|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  20 21 [22] 23 24   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
26.1.2012 12:44:15   
bekulino
sakam da prasamdali nekoja ringejajka ima pieno terapija na RozaKanina od Naume Petkovskiod Resen i kakvi rezultati ima,zasto jas slucajno najdov negov sait i ima dosta proizvodi no nemozev da najdam nikade forum so iskustva od taaterapija.Ako nekoj ja ima koristeno neka pisi.Pozzz

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 526
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
30.1.2012 12:26:37   
LUBA
Zdravo jas i mojot soprug ja pievme tarapijata na Naum i nemavme rezultati barem sega za sega,a ete veke ja zavrsivme tarapijata osven sto si go procistivme organizmot bidejki se pridrzuva i na odredena ishrana.

(Одговор на членот bekulino)
Непосредна врска до пораките: 527
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
1.2.2012 11:00:05   
Sajna
Jas togas da ti kazam samo vlegov i im kazav imam CIN 1 i mi rekoa deka za mesec do dva moze da me sredat ako sum redovna, mi dadoa vaginaleti 2 x 1, selen sumlivi, cink sumlivi i uste edni ama ne sum sigurna koj bea, e sega malce skapicki se edno pakuvanje e 490 denari, i se e na prirodna baza so priroden maticen mlec....za mesec dena na kontrola doktorot ne mi veruvase deka nemam cin 1 i posle toa prodolziv uste eden mesec za ubavo da zakrepnam i od togas navaka fala bogu nisto...mnogu se super zenite koj saka so dijagnoza ima doktorka tamu ja cita i ti dava terapija koja stvarno pomaga poozz

(Одговор на членот cvetce4)
Непосредна врска до пораките: 528
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
1.2.2012 12:28:47   
lindicka
ИЗВОРНА ПОРАКА: Sajna

Jas togas da ti kazam samo vlegov i im kazav imam CIN 1 i mi rekoa deka za mesec do dva moze da me sredat ako sum redovna, mi dadoa vaginaleti 2 x 1, selen sumlivi, cink sumlivi i uste edni ama ne sum sigurna koj bea, e sega malce skapicki se edno pakuvanje e 490 denari, i se e na prirodna baza so priroden maticen mlec....za mesec dena na kontrola doktorot ne mi veruvase deka nemam cin 1 i posle toa prodolziv uste eden mesec za ubavo da zakrepnam i od togas navaka fala bogu nisto...mnogu se super zenite koj saka so dijagnoza ima doktorka tamu ja cita i ti dava terapija koja stvarno pomaga poozz


Сајна, за што зборуваш овде, т.е за каде, за Златна пчелка ли? И јас имав раничка на грлото на матката, не баш рана ама нешто налик, па правев пап,  и така, препорака од докторката беше да си го зајакнам имунитетот за секој случај. Планирав да отидам до Златна пчелка во Лептокарија, ама никако не ме носи патот натаму. Утре имам закажано кај Хаџи-Лега во Ремедика, за некоја опција, можеби за инсеминација да разговараме за следниот месец...Ако нешто ми се појави овој пат одма одам во Златна пчелка.
Инаку, ХПВ или ЦИН1 не пречи за забременување, барем мене така ми има кажано докторката. И друго, дали некој бил кај Хаџи-Лега, на кој принцип работи докторот, прво со терапија нешто, или одма оди на инсеминација или сл.?

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 529
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
1.2.2012 13:15:20   
Sajna
Da lindick za zlatna pcelka zborev :) vo sekoj slucaj cin 1 ne preci za bremenost ama pozelno e da go nema neli...?

(Одговор на членот lindicka)
Непосредна врска до пораките: 530
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
1.2.2012 14:51:33   
lindicka
најпожелно е да го нема :)) user posted image да сме си здравиuser posted image , не дека е некоја болест ама може да доведе, поз и следниот пат со user posted image

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 531
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
5.2.2012 18:00:25   
bekulino
LUBA blagodaram na odgovorot.me interesira kolko vreme veke ja piete terapijata i zosto i maz ti ja pie.Jas ja zapocnav no mene ne mi rekoa deka treba i maz mi da ja pie.Kaj nas problemot e kaj mene zasto imam policisticni jajnici,a so toa nemam ovulacija i neredovna menstruacija.Pozzz

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 532
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
5.2.2012 22:07:23   
LUBA
Nie ja pievme 2meseca,a ja piese i maz mi zatoa sto ima slab spermogram.POZZ

(Одговор на членот bekulino)
Непосредна врска до пораките: 533
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
8.2.2012 16:17:07   
nena28
Dali moze nekoja od vas da go pise receptot so vino i izrednan ren sto se pie nikade nemozam da go najdam a pred nekoj den go citav.Blagodaram mnoguuser posted image

(Одговор на членот LUBA)
Непосредна врска до пораките: 534
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
17.2.2012 17:43:08   
Anonimen
Pozdrav do site

Dali nekoj go ima isprobano ovoj plan http://www.ringeraja.mk/statija/zapoznajte-ja-jajce-kletkata-so-spermatozoidot_1329.html?

Vi blagodaram za odgovorite

(Одговор на членот bekulino)
  Непосредна врска до пораките: 535
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
22.2.2012 11:50:36   
manuella
Ve molam moze li nekoj da mi kaze koj se ispituvanja treba da gi napravam za da vidam sto e preckata zosto seuste nemozam da ostanam trudna? posto imam napraveno nekolku ispituvanja ali da ne sum ispustila nesto.
I vtoro prasanje me interesira dali nekoj imal nekakvo iskustvo so ginekolozite od Sveti Lazar?
Vi blagodaram

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 536
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
22.2.2012 13:46:07   
Bogdancanka
мануела покрај испитувањата за тебе треба да се прегледа и твојот партнер,мислам дека и твојот матичен гинеколог треба да ти објасни што се треба да испитате за да одкриете дали има проблем или не...позз

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот manuella)
Непосредна врска до пораките: 537
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
22.2.2012 15:06:09   
manuella
Da znam deka i maz m itreba da se ispita draga Bogdancanka RR .Mada nego veke go ispitavme...kaj nego nema problem ...barem od poslednoto ispituvanje vo avgust mesec.I jas togas se ispituvav hormoni pregledi papa...rekoa deka e se vo red samo treba da se proverat kanalite ...A posto bev knap so vremeto nemozev da sredam i toa..a da bidam iskrena i imam mnogu golem strav od taa bolka za vreme na proverka na kanalite...Sum pretrpela mnogu bolki na zivo sto intervenirale doktorit na mene za da mi go spasat zivotot...i sega pragot na bolka mi e mnogu nizok.I neznam kako ke izdrzam za toa ispituvanje.A sto se odnesuva do mojot maticen ginekolog...toj otide vo penzija i sega baram nekoj dobar ginekolog koj ke mi obrate stvarno paznja...ne mi e bitno finansiski bitno mi e samo da se zalaga da mi pomogne da ostanam trudna i da me razbere za mojot strav. Vo sekoj slucaj blagodaram Bogdancanka RR ...sekoe dobro..poz

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 538
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
22.2.2012 15:30:53   
Bogdancanka
Manuela ako ti ostanuva uste da ispitas proodnost na kanalite soberi hrabrost i odi,ne se sekiraj ne e nisto strasno i bolkata e mnogu kratka, moze da se izdrzi,samata postapka za ispituvanje e kratka zatoa ne se sekiraj...ajde mila ti posakuvam uspeh mozebi i nemate nikakov problem, od srce ti posakuvam nabrzo da si gi vidisuser posted image crtki

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот manuella)
Непосредна врска до пораките: 539
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
23.2.2012 12:38:09   
liljak
manuela jas ne sum zadovolna od doktorite od sveti lazar , odam uste tamu posto veke pocnav i nesakam drug odnovo da baram ginikolog i se nanovo ispituvanja ama ako veke ne si pocnala vo sveti lazar moj sovet e da ne odis....nekako nezainteresirano rabotata , gi ostavaat rabotite sami taka da tecat , neznam kako da kazam , dobro da priznam deka i doktorot bese toj sto mi go otkri mutiraniot gen ama nekako ne zainteresirano , neznam kako da kazam gospod grev da ne mi pisi ama nekako me ostavat taka koga mi se najpotrebni...pozdrav

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 540
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
23.2.2012 22:36:50   
LUBA
Manuela vo Sv Lazar nikako biraj koja sakas dr klinika site se podobri od niv jas bev kaj niv i katastrofa epten nezaintersirani,potoa bev i vo dr kliniki i vidov golema razlika,a sega sum vo Plodnost i sum prezadovolna,ete denes bev na razgovor i pravo zakazav utre sabajle ke pravam histerolaparoskopija znaci direkno se resavaat problemite,a ne da me motkaat so meseci za pari.

(Одговор на членот liljak)
Непосредна врска до пораките: 541
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
24.2.2012 23:15:52   
manuella
Vi blagodaram dragi moi sto mi gi kazavte vasite iskustva vo Sv Lazar.Od toa sto go procitav mi pomognavte da eliminiram nesto..vi blagodaram.

(Одговор на членот LUBA)
Непосредна врска до пораките: 542
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
19.3.2012 19:25:54   
kikihope
Se zacleniv na ovaj forum za da mozam da im pomognam na sto poveke parovi koi sakaat da dobijat uste eden clen vo svoeto semejstvo. Cekav devet godini i sega konecno sum bremena, so nadez deka se ke se odviva kako sto treba. Vo tie devet godini pravev proverka na proodnost na kanalite, proveruvav hormoni, i piev soodvetni tableti i mojot soprug go pravese site potrebni kontroli, no nemase rezultati. Mojata bratuceda koja isto taka veke pet godini cekase prinova pronajde eden naroden recept, go napravivme, no iskreno jas ne ocekuvav deka ke ima rezultati.  Samo sto go dopivme lekot i dvete ostanavme bremeni so razlika od dve nedeli.
Iskreno vi preporacuvam da go napravite lekot i so gospodova pomos i vie da se usrekite.

lekot se pravi so tri litri staro belo vino i tri koreni od ren. Renot treba da bide so debelina na pokazalec vo dolzina od 10 do 12 cm. Vo eden litar vino se stava po eden izrendan koren od ren. Prvo se pravi 1/3 od dozata (eden litar vino so eden koren od ren) i se ostava da stoi edna nedela. Koga ke pocnite da go piete ja pravite vtorata doza koja ke bide podgotvena za pienje po edna nedela i taka po dve nedeli ja pravite i tretata doza. Dozata od eden litar treba da se ispie vo edna nedela, toa bi znacelo deka ke piete po eden pogolem fildzan na den. Vazno e vinoto so ren da go piete nagladno, nautro.

Se nadevam deka ovaj recept ke vi pomogne  :) . Vi posakuvam mnogu sreka i se nadevam deka ke slusnam ubavi vesti od site vas na ovaj forum. Pozdrav  :hai: 

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 543
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
19.3.2012 19:49:12   
liljak
kikihope a kade da najdam koren od ren???onoj sto go prodavaat na pazar, beliot....i dali mora beloto vino da e staro????pozdrav

(Одговор на членот kikihope)
Непосредна врска до пораките: 544
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
21.3.2012 22:22:57   
kapina
jas denes procitav na net oti maticniot mlec bil dobar za plodnosta i kaj mazite i kaj zenite pomagal

(Одговор на членот liljak)
Непосредна врска до пораките: 545
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
21.3.2012 22:26:51   
Bogdancanka
dobredojde kikihope cestitki za vasiot uspehuser posted image od srce ti posakuvam ubava i lesna bremenost....se nadevam ovoj recept ke pomogne na nekoja od nas pozzz

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот kikihope)
Непосредна врска до пораките: 546
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
22.3.2012 15:52:22   
kikihope
Zdravo, user posted image jas koren od ren najdov na pazar, bi trebalo da go ima da se kupi. Vo receptot koj go najdov ne pisuvase kolku da e staro vinoto. Toa koe sto jas go koristev bese od 1997 i bese nase domasno vino, no mislam deka ne bi bilo problem i da e i pomlado. Spored mene podobro bi bilo barem da e domasno belo vino, toa sepak nema nekoi hemiski dodatoci user posted image . Vo sekoj slucaj preporacuvam da se proba user posted image .

Ako nesto ne e jasno slobodno pasaj me povtorno. Ocekuvam ubavi vesti za edno dva meseciuser posted image . Pozdrav

(Одговор на членот liljak)
Непосредна врска до пораките: 547
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
22.3.2012 15:55:15   
kikihope
Bogdancanka RR


Ti blagodam za ubavite zelbi i ke ocekuvam ubavi vesti od site vasuser posted image .

Pozdrav

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 548
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
22.3.2012 23:02:15   
lindicka
Здраво на сите. Денес баш случајно за некоја Хемеопат за затруднување, Елена. Сте слушнале ли за хомеопатски лекови за забременување и некој хомеопат кој работи си нив?  Поззз

(Одговор на членот kikihope)
Непосредна врска до пораките: 549
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
23.3.2012 15:50:29   
kasiopea
ne sum cula za homeopatija, no terapijata so koja sto jas zabremeniv e donekade slicna so homeopatijata. Se raboti za INFORMODIJAGNOSTIKA (ruska metoda). Nakratko, ne ti go tretiraat segasniot problem, tuku kompjuterski ti gi skeniraat site organi za da go dijagnosticiraat korenot na problemot, koj sto posle toa se tretira so informo koregiracka terapija. Zvuci malku cudno, i jas bev golem skeptik, no otkako nekolku parovi koi sto gi znam dobija user posted image samo posle edna doza od terapijata, i nie se odlucivme da odime kaj tipot i na moe golemo neveruvanje posle terapijata i jas sum sega user posted image . Ako nekoj e zainteresiran, moze poveke da objasnam vo pp, za da ne ispadne tuka deka pravam reklama

(Одговор на членот lindicka)
Непосредна врска до пораките: 550
Страница:   <<   < Претходна страница  20 21 [22] 23 24   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  20 21 [22] 23 24   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?