|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  23 24 [25] 26 27   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
9.6.2012 21:46:50   
ana33
Toj den morav da se vratam i na telefon mi kaza doktorot deka uste ne se povlekol cinot 1 da pijam Biobran ako imam moznost mnogu se skapi i vo avgust pak da idam na kontrola.Inaku ziveam vo Svajcarija ama nemav osiguranje do skoro i se kontrolirav vo Sestina pa sakav sega na leto da idam pak na kontrola posle terapijata so Biobran i da vidam sto ke bidne so cinot sakav da mi kazete ako ste imale nekoe iskustvo so toj cin zagrizena sum a sakm da imam dete imam edno masko 5 godini e se plasam dali ke mozam da zabremenam



< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 9.6.2012 23:27:23 >

(Одговор на членот Maca25)
Revisions: 1 | Непосредна врска до пораките: 601
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
9.6.2012 23:29:20   
Melanija RR
ana33 нешто повеќе за Цин можеш да прочиташ ТУКА

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 9.6.2012 23:30:35 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот ana33)
Непосредна врска до пораките: 602
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
24.8.2012 14:14:26   
Anonimen
Dali moze da pijam Vitex apcinja i majcina treva(ocajnica) vo isto vreme? Vitexot go pijam veke 5 dena a denes mi e 3 den od ciklus i sakam da pocnam so cajot. Samo ne znam dali moze dvete zaedno da se pijat. Neka pise koj znae.
Blagodaramm!!

(Одговор на членот Melanija RR)
  Непосредна врска до пораките: 603
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
24.8.2012 16:51:46   
Dreamline
Anonimen...jas ne bi gi piela zaedno. Ako pies vitex pij samo vitex. ili obratno. Poz i so srekauser posted image

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 604
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
24.8.2012 20:40:10   
Anonimen
Uste ova da ve prasam. Dali Viteks se zema vo tekot na celiot ciklus mislam bez prestan, ili se pravi puza pred Ovulacija??Vo upatstvoto ne pisuva nisto gi imam poracano od Swanson, a nekade procitav deka za vreme na ovulacija ne treba.
Ajde vie sto ste piele pomos malce.

(Одговор на членот Dreamline)
  Непосредна врска до пораките: 605
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
27.8.2012 19:55:23   
Dreamline
Anonimen. se pijat od pocetok na ciklus do ovulacija. Posle ovulacija ne, zasto moze da zabremenis, neli a vitex ne se preporacuva na trudnici i doilki. No ne e strasno i da gi pies do pozitiven test za bremenost..no ete radi nekoja sigurnost pij samo do ovulacija.

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 606
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
27.9.2012 11:52:34   
mimi.m
Zdravo ringerajki.Podolgo vreme Ve citam,no eve sega da pisam.Nie se borime so neplodnosta veke 8god.i taka pomina vrem i jas stanav 36god.Sakam da prasam dali nekoj piel DHEA za zgolemuvanje na kvantitetot i kvalitetot na jajcekletkite,potocno pri visok FSH.Se poracuvale od USA,ako nekoj poracal,ili piel,pa da pozboruvame za efektite neka pise.Gi ima i kaj nas no ne bile so istiot efekt.Ako znaete nesto poveke-pisete ve molam(mene doktorot mi gi preporaca da gi pijam)
Ako ovaa poraka ne e za tuka,moderatorite neka ja premestat,zatoa sto prva pat pisuvam na forumov.

(Одговор на членот Dreamline)
Непосредна врска до пораките: 607
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
27.9.2012 12:27:48   
Melanija RR
mimi.m добре дојде на РР имај убава дружба
Се надевам дека некоја рингерајка ќе има искуство со овие апчиња и ќе ти помогне.Со среќа user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот mimi.m)
Непосредна врска до пораките: 608
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
29.9.2012 20:06:25   
mimi.m
Fala ti Melanija,no zosto nikoj ne pisuva?????????Ne gi znaete DHEA,nikoj ne cul za niv,ne ste gi koristele???????

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 609
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
29.9.2012 20:34:30   
babyhope
mimi добредојде на РР и ти посакувам многу брзо да си ги видиш user posted image
Јас не сум слушнала ништо за овие таблетки или што и да е. Искрено не се сеќавам дека имам некаде прочитано од друга РР-јка дека пиела. Можеби сепак некој ќе сподели нешто,
user posted image

(Одговор на членот mimi.m)
Непосредна врска до пораките: 610
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
30.9.2012 14:40:53   
Dreamline
mimi m, DHEA imam citano deka se dava na lica so namalena ovarijalna rezerva, te. visok FH. Kaj nas mnogu malce se znae za toa i doktorot ti e sigurno dobar stom ti preporacal terapija so DHEA ( ovie nasive doktori osven invitro drugo neznaat da preporacat i toa najveke motivirani od zarabotkata). Najdobro da si vidis po stranskite sajtovi kade sto ima eden kup informacii za DHEA. So sreka user posted image

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 611
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
30.9.2012 23:48:24   
bella80
Mimi imam mnogu citano za niv,se preporacuaat za zeni so reducirana ovarijalna rezerva,odnosno so visok FSH ili nizok AMH,jas spagam u vtorava grupa...Vo stranstvo cesto gi praktikuvaat ,za zgolemuvanje na sansite pred in vitro,dodeka vo MK,gi spomnuvaat samo koga posle 3/4 neuspesni in vitra.Mnogu sprovedeni studii pokazale deka se dosta korisni,megutoa pred da pocnes da gi zemas treba da napravis ispituvanje preku krv na DHEA-S i vo zavisnost od vrednosta da ti ja odredat dozata.Nekoi zemaat na svoja raka,bez da go napravat toa ispituvanje ,megutoa mislam deka toa ne e odgovorno.I jas se mislam da se konsultiram so dr. vo vrska so DHEA samo sto realno neznam kaj koj da odam,nasive doktori ti davaat samo in vitro opcija,bez nikakvi prethodni ispituvanja.Jas koga pravv in vitro mi ispitaa samo 3 hormona 3d.c. i nisto drugo.A koj doktor ti spomna za DHEA?Pozz i se citame!

(Одговор на членот Dreamline)
Непосредна врска до пораките: 612
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
4.10.2012 0:24:30   
mimi.m
Moj doktor e prof.Gligor Dimitrov od Remedika ,koj e prekrasen covek i doktor od koj sum mnogu zadovolna,iako se uste ne sme ja postignale celta,no iskreno se nadevam deka ke bide naskoro.Jas imav edno ICSI so dolg protokol,koe posle beta 400,zavrsi so biohemiska bremenost,za zal.Doktorot e pozitiven i veli deka e toa dobar znak,zatoa sto toa iako neuspesno bese moeto prvo zabremenuvanje.Koga gi ispituvav hormonite pred invitroto,prolaktinot bese malku pokacen i FSH bese 11.Posle terapija so bromergon po 1/4 prolaktinot padna a padna i FSH na 6,8.Stimulacijata za IVF bese po 4 puregona,no mi izvadija samo 8jajcekletki,od koi 4 se oplodija,a3 mi vratija,sto i ne e taka dobar rezultat za takva stimulacija.Od seto ova,a i moite godini plus 36,dok.mi preporaca da gi pijam DHEA izvesen period pred da pravime bilo sto drugo.E sega neznam dali ova treba preku krv da ispitam,najdobro da se konsultiram so nego.A i dali e pametno da gi poracam od internet.
Izvinete na dolgiot post i se citame.pozdav

(Одговор на членот bella80)
Непосредна врска до пораките: 613
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
27.10.2012 12:56:24   
taci83
sakam da ve prasam dali nekoj znae nekoi priroden lek ili antibiotik za plodna slus zosto bev na kontrola i maticnat mi rece deka nemam dovolno plodna sluz i deka mozebi toa e pricinata za zabremenuvanje mi rece da pijam pregnazon ili femi san a i deka pregnazone se bili podobri ne mi garantira podobruvanje ama vrede da se proba ve molam za pomos ako nekoj imal problem so plodna slus i kako da se podobri

(Одговор на членот mimi.m)
Непосредна врска до пораките: 614
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
27.10.2012 14:39:55   
Melanija RR
Искрено како термин плодна слуз незнам ни што значи може ли да ни објасниш,на што треба да ја има?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот taci83)
Непосредна врска до пораките: 615
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
27.10.2012 15:26:23   
cacisk
Za plodna sluz se pie mnogu voda, Poveke Vitamin C, Vitamin E, zelen caj, масло од ноќниче, ili Evening Primrose Oil, i cajot Бронхогал на Галафарм.Provereno e da znaes.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 616
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
27.10.2012 17:45:39   
blond
Токму денес еден колега ми кажа дека жена му два пати забременила откако клечела над пареа од синап. Така правела секој ден, наводно ги затоплувало јајниците многу. Инаку тие не можеле да добијат дете 3 години, и по лекари и секаде одиле, а по "теарпијата" со синапот се фатило веднаш.

(Одговор на членот ana33)
Непосредна врска до пораките: 617
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
27.10.2012 20:03:24   
gina
jas rr klecev nad parea od var negasena gi zatopluvalo jajnicite i site infeksii se unistuvale ama pak nisto sakav da ve prasam dali imateslusnato za caj od vrkuta mnogu pomagal za site zenski raboti mozebi go ima vo bilni apteki kaj nas nema bilni apteki a vo dr. go nema

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 618
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
27.10.2012 22:31:13   
Barbicki2
jas da vi kazam,od koga pocnav da pijam vitamini kalcium,magnezium i cink,omega 3 i vitamin e,taka si gi kupiv,mnogu sluz imam vo plodnite denovi,duri koga odam po mala nuzda,mi tece nadolu,dosadno e,i mnogu denovi imam okolu 7 ili 8.

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 619
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
28.10.2012 11:27:14   
taci83
a ovie vitimani posebno li gi kupuvas zosto maticnata mi rece podobro da gi zemam pregnazon ti gi sodrazat site vitamini i omega 3 sega od vase iskustvo kako e podobro

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 620
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
28.10.2012 12:09:12   
Barbicki2
Da posebno,samo jas nemam problemi so zabremenuvanje,imam veke 2 deca,ama primetiv od niv mnogu sluz imam,ako vo tie pregnazon gi ima site vitamini,pij si gi tie najdobro.

(Одговор на членот taci83)
Непосредна врска до пораките: 621
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
29.10.2012 11:56:41   
mimi.m
Za blond-Te molam kazi mi kako toa na parea od sinap-od kade se kupuva ,kako caj li,kolku se stava,kolku se stoi,kolku zesko treba da bide.
Ne odam po doktori ovoj period,pa da probam nesto takvo.
Fala ti odnapred

< Поракaта ја уредил mimi.m -- 29.10.2012 11:57:12 >

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 622
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
29.10.2012 12:59:50   
gina
sinap ima vo apteka beli zrncina ce bel sinap a za receptot ce nu kaze blond kako treba da probame

(Одговор на членот mimi.m)
Непосредна врска до пораките: 623
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
6.11.2012 10:43:28   
mimi.m
blond aj te molam pisi kakva epostapkata ova so sinapot-kolku vreme,kolku toplo,kakov e nacinot??

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 624
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
7.11.2012 19:18:05   
magnafarmgrup
Vo nasite apteki ima veke vo prodazba lubrikant Preseed koj go promaga procesot na zabremenuvanje.
Vo svetot mnogu majki dojdoa do svoeto cedo, so pomos na ovaj lubrikant. Poveke informacii mozete da procitate na:
preseed.com

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 7.11.2012 22:49:00 >

(Одговор на членот biser84)
Непосредна врска до пораките: 625
Страница:   <<   < Претходна страница  23 24 [25] 26 27   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  23 24 [25] 26 27   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?