|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  29 30 [31] 32 33   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
10.6.2014 9:05:03   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Za fsh dobro e po dve suvi smokvi da gi staves vo maslinovo maslo I nasabajle na gladno da gi jades 40 dena. Vo bosna veke insistirale da se formira komisija takva


ИЗВОРНА ПОРАКА: 5678m

LoveableMe, ti blagodaram na odgovorot. GO procitav receptot, samo mozes li da mi kazes dali se zemaat svezi ili suvi smokvi?
Veke se javiv kaj homeopati i bilkari i istite mi dadoa nadez za sreduvanje na hormonalniot disbalans. Se konsultirav so uste edna doktorka na klinika (dr.Milka),bese prekrasna so mng dobar pristap i mi kaza uste ednas da napravam analiza na fsh - 3 den od menzis. Ke se konsultiram so uste nekolku lekari da vidam sto ke mi preporacaat i tie.
Vi pisuvam nareden pat ringerajki,pozdrav


ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Suvi treba da se smokvite



5678m, еве ја рецептата со смоквите. Позз, па пишувај ни што направиuser posted image .

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR

40 суви смокви во маслиново масло се потопуваат во тегла и се оставаат да стојат 40 дена, потоа се зема три пати на ден пред јадење, рецептот е добар за намалување на FSH и за зголемување на плодноста.



_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 751
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
10.6.2014 20:29:14   
5678m

Ti blagodaram mnogu.pozdravuser posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 752
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
11.6.2014 12:23:47   
Kvisko
5678m со среќа во товите напори. Се надевам дека набрзо ќе се среди состојбата. Ако си налетала на др Милка Трајанова тогаш си налетала на супер човек. Мене ми ја врати вербата во себе и во животот со нејзиниот човечки пристап.

(Одговор на членот 5678m)
Непосредна врска до пораките: 753
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
11.6.2014 17:57:31   
5678m
Fala na poddrskata Kvisko. Me interesira dali i Vie se imate sooceno so slicna situacija i dali Ve lekuvala doktorka Milka.

Gledam deka mnogu malku se pisuva na forumov vo vrska so ovaa problematika, odnosno za ovie nekolku dena ne naidov na zena koja se soocuvala so problem kako mojot, a so koja bi mozela da razgovaram.
Ima dosta sto da se procita na nekolku sajtovi sto gi vidov a na koi najmnogu se zboruva za altenrativni resenija i izbegnuvanje na stres, vezbanje reproduktivna joga, akupuntura (ja podobruva cirkulacijata), pravilen i zdrav nacin na ishrana, primanje na vitamini, ( nekade se spomenuva i DCEA,koj go pottiknuva zabremenuvanjeto no ima i nesakani efekti) itn. Dobra e stranata na marc sklar reproductivewellness marc-and-the-team/marc-sklar, ( ima i knigi koi moze da vi gi pratat na e -mail, a se odnesuvaat na ovaa problematika). Spodel_ete iskustava.

Pozrav na site ringerajki

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 11.6.2014 19:31:35 >

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 754
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
12.6.2014 11:53:22   
Kvisko
Јас немам проблем со високо ФСХ ама имам огромен проблем со полицистични јајници. Др Милка е правта која навистина се заинтересира за мојот проблем и која искрено м икажа рокови з аподобрување и опции што ги имам за третмани. Пред еден циклус кај неа правев лапаро/хистероскопија и ovarian drilling и сега се надевам на успех. Само ја посочив неа како лекар кој навистина има супер однос со пациентите а мене тоа баш ми помогна да ја надминам кризата во која бев западната по прашањето бебе.

(Одговор на членот 5678m)
Непосредна врска до пораките: 755
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
16.6.2014 16:32:45   
Dusanka
Devojki, pred nekolku dena me pravea laparaskopija- otstranuvanje na cokoladni cisti i dr. mi rece sto pobrzo da ostanam bremena i deka nema potreba od nikakva terapija. Jas zaboraviv da go prasam sto da zemam od vitamini ili folna, vo petok ke odam za koncite i ke go prasam, no sepak ako nekoj ima iskustvo da mi pise sto upotrebuva.
Citam ste pisuvale za lekot so 40 suvi smokvi, jas go piev pred 4 meseci no za problemi so zeludnikot i mnogu mi pomogna.

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 756
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
17.6.2014 14:36:50   
LoveableMe RR
Dusanka, тука има многу рецепти за зголемување на можноста за забременување. Рецептот со смокви е за намалување на ФСХ хормонот. Имаме тема за Полицистични јајници, таму исто има искуства на рингерајките, и тема Потребни витамини за да се забремени.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Dusanka)
Непосредна врска до пораките: 757
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
17.6.2014 15:44:38   
Kvisko
Dusanka сега не експериментирај со никакви бабини лекови, може само да ја зезнеш работата особено што ти отсраниле еднометриозни (чоколадни) цисти. Сега само редовни односи и тоа е тоа.
Мене искрено веќе ми е страв од експериментирање со бабини лекови бидејќи тие придонесоа уште повеќе да ми се влоши состојбата со полицистичните јајници. АКо сепак реши да применуваш одреден лек убаво проучи како делува и зошто се користи за да не си направиш поголем проблем.
И мене ми рекоа ај сега побрзо бебе ама тоа не го викаат за да ти прават притисок туку затоа што после такви интервенции шансите да се забремени се повисоки.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 758
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
22.6.2014 22:09:54   
pozitive
сајт: babinlek chaevi-za-pravene-bebe


< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 23.6.2014 10:18:28 >


_____________________________

veruvaj i samo veruvaj vo cuda

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 759
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
1.9.2014 9:05:26   
sibela
zdravo devojki da ve prasam dali ste slusnale za crno seme deka pomaga za zabremenuvanje??? posto ja pocnav da go koristam zaedno so med i dr, sostojki kupiv od eden covek

(Одговор на членот pozitive)
Непосредна врска до пораките: 760
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
10.9.2014 16:16:03   
LoveableMe RR
Постовите се префрлени во Стерилитет кај мажот.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот sibela)
Непосредна врска до пораките: 761
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
7.10.2014 11:49:15   
Felly RR
ВО темава погоре има пишувано за Перуанска мака, ама не видов некој да пишал дали користел. Мене матичниот гинеколог ми препорача капсули Femmenessence Maca Harmony, и се органски во составот има само органска перуанска мака. Докторката ми ги препорача бидејќи 3 месеци еве пробуваме, но никако да стигнеме до user posted image па може имам неправилна овулација, и овие капсули го регулирале хормоналниот дисбаланс, па ми препорача да ги користам 2 месеци, по 2 капсули во денот.
Инаку на нив еве што пишува: - Перуанската мака го поддржува нормалниот хормонален баланс, коскеното здравје, здрави нивоа на општа енергија, намалување на симптоми поврзани со ПМС, поддржува нормален менструален циклус и репродуктивно здравје.
Малку се скапички, ама јас ги зедов и ќе почнам да ги користам, па ќе видиме каков ефект ќе имаат.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 762
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
7.10.2014 12:18:05   
5678m
jas ja koristev dva mecesi i voopsto nemav predmenstrualni simptomi. Inaku ja ima i vo forma na prav vo Zegin i Biokult.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 763
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
7.10.2014 12:55:17   
Felly RR
5678m, која и е цената во форма на прав? И како ја користеше, ја раствораше во нешто?

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот 5678m)
Непосредна врска до пораките: 764
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
7.10.2014 13:34:56   
lilika9
Јас ја пиев маката во прав, мислам дека на био култ беше или виталиа не сумс игурна, во хратиена ќеса се продава и е околу 500ден.
Одлична е его накрева имунитетот, го носи организмот во рамнотежа затоа прави редовни циклуси и овулација. И најважно е што го накрева либидото user posted image
Инаку јас ја пиев во комбинација со какао во прав, она за варење, цветен прав..се измешано со вода, и после тоа сува смоква! значи сите рецепти во едно. Советувано од нутриционист. Меѓутоа јас имам редовни овулации и се е ок, до сега, па немаше резултат кај мене за user posted image
А се пие смесата два пати на ден 1 во 12 часот и еднаш во 20 часот. по една лажичка од трите работи измешани со вода

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 765
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
7.10.2014 14:01:34   
Melanija RR
Во кеса маката е на Биокулт и ги има во Тинекс

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lilika9)
Непосредна врска до пораките: 766
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
7.10.2014 15:24:30   
Kvisko
Ако имате можност одете во Биокулт директно таму кесичката е 380 денари, на другите места е поскапо.
Биокулт продавница има во Беверли.
ММ ја пиеше и не знам дали помогна или не не сме провериле.
мене ми е страв да ја пијам бидејќи до сега вакви суплементи ми направија огромен проблем.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 767
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
8.10.2014 18:33:13   
5678m
Mnogumina ja preporacuvaat Makata. Jas ja piev dva meseci i nemav predmenstruani simptomi. Ja piev vo forma na prav, so ceden sok od portokal ili voda. Na samoto upatstvo pisuva kako se pie. NE SE PIE ZA VREME NA MENSTRUACIJA. ja ima vo Zegin, Biolult i na drugi mesta,okolu 500 denari e.

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 768
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
8.10.2014 22:09:47   
Felly RR
Не знаев дека ја имало и така да се купи, во кесичка. Ама ете инфо за другите рингерајки. Јас капсулите ги земав 1980 ден. ама има 120 внатре, и по препорака на гинекологот треба 2 во денот. Исто и во упатството пишува една наутро пред јадење, а втората би било идеално 30 минути пред да почувствуваш недостаток на енергија попладнето, но не пишува ништо да не се пие за време на менстурација - баш ме зачуди сега 5678мuser posted image
Пишува да се пијат во континуитет до 4 месеци максимум а потоа мора пауза да се направи.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот 5678m)
Непосредна врска до пораките: 769
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
12.10.2014 19:02:26   
5678m
Mene mi kazaa vo BIoukult, a isto mi kaza i homeopatkata deka ne se pie za vreme na menzis. Vo Zegin koga prasav atekarkata ne znaese da mi odgovori.
Inaku na samata kesicka ne pisuva kolku vreme treba da se pie i dali treba prekin.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 770
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
17.10.2014 1:13:47   
Марта
Pijte si Crven Zdravec ili Ocajnica, mene od Srbija i Hrvatska luge sto gi poznavam im deluvaa pri zabremenuvanje. Tamu duri i maticnite doktori im gi preporacuvaat a ovie nasive pojma nemaat osven da ti prepise hemiski lek.

Jas go pijam Crveniot zdravec (za imunitet) a go kupiv od bilna apteka matija posle stara rampa. Ne frlajte pari po skapi lekarstva prirodata ni dala sve.

(Одговор на членот 5678m)
Непосредна врска до пораките: 771
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
17.10.2014 1:15:20   
Марта
Samo Crven zdravec i Ocajnica

(Одговор на членот sibela)
Непосредна врска до пораките: 772
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
17.10.2014 11:26:59   
5678m
I Makata e na prirodna baza.

(Одговор на членот Марта)
Непосредна врска до пораките: 773
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
25.10.2014 11:57:28   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: bambina34

најдов некој рецпет наводно за побрзо до бременост , па планирам деновиве да го правам ..еве ви го подоле , можете и вие да пробате ..кој да знае , може лекот ќе ни упали user posted image

Во половина литар ( 2,5 чаши) зовриена вода (не хлорирана) додадете 15-16 суви смокви (исечени на пола) и варете ги на тивок оган со затворен капак околу 20 минути. Оставете ги да се оладат малку на нормална температура и исцедете ги додека се топли.
Напивката пијте ја 2-3 пати, 10 -15 минути на празен стомак пред земање на нормален дневен оброк.

Начин на примена

Лекот со суви смокви се зема 2-3 пати како што е погоре објаснето. Овој третман се применува 20-21 ден. Се прави пауза од 7 дена и повторно се продолжува со 21 ден на конзумирање. Вкупниот период на овој третман изнесува 42 дена во кои не се вклучени 7-те дена пауза. Овој напиток се подготвува секојдневно.

За да го зголемите ефектот на овој лек, 10-15 минути пред јадење изедете една главица бел кромид (не црвен) со големина на едно јајце. Претходно исецкајте го кромидот на покрупни парчиња и посипете го со една израмнете лажичка зачин смрадлика (на англиски „sumac“, на турски „sumak“). Оваа земете го 4 пати во неделата со што ќе ги заштити јајниците од полицистични цисти. Овој лек дополнително ќе им помогне на оние кои страдаат од јајниците и кои имаат менструална неправилност




_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот 5678m)
Непосредна врска до пораките: 774
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
29.10.2014 14:05:04   
elizabeta beti
ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR

1кг. пролетен мед
10гр. матичен млеч
100 гр. ферментиран полен -перга
20 гр, прополис

Се меша се заедно и се јаде по 2-3 пати дневно по едно дрвено/пластично лажиче. (двата партнера)

* * * * * * * * *

чај за жени (со хомронален дисбаланс, штитна жлезда, нередовен циклус)

100гр. ајдучка трева
50 гр. мацина трева
50 гр. бисерок
50 гр. мајчина душица
50гр. невен
50 гр. лист од капина
50 гр. лист од малина
50 гр. пискавица

се вари чај во пола литар вода, две супени лажици и се пие 2-3 пати дневно (околу 3 месеци).

* * * * * * * * *

за мажи

100 гр. мечкина шепа
50 гр. бабин заб
50 гр. пискавица
50 гр. анасон
50 гр. чубрица
50 гр. босилек
50 гр. лист од бреза
50 гр, коприва

1 супена лажица се потопува сп 200 дл. врела вода и се пие 3 пати дневно (околу 3 месеци).

рецепт: Перо Дабески Гостивар гостин кај баба Рада


КЛИК ОВДЕ за емисијата каде гостува Перо Дабески

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 30.10.2014 10:13:12 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 775
Страница:   <<   < Претходна страница  29 30 [31] 32 33   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  29 30 [31] 32 33   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?