|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Дали би дарувале крв?
18.3.2012 22:09:17   
kapina
bi daruvala no doskoro vreme krvta mi bese slaba i ne smeev da daruvam krv inaku krvnata grupa mi e a pozitiv

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Дали би дарувале крв?
19.5.2012 15:54:48   
lilicka
Јас сум крводарител со љубов и задоволство дарувам крв,од кога сум породена немам дарувано крв инаку сум О+

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Дали би дарувале крв?
10.6.2013 16:16:47   
Annet
за мене имаат дарувано крв,и ми го спасија животот тие добри луѓе.Јас сум 0+,и би дарувала.Сега моментално на Фб има барање за крвна група 0-.ако сте во можност и имате таква крвна група вете го постот


ИТНО! Потребна е крв од крвна група ”О-” за 15-месечно бебе болно од леукемија. Контакт тел. 070 359 350
Кој може нека дарува крв а, останатите шерувајте...ИТНО!

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Дали би дарувале крв?
10.6.2013 16:18:44   
kuklicka26
Јас сум крводрител и би дарувала крв инаку сум Б+,доколку на некој му е потребно ваква крвна група слободно пишете.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Дали би дарувале крв?
10.6.2013 16:20:52   
rina13
Би сакала но за жал сум слабокрвна  и ме враќаат.

(Одговор на членот kuklicka26)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Дали би дарувале крв?
10.6.2013 16:22:58   
Martins mom
Би дарувала, но сирота јас, за мене немам, а не пак да давам...слабокрвна сум. Инаку О+

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Дали би дарувале крв?
10.6.2013 19:12:07   
blond
Би дарувала! 0+ сум, ако треба веднаш давам.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Дали би дарувале крв?
10.6.2013 19:13:53   
kapina
da ama ne sum vo moznost sega oti se spremam za ivf krvta mi e mnogu jaka mi vikaa lekarite da daruvam krv no ne sega

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Дали би дарувале крв?
10.6.2013 19:15:17   
miana
Леле јас многу сакам да дарувам..Кога и да ми се укаже можност јас немам можност user posted image
Или имам добиено или бев бремена или болна...Се надевам некогаш ке дарувам

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Дали би дарувале крв?
10.6.2013 19:19:19   
sandriana RR
Како студент имам 2 пати дарувано, и сега доколку има потреба и можност, пак би дарувала.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Дали би дарувале крв?
10.6.2013 19:25:44   
caciana
Јас сум активен крводарител но сега за жал не можам да дарувам крв...Инаку сум А+ крвна група.. и дарувањето крв кај мене претизвикува прекрасно чувство.
На пример имаше една случка уште кога имав 17 години бев на пракса(во болница зашто учев медицинско) и сакав да добијам ослободување од часови и дарував крв за да ми дадат оправдание....Откако дарував крв инструкторката ми кажа дека мојата крв ја дале на малецко бебенце на кое итно му требала свежа крв А+....Чувството не можам да ви го опишам ...едноставно прекрасно е...user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Дали би дарувале крв?
12.6.2013 14:18:54   
eleonorastrumica
Не сум дарувала оти некако ми е било страв инаку сум А-

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Дали би дарувале крв?
12.6.2013 14:37:46   
JovanaJ
Da, ama ne mi dozvolija bidejki imam pod 50 kg. Inaku sum 0+

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот eleonorastrumica)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Дали би дарувале крв?
12.6.2013 15:06:31   
blue_blue
секоја година сум на крводарителска акција што се организира кај нас во фирма. Оваа година многу се разочарав што не ми дадоа да давам крв пошто бев настината, не било добро за мене..инаку сум 0 - и секогаш со задоволствод авам крв знаејќи дека и не е баш некоја многу честа крвна група

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Дали би дарувале крв?
12.6.2013 15:09:27   
kapina
vcera ili zavcera citav na fb se barase krv nulta negativ za 15 mesecno bebe bolno od leukemija e sega neznam sto e bidelo

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Дали би дарувале крв?
12.6.2013 15:13:29   
blue_blue
не знам, не сум видела такво нешто...ако треба би одела да давам секако....не ми е проблем

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Дали би дарувале крв?
12.6.2013 16:27:29   
ole2004
Bi daruvala,no nikako da ja sredam,postojano mi e hemoglobinot pod dolna granica.Inaku sum 0+.

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Дали би дарувале крв?
12.6.2013 16:30:37   
anaana
da bi daruvala so zadovolstvo. sum daruvala i prethodno koga imalo akcii za daruvanje

(Одговор на членот ole2004)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Дали би дарувале крв?
12.1.2014 22:49:16   
Stefanija Stefi
Драги Ринграјци user posted image
Денес со кумата си правевме муабет и таа се пофали дека дарувала крв, што е одлично но за момент се сепна кога ја прашав дали забремени?
Таа подолго време се обидува да забремени, пие фолна, јаде здрава храна и се е тоа во ред, но ете без да размисли денес дарувала крв. Јас не знаев што да и речам, само дека ако се чувствува добро, не е страшно, но таа се плаши- ШТО АКО е бремена а е рано за да знае за бременоста???
Ако некој може да ни каже, ќе бидеме благодарни.
Поздрав

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Дали би дарувале крв?
13.2.2014 15:48:10   
Melanija RR
Stefanija Stefi прашањето ти е дали не е во ред да се дарува крв во бременост,т.е. дали штети по здравјето?

Дарување крв никогаш не е лошо по здравјето туку напротив, доколку се има во моментот покачен крвен притисок или не се чуствува добро нема да дозволеле да земат крв.Така да се е ок и дајбоже да е бремена

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Stefanija Stefi)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Дали би дарувале крв?
20.11.2014 23:30:10   
caciana
Jas sum krvodaritel,do sega imam davano krv 8 pati.Ne sum aktiven daritel,ama 1-2 godisno daruvam krv.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Дали би дарувале крв?
2.12.2014 17:03:20   
scared RR
Да не сум голема плашливка од боцкање, игли и шприцеви би дарувала вака тешко user posted image

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Дали би дарувале крв?
3.12.2014 10:31:22   
Snowhite RR
И јас би дарувала, ама имам слаба крв за жал

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Дали би дарувале крв?
3.12.2014 12:55:54   
Defne90 RR
Do sega imam daruvano ednas krv i mozam da kazam deka toa e edno prekrasno cuvstvo da znaes deka taa nekomu moze mnogu da mu pomogne.I povtorno bi daruvala,samo problemot e vo toa sto otkako se porodiv so prviot sinko imam slaba krv i ne mozam,a mnogu sakam povtorno da bidam krvodaritel.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Дали би дарувале крв?
3.12.2014 13:04:41   
Malecka23
Vo familija se aktivni dariteli na krv.Jas letoska bas koga sakav ostanav bremena.Pa zdravje da se porodam ako bide se vo red ke si ja prodolzam tradicijata.Imam sto bi se reklo mn jaka krv i krvna grupa sto se bara taka da milo ke mi bide na nekogo da pomignam i da spasam necij zivot

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?