|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Широко повивање
11.3.2010 13:25:22   
lukas
mozebi i veruvam.......

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 201
   RE: Широко повивање
11.3.2010 13:35:13   
lukas
neznam zosto ovie prepukuvanja....sekoj si pravi za svoeto dete kako sto mu odgovara...i potoa samiot ke si gi snosi posledicite kako mene sto nemoze nekoj da me ubedi da ne se nosi povoj taka i jas nemozam da ubedam nekoj drug vo sprotivnoto...POZZ



i   CACKO....MOZEBI I VERUVAM NA BABA MI I ZA DRUGI RABOTI MOZEBI NE, NEZNAM SAMO ZOSTO TOA TEBE TI E SMESNO.......POZZ


(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 202
   RE: Широко повивање
7.5.2010 13:03:08   
Adrijana
Bevme denes na ortoped, i ni rekoa da ne nosime veke siroko povivanjeuser posted image user posted image user posted image , kukcinjata se super i pokraj toa sto Eva ne bese siroko povivana, taka da se dokaza, barem vo mojot slucaj, deka toa dali ke se poviva bebeto na siroko, nema vrska totalno, i deka siroko povivanje e lek, a ne preventiva.

_____________________________



(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 203
   RE: Широко повивање
17.5.2010 14:31:57   
Палешка РР
И јас и го извадив широкиот повој и се двоумам дали да и го вратам user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 204
   RE: Широко повивање
17.5.2010 14:35:45   
elle
до 5 и пол месеци носеше нон стоп широк повој по препорака на ортопедот, а сега само за спиење и ставам,за една недела сме на ортопедски преглед па ќе видиме што ќе каже

_____________________________

Само едно нешто е поубаво од тоа да бидеш жена, а тоа е да бидеш МАЈКА

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 205
   RE: Широко повивање
17.5.2010 14:38:44   
Тања РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

И јас и го извадив широкиот повој и се двоумам дали да и го вратам user posted image


Исто и јас веќе неколку дена не сум и ставила бидејки ми беше жал да не и е жешко. Деновиве терба да ја однесеме на ортопед. Аман веќе од болнициuser posted image


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 206
   RE: Широко повивање
19.5.2010 13:58:10   
Snowhite RR
Ние пред некој ден бевме на ортопед, ми рече да продолжам со широко повивање до 6 месеци, иако е се во ред, ама јас се двоумам дали да го послушам, особено сега кога ќе фатат жештини, дали и тогаш да му ставам, 6 месеци ќе направи на 28 јули, и тогаш во најголемите жештини да го мачам со пелени, навистина не знам

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 207
   RE: Широко повивање
19.5.2010 14:18:27   
big_mama817
snowhite мое мислење е дека треба да го послушаш докторот сепак за дете се работи нели за негово добро е

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 208
   RE: Широко повивање
19.5.2010 14:25:21   
Slagjana
И јас со истите дилеми. Сега си дојдовме од ортопед. Рекоа дека колковите се супер и друго ништо. Контрола на 6 месеци (сега има 3). Од што имаше гужва не прашав за пелените до кога. Ама ко ќе фатат жештини не планирам да и ставам. Еве наместо 2 тетри цело време носи по 1 па супер е. И друго мислев да прашувам ама заборавив. Дали сега смее да лежи под агол од 45 степени во количката? Таа веќе сака да седи user posted image . Кога ги ставивте вашите деца во оваа положба?

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 209
   RE: Широко повивање
19.5.2010 16:28:52   
Snowhite RR
И јас мислам за некое време да му намалам, наместо две да му ставам една тетра и така до 6 месеци, а инаку што се однесува до седењето е рано Слаѓана, до 6 месеци не смеат да седат, а женските мислам и до 7

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 210
   RE: Широко повивање
19.5.2010 16:35:16   
nadica
еве ОВДЕ имаме дискутирано за седнување

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 211
   RE: Широко повивање
19.5.2010 17:34:22   
Slagjana
Знам за седнување дека е рано, мислев на лежење под агол од 45 степени во количката.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 212
   Широко повивање
20.5.2010 10:30:02   
Niami
Zdravo na site, nova sum na forumov. Se nadevam ke si pomagame.  Ve molam dokolku go znae nekoj brojot i adresata od ordinacijata na dr. Vidoevski da gi napise.  Nikade nemozam da gi najdam. Pozdrav.

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 213
   RE: Широко повивање
20.5.2010 10:33:11   
Leonida
ИЗВОРНА ПОРАКА: Niami

Zdravo na site, nova sum na forumov. Se nadevam ke si pomagame.  Ve molam dokolku go znae nekoj brojot i adresata od ordinacijata na dr. Vidoevski da gi napise.  Nikade nemozam da gi najdam. Pozdrav.



Ортомедика
ул. Христо Смирненски 4/2
Скопје

Тел. 02/3214076

(Одговор на членот Niami)
Непосредна врска до пораките: 214
   RE: Широко повивање
20.5.2010 10:40:15   
Niami
Leonida, mnogu ti blagodaram.

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 215
   RE: Широко повивање
20.5.2010 10:44:35   
Leonida
Нема проблемuser posted image
btw Добредојдеuser posted image

(Одговор на членот Niami)
Непосредна врска до пораките: 216
   RE: Широко повивање
31.5.2010 1:12:08   
Snowhite RR
Вчера ми кажаа дека имало некои пелени кои се користеле за широк повој, имено тоа е една пелена која многу лесно му се става на бебето, потанка е, а сепак му ги држела нозете широко. Имало мак. пр-во и словенски кои биле подобри. Ме интересира дали некој ги има користено, каде се купуваат, и колку пари се. Сакам да му купам, зашто иди лето и ми е страв да не почне да ми се потпарува.

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 217
   RE: Широко повивање
31.5.2010 11:34:15   
BILE.F
Snowhite, такви пелени има во Анжи и се околу 200ден!

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 218
   RE: Широко повивање
31.5.2010 11:58:59   
arh_diz
Kako izgledaat tie peleni moze li da postavite fotografija

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 219
   RE: Широко повивање
31.5.2010 12:21:13   
Snowhite RR
Мене ми рекоа дека ги имало во Зегин, па не биле скапи, зашто уште за 2 месеци не ми се исплати да давам многу пари, ама сепак ќе заштедам во перење и пеглање, а и во време со таа пелена, а и за бебушот ќе биде подобро мислам за летово. Ќе прашам, ако купам ќе ви кажам и ќе поставам слика. Поздравче user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 220
   RE: Широко повивање
31.5.2010 15:39:17   
Snowhite RR
А Биле знаеш како се викаат тие пелени, мислам како да прашам за нив?

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 221
   RE: Широко повивање
31.5.2010 15:47:27   
Палешка РР
Мислам дека тоа се фани гаќички Snowhite

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 222
   RE: Широко повивање
31.5.2010 16:13:51   
lukas
da fani se vikaat ama pak nekoj gi falat nekoi ne nekolku drugarki gi probale nekoi se zadovolni nekoi pak velat ne e istoto kako i so pelenite...pozz

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 223
   RE: Широко повивање
31.5.2010 16:15:50   
Snowhite RR
И јас сега чепкав и јас мислам дека најверојатно се тие фани, ама тие не се 200 ден, мислам се поскапи. Не знам Биле на кои мислеше

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 224
   RE: Широко повивање
3.6.2010 23:37:23   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

Вчера ми кажаа дека имало некои пелени кои се користеле за широк повој, имено тоа е една пелена која многу лесно му се става на бебето, потанка е, а сепак му ги држела нозете широко. Имало мак. пр-во и словенски кои биле подобри. Ме интересира дали некој ги има користено, каде се купуваат, и колку пари се. Сакам да му купам, зашто иди лето и ми е страв да не почне да ми се потпарува.


Да, фани гаќички се, прашав денеска во Зегин, околу 300 ден биле, ама подолго врме немал никој побрано и ги немаа на лагер

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 225
Страница:   <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?