|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Мидер после породување
23.8.2011 21:24:51   
Annet
jas sum od veles
tuka si go kupiv 150 denari mikrofiber
;-))))))))))))))

(Одговор на членот Lara2224)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Мидер после породување
23.8.2011 21:26:36   
Annet
eve go nosam veke 4-5 dena mnogu mi e udoben,i spijam so nego,ne drzi zesko ,a plus i sto stavam uloski epten mi e 5ka;-)))))
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

jas sum od veles
tuka si go kupiv 150 denari mikrofiber
;-))))))))))))))


(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Мидер после породување
23.8.2011 21:41:40   
vida
jas si kupiv mider 2 meseci posle poragjaj i toa od mama.lamol go nosev nekoe vreme i znacitelno mi pomogna so ogled na toa sto mi ostana ogromen stomak.E koga se zatopli mnogu vremevo nemozev veke da go nosam kaj toplo uste toj mi falese.Koga ke zaladi pak ke go stavam kasno ne kasno toa e

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Мидер после породување
22.9.2011 21:56:03   
Andriance
Llelelel ja se mislam ne znam so da praam...miderot mi e strav deka nema da me sobere...abe lugje toa izgleda epten malo...ili i da me sobere kje puknam u nego...a kazete mi pojas od kade da najdam...samo da ne e toj na mama lol ili lisca oti ti se po 100 evra

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот vida)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Мидер после породување
22.9.2011 21:59:11   
Annet
andrijance prasaj po drugive dukani poeftini za dolen ves,jas go kupiv 150 denari mikrofiber,uste od odma go nosam nemama ic mese......... i mojot e XL ama se rastega mnogu,pa eve sega duri mi e labav hahahah stvarno ne se plasi za goleminata ke te sobere

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Мидер после породување
22.9.2011 23:31:09   
peperutka84
Jas se porodiv prirodno i posle poragaj utre denta koga si go vidov stomakot se izvadiv od pametuser posted image ko 6 mesec trudna odmapocnav da nosam pojas pa nekako poleka poleka se sreduva mojot pojas go kupiv od lisca 1100 den i e fenomenalen imaku kupiv i mider predhodno i toj e super samo sto prodavackata od lisca mi rece deka tie sto se prirodno porodeni trebalo da nosat pojas a tie carski mider pa eve da znaete pozz

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Мидер после породување
23.9.2011 11:35:19   
JovanaJ
Posle poroduvanjeto mi bese daden sovet od doktorot deka miderot nema da pomogne mnogu vo vrakanje na stomacnata muskulatura nazad. Pa ne ni kupiv. Negova peporaka bese samo vezbi posle vrakanje na matkata vo normalna polozba. I vezbite navistina mnogu mi pomognaa, ednostavno pocnav da si gi cuvstuvam muskulite kako se vrakaat vo forma. Sega si imam normalen ramen stomak kako i predhodno bez da koristam mider. Sega normalno ne mi se vrati stomakot "vednas", "brzo" po poroduvanje ama mi se dopagase nacinot na koj cuvstvuvav deka muskulaturata se vraka vo normala. Toplo preporacuvam vezbi posle poroduvanje na site majki

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Мидер после породување
23.9.2011 11:44:48   
dostickage
jas imav predvremen poragjaj , 34 nedela i bev ama navistina mnoooogu mala,samo 2kg plus.
mene stomakot mi bese ramen vednas posle carskiot rez.znaci koga se razbudiv od anestezija jas nema stomak,daska.
posle poragjaj sakav da nosam ama ednostavno premnogu mi smetase ne mozev da go podnesam mi stvarase bolka.
e sega koga deteto mi e golemo 15 meseci,a kicmata krs posle poradjaj, sega si stavam mider.i super mi e polesno se dvizam i go krevam deteto 

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Мидер после породување
17.10.2011 10:40:26   
sani 13
jas se porodiv so carski i koga go prasav doktorot i sega doma mider da si oblecam?? on ke me potepase kakov mider pa ti imas rana uste da ja stegas!! e sega ne mi kaza koga mozam da stavam mider-ne bi idela na svoja raka bidejki mi e strav od nedaj boze komplikacii pa zatoa dali nekoja od vas znae posle kolku vreme mozam da natnam mider??

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Мидер после породување
17.10.2011 10:54:42   
Calypso
I jas se porodiv so carski rez, mider staviv vednas stom si dojdov doma, znaci 6 den posle poroduvanjeto (ne zadrzaa 5 dena na bolnica). Ne mi rekoa deka e stetno, naprotiv, mi rekoa deka moze da mi pomogne. Mnogu mi dojde ubavo so miderot, polesno se dvizev, ne mi tezese stomaceto na ranata, pa ne me bolese tolku.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот sani 13)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Мидер после породување
24.11.2011 10:14:01   
MarilynMonroe
Мамички, колку чини мидерот во Стружанка и дали е добар? Се мислев јас за мидер на Пенти, ама прочитав дека има и во Стружанка, па ме интересираат искуствата.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Мидер после породување
24.11.2011 11:28:00   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Јас имам ваков на Помпеа


user posted image



само како гаки е надолу,а не вака со ногавици,го купив од Стружанка,ама не го носам баш,топло ми е сега со него,само кога излегуваме така негде го ставам постегнато да изгледам user posted image


Мерлин еве јас каков земав од стужанка,околу 600 ден негде. и задоволна сум.Сега кога залади пак почнав да го носамuser posted image .


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Мидер после породување
24.11.2011 11:55:01   
miana
Jas na pazar gledav ubavi mideri ama ne si kupiv ( neznaev kolkava ke bidam posle poragaj) toa ke bide prvo nesto sto ke treba sveki da mi go kupi koga ke se porodam..Imase mnogu izbor na pazar i bea do 300 denari najmnogu....

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Мидер после породување
30.11.2011 13:43:02   
vesnab
jas do denes 18 dena odkako sum porodena so carski rez i eve sega staviv mider odkako procitav deka i so carski moze mider da se nosi...se nadevam nema da si nashtetam, mojot ginekolog mi rece deka za 6 meseci i  bez mider nemalo da imam stomak i da ne nosam mider ama shtoznam, ako moze i pobrzo da go snema zoshto da ne user posted image , dodusha i stomakot ne mi e golem ama pak user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Мидер после породување
30.11.2011 17:16:00   
vesnab
i moram da vi kazam deka se otkazav, stega, boli, ne e prijatno user posted image kje si se povlece stomaceto taman do leto user posted image

(Одговор на членот vesnab)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Мидер после породување
26.1.2012 10:16:42   
mila28
I jas eve mesec dena kako sum porodena i nosam mider skoro sekoj den, na NBB visok e do pod gradi, e sega nekako ne me stega mnogu,mnogu kako mi se namaluvase stomakot taka toj stanuvase pogolem, a najmalo brojce e.  Mozam da kazam deka  stomakot mi e dosta namalen, splasnat  (vo bremenosta mi bese ogromen), e sega imam  salce po stomakot koe sto mozam cel zivot da go stegam so miderr i djabe se dur ne se ispotam i ne gi simanm ovie 8-10 kg sto mi ostanaa visok. A prvite denovi pred da pocnam mider da nosam stomakot mi bese kako da sum 7mi mesec  user posted image   A voda i sokovana od  prviot dea n vo bolnic piev po 4litri,   bev dehidrirana od poragjajot, eve i sega pijam po tolku poradi mlekoto,pa stomakot ne mi ostana  ogromen.

< Поракaта ја уредил mila28 -- 26.1.2012 10:24:55 >


_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Мидер после породување
26.1.2012 11:57:43   
bocence
ИЗВОРНА ПОРАКА: mila28

I jas eve mesec dena kako sum porodena i nosam mider skoro sekoj den, na NBB visok e do pod gradi, e sega nekako ne me stega mnogu,mnogu kako mi se namaluvase stomakot taka toj stanuvase pogolem, a najmalo brojce e.  Mozam da kazam deka  stomakot mi e dosta namalen, splasnat  (vo bremenosta mi bese ogromen), e sega imam  salce po stomakot koe sto mozam cel zivot da go stegam so miderr i djabe se dur ne se ispotam i ne gi simanm ovie 8-10 kg sto mi ostanaa visok. A prvite denovi pred da pocnam mider da nosam stomakot mi bese kako da sum 7mi mesec  user posted image   A voda i sokovana od  prviot dea n vo bolnic piev po 4litri,   bev dehidrirana od poragjajot, eve i sega pijam po tolku poradi mlekoto,pa stomakot ne mi ostana  ogromen.
a od kade go kupi i jas sakam takov do pod grdite posto eve 7 meseci ima user posted image a jas kako da sum  5ti mesec user posted image si go sakam stomakot nazad kako sto mi bese

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Мидер после породување
26.1.2012 12:42:20   
mila28
bocence miderot go kupiv od aerodrom pozadi biser trgovskiot vo crveno belite zgradi ima 3 prodavnici vo redot za dolna obleka, prasaj vo site 3 koja bese tocno neznam, inace e 880 denari

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот bocence)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Мидер после породување
26.1.2012 13:44:16   
JovanaJ

ИЗВОРНА ПОРАКА: vesnab

i moram da vi kazam deka se otkazav, stega, boli, ne e prijatno user posted image kje si se povlece stomaceto taman do leto user posted image

Jas sum porodena so carski, i po preporaka na doktorot ne nosev mider. Mnogu ubavo me sedna i mi objasni kako funkcioniraat muskulite i zosto nema potreba da nosam mider (inaku moze iako bev so carski). Stomakot ke se povlece koga ke pocneme so site normalni aktivnosti. Negova preporaka bea vezbi posle tie 40 dena. Taka i napraviv i stomakot mi se povlece po 3-4 meseci. Da napomenam deka imav navistina ogromen stomak vo bremenosta i mislev deka nikogas nema da se vratam na staro...user posted image

(Одговор на членот vesnab)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Мидер после породување
15.3.2012 16:16:49   
MarilynMonroe
Денес си купив конечно мидер. Немам некои проблеми со останат стомак и слично, ама сепак треба малку да се подзатегнам а и онака не можам баш да држам диета бидејќи дојам... Купив од Пенти http://www.penti.com/media/catalog/product/cache/2/image/350x450/75e1ac7fd76d6fab9e8f98ad41f05303/p/c/pcdp241c09iy.jpg па ќе видиме како ќе ми годи. Го користела некоја?

(Одговор на членот Sara)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Мидер после породување
11.4.2012 14:29:56   
mamicki
Ни една секунда не можам да трпам мидер. Немам некоја тенка фигура, грацилна, но не сум ни дебела, а стомак немам воопшто, и по двете бремености. Мислам дека тоа дали ќе остане стомак или не, е прашање на генетика и на вежбање, а мидерот може само да маскира, да затегне, но ако има меше- има.

(Одговор на членот MarilynMonroe)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Мидер после породување
11.4.2012 14:32:55   
arh_diz
Miderot posle poroduvanje poveke se koristi da moze polesno da se stanuva , pogotovo tie sto se porodeni so carski.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Мидер после породување
11.4.2012 14:37:50   
Beatris
Не гледам некоја поврзаност меѓу мидерот и останување, не-останување на стомак user posted image  Јас не носев, па едно време од шубе викам дај да пробам, и го носев и што? Ништоооо! Додека не престанав да си кркам што ќе ми текне џабе. Сега откако сум на диета ми е намален стомакот, каков мидер какви глупости. Буквално спиев со него па ништо.

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Мидер после породување
11.4.2012 14:44:27   
Maca25
Јас носев мидер, но само затоа што гинекологот ми препорача да го носам, за побргу матката да ми се соберела. Имав проблеми дури и 6 месеци после породувањето, односно матката многу бавно ми се собираше. Нема везе, стомакот остана еве и 3 години после породување и се додека не почнав да внимавам што јадам изгледав како уште да сум трудна. Сега веќе полека се `повлекува`

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Мидер после породување
11.4.2012 20:26:52   
amateuress
ни јас не можев ни секунда мидер да поднесам, и мислев дека заради тоа ми остана стомаков по породувањето, пошто слаба сум од стално, и не се поправив многу во бременоста, од редовни 48 (и ситна по градба сум додуше) качив 56 и пол, а бебето беше 3 и пол. сега имам 49, и стомак ко да сум 5-ти месец, што прилично лошо изгледа, т.е изгледаше, зашто откако почнав со по 60 стомачни дневно, веќе има подобрувањеuser posted image
значи, no pain, no gain ко што велат браќата од островот, треба да се запотиш за линијаuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?