|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  24 25 [26] 27 28   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
7.11.2012 19:22:09   
Bogdancanka
magnafarmgrup dobredojde mila ti posakuvam prijatna druzba na rr...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот magnafarmgrup)
Непосредна врска до пораките: 626
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
14.11.2012 17:21:42   
mimi.m
za blond-aj te molam pisi go receptot so sinapt,go najdov vo apteka beli zrnca,samo kako se pravi,po kolku treba da stavam,kolku dena treba da go koristam,sekoj den li ,po kolku treba da stojam-te molam te prasav prethodno ne mi odgovori,ili ako nekoj drug znae neka pise.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 627
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
19.11.2012 19:57:39   
Мецана
Не знам дали сте слушнале за чаевите на Лиле Чупчева од Велес. Другарка ми забремени после земање на оваа терапија (чаеви и облоги на јајниците).Во зависност од дијагнозата се одредува терапијата.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 628
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
19.11.2012 20:03:20   
Melanija RR
Мецана јас сум чула за нејзе, според информациите и проблемите на партнерите приготвувала одреден чај.За ова што знам месечна доза мислам за двајцата партнери е 50евра.
А како и дали делува незнам со сигурно да потврдам.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Мецана)
Непосредна врска до пораките: 629
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
19.11.2012 20:37:36   
Bogdancanka
ние ги користевме чаевите и облогите кој ни ги даде билкарката Лиле ама немаше резултати...

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 630
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
30.11.2012 8:35:23   
***maca***
Zdravo jas sum nova na rr.Nemozam da ostanam bremena 1,5 god,sekoj mesec se nadevam deka ke bideuser posted image i nikako.Citam za Macina treva,neznam kolku e toa efikasno,i kolku pomaga vo vakvi slucaevi ! Ve molam da mi kazete dali ima efekt od ovaa bilka,ili nekoj drug lek ako znaete.Pozdravce do site sto sakame da vidime user posted image ili user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 631
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
30.11.2012 11:29:11   
Melanija RR
Маца немам искуство со мачина трева но од твоите постови знам дека една бременост лошо завршила user posted image ако се имате испитано и е во ред остави малку и на времето.
За тебе user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот ***maca***)
Непосредна врска до пораките: 632
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
30.11.2012 11:42:37   
***maca***
da toa bese pred 1 god.koga imav molarna bremenost no mi kaza doktorot deka sum go imala najmaliot stepen Fala Bogu,sega se e vo red no seuste nemozam da ostanam user posted image ,zatoa sakam da probam so majcina treva,citam segde deka pomagalo,pa ke probam drugiot mesec!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 633
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
3.12.2012 21:33:09   
***maca***
Ve molam da mi pisete ako ste koristele macina treva,
i kakvo iskustvo imate od ovaa bilka (caj).Pozdrav

(Одговор на членот ***maca***)
Непосредна врска до пораките: 634
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
29.1.2013 18:44:34   
kalisi

ИЗВОРНА ПОРАКА: ***maca***

Ve molam da mi pisete ako ste koristele macina treva,
i kakvo iskustvo imate od ovaa bilka (caj).Pozdrav



Maca moze kasno ti odgovaram na porakata ama jas sum nova na forumov. Nie so maz mi se obiduvame 3 godini da dojdeme do user posted image so edna neuspesna bremenost minatata godina. Jas piev od macina treva eden mesec ama nemase nikov uspeh. Megutoa moja prijatelka posle samo edna doza ostana bremena, a se obiduvase so maz i 2 godini da ostane bremena. Taka da so sreka, vredi da se proba.

(Одговор на членот ***maca***)
Непосредна врска до пораките: 635
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
13.2.2013 15:51:38   
dzvezda
Zdravo na site,Eve i jas godina i nesto nemozam da odstanam bremena pavev pred edna godina hormonski test i se bese vo red sega pravev i HSG i toa bese vo red i spermogramot e vo red ama nesto ne odi,Mnogu ja citam majcina treva cajot pa ako moze da mi kazete od koj den do koj den vo ciklusot se pie.Minatite dva meseca piev po 10 dena caj od zalfija ama ni toa ne znam od koj den do koj den se pie samo znam ne za vreme na menstruacija,Pozdrav i ve molam za odgovoruser posted image

(Одговор на членот kalisi)
Непосредна врска до пораките: 636
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
19.2.2013 11:19:29   
SOLE
Dali nekoj ima slusnatao ili mozebei go ima i probano toj recept za polesno zabremenuvanje so REN i vino staro 3 godini??? se piel na sabajle po eden fildzan na gladno. go procitav na drug forum i me interesira poveke za toa ako ima nekoj probano pa iskustvo....

(Одговор на членот dzvezda)
Непосредна врска до пораките: 637
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
19.2.2013 12:28:33   
bebence19
veke podolg period go citam ovoj forum i gledam stalno spomnuvate edna treva ocajnica ili macina treva toa ne e isto kako majcina dusica vcajot neli??????i dali nekoj znae dali moze da se najde po apteki????????

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 638
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
19.2.2013 12:28:52   
Melanija RR
Sole јас немам искуство со овој рецепт ,но во оваа тема или во темата Лечење на неплодност со билки го има рецептот. Ќе пробам да го најдам и да го постирам пак

ИЗВОРНА ПОРАКА: anedespo

се ренда рен и се става во стаклено шеше од 1л. Количината на изренданиот рен треба да биде 1/3 од шишето. Се дополнува шишето до горе со бело вино, ама домашно и старо најмалку 3 години. Се чува така една недела и повремено се промешува. Недела дена пред да почне да се пие лекот, наутро на гладно се пијат по 2-3 зрна бибер. После тоа се пие од лекот исто наутро на гладно по едно мало филџанче за кафе.


ИЗВОРНА ПОРАКА: bella80

Poveli:

lekot se pravi so tri litri staro belo vino i tri koreni od ren. Renot treba da bide so debelina na pokazalec vo dolzina od 10 do 12 cm. Vo eden litar vino se stava po eden izrendan koren od ren. Prvo se pravi 1/3 od dozata (eden litar vino so eden koren od ren) i se ostava da stoi edna nedela. Koga ke pocnite da go piete ja pravite vtorata doza koja ke bide podgotvena za pienje po edna nedela i taka po dve nedeli ja pravite i tretata doza. Dozata od eden litar treba da se ispie vo edna nedela, toa bi znacelo deka ke piete po eden pogolem fildzan na den. Vazno e vinoto so ren da go piete nagladno, nautro.



< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 19.2.2013 12:35:04 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 639
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
19.2.2013 12:36:27   
bebence19
melanija srcka aj tebe te gledam vklucena kazi za cajot macina ne e majcina dusicka neli?????

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 640
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
19.2.2013 12:52:43   
Melanija RR
Бебенце не е истиот чај сигурно.
Обично вакви чаеви се наоѓале на Битпазар но јас би ти рекла да прашаш и во Билна аптека најдобро ќе ти кажат и како кој чај се пие.
Нешто повеќе за многу билки можете да најдете на herbateka

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 19.2.2013 13:00:57 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 641
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
19.2.2013 13:04:16   
Bogdancanka
bebence19 чајот мачица трева и мајчина душа се два различни чаја,обично сите чајот од мачица трева го земале на бит пазар..но,како што ти пишала меланија може да прашаш и во билна аптека...за него нема промашај има ужасен горчлив вкус

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 642
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
28.2.2013 15:26:36   
babyhope
Сакав да споделам искуство едно со вас, во врска со ФЕМИ-Сан капките, читав доста по српските сајтови а и тука имше РР-јки кои ги користеле ама јас за сега не видов некој резултат. Они сами по себе не се скапи, околу 500 ден се ама траат 15 ден- ако се користат само 2 пати на ден, а при проблеми треба и 3 пати user posted image , па така откако 1 месец ги конзумирав мислев дека барем овулација ќе добијам или почувствувам нешто- ама ништо. Еве и user posted image пак ја нема, а толку се надевав затоа што читав дека одма се регулирало и добивале на 28 user posted image . ама јас не се откажувам ќе ги пијам и следниот месец па ако не бива тогаш ќе констатирам дека ми нема спас user posted image user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 643
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
3.3.2013 11:24:16   
jarec07
Zdravo so mojot soprug 1 godina veke se obiduvame da zabremenam,tuka nekade procitav "parenje so kamilica" sinoka probav i od vaginata mi izleze edno kako parce kako da vi go opisam (kako mrsulce user posted image ) pa ako nekoj ima nekoe iskustvo da mi objasni sto e i kako pozdrav do site

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 644
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
3.3.2013 14:14:40   
struzanka
Devojki evo od mene eden recept sto e mnogu efikasen i posebno ako imate mal broj na jajce kletki

vo 1.5 casa voda bez klor koja vrie stavajte kromid vo sredna golemina deleno na 4, od koja nadvoresnata luspa e istaena. 5 min neka vrie so zatvoreno kapace. pijte ko ke se ladi. 15 dena so red po 2 pati na den na gladno, pred rucek i posle rucek... ako rabotate moze da piete pred vecera i pred da spiete. pole 15 dena ke prodolzete i vo tekot ne 3-4 meseci 10 dena pred mestruacija ke piete. sekogas neka e taze napraeno.
kromidot neka e taze od svetlite kromidi.


druga recepta e slednata:

na pola litar vriena voda bez klor stavajte 9-10 suva smokva i 20 min ostavajte da vrie so zatvoreno kapace.posle toa trgnete ja na strana i ostajte da se oladi malku. od ko ke se oladi cedeteja. del_ete ja na 2 ili 3 i pisje 10 - 15 min pred jadenje na gladno.
21 dena ke piete po dva pati na den posle ke pauzirate 7 dena i povtorno 21 dena ke piete.
na sekoe podgotvete go na taze.

ako imate dodatni prasanja povelete :D

< Поракaта ја уредил struzanka -- 3.3.2013 14:18:40 >

(Одговор на членот biser84)
Непосредна врска до пораките: 645
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
3.3.2013 14:22:58   
struzanka
Eto uste edno :

na 7- 8 lajci med stavajte edno malo lajce meleno crno seme i edno malo lajce cimet.
mesajte i jajte sabajle i navecer po edno lajce na gladno.

(Одговор на членот struzanka)
Непосредна врска до пораките: 646
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
4.3.2013 14:06:10   
ana111
i jas so mm se obiduvame deset meseci i se e neuspesno,moze li nekoj dA MI kaze dali krvnite grupi vlijaat vo zabremnivanjeto?
jas sum nulta pozitiv a mm e nulta negativ

(Одговор на членот struzanka)
Непосредна врска до пораките: 647
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
11.3.2013 16:13:22   
SOLE
Ana111 jas mislam deka krvnite grupi nemaat nikakvo vlijanie za zabremenuvanje.

(Одговор на членот ana111)
Непосредна врска до пораките: 648
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
12.3.2013 0:58:17   
SOLE
doznav eden recept sto bil mnogu efikasen za mnogu bolesti pa i za neplodnost pa si rekov ke go napravam bidejki e sosema na prirodna baza i e vo vid na sok, lesen za upotreba a i ne e mnogu skap pa eve ke vi go napisam koj saka neka proba:
1 koren gumbir
2 litri voda
1kg seker
1.5 kg limoni
Gumbirot se lupi i secka na kockicki se stava vo pogolemo tendzere, se doleva vodata i sekerot, se vari na tivok ogan malku dodeka da se stopi ubavo seketot i uste 5 min pa se trga od ogan, na kraj se dodava sokot od limonite (iscedeni). seto toa treba da odstoi 12 casa i se sobira vo plasticni sisinja, se cuva vo frizider, a dobieniot sok potoa se rastvara vo casa so malku voda (vo zavisnost od vkusot) i tolku user posted image koj saka probajte ima mn interesen vkus, blag a istovremeno i jak, lut, zaradi gumbirot

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 649
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
14.3.2013 10:16:44   
bebence19
vcera bev na ginekolog kaj maticnata i mi dade reprezentativen primerok od tabletkite SEXVIT FORTE na prirodna baza bile i mi vika imalo slucaevi koga posle eden do dva meseci koristenje se fakalo user posted image dali imate nekoe iskustvo?????????jas go citav sostavot ima vitamin E,D, L carnitin, vitamin C i dr vitamini koi se preporacuvaat za pobrzo zabremenuvanje. Denes ke proveram vo apteka da vidam koja cena se, mi vika pijte gi i dvajcata ki vi go zgolemat libidoto i ke se poopustite ve molam ako imate nekoe iskustvo spodelete.


user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 650
Страница:   <<   < Претходна страница  24 25 [26] 27 28   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  24 25 [26] 27 28   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?