|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Хуманост - Humanity
29.12.2014 16:09:13   
Dilina
Ја отварам темава со цел да помогнеме зимава да се стоплат некои срца на кои им треба помош. Направив и група на фб, инспирирана од една членка на друг сајт и една статија од весник која вели дека снегот не не израдува сите.

Сабота, 3ти Јануари, во Новата Година, да издаруваме некого и да станеме побогати со хуманост! Локација - плоштад Македонија, 12 часот. Секој што сака, колку може, облека, кондури, јакни и сл. може да донесе и да подари на оние на кои најмногу им треба во ладнава зима. Тоа што носиме сами ќе го подариме на тие што сакаме.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Хуманост - Humanity
29.12.2014 22:01:45   
Melanija RR
Dilina ќе може повеќе инфо,за кого или каде конкретно се собура,која е намерата,собир на плоштат,како се организира и сл. Линк не но можеш да пишеш Име под кое ако некој сака може да ја најде таа група

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Хуманост - Humanity
30.12.2014 12:50:59   
Dilina
Идеата е барем еден ден во месецот да одделиме, каде што ќе се собереме оние кои сакаме да помогнеме онолку колку што можеме. Исто така целта е да се развие чувството на хуманост меѓу нас, со тоа што јавно ќе подариме нешто, било облека, конгури, средства за хигиена и сл. Секој кој сака може да се приклучи на групата. Одкако ќе ја одредиме датата и местото се собираме на истото (на пример во случајов плоштад и камени мост) ... локацијата е онаму каде што има повеќе бездомни лица. Каде што ќе можеме ние како група да им покажеме и на другите луѓе колку е убаво да се биде хуман и да се подари малку радост.

Намерата собир на плоштад е токму поради тоа што на камени мост има многу луѓе кои се бездомни, незгрижени. Зимата е студена, па ќе им однесеме јакни кондури и слично... кој што милува и што може. Групата на фб се вика исто како темава.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Хуманост - Humanity
30.12.2014 13:07:31   
lukajana RR
Dilina edvaj te najdov na fb kirilica latinica ama dobro e se najdovme pozz

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Хуманост - Humanity
30.12.2014 14:28:30   
Melanija RR
Би се давале лично на тие луѓе кои во моментот ќе се најдат на улица, моментално без дом?Или би се собрале донациите и ќе се одесат во Дневниот центар?
СЕкој може нема облека ,па покрај сретства за лична хигиена што друго би можело да се купи и донира?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Хуманост - Humanity
30.12.2014 23:30:03   
Dilina
Се што мислите дека е од корист може да се донесе... Инаку тоа што ќе го донесеме сами ќе го поделиме на луѓето кои се на камени мост. Таква е идеата, за да споделиме хуманост и да ги инспирираме и другите граѓани.

Еве пример јас планирам да однесам пелени, зошто знам дека има мајки со бебиња што просат. Планирам да однесам неколку пара машки кондури и женска облека. Планирам да однесам и топол чај исто така. Само што имам еден термос, па ако сака некој што ќе доаѓа нека донесе :)

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Хуманост - Humanity
31.12.2014 14:34:23   
sonc90
Jas ova go pravam veke odamna...i realno steta e rabotite sto ne ni trebaat da gi frlame...jas gi davam na romite koi mi se vo naselba...obleka,konduri,nekogas postelnina,igracki davavme so majka mi pred da se omazam,ova so cajot ti e super idea,moze i supa...inaku jas bev volonter na crveniot krst uste od 1 godina sredno i blagodarenie na se sto vidov prodolziv da pomagam onolku kolku mozam...samo dilina ke treba da kazes i ovde koga ke se odredi datum za da se znae i ovde ne samo na fb,sto pogolem odziv toa podobro... iskreno se nadevam deka ke uspee ovaa humanitarna akcija...sekoe dobro i cekame da ne informiras user posted image

< Поракaта ја уредил sonc90 -- 31.12.2014 14:35:06 >

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 7
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?