|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Мидер после породување
11.4.2012 20:41:00   
annabela
Jas imam edna dilema t.e. neznam kakov mider da kupam onoj sto e do pod gradi ili onoj poniskiot...gledav i takov i takov ama neznam koj e poefikasen. Se nadevam onie koi veke upotrebuvale mider ke me posovetuvaat koj e podobar

(Одговор на членот amateuress)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Мидер после породување
19.5.2012 22:00:54   
arh_diz
ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

Мамички со царски рез, кога почнавте да ставате мидер после пораѓање?

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natasa981

posle 2 nedeli od porogjajot, bar taka jas,neznam za drugite..Ama voopsto ne mi bese komotno za nosenje, mnogu me bolese luznata taka da nekoi dobri 2 meseci mider voopsto nemozev da nosam.Individualno e neli, a nekoi doktori go preporacuvaat ,nekoi ne.

quote]ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

Мамички со царски рез, кога почнавте да ставате мидер после пораѓање?

Nekade 1-2 dena posle poragaj


quote]ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

Arh_diz Bravo! Ne ti bese rano?


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот annabela)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Мидер после породување
19.5.2012 22:05:18   
arh_diz
Na pocetokot e najmnogu potreben , bar taka mene me sovetuvaa vo bolnica.Inaku edvaj izdrzav so nego, no vo sekoj slucaj dvizenjeto so nego e mnogu polesno

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Мидер после породување
19.5.2012 22:09:46   
Ljubovce
Jas voopsto ne nosev mider,a i ne ni znam zosto treba da se nosi,od zdravstveni pricini ili?

nikoj ne mi spomna deka treba da nosam pa ni dr.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Мидер после породување
20.5.2012 10:51:51   
Hunny
Јас си купив мидер пред да се породам, ама воопшто не го употребив, зашто стомакот ми е Рамен како и пред тоа.

(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Мидер после породување
16.6.2012 12:39:13   
Ananija
Jas so 78 ostanav bremena so 05 se porodiv veruvale ili ne samo sto izle zezverceto mene stomakot mi se sobra, normalno muskulaturata ne e kako prethodno ama stomakot mi se sobra uste prviot den, i sega neznam za muskulaturata ke treba vezbi a od mider nemam potreba

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Мидер после породување
16.6.2012 14:59:35   
Maria
Јас не носев мидер,па стомакот ми е рамен.Со првото кога се породив си купив одма,ама неможев да го носам,го поносив некој ден и толку.user posted image

(Одговор на членот Ananija)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Мидер после породување
12.8.2012 13:51:49   
malenaa
mamicki zdravo,,,,
kazete mi kade moze da najdam dobar mider, se porodiv vo nedelata a mider nosam veke 2 dena mi go kupi mm ama nesto krtaok e ne e do pod gradi i sea stomakot mi ripa pak...kade da najdam nekoj starno dobar ama da ima i pogolemo brojce zosto sum dosta krupnicka,,,,,,sovet?

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Мидер после породување
13.8.2012 9:50:58   
Natuska85

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR


user posted image





Јас мојот ваков го купив од Стружанка,види провери имаа доста избор.


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот malenaa)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Мидер после породување
18.8.2012 14:13:31   
malenaa
of natushka...mi najdo mm i majkami ubav mider, go nosev 2,3 dena i ups problemi so ranata, mi se otvori mi se infecira i sea se lecime, pa morav da baram pojas, i vcera si kupi od liska, za da se luftiram dole...hhhh ...a inace pojasav ako go plativ poskapo ama ne e neso najdobar , ama sea toa e toa, boje ista nego nista....pozdrav mamicki...fala....user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Мидер после породување
28.8.2012 19:52:11   
Malecka23
Jas oblekov mider-toj od top shop(koj megu nozete e zasecen za da stui vozduhot) posle 4dena od poragaj a sum pred 8dena porodena.Veruvajte deka da ne bese toj jas ne mozev nit da stanam nit da sednam-kolku mozam od epizotomijata a da ne pravime muabet kolku mi smetase visnatiot stomakuser posted image .Sega go nosam po cel den samo za spienje go vadam i super mi e i da vi kazam za tolku kratko vreme stomakot vo obem mi otide 14cmuser posted image user posted image taka da preporacuvam mider odma posle poroduvanje zs stvarno vredi

(Одговор на членот malenaa)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Мидер после породување
30.8.2012 15:40:50   
jasna_sr
mozebi ke zvuci smesno ama jas veke 9 meseci otkako sum porodena so carski rez i imam stomak ko za 4 mesec bremena da sum ve citam site i mi tekna mene duri sega dali moze da si stavam pojas jas imam eden pojas na lepenka e i stegas dodeka imas potreba, pa sakam nekoj da mi kaze da ne e veke kasno za nosenje na pojas ili pak moze da go stavam ve molam pisete mi.Mnogu me nervira stomakot pak me pravat bremena pozzz

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Мидер после породување
15.11.2012 12:00:51   
meU87
Скоро 40дена од породување, а јас стомак имам како за 4ти месец user posted image
Се мислам и прашувам дали би ми помогнал мидер? Дали да давам пари за него или ич да не се малтретирам?
Ве молам за совет?user posted image

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Мидер после породување
15.11.2012 12:18:18   
Ring
Ич не се малтретирај....мое мислење...
Јас купив и еднаш го облеков ,кога ја носевме бебушката на контрола околу 2 недели имаше и толку...едвај го облеков и соблеков

А за стомакот не се секирај полека ќе се повлекува , рано ти е уште....кај мене дури после 6 месеци си дојде во некоја нормала (ама јас и претходно си имав стомаче)

така да мој совет - не купувај, не троши џабе пари

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Мидер после породување
15.11.2012 12:29:43   
Cipi Ripi
Мој совет ти е да си купиш мидер. Не мора за не знам каков сега да фрлаш пари. Купи си од пазарче 200 денари се. Има како гаќи и со ногавици.
Јас се породив во мај, кога ми дозволи др да ставам мидер беше 55 степена и цело лето не носев, и сеуште ми е стомакот како 4 месец. и дури сега го ставам после 6 месеци пошто тогаш не можев да го трпам а и плус многу стега на почеток, ќе го соблекуваш ама ако бидеш упорна ќе се навикнеш.

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Мидер после породување
15.11.2012 12:38:37   
Andriance
Ај ве молам кажете ми дали има и од каде да си купам мидер ама доле како гаќички а горе целосен..значи и како прслук..
неможам со овој до под гради...ме нервира ептен..и ме сече..а дека се ми стои поубаво со мидер да...бидејќи мојот стомак и после една година од пораѓај е гоолем..како 5-ти месец...ама плус имам и кулажа за симнување уште

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Мидер после породување
15.11.2012 12:57:19   
miana
Vo Lisca srcka

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Мидер после породување
15.11.2012 14:24:05   
deluxe
jas nosam obicen mier i denje i noke i sum slank a ima samo 3 meseci posle poroduvanjeto.i so prvoto dete nosev i stomak ne mi ostana eve i sega sum super kako da nemav ve bremenosti ama zaolzitelno odma go oblekov posle poragaj,posle 2 denauser posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Мидер после породување
15.11.2012 14:35:09   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe

jas nosam obicen mier i denje i noke i sum slank a ima samo 3 meseci posle poroduvanjeto.i so prvoto dete nosev i stomak ne mi ostana eve i sega sum super kako da nemav ve bremenosti ama zaolzitelno odma go oblekov posle poragaj,posle 2 denauser posted image

Со царски ниту смееш ниту можеш после 2 дена да го облечеш.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Мидер после породување
15.11.2012 14:39:20   
arh_diz
A zosto nesmee so carski vednas da se oblece mider.
Jas denta se porodiv a utredenta staviv mider , polesno stanuvav i se dvizev so carski se podoriv

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Мидер после породување
15.11.2012 15:32:45   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

A zosto nesmee so carski vednas da se oblece mider.
Jas denta se porodiv a utredenta staviv mider , polesno stanuvav i se dvizev so carski se podoriv


Ау Браво арх диз! Иако ова прв пат слушам. А каде се породи ти?

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Мидер после породување
15.11.2012 18:43:39   
Bilence2

ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi


ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

A zosto nesmee so carski vednas da se oblece mider.
Jas denta se porodiv a utredenta staviv mider , polesno stanuvav i se dvizev so carski se podoriv


Ау Браво арх диз! Иако ова прв пат слушам. А каде се породи ти?


E bravo be jas gaki ne mozev da oblecam vo bolnica so carski a ne pa.mider. koj doktor ti dozvoli da obleces mider, pa da ne pravime muabet kako se miese dolu dodeka krvarese?
Jas ne mozev mider da nosam, si nosam bodija i korseti. Moze ne stegaat ko mider, ama sobiraat se na mestouser posted image .


_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Мидер после породување
15.11.2012 19:05:06   
arh_diz
Mojot mider ne bese kako na slikata, nego odese samo na stomakot do pod gradite ako dobro objasniv, nesto kako pojas na lepenka.Site sto se poragaat so carski tuka nosat takov mider .

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Мидер после породување
15.11.2012 20:21:31   
Bilence2
E pojas moze, jas svativ mider so gakicki. Kade kupuvate pojas? Ne sum videla odamna (ili moze ne sum pobarala bas toa).

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Мидер после породување
15.11.2012 21:06:43   
ostoun
Mislam deka nema efekt, jas so prvoto ne nosev, a nemav stomak, sega so vtoroto kupiv ama mngu retko go nosev, stomakot sam se povlekuva.

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?