|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2014 година !!!
30.12.2014 11:29:30   
Kvisko
Честитки до ситеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2014 година !!!
30.12.2014 12:33:47   
elenak
Честитки на сите, ептен најзаслужено! user posted image Само така да продолжите и да ни бидете пример на сите!

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2014 година !!!
30.12.2014 13:00:00   
Malecka23
Cestitki do siteeuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2014 година !!!
30.12.2014 13:34:35   
Melanija RR
Навистина изненадена user posted image

Честито за сите најфорумции за 2014 год кои беа избрани,НО честитки на СИТЕ НАС РИНГЕРАЈКИ за успешна година за Рингераја .мк и Форумот , многу теми, многу дискусии, многу совети, дискусии, препирки, нови членови, и за помалку активните верни членови
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2014 година !!!
30.12.2014 14:08:43   
sandriana RR
Благодарност и од мене драги РРајки user posted image
Пријатно изненадена, прекрасно е чувството за ова признание user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2014 година !!!
30.12.2014 14:46:31   
LoveableMe RR
Честиткит до сите, женскиииииииииииииииии заслуженo со го добивте ова место, секоја чест! Браво за сите вас!!!!!user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2014 година !!!
30.12.2014 15:07:16   
Bethany
Cestitki do site user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2014 година !!!
30.12.2014 15:32:09   
miana
Лелеее колку ме израдува оваа вест!!
Ви благодарам на сите што ме гласавте. Убаво е да се знае дека според некого си најдобар во нешто...
Им честитам и на преостанатите РР-ки нај форумџии user posted image user posted image

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2014 година !!!
30.12.2014 15:47:40   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Лелеее колку ме израдува оваа вест!!
Ви благодарам на сите што ме гласавте. Убаво е да се знае дека според некого си најдобар во нешто...
Им честитам и на преостанатите РР-ки нај форумџии user posted image user posted image

Jas mislam Miana deka ti si najistaknato zasluzeno mesto vo kategorijata.
I mi e drago sto i oficijalno se zdobi so titulata najdomakinka user posted image
Aj sega pocesti od tvoite pohuvani zdenki ili maslinki user posted image
Jas bi toa rado probala, ama ne da pravam jas, toa e umetnost za mene da pohuvam edno po edno maslince user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2014 година !!!
30.12.2014 18:24:14   
Felly RR
Честитки до сите најфорумџии!!! Многу ми значи што и јас се најдов на листата, посебно што беше од гласовите на членовите. Благодарност и до сите членови на РР кои секојдневно се тука за да споделат совет, да дадат поддршка и да го направат ова место посебно - секој на свој начин. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2014 година !!!
30.12.2014 22:38:52   
Defne90 RR
Честитки за најфорумџиите,заслужено си го добивте ова место со секојдневниот труд и вложувања во рингераја.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2014 година !!!
31.12.2014 14:09:45   
Палешка РР
Благодарност и од мене до СИТЕ кои гласаа!
Исто така огромна благодарност од името на Редакцијата за тоа што сте секогаш тука, за тоа што сте дел од ова големо он-лајн семејство.
Посакувам Рингераја да расте во секој поглед, а најмногу да се множат членовите на форумот, бидејќи се тие срцето и движечката сила на Рингераја.мк

Ова признание ми значи навистина многу! user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2014 година !!!
31.12.2014 14:19:51   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Лелеее колку ме израдува оваа вест!!
Ви благодарам на сите што ме гласавте. Убаво е да се знае дека според некого си најдобар во нешто...
Им честитам и на преостанатите РР-ки нај форумџии user posted image user posted image

Jas mislam Miana deka ti si najistaknato zasluzeno mesto vo kategorijata.
I mi e drago sto i oficijalno se zdobi so titulata najdomakinka user posted image
Aj sega pocesti od tvoite pohuvani zdenki ili maslinki user posted image
Jas bi toa rado probala, ama ne da pravam jas, toa e umetnost za mene da pohuvam edno po edno maslince user posted image

Многу сум среќна што е тоа така :) И се надевам дека ке имам прилика и за вас да зготвам нешто па да се уверите во моите кулинарски вештини user posted image
Рингераја, фала на тебе и сите твои членови заради тоа што постоите...Постоите за да ни биде полесно на сите user posted image

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2014 година !!!
8.1.2015 15:38:55   
Mila mamicka
Во последно време не ве дружев многу, па сега гледам што сум пропуштила. Оваа тема секогаш многу ме забавува, и идејата со анкетата што била поставена е навистина интересна. Наредната година сигурно и јас ќе гласам. Мојот ник го сретнав во две категории, и фала на некои од членките што ме одбрале за најснаа. Знам дека оваа тема е за забава и нема лутење, ама би сакала да ги прашам оние членки кои ме ставиле во категоријата најфалбаџија форумџија, зошто ме одбрале мене. Најискрено се зачудив, затоа што досега не сум пишувала ниту во една тема за купување или слични такви, па баш ме интересира да знам за што тоа сум се фалела. Навистина интересно.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2014 година !!!
10.1.2015 11:09:44   
Yummy Mammy
Sekoja godina ovaa tema mnogu me zabavuva, mnogu smeski posebno od onie sto se lutat! user posted image user posted image user posted image

Otvoriv za da se nasmeam, a gledam me nominirale. Ha! Milo mi e sto nekoj se uste me pamti, za onie sto ne me znaat, ovaa 2014ta god imav edvaj 4-5 posta. E pa to ti e! Ke nacukas staz so tri deca i posle se ti e vise poznato user posted image

Pozdrav do site, i prodolzete da se lutite zasto inace anketava nema da ima smisla user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2014 година !!!
14.1.2015 8:53:44   
Snowhite RR
Женички најмили не стасав да ви честитам на сите што сте избрани за најфорумџии, а еве сега и за наградите ви честитам од се срце, а браво и за Редакцијата на РР за оваа идеја бидејќи навистина форумџиите се тие кои ја прават Рингераја.мк тие се срцето нејзино и нивниот труд треба да се награди, браво и за Палешка за текстот, кој навистина ме трогна.
Со награди или не, со номинации или не, ние треба и понатаму да се трудиме околу нашата мила рр, бидејќи тука научивме многу работи, тука се дружиме и се забавуваме, се тешиме, плачеме и се смееме, па така на рр и посакувам оваа година уште повеќе членови и уште повеќе постови
Ве сакам сите и ве user posted image



_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2014 година !!!
14.1.2015 8:58:26   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mila mamicka

Во последно време не ве дружев многу, па сега гледам што сум пропуштила. Оваа тема секогаш многу ме забавува, и идејата со анкетата што била поставена е навистина интересна. Наредната година сигурно и јас ќе гласам. Мојот ник го сретнав во две категории, и фала на некои од членките што ме одбрале за најснаа. Знам дека оваа тема е за забава и нема лутење, ама би сакала да ги прашам оние членки кои ме ставиле во категоријата најфалбаџија форумџија, зошто ме одбрале мене. Најискрено се зачудив, затоа што досега не сум пишувала ниту во една тема за купување или слични такви, па баш ме интересира да знам за што тоа сум се фалела. Навистина интересно.


Мила мамичка еве јас ќе ти одговорам, мислам дека и јас те имав ставено во таа категорија. Значи фалење јас не го сфаќам само ако си купил нешто, туку ете за тебе таков впечаток ми остави дека повеќе пати те прочитав како кажуваш како имаш добар однос дома со свекрва со сопругот, имаш супер работа која те исполнува, како некако ти е се идеално и совршено. Значи кога ќе го прочитам твојот ник ме асоцира на совршенство и ми е мило за тоа, ти посакувам секогаш да си ја имаш таа хармонија и мир и успех на секое поле
Се надевам не се лутишuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2014 година !!!
14.1.2015 9:07:15   
Mila mamicka
Не, јас воопшто не се налутив што сум ставена во таа категорија, па нели ова е забавна тема, за сите да се насмееме и забавуваме. Само мене лично најфалбаџија форумџија ме асоцираше како некој што се фали постојано дека купил нешто (како една година што беше Пенелопа избрана во таа категорија). А сега, после твојот пост, јасно ми е дека се мислело и на нешто друго, и имаш право, можеби сум оставила таков впечаток, баш со тоа што го спомнуваш ти, за свекрвата, сопругот, работата (макар што за мене тоа не е фалење, туку е споделување на реалноста во која живеам, фала му на Бога). А искрено да ти кажам, и јас понекогаш, кога си размислувам за својот живот моментално, си помислувам - еј, баш си среќна коцка . Макар што понекогаш и се плашам дека ќе се случи нешто многу лошо, што ќе ме извади од колосек (недај Боже). Во секој случај, фала ти на убавите желби, и на сите рр-ки има посакувам да си живеат во хармонија и слога со своите семејства.


_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2014 година !!!
14.1.2015 9:20:10   
Felly RR
Палешке, мила, и мене ме трогна текстот. Колку добро ги познаваш и форумџиите и целиот форум, иако не пишуваш толку често колку што би сакала да те читам, ти си душата на форумот. Не за џабе си избрана за најзаслужна за трајни вредности.
Благодарност до РР, што секогаш знае да ни приреди вакви изненадувања. Сепак РР секојдневно ни дава нешто многу позначајно од било каков подарок - РР секојдневно ни дава нови пријателства, поддршка кога ни е потребна, место за споделување на нашите радости. Таа е нашето второ семејство.
Те сакам Рингераја!!!!! И ти благодарам што постоиш!!! Секоја година да бидеш побројна и порадосна!!! user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2014 година !!!
14.1.2015 9:50:34   
LoveableMe RR
Честитки уште еднаш на сите што добија награди, сосема заслужени а за ТЕКСТОТ на Палешка немам збор, допре до нашите срца, секогаш мајстор на перото, секоја чест!

Браво за Рингераја - една и единствена !!

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2014 година !!!
14.1.2015 9:55:11   
Mila mamicka
Текстовите на Палешка секогаш ме воодушевуваат, па така и сега. Тесктот ме трогна, им честитам на сите избрани форумџии за 2014, тоа се личностите чии постови секогаш ги читам со задоволство.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2014 година !!!
14.1.2015 11:16:39   
Hopeful RR
Кога ја видов наградата се стопив, ама тек кога го прочитав текстот на Палешка, сфатив дека тоа е вистинската награда! Навистина прекрасно, и ти благодарам user posted image За малце ќе се расплачев додека читав, и не само од хормоните! user posted image

Благодарност до РР, нека ни остане вака значаен дел од животите - инспирација, поддршка и пријателство!


_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2014 година !!!
14.1.2015 11:54:40   
vezilka RR
Ах, милите тие најфорумџики. Честитки до вас и се надевам се гордеете со оваа титула како јас што се гордеам со вас. И благодарност до СИТЕ форумџики дека постојат и ја чинат Рингераја тоа што е, најмилата моја пријателка во изминативе неколку години. user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2014 година !!!
14.1.2015 12:50:38   
gina
cestitki do site user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2014 година !!!
14.1.2015 13:43:08   
Melanija RR
Кога го прочитав тестот на Палешка РР се разнежнив user posted image а подароците се ГОЛЕМИ и најубави,вечни,засекогаш ..... како и моето друарување со Рингерајаuser posted image

Сите сме Рингераја.мк

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?