|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  21 22 [23] 24 25   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
23.3.2012 17:14:38   
zagrizena26
bravo kasiopea imaj lesna i uspesna bremenost, aj te molam pisi ni za kakva metoda se raboti( se koj ja izveduva,kade,kolku cini i se po red).Fala odnapred

(Одговор на членот kasiopea)
Непосредна врска до пораките: 551
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
23.3.2012 18:22:41   
kasiopea
znaci kako sto veke napisav, metodata se vika informodijagnostika i se raboti za kompjutersko skeniranje na site organi vo teloto i detektiranje na virusi, infekcii i predizpozicii kon razni zaboluvanja. Efikasna e zatoa sto go detektira korenot na problemot, znaci so pricinata za zaboluvanjeto, vo nasive slucai sto dovelo do toa da nemozeme da zabremenime.Malku e jezivo koga ke te povrzat so spravite i kompjuterot zatoa sto ke doznaes kakvi se virusi i infekcii nosis vo sebe.Na primer, dve nedeli pred da odam tamu pravev mikrobioloski ispituvanja i brisevite bea uredni, nemase ni kandida, a dodeka aparatot kaj nego mi pokaza deka imam infekcii. Objasnuvanjeto bese deka na mikrobiologija referentnite vrednosti se dvizat vo granici od - do, i dokolku se pokaze prisustvo na primer na klamidija, ponisko od dolnata granica ne go prijavuvaat i ti avtomatski ne ja lekuvas, a ovde se registrira se. Isto taka mi kaza deka glaven problem kaj najgolem broj slucai sto gi imal se krvnite sadovi kaj zenata ( krvotokot) i deka poradi nivnata neelasticnost i slabata cirkulacija nastanuvaat i najgolem broj spontani abortusi.Samiot organizam dokolku se bori so slaba cirkulacija, duri i da dojde do zabremenuvanje go isfrla plodot, zatoa sto ne moze da izdrzi da hrani parazit.
Terapijata e malku dosadna, zatoa sto se zema na 6 saati, a dodeka se zema ne treba vo organizmot da se vnesuva kafe, cokolado, alhohol i bilo sto sto e na baza na nane.
Pregledot i terapijata se malku skapi, no vredi, ne samo poradi zabremenuvanjeto tuku i poradi toa sto istovremeno si go sreduvate organizmot i imuniot sistem na priroden nacin i bez antibiotici.
Zagrizena26 vo pp ke ti ja zapisam web stranata i kolku kosta

(Одговор на членот zagrizena26)
Непосредна врска до пораките: 552
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
23.3.2012 18:35:41   
Coci
И јас би сакала да добијам информации, ти пишав пп

(Одговор на членот kasiopea)
Непосредна врска до пораките: 553
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
23.3.2012 23:24:15   
liljak
kasipoe aj i mene pisimi vo pp stranata ...da vidam sto e ...pozz

(Одговор на членот Coci)
Непосредна врска до пораките: 554
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
24.3.2012 0:08:16   
Melanija RR
Пред некој месец слушнав за ова и дека е делотворно воопшто за целиот организам,само не сум сигурна за местото кафе тоа се прави,кај нас ама точно каде.Ако може и на мене пп да видам дали за истото се работи

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот liljak)
Непосредна врска до пораките: 555
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
24.3.2012 19:29:11   
babyhope
Ако kasiopea го прочита ова, нека ми пише и мене во пп. фала ти мила однапред user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 556
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
29.3.2012 16:34:52   
princeza123
I jas go imama istiot problem no jas veke imam edno detence no sega za vtoro nikako ne mozam da ostanam bremena .Menstruacijata ne mi e redovna imam nekoe hormonsko narusuvanje posle porogajot veke 5 ipol godini i nikako nemozam da ostanam povtorno ako neko znae nesto za ova ve nolam neka mi pise bidejki navistina sakam uste ednouser posted image kisce

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 557
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
4.4.2012 14:38:32   
aninanna
Te zamoluvam dokolku mozes da mi napises podetalni informacii za toj pregled. ti zablagodaruvam.


ИЗВОРНА ПОРАКА: Coci

И јас би сакала да добијам информации, ти пишав пп


(Одговор на членот Coci)
Непосредна врска до пораките: 558
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
4.4.2012 14:43:18   
aninanna
I jas imam problem so user posted image i toa veke 2.5 godine se odiuvame, no bez uspeh.
go citam forumot redovno no eve denes za prvpat i jas se priklucuvam kon diskusijata.user posted image .
te zamoluvam da mi dades informacii na mail.
vi posakuvam na site da si docekate user posted image i user posted image zasto znam kolku e tesko koga sme vo iscekuvanje sekoj mesec.
pozdrav do site user posted image user posted image user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: kasiopea

znaci kako sto veke napisav, metodata se vika informodijagnostika i se raboti za kompjutersko skeniranje na site organi vo teloto i detektiranje na virusi, infekcii i predizpozicii kon razni zaboluvanja. Efikasna e zatoa sto go detektira korenot na problemot, znaci so pricinata za zaboluvanjeto, vo nasive slucai sto dovelo do toa da nemozeme da zabremenime.Malku e jezivo koga ke te povrzat so spravite i kompjuterot zatoa sto ke doznaes kakvi se virusi i infekcii nosis vo sebe.Na primer, dve nedeli pred da odam tamu pravev mikrobioloski ispituvanja i brisevite bea uredni, nemase ni kandida, a dodeka aparatot kaj nego mi pokaza deka imam infekcii. Objasnuvanjeto bese deka na mikrobiologija referentnite vrednosti se dvizat vo granici od - do, i dokolku se pokaze prisustvo na primer na klamidija, ponisko od dolnata granica ne go prijavuvaat i ti avtomatski ne ja lekuvas, a ovde se registrira se. Isto taka mi kaza deka glaven problem kaj najgolem broj slucai sto gi imal se krvnite sadovi kaj zenata ( krvotokot) i deka poradi nivnata neelasticnost i slabata cirkulacija nastanuvaat i najgolem broj spontani abortusi.Samiot organizam dokolku se bori so slaba cirkulacija, duri i da dojde do zabremenuvanje go isfrla plodot, zatoa sto ne moze da izdrzi da hrani parazit.
Terapijata e malku dosadna, zatoa sto se zema na 6 saati, a dodeka se zema ne treba vo organizmot da se vnesuva kafe, cokolado, alhohol i bilo sto sto e na baza na nane.
Pregledot i terapijata se malku skapi, no vredi, ne samo poradi zabremenuvanjeto tuku i poradi toa sto istovremeno si go sreduvate organizmot i imuniot sistem na priroden nacin i bez antibiotici.
Zagrizena26 vo pp ke ti ja zapisam web stranata i kolku kosta


(Одговор на членот kasiopea)
Непосредна врска до пораките: 559
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
4.4.2012 15:22:53   
sandrin
ИЗВОРНА ПОРАКА: kasiopea

ne sum cula za homeopatija, no terapijata so koja sto jas zabremeniv e donekade slicna so homeopatijata. Se raboti za INFORMODIJAGNOSTIKA (ruska metoda). Nakratko, ne ti go tretiraat segasniot problem, tuku kompjuterski ti gi skeniraat site organi za da go dijagnosticiraat korenot na problemot, koj sto posle toa se tretira so informo koregiracka terapija. Zvuci malku cudno, i jas bev golem skeptik, no otkako nekolku parovi koi sto gi znam dobija user posted image samo posle edna doza od terapijata, i nie se odlucivme da odime kaj tipot i na moe golemo neveruvanje posle terapijata i jas sum sega user posted image . Ako nekoj e zainteresiran, moze poveke da objasnam vo pp, za da ne ispadne tuka deka pravam reklama



касиопеа, можеш ли ти или некој кој веќе ја има инфорцијата за оваа метода од касиoпеа, да ми пратите пп ?!
звучи примамливо:)

< Поракaта ја уредил sandrin -- 4.4.2012 15:23:56 >

(Одговор на членот kasiopea)
Непосредна врска до пораките: 560
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
4.4.2012 15:25:34   
Mihaela 2010
Aj ve molam i na mene,za moja prijatelka

(Одговор на членот sandrin)
Непосредна врска до пораките: 561
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
5.4.2012 15:47:50   
princeza123
ajde ako moze i na mene da mi objasnete vo privatna poraka zosto navistina mi e potrebno ve molam odnapred blagodarna....


mihaela 2010 da prasam dali tvojata prijatelka im problemi so hormonsko poemetuvanje na menstrualniot ciklus ???

< Поракaта ја уредил Bogdancanka RR -- 9.4.2012 22:14:26 >

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 562
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
8.4.2012 16:07:15   
suzeto
i jas sum zainteresirana za INFORMODIJAGNOSTIKA

(Одговор на членот princeza123)
Непосредна врска до пораките: 563
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
9.4.2012 22:10:58   
Anonimen
Draga kasiopea te molam vo privatna poraka da mi pises za informodijagnostika, kade vo Makedonija se pravi i kolku kosta. Premnogu sum razocarana imav edna bremenost koja zavrsi so smrt na bebeto i potoa 2 spontani abortusi bez plod. Te molam da mi pises, neznam veke so da pravam, gi napraviv site potrebni ispituvanja se e ok. Blagodaram mnogu

(Одговор на членот kasiopea)
  Непосредна врска до пораките: 564
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
9.4.2012 23:40:06   
Olivia
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anonimen

Draga kasiopea te molam vo privatna poraka da mi pises za informodijagnostika, kade vo Makedonija se pravi i kolku kosta. Premnogu sum razocarana imav edna bremenost koja zavrsi so smrt na bebeto i potoa 2 spontani abortusi bez plod. Te molam da mi pises, neznam veke so da pravam, gi napraviv site potrebni ispituvanja se e ok. Blagodaram mnogu


Анонимна,
Се додека ги објавувате анонимно вашите постови, никој не е во можност да ви прати приватна порака.

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 565
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
15.4.2012 21:11:03   
lpepa
kasiopea cestitiki za tebe mila imaj na ubava bremenostuser posted image te molam i mene da mi pises vo pp za informodijagnostika kade se i izvrsuva i kolku cini malku po opsirno da mi objasnis i dali moze da pomogne za sekoj problem bidejci kajnas problemot e kaj mene pozz

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 566
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
16.4.2012 2:28:32   
trust
### kasiopea### te molam i mene da mi pratis pp ako mozes kade da se obratam za informdijagnostika,  idev sekade kaj sto ke slusnev za user posted image ali nema uspeh..user posted image  ako mozes pisi mi informacija ..ti blagodaram mnogu..pozdrav

(Одговор на членот kasiopea)
Непосредна врска до пораките: 567
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
17.4.2012 1:15:46   
anailisav
zdravo ringerajki...se zainteresirav i jas za INFORMODIJAGNOSTIKATA pa ke ve molam nekoja od vas ako moze da mi prati lp 2 godini se obiduvame za user posted image no bezuspesno,a tolku posakuvam da sum user posted image .Vi Blagodaram odnapred....vi posakuvam na site user posted image vo bliska idnina

(Одговор на членот trust)
Непосредна врска до пораките: 568
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
17.4.2012 12:14:17   
aninanna
Zdravo devojki, procitav deka mnogu ste zainteresirani za INFORMODIJAGNOSTIKATA, blagodarenie na informaciite od kasiopea (ti blagodaram devojce), se javiv i otidov da se konsultiram so covekot. toa se naoga vo sk na vodnjanska, me pregleda rutinski i mi kaza deka imam eden kup bakterii sto nikogas na mikrobioloskite testovi ne se pojavile. Jas iskreno sum zainteresirana za lekuvanjeto (iako e malku skapecka terapijata user posted image ), i ke odam na podetalen pregled , no trebalo da se napravi pregledot vo sredina na ciklus,(a jas bev negde pri kraj), pa zdravje ke pocekam malku.
vi posakuvam na site da si go pronajdete vistinskiot lek i da si gi vidite user posted image .
Pozdrav do site new user posted image i se nadevam deka vi pomognav kolku mozev.

(Одговор на членот anailisav)
Непосредна врска до пораките: 569
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
17.4.2012 13:54:41   
kasiopea
izvinete site sto ne sum vi odgovorila na vreme, ne sum bas cesto tuka na forumov :-)
samo sto vi prativ pp na tie sto primetiv deka sakaat informacii, pa se nadevam deka ke vi bidat od korist

(Одговор на членот aninanna)
Непосредна врска до пораките: 570
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
17.4.2012 14:32:18   
bella80
INFORMODIJAGNOSTIKA

Ke moze li administratorite da otvorat posebna tema za INFORMODIJAGNOSTIKA,so cel tamo da si razmenuvame iskustva.Gledam imame mnogu zainteresirani na forumov....

(Одговор на членот kasiopea)
Непосредна врска до пораките: 571
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
17.4.2012 17:33:37   
arh_diz
Bella dokolu sakas mozes sma da otvoris tema .

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот bella80)
Непосредна врска до пораките: 572
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
17.4.2012 18:26:25   
Melanija RR
Јас немам пп од Касиопеа но колку што разгледав на нет за работи за истото што го слушнав пред 4 месеци.
Може да се отвори тема но таа медота на дијагностика не е стриктно за проблем при забременување туку воопшто за целиот организам,па затоа според мене на таа тема соодветно место би и била во форумот Семеен живот и подфорум Семејно здравје.
Кој ги има информациите од Касиопеа ,само без телефон во постот, слободно нека отвори тема.Чекаме иницијатива од вас мили РР

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 573
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
18.4.2012 3:42:37   
trust
ajde da otvorime nova tema vo koja ke gi spodelime nasite iskustva za INFORMDIJAGNOSTIKA? jas mnogu sum zainteresirana za ovaa metoda, se nadevam deka ke pomogne i ke im dojde krajot na moite makiuser posted image .
.Pozdrav za ###kasiopea### koja prva go spodeli svoeto iskustvo so ova metoda..ti posakuvam lesna bremenost, sve najubavo.user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 574
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
27.4.2012 9:25:53   
aninanna
R.R. kako ste? Sakav da prasam dali nekoja od vas otide na pregled na informodijagnostika. ajde da slusneme uste pozitivni rezultati.user posted image
Jas momentalno gi zemam AGNES tabletite a vo isto vreme pijam i caevi od zalfija - maticen mlec i zdravec , vcera bev kaj maticnata na folikumetrija i mi kaza deka nemam ovulacija ovoj mesec ( a isto i prethodniot) no deka na leviot jajnik se pojavila cista user posted image , sega malku toa me zagrizuva zato sto prvpat mi se slucuva - i neznam zasto user posted image Se se mislam da ne pogresiv sto vo isto vreme gi zemam i tabletite i caevite?
Dali nekoja od vas ima slicno iskustvo?
Pozdrav do site RR koi se vo iscekuvanje user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот trust)
Непосредна врска до пораките: 575
Страница:   <<   < Претходна страница  21 22 [23] 24 25   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  21 22 [23] 24 25   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?