|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Мидер после породување
20.1.2010 0:51:07   
januska
Читам и еве сакам да го споделам моето позитивно искуство.
Јас користев појас од mama.lamolи сум мноооогу задоволна. Толку ми е рамен стомакот, ко воопшто да не сум раѓала user posted image Прекрасно се чувствувам. Им го препорачувам на сите тукушто породени мајки. Навистина ми помогна многу.  user posted image

Поздрав



< Поракaта ја уредил Julie -- 20.1.2010 0:58:56 >

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Мидер после породување
2.2.2010 15:53:13   
Iv14
Eca daj kai potocno od koj dukjan vo Novo Lisice...treba i  jas da si kupam :)

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Мидер после породување
2.2.2010 15:57:02   
bebi
Jas koga se porodiv, geldav i vo Chicco, Medico plus i uste na nekolku mesta i pojasi i mideri. Megutoa, nitu eden ne mi fati oko , a i cenite masala solenki. Znaat kade mozat parite da gi zemat.
Za sreka majka mi mi kupi od Zeleno pazarce miderce za 250 denari i ne da stega ubavo i si go nosev celo vreme, epten mi pomogna.
Ne bilo se vo cenata.....

(Одговор на членот Iv14)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Мидер после породување
2.2.2010 16:06:18   
topce
јас носам мидер на секое добивање, арно ама не носев мидер кога се породив и до 6 месец од породувањето имав меше. После 6 месец се си се врати на место, освен моите кукови ама тоа нема врска со пораѓајот туку со мојот апетитuser posted image user posted image user posted imageuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот bebi)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Мидер после породување
8.2.2010 14:51:35   
ikipp
jas nosev na pocetokot,ama sega go zaboraiv,a decata mi se nablizu,ne mi bese uste vratena matkata na mesto koga zabremeniv,i sega moze i cel zivot ce si go nosam stomakov

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Мидер после породување
17.2.2010 20:14:04   
mom
Kolku me frustira koga ke mi kazete deka vednas vi se vratil stomakot posle poroduvanje!Jas so prvoto dete ne nosev mider, a mislam i deka ne mozev od ranata, a bese i pretoplo. Stomakot mi stoese kako 5-ti mesec bremena, 6 meseci posle poroduvanjeto, a ginekologot mi kaza deka mnogu brgu mi se vratila matkata. Imav staveno okolu 5 kg, prethodno ne sum imala stomak, sportuvam cel zivot. So vtorovo nosev mider 5 meseci ima bebeto, ama treba da oslabam da vidam dali ke mi spadne, iako ne veruvam deka ke si imam tenko strukce i seksi stomace poveke. Ama ragav od 4 kg deca, pa da ne i do toa, a ne sum nesto mnogu visoka, sredna nakaj niska 162 cm. Da vezbam li? Dajte sovet kako da mi sklapne meov

(Одговор на членот ikipp)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Мидер после породување
17.2.2010 20:19:36   
mami
немој да се фрустрираш..се е до консттуцијата..за стомакот можеш да почнеш со стомачни, кога веќе си спортувала сигурно сега ке ти биде полесно за разлика од некој почетник. Сепак пред било каква вежба консултирај се со гинекологот

(Одговор на членот mom)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Мидер после породување
18.2.2010 10:34:11   
mis.
И јас имам голем стомак и после 15 месеци од второто породување(иако носев мидер од топшоп) и сватив дека ако сакам да го мена слабеење му е мајката и стомачни вежби.Кога симнав некои 10 килограми веднаш на стомакот ми се познаваше( само во стомакот слабеев)но постепено пак си ги ставив килограмите и веднаш оп стомак.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Мидер после породување
18.2.2010 17:46:40   
Палешка РР
Го баталив тоа мидерот и престанав да мислам на линијата и стомакот. Кога ми велат 3 оброци, 2 литри течности од кои 80 % млеко или јогурт, две ужини, ако сакам млеко, па каква ќе бидам...буцкаста нормалноuser posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Мидер после породување
7.7.2010 11:43:00   
marina82
Me interesira dali e podobro da se nosi pojas ili pak mider so gakicki? Jas gledav od mama donna na Chicco ima pojas eden kako so linii i ima eden so gakicki. Koj bi mozel da  e poevikasen. Sega za letovo mislam deka e podobro pojas neko mider so gakicki. I dali nekoj od vas gi ima koristeno ovie mideri  i pojasi na chicco 

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Мидер после породување
20.8.2010 10:39:14   
arh_diz
Jas seuste nosam pojas  ( bidejki se porodiv carski) koj e sirok pocnuva od pod gradite pa do pod stomakot. Mnogu  podobro se custvuvam koga go nosam pojasot

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот marina82)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Мидер после породување
23.6.2011 16:39:56   
Natuska85
Јас имам ваков на Помпеа


user posted image



само како гаки е надолу,а не вака со ногавици,го купив од Стружанка,ама не го носам баш,топло ми е сега со него,само кога излегуваме така негде го ставам постегнато да изгледам user posted image

< Поракaта ја уредил Natuska85 -- 23.6.2011 16:40:56 >


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Мидер после породување
23.6.2011 16:57:24   
Палешка РР
Јас секој ден за на работа носам мидер со гаќички и тоа го ставам над гаќи и сега замислете колку ми е жешко.

Ама како изгледам во стомакот, како да не сум родила user posted image
А мм кога сме дома ми вели: Зошто на работа ми изгледаш послаба, а дома подебела? Еееее user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Мидер после породување
24.6.2011 9:48:39   
Maca25
Јас си купив мидер со ногавици и е висок до под гради. Лелее колку изгледам послаба во него. И се ми е точно!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Мидер после породување
24.6.2011 9:56:25   
AnnaMolly RR
Мацо, од кај го купи и колку пари? Дај да се стегнам малку и јас. Пред некој ден одам со сестра ми на лекар (некој вирус ја имаше фатено), а сестрата ми вика: „Ти што си дошла со нејзе? Треба многу да се пазиш“. А јас и викам: „Ама јас не сум трудна“. И женава стопати ми се извини user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Мидер после породување
24.6.2011 10:04:55   
Maca25
Го купив од една продавница на NBB долна облека. Беше некаде околу 700 денари. Продавницава е кај Тутунски комбинат, уствари од карши кај зелената зграда.
Работата е што не можеш нон стоп да го носиш, затоа што се потиш многу. Има на горниот дел како силикон кој би требало да се лепи за кожата под градите, ама на мене ми се спушта пак надолу.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Мидер после породување
24.6.2011 11:59:57   
dostickage
Јас секој ден за на работа носам мидер со гаќички и тоа го ставам над гаќи и сега замислете колку ми е жешко.

Ама како изгледам во стомакот, како да не сум родила
А мм кога сме дома ми вели: Зошто на работа ми изгледаш послаба, а дома подебела? Еееее


user posted image user posted image user posted image user posted image i ja isto user posted image user posted image user posted image user posted image

ama da ne e miderot ne mozam da mrdnam od kicmata.jas radi kicmata go nosam za stomakot bas mi e gajle user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Мидер после породување
24.6.2011 13:21:46   
Pepelaska *
уфффф,имам триста мидери од топшоп,од мамаламол, обични од пазар, хулахопки со мидер од помпеа и не можам да носам бе менервира, едно ептен на некоја свеченост , еве скоро 10 месеци поминаа одпородувањето јас уште си имам меше додуша и претходно имав ама демек сега повеќе ми смета, си викам здравје кога ќе се породам со второ ќе се стегнамодма со тој појасот од мамаламол па може ќе исчесне засекогаш(така ми велат одма ако си се стегнел немало да имаш стомак) ама здраје

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Мидер после породување
9.7.2011 17:32:04   
Carelija
Zenski me interesira kakvo e vaseto mislenje za pojasot i miderot na chicco. Vcera gi gledav na katalog i pojasot nekako mi izgledase prakticen za da se nosi uste vo bolnica ( posto neli gaki ne davaat ) pa sakav da vidam i vie sto mislite. Ako gi ima nekoja koristeno bi bilo ubavo da go spodeli iskustvoto, da znam dali da si dadam 2000 den. ili ne user posted image


_____________________________

"s greatest accomplishment is being a Mom !!!

(Одговор на членот marina82)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Мидер после породување
9.7.2011 19:46:25   
Maca25
Carelia нема да згрешиш ако го купиш тој на Chicco. Јас го имав, но го носев некаде 3 месеци после породување (тогаш ми го донесоа) и ептен ми беше од полза за кичмата, затоа што многу ме болеше а за стомакот не толку, затоа што не можев нон стоп да го носам, ме допираше некако на раната од царскиот (има едни како жици во него, како во корсети).
Мои пријателки го носеле и се презадоволни (и тоа 4 истиот корсет го носевме user posted image ) . 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Carelija)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Мидер после породување
10.7.2011 16:12:49   
Carelija
Maca fala za odgovorot. A da ne imas nekoja informacija po koja cena se prodavaat vo sk oti kaj nas vo kavadarci se po 2000 den. ( znaci zboruvame za pojasot na chicco a ne za miderot )
pozdravce


< Поракaта ја уредил Carelija -- 10.7.2011 16:14:45 >


_____________________________

"s greatest accomplishment is being a Mom !!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Мидер после породување
18.7.2011 23:56:00   
aleksandra90
Dragi Ringerajki citam bas sega za mider i za pojas posle poroduvanje.. Jas se porodiv pred 2 meseci so vtoroto dete i sakam da prasam dali sega mozam da kupam takov mider ili pojas? Neli e veke kasno za toa ili? Posto citam poveketo od vas odma posle poragjajot pocnale da nosat? Pozdrav do site

(Одговор на членот Carelija)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Мидер после породување
5.8.2011 11:08:46   
podarok
ме интересира дали го има некој мидерот од топ шоп, бидејки во рекламата потенцираат дека не се потиш т.е. пропушта воздух? Дали вреди да се земе? Јас го имам од чико и тоа мидерот со појачан појас и дефинитивно е одличен но не и за на 30 степениuser posted image .

(Одговор на членот aleksandra90)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Мидер после породување
5.8.2011 15:02:09   
Annet
јас прашав тука во една продавница и ми покажаа мидер како гаќички и нагоре висок,150 денари беше,па што има врска нека стега само...што викате вие?

(Одговор на членот podarok)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Мидер после породување
23.8.2011 21:03:11   
Lara2224
A vo koja prodavnicka si go videla tolku eftin, Annet? za tie pari vredi da se proba dri i da ne go nosis...

_____________________________

* you are my hearthbeat *

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?