnik sum na kontrola i ke go prasam...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Секс за време на бременоста
4.6.2010 20:58:54   
vezilka RR
Абе како срамота, ќе си прашате обавезно..И јас имам НАЈСТРОГА забрана за секс..user posted image

(Одговор на членот jasmina 25)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Секс за време на бременоста
9.7.2010 11:01:35   
arh_diz
Sto bese toa veke zaboraviv user posted image user posted image user posted image . Dosega nemav nikakava zabrana ama se plasam za bebeto, i onaka uste malku ni ostana.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Секс за време на бременоста
9.7.2010 11:04:28   
mama26
uffff sto sakam da se vrati toa vreme mi nedostiga zimi detevouser posted image user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Секс за време на бременоста
9.7.2010 11:05:28   
mama26
ma kakva zabrana.ufff

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Секс за време на бременоста
9.7.2010 11:11:38   
Martins mom
јас ич немав желба за секс во бременоста...не ми се сакашеuser posted image user posted image user posted image
прилично исто ми е и сегаuser posted image user posted image ако мм не покрене иницијатива, мене некако не ми текнува...


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Секс за време на бременоста
3.8.2010 13:35:34   
Simonne
Bremena sum samo 7 nedeli i otkako doznav deka sum bremena so mm sme imale samo ednas seks, mene mi se strav da ne mu se sluci nesto na plodot, a i posle seksot cuvstvuvav bolki vo stomakot, minimalni ama sepak posle toa se odluciv do sledniot pregled da nemam seks

(Одговор на членот petreska)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Секс за време на бременоста
3.8.2010 15:53:02   
jasmina 25
simonne stom imas bolki se dodeka ne pojdes na doktor izbegnuvaj odnosi mislam deka ne se preporacuvaat odnosi prvite tri meseci...poz

(Одговор на членот Simonne)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Секс за време на бременоста
19.8.2010 19:44:32   
omorfo89
jas sum 6 nedeli trudna i doktorkata zabrani seks vo prvite 3 meseca , a za posle mi preporaca da koristime kondom bidejki ke osekam bolki od spermata

_____________________________

[img]http://lb3f.lilypie.com/aJqIp2.png[/img]

(Одговор на членот jasmina 25)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Секс за време на бременоста
20.8.2010 10:29:42   
arh_diz
Jas cela bremenost nemav seks  ( nemav zabrana od  ginekologot), no nemav nitu problemi so bakterii ili pak vainalen iscedok , zatoa mislam deka e podobro vo bremenosta da se nema seks

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Секс за време на бременоста
2.9.2010 15:47:55   
baby_bump
Вагиначниот исцедок нема врска со сексот, може да немаш секс а да имаш вагинален исцедок или бактерија и обратно.
А што се однесува до мојот сексуален живот - таму владее голема суша, затоа што ММ не се чувствувал пријатно, стално мислел дека ќе ме повреди мене или детето, бла, бла, има некои фобии и се е сведено на неколку пати за овие 8 месеци, со пусти маки да стигнеме до крај. Хормоните ми удираат во глава ама што е тука е.
Едвај чекам..........
Инаку немам проблеми со бременоста, докторката само ми рече поретко во првите 3 месеци, а за понатаму нормално.


< Поракaта ја уредил baby_bump -- 2.9.2010 15:49:12 >

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Секс за време на бременоста
23.10.2010 23:40:29   
Natuska85
Јас сум 10та недела, докторот како ми одобри секс ама исклучиво со кондом.....user posted image Не го прашав во таа цела збунка оти само со кондом и сега малку ми е нејасно.....само ради спермата или....Ако е ради тоа значи може и без кондом ама да не сврши во мене,така?Инаку откако дознав дека сум user posted image ,ич немам желба за секс...user posted image ,  а претходно леле колку интензивно работевме,аааааuser posted image

(Одговор на членот baby_bump)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Секс за време на бременоста
24.10.2010 8:03:23   
Палешка РР
За да се спречат инфекции Natuska85 

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Секс за време на бременоста
24.10.2010 11:26:00   
jasmina 25
isto taka i spermata ne e dobra go omeknuva grloto na matkata ...nie koga imame odnosi mm nikogas ne svrsuva vnatre vo pocetokot samo nekolku pati koga ne znaev deka spermata steti....

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Секс за време на бременоста
7.11.2010 13:08:41   
none
ma kakov seks mm ne saka da slusne pa ni jas da vi kazam me stega stomakot kicmata se bukvalno nemozam da sedam lezam  a ne toa moze deka sum stara trudnica heh euser posted image user posted image koj moze samo napred da ne propustite nesto,jas ke odam posle ova ke nadoknadam za seuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Секс за време на бременоста
7.11.2010 15:14:54   
arh_diz
none izdrzi uste malku user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Секс за време на бременоста
17.11.2010 8:56:34   
Bubba
Ох, верувале или не, досега само еднаш сме имале секс user posted image , а еве веќе 20. недела сум. На мм му беше страв и најтрагично е што мислев дека не сака, се додека конечно не се откри од што се плашел (да не го повреди бебето, да не не знам што...смотан)user posted image И кога конечно имавме секс, (иако од напнатост, тој исто како да немал,знаете на што мислам) ми се појави баш тогаш кандида, па ја лечев една недела, него го мрзи редовно да употребува канестен и не знам кога следно ќе имаме пак user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Секс за време на бременоста
17.11.2010 9:02:23   
Natuska85
јас сум 14та недела и само еднаш или два пати сме имале секс од кога дознавме дека сум user posted image .Ама работата до мене е,ич не ми се сакаuser posted image .А мм само трча по мене како манијакuser posted image user posted image .

(Одговор на членот Bubba)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Секс за време на бременоста
17.11.2010 9:19:04   
sone
Natuska85 pod vlijanie na hormonite pa zatoa ne ti se sexa.Kaj nekoi trudnici e obratno.Samo na k.. :):):) mislat. Jas bev kako tebe. I vo prvata i vo vtorata bremenost.Aj sto ne mi se sexase tuku i mi bese sube.ama pak ke mu napravis keif na mazot.A maz kako maz normalno si bara.Ima drugi nacini da go zadovolis.Obidi se na drug nacin.I moj sovet,vo kolku veke ne praktikuvate.Obavezno zastita.KONDOM-OBAVEZNO vo tek na cela bremenost.Znaci toa ti e moj sovet vo kolku veke ne koristite.Ako koristite ok.Nie so mm koristevme celo vreme.Ali drugi slucaevi sto imam slusano ne daj Boze od infekcii.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Секс за време на бременоста
17.11.2010 9:20:44   
sone
Natuska85 uste nesto sakav da ti kazam.Na edna moja prijatelka ginekologot i rece da bide kratko,brzo i plitko. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Neli i e vickast ginekologot?user posted image

(Одговор на членот sone)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?