|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  31 32 [33] 34 35   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Килограмите за време на бременоста
6.12.2013 8:47:59   
Mihaela 2010
lele deluxe zeno sto si storila.....jas 24 so M ama zdravje za vtoro povekje ke povnimavamuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 801
   RE: Килограмите за време на бременоста
6.12.2013 10:21:17   
Felly RR
Леле Делукс, алал да ти е како ги симна наеднаш. А јас мислев дека моите 20 и некој кг се многу.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 802
   RE: Килограмите за време на бременоста
6.12.2013 15:15:30   
Martins mom
Пред да се породам, ме мереа и имав 70 кгuser posted image user posted image , а со првото во истата таа ситуација имав 63user posted image .
Сега 16 дена после породување немам храброст да застанам на вага, оти според ова што го јадам, можно е да имам и над 70user posted image Проблемот не се кг во бременоста, туку оние после неа.

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 803
   RE: Килограмите за време на бременоста
6.12.2013 15:17:17   
Mihaela 2010
Epa jas maka si macam so 5-6 lika visok ,i ete posle 3 ipol godini jas nikako da gi simnam,ama se trudam bitnouser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 804
   RE: Килограмите за време на бременоста
6.12.2013 15:20:43   
Martins mom
Абе така трудејќи се, трудна по 2 пат ќе останеш и то ти еuser posted image Пак борба со вишок кг user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 805
   RE: Килограмите за време на бременоста
6.12.2013 21:52:38   
grejsi
zdravo da vi se pridruzaam i jas vo temava ......na 68 ostanav bremena a na 76 se porodiv user posted image kacih samo 8 kila vo cela bremenost,,,,site mi velea deka bebceto ke se rodi mnogu malo nemase vrska se rodi 3610 kg znaci koga izleoh od bolnica imav 65 kg i pominaa 6 meseci i uste se drzam na iststs tezina vazno e samo zdravo da se hranite sto emozno poveke ovosje i zelencukuser posted image user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 806
   RE: Килограмите за време на бременоста
11.6.2014 10:44:35   
linak
Јас немам качено ни едно кило а во понеделник ќе бидам 13та недела,ама ја исчитав цела тема и видов дека има и други како мене. Вероватно после 4ти месец ќе почнам да ставам и по некој килограм,има време до декември така си се тешам. Едвај чекам да се видам себе си со некои 9-10кг плус бидејќи цел живот сум слабичка па така добро ќе ми дојдат тие плус кг user posted image

(Одговор на членот grejsi)
Непосредна врска до пораките: 807
   RE: Килограмите за време на бременоста
11.6.2014 10:49:02   
AnnaMolly RR
Јас сум 7+4. Започнав со 63 кг, сега имам 60 зашто постојано повраќам и не можам да јадам.
линак, не се секирај, ако бебуш си е во ред, немаш гајле. Една моја комшика во 9 месец не се ни познаваше дека е трудна, па роди бебе од 3.700 здраво, право. Уживај си во бременоста.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот linak)
Непосредна врска до пораките: 808
   RE: Килограмите за време на бременоста
11.6.2014 10:56:39   
sandriana RR
Во 26+6гн сум со 9 кг плус од моментот на забременување. Не е за фалење, нели - се надевам нема да забегам до крај со качувањево килограми user posted image .

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 809
   RE: Килограмите за време на бременоста
11.6.2014 14:39:55   
nataly86
ЈАс сум 25+6 г.н. и јас имам 9 кг до сега не дека сум за фалење има време до крај ама некако многу качив последниот месец 3 кг..мене ми се чини дека исто јадам ама изгледа не е така user posted image се надевам дека нема да прдолжам со ова темпоuser posted image а и овие денови сум потечена многу во нозете можеби и од тоа еuser posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 810
   RE: Килограмите за време на бременоста
13.6.2014 12:43:44   
lusy
Vo 15 nedela i imam 3 kg plus sega za sega ok e ne mi se poznava deka sum popravena

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 811
   RE: Килограмите за време на бременоста
13.6.2014 18:07:14   
Melanija RR
Се до 15кг веднаш по породување се губат ,после најчесто се додават е тие потешко се симнуваат.Јас имав вкупно 14 плус и за 2 недели од раѓање бев на кг како пред забременување, е зимава качив и сега маки.Така да уживајте таман сте си user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lusy)
Непосредна врска до пораките: 812
   RE: Килограмите за време на бременоста
30.6.2014 15:33:19   
Twinmama
Здраво мамички...јас сум нова па еве да се придружам :)
Јас сум 26 недела со близнаци и сум поправена 10кг, сега за сега мислам дека е ок и сум задоволна, ќе видиме што ме чека до крај барем до кај 36недела

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 813
   RE: Килограмите за време на бременоста
30.6.2014 16:56:43   
Melanija RR
Twinmama добре дојде на Рингераја user posted image

Се читаме и низ другите теми на форумот а активно за една недела во темата Трудници во третото тромесечје IV- од 27. до 40. недела=ТУКА

Кој ти е терминот пиши ни ТУКА

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Twinmama)
Непосредна врска до пораките: 814
   RE: Килограмите за време на бременоста
1.7.2014 14:46:35   
Dilina
Се поправив 20кг. Претходно имав 42 сега имам 62... дали е ок? А висока сум 162.... мн бев слаба и сега еве се молам бога да ми останат барем 10.... Ако нема тема за кг после бременост, кажувајте тука како останавте одпосле :D

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 815
   RE: Килограмите за време на бременоста
3.7.2014 8:17:28   
sandriana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Dilina

Се поправив 20кг. Претходно имав 42 сега имам 62... дали е ок? А висока сум 162.... мн бев слаба и сега еве се молам бога да ми останат барем 10.... Ако нема тема за кг после бременост, кажувајте тука како останавте одпосле :D

ТУКА има тема за тежина после породување, прочитај си искуства user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 816
   RE: Килограмите за време на бременоста
3.7.2014 11:57:29   
jasminagorjandejan
Eve jas startuvam so 71 kilo a visoka sam 1.74 so prvata bremenost pocnav od 66 a stignav mislam 92 kila,pa taka sega uste na pocetokot so doktorkata pravev muabet za toa da vnimavam vo kilazata i mi kaza do 5 mesec samo 1 kilce da kacam pa ke videm kako ke bide ,.ne jadam mnogu kolicinski ,poveke gledam ovosje da jadam i sreka sega idam na rabota imam drugo dete obrvski i taka ne znam tuku ZNAM i da sakam nema da mozam da se popravam mnogu koga sam aktivna od 07:00 do 23:00 casotr se na noze ama ke se izdrze.................................

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 817
   RE: Килограмите за време на бременоста
13.9.2014 19:09:36   
Mihaela 2010
So vtorava bremenost startuvam so 65 kg, sega sum 8+3 pa mislam deka pola kg do edno kg imam staeno ama variram posto nekogas znam i da se ispovratam.i jas sum resena da vnimavam .nekade procitav deka do 17 nedela treba da se stai na kilaza od 2.5 do 5 kg.

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот jasminagorjandejan)
Непосредна врска до пораките: 818
   RE: Килограмите за време на бременоста
22.9.2014 13:34:28   
lolla RR
Јас терам 17 недела, имам околу 2-3 кг плус од нормалната тежина (мада после ивф-то имав плус 5кг кои беа веројатно вода и ги снема кај 10-11 недела).

Сакам да ве прашам нешто оние кои минале низ една бременост веќе:

Денес бев да пробам да си купам фармерки, и тие што ги пробав ми беа таман да речеме во колковите и задникот, со ептен малку луфта. Ја прашав продавачката да земам еден број поголеми, таа вика дека веќе нема да сепоправам во колковите, задникот туку само во стомакот. Мене не ми е баш верно ова и сега не знам што да правам. Уште да терам со старите панталони со ластиче кај копчето или да и верувам на продавачкава? Нејкам да купам нешто за некоја недела само, а она вика дека гарантира дека до 9 ке сум си ги носела, здравје. Сакав да кажам таа тврдеше дека поправањето до петти месец било насекаде а после само во стомакот.

< Поракaта ја уредил lolla -- 22.9.2014 13:35:38 >

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 819
   RE: Килограмите за време на бременоста
22.9.2014 13:39:59   
Mihaela 2010
Jas sum 10 nedela skoro imam 1 kg staveno
Lolla se e individualno.nikoj ne moze unapred da znae kolku ke se popravis i kade..jas od prvata bremenost imam dva para pantaloni epten prijatni na nosenje gi kupiv nekade 4 mesec ne pamtam sega tocno i isterav cela bremenost

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 820
   RE: Килограмите за време на бременоста
22.9.2014 13:59:32   
Melanija RR
Зависи дали е машко или женско,наводно ако е женско се поправа околу цело тело.Сепак мислам дека е до конструкцијата на телото.Јас со машко имав голем стомак но бидејки покрупна бев изгледаше дека го носам ниско а небеше така па затоа комотно ми беше само во хеланки .Сочекај уште 2=3 недели user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 821
   RE: Килограмите за време на бременоста
22.9.2014 14:12:41   
Felly RR
Lola,јас некаде во 4 месец купив едни панталони и можев да ги носам до крајот, а бев многу поправена во текот на целата бременост - повеќе од 20 кг. Ама и моделот им беше таков - пошироки беа, и тие обично се нели пониски, а нагоре со растеглив материјал, па комотни ми беа до крајот. ПА затоа ќе речам - може и била во право продавачката, ама сепак зависи и од моделот на панталоните и од материјалот.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 822
   RE: Килограмите за време на бременоста
22.9.2014 15:38:50   
lolla RR
Фала ви на одговорите женски, ке одложувам додека можам, ама здравје се нека е во ред, следната недела ке ги купам. Инаку овие напред не беа рамно исечени, туку ластикот доаѓа и накај срамната коска, како овална форма плус има засек. Оние обичните ме притискаа и таа ми вика епа ниско го носиш бебето, па си викам матката уште не е ни до папокот, каде да го носам :)

Како и да е, синче на мама ке е, срце најмило, само нека расте, фала ви на одговорите.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 823
   RE: Килограмите за време на бременоста
30.9.2014 13:33:25   
Slonceo1
Blaze ste vie a jas :D. Koga ostanav bremena imav 58 namaliv na 57 a sega sum 60 :D a sum 6 mesec user posted image . Jadam a nikako da se zdebelam user posted image . Ja prasav doktorkata za bebeto kolku e mi rece 647gr vika taman si e nema sto da se plasis :D a kako da se zdebelam ni jas ne znam user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 824
   RE: Килограмите за време на бременоста
30.9.2014 13:36:55   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: Slonceo1

Blaze ste vie a jas :D. Koga ostanav bremena imav 58 namaliv na 57 a sega sum 60 :D a sum 6 mesec user posted image . Jadam a nikako da se zdebelam user posted image . Ja prasav doktorkata za bebeto kolku e mi rece 647gr vika taman si e nema sto da se plasis :D a kako da se zdebelam ni jas ne znam user posted image

Ti si prva sto slusam sto saka da se zdebeli.cim so bebush e se ok uzivkaj si , tesko e da se namalat kg taka da bidi srekjna
jas 11 nedela mozam da kazam deka vekje pocnuva da mi se osekja,i se osekjam i malku poteska,kilo ipol sigurno,kako i so prvata bremenost taka i sega garant ke si stavam povekje kg ama sega toa e da sme zdravi i zivi posle ke pravime sto ke pravime,ke slabeemeuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Slonceo1)
Непосредна врска до пораките: 825
Страница:   <<   < Претходна страница  31 32 [33] 34 35   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  31 32 [33] 34 35   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?