|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Настани за деца
13.10.2011 20:35:25   
nadica
секоја година околу 13 ноември(ден на ослободување на скопје) има претстави на златно славејче

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Настани за деца
21.12.2011 10:10:12   
JovanaJ
Nova Godina kako dete ja pamtam najmnogu po Novogodisnite pretstavi za deca togas (a i sega) vo Univerzalna sala. Tatko mi me nosese bukvalno sekoja godina. Edvaj go cekav toj den.
Eve i sega ke odime vo sabota na pretstavata "Dedo Mraz na Mars" i se nadevam deka ke mu se dopadne...

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Настани за деца
21.12.2011 10:32:32   
Felly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

Decki,ke odi li nekoj utre na Dedomrazijada vo Centar?
Od 13 casot e zabava za decinjata , ke se vozat vo kocija so Dedo Mraz , ke ima novogodisni tezgi i sl.
Posle 16 pocnuva zabavata za vozrasnite i ke bide do polnok.Ke peat i nasite poznati pejaci.

Nekako mene me bendisuva.Da vidime samo dali svekor i sveki ke imaat dobra volja da go donesat.Nie so soprugot sme na rabota a rabotata mi e na 30 sekundi od nastanot.Ke vidime so ke napravime.Mada poznavajki gi niv tesko deka ke sakaat.Aj da se ponadevam uste malku dodeka mm pregovara


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Настани за деца
21.12.2011 11:33:33   
vezilka RR
Ние планираме да идеме на настанот што го организира Просветно дела за промоција на нивните нови едиции за деца. Ќе биде на 27 во Веро Центарот. Според програмата изгледа дека ќе биде интересно, ќе има ликови од Дизни, мајсторот Боб и други од новите едиции, шминкање на децата, детски песнички и сл. Никола сака такви дешавки и мислам дека ќе му биде интересно.

< Поракaта ја уредил vezilka -- 21.12.2011 11:35:04 >

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Настани за деца
20.4.2012 10:10:41   
libra.n
Zenski, nie utre odime na Super Zvezda vo univerzalna sala vo 11:00

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Настани за деца
20.4.2012 10:55:51   
vezilka RR
Како сум испуштила дека има Супер Ѕвезда не ми јасно user posted image ? Баш сакам да го носам Никола на некоја таква дешавка? А дали има и покасно или тоа е само ос 11? Нема да се стокмиме до тогаш оти вечер сигурно касно ќе легнеме, на свадба сме.

(Одговор на членот libra.n)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Настани за деца
20.4.2012 11:32:40   
libra.n
Terminite se na 21.04 i 22.04 od 11:00, 17:00 i 19:00 casot.
Ako doaga nekoj utre od 11 se gledame.Moeto user posted image mozi e malo ima 9 meseci ama nas nie kef so mm. i ke ja nosimeuser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Настани за деца
20.4.2012 11:36:54   
JovanaJ
Odime i nie na Super Zvezda, iako nemam kupeno karti seuste. Ama nekako mi e mnogu rano za vo 11. Ne sakam sega za vikend so budilnik da stanuvam user posted image . Najverojatno ke odime podocna od 17 ili 19 casot. Se nadevam nema da snema karti user posted image

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот libra.n)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Настани за деца
20.4.2012 15:15:35   
vezilka RR
И да знаеш дека можно е да нема карти. Баш ќе се јавам во Универзална да прашам па ќе пишам.



Ај ќе допунам да не пишувам нов пост..Сега се јавив тетката вика има карти за попладневните.

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 20.4.2012 15:19:03 >

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Настани за деца
20.4.2012 22:54:56   
Џесика
Бидејќи Борјан многу ги сака детските фестивали, оваа година беше и на златно славејче, и на поточиња, е сега за супер ѕвезда многу сакам да одиме, ама под терапија сме двајцата, мм не сака да чуе, па ќе видиме... инаку имаме карти

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Настани за деца
19.11.2012 13:10:46   
vezilka RR
Во саботата имаше некоја дешавка во Веро Центарот, каде меѓу другото имаше и претстава. Никола беше многу воодушевен од глумците, ептен му беше интересно. Сега сакам да го носам на вистинска претстава во Театар за деца и младиници. дали некој бил скоро? И Дали некој го знае репертоарот?

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Настани за деца
19.11.2012 13:34:59   
blue_blue
имаш репертоар на нивниот сајт puppet точка цом точка мк (вака ти го напишав пошто не можам да ставам линкови да не ме избришете)

имаш во четврток (22.11.)  Волшебникот од Оз
петок (23.11.)  Снежана и седумте џуџуња (оваа е со кукли не би ти ја препорачала пошто куклите се мали и децата не можат да добацат да видат, пошто театарот е цел рамен и ако седи некој пред тебе возрасен детето не може ништо да гледа)
сабота 24.11 Цветната улица (оваа им е нова и со екологија е, за толку мало дете како твоето не знам дал ќе му е интересна, нема некоја сценографија ни костими)
недела 25.11. Рекламна бајка

претставите ти се од четврток до сабота во 19:00, а недела во 12:30
Карти земи си ден пред тоа или резервирај си по телефон, зошто обично нема. Земи си една карта зошто и да земеш една за тебе една за детето џабе е, ниско му е и не може да гледа ако не ти седи во скут. Карта е 150 денари

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Настани за деца
19.11.2012 14:05:03   
vezilka RR
Фала blue-blue. Како ми се чини најдобро ќе биде да почнам со Снежана и седумте џуџиња, таа ја знае.

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Настани за деца
19.11.2012 17:48:13   
Maca25
Бев јас пред две недели после работа во театар за деца и младинци и не работеше, дури немаше ни репертоар на претставите. А баш сакав да ја носам Н. на Снежана. Сега сме и двете болни, па ќе почека театарот.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Настани за деца
20.11.2012 8:56:49   
Luci
Секоја недела од 12 до 14 часот во Скопје сити мол на вториот кат има забава за деца, минатата недела имаше детска креативна работилница на тема есен и детска модна ревија. Денес е ова user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Настани за деца
20.11.2012 10:22:21   
mama toci
aj kazete kako e na Snezana i sedumte dzudzinja,ako bil nekoj od vas? Rezervirav za petok karta da ja nosam M.,prv pat ja nosam vo teatar...

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Настани за деца
20.11.2012 19:09:29   
Mihaela 2010
i jas sakav da ja nosam M i bas go gledav repertoarot...mislam deka ke i se dopadne,eve denes ja imaa i vtorata pretstava vo gradinka ..Pinokio,i lele celata e onaka radosna,mi raskazuva za nosot na pinokio,a prvata im se vikase Shusumigovci

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Настани за деца
22.11.2012 11:50:14   
blue_blue
Во Рамстор почна од вторникот нешто што се вика „Сезнајковци“. Секоја среда, петок и сабота и недела има многу разновидни и нтересни настани за деца. Во среда и петок од 17:00 до 20:00, а во сабота и недела од 12:00 до 20:00. Има зумба, хип хоп, разни креативни работилници, готвење, итд. Програма со точен распоред има во Рамстор. 

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Настани за деца
22.11.2012 11:53:20   
blue_blue
И на ова бевме и суепр беше. Го органзираа од клубов кај што вежбам Зумба веќе цела година - ВоТопФорма. И сигурно ќе одиме пак во вторник бидјеќи им е на моиве деца ептен интересно. Е, сега мора после тоа и на кончињата да се возат - оние со тркалца што се горе на 2-ри спрат, ама затоа се после бескрајно среќни и заспиваат во секунда.

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci RR

Секоја недела од 12 до 14 часот во Скопје сити мол на вториот кат има забава за деца, минатата недела имаше детска креативна работилница на тема есен и детска модна ревија. Денес е ова user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Настани за деца
23.11.2012 15:59:11   
mosa
Terminite se na 21.04 i 22.04 od 11:00, 17:00 i 19:00 casot.





Jas ovaa god go nosev na super zvezda mislam na 21 deka bevme od 17h bevme
i si pominavme super.Iako V ne dodrza do kraj si otidovme poranosi pominavme super.Za svoja vozras dovolno izfrzavme tolku. Sega sakam da go nosam ne nekoja detska pretstava se nadevam deka ke m bide interesno,a i sakam da go nosam vo Skopje City Mall da vodam kolku ke mu bvoide interesno.Ke go odnesam sigurno bidejki mi e bas vo nlizina na mojte.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Настани за деца
18.12.2012 10:48:15   
SkCura77
Мамички, дали имате некоја информација каде низ Скопје има некои настани за деца периодов, новогодишни претстави, Дедо Мраз, песнички, игри и сл? Освен во градинкиве, појма немам каде да го носам детево да осети малку НГ атмосфера user posted image

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Настани за деца
18.12.2012 14:19:09   
amateuress
има по сите молови (така да ги наречам), најди ги на фб имаат програма :)

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Настани за деца
11.3.2013 10:40:34   
Natuska85
На 23ти и 24ти овој месец во Универзална има Поточиња.Син ми за месец дена ќе полни 2 години,мислите дека е мал да го носам на фестивал? Инаку дома многу сака да ги слуша песничките...

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот amateuress)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Настани за деца
11.3.2013 11:34:06   
vezilka RR
И јас сум на ниет да го носам Никола. Досега не сме биле, не знам дали ќе доседи, ама ќе пробаме.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Настани за деца
11.3.2013 11:37:07   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

На 23ти и 24ти овој месец во Универзална има Поточиња.Син ми за месец дена ќе полни 2 години,мислите дека е мал да го носам на фестивал? Инаку дома многу сака да ги слуша песничките...

Kerkami ima 14 meseci pa ke ja nosam...Znam deka ke im se raduva....

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?