Настани за деца (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> ДецаПорака


zami -> Настани за деца (10.11.2009 10:06:11)

Vo petok vo MNT ima premiera na opera balet ,,Pepelaska,, adaptiran za deca.
Premiera petok vo 19.00
Sabota i nedela vo 12.00
Еца -> RE: Настани за деца (10.11.2009 10:11:23)

Браво за темата! Во план ми е да воспоставам контакт со младински театар и еве и со МНТ за да не информираат секогаш што  и како има за деца.
mami -> RE: Настани за деца (10.11.2009 10:14:19)

[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]јухууу супер..и јас сакам да го носам Лука на нешто вакво ама се мислам, да не е малечок уште? на супер звезда и на златно славејче му е интересно дека дечиња, а ова? незнам како ке реагира.
инаку јас и мм сме по театарот па сакам и него да го навлечам уште од мало
profesorica -> RE: Настани за деца (10.11.2009 10:18:11)

да пред некој ден гледав реклама на тв за ова, ама мислам дека нема да му додржи вниманието на Дамјан.
zami -> RE: Настани за деца (10.11.2009 10:32:41)

Teatar za deca i mladi

12.11.09 (ЧЕТВРТОК) "ДЕВОЈЧЕТО СО КИБРИТЧИЊАТА" Почеток: 19.00 часот

Режија:  Бољо Лунгов

13.11.09 (ПЕТОК): "СОН НА ЛЕТНАТА НОЌ" Почеток: 19.00 часот

Режија: Бољо Лунгов


4.11.09 (САБОТА) "ЛАКОМАТА МЕЦА" Почеток: 19.00 часот

Режија: Дарин Петков

15.11.09 (НЕДЕЛА) "КРАЛОТ КУСКУЛЕ ПРВИ" Почеток: 12.30 часот

Режија: Коле Ангеловски
zami -> RE: Настани за деца (10.11.2009 10:43:19)

Operata e rasprodadena.
Karti ima samo za 17.11
profesorica -> RE: Настани за деца (10.11.2009 10:44:28)

распродадена???? толку има многу интерес???
zami -> RE: Настани за деца (24.11.2009 11:03:51)

ТЕАТАР ЗА ДЕЦА И МЛАДИНЦИ    

26.11.09 (ЧЕТВРТОК):
"СОН НА ЛЕТНАТА НОЌ"

* Почеток: 19:00 часот

 
27.11.09 (ПЕТОК):
"ЦРВЕНКАПА"

* Почеток: 19:00 часот

 
28.11.09 (САБОТА):
"ЛАКОМАТА МЕЦА"

* Почеток: 19:00 часот
 

29.11.09 (НЕДЕЛА):
"БАШ ЧЕЛИК"

* Почеток: 12:30 часот
zami -> RE: Настани за деца (24.11.2009 11:08:57)

КИНО РАМСТОР


РЕПЕРТОАР ОД 23.11.09 - 30.11.09


САЛА 1:


[image]http://sk.com.mk/WBStorage/Articles/C3A3F04CA88EDC4A8CDECBB828CDAA4A.jpg[/image]
"ЛЕДЕНО ДОБА 3" (ICE AGE 3)

* Почеток: 12:00; 14:00 часот
   
  САЛА 2:[image]http://sk.com.mk/WBStorage/Articles/41EC4990E0B60842A92FACB6B541A52F.jpg[/image]МАЧОРОТ ВО ЧИЗМИ

* Почеток: 13:00; 15:00; 17:00 часот
    zami -> RE: Настани за деца (30.11.2009 16:04:22)

Opera, balet  za deca ,,Pepelaska,, 6.12.2009 vo 12 casot vo MNT
zami -> RE: Настани за деца (30.11.2009 16:11:31)

Jas sin mi na 3 1/2god go odnesov na baletot Snezana i sedumte dzudzinja vo MNT so ideja aj eden cin pa na vtoriot ke si odime.
Ama luge, cela sala na MNT polna so deca, dva saat muva da pominese ke se slusnese, i si gi izgledavme i dvata cina so celosno vnimanie i izlegovme polni so impresii i barem mesec dena gi imitiravme dzudzinjata.

Otprilika na istata vozrast go odnesov i na Filharmonija na koncert za deca, kade svirat ,,popularni melodii,, odnosno klasicni kompozicii koi se koristeni vo crtani, i iamse, ej ovaa e od Tom i Jerry i sl.
tie traat po 30min, i na kraj na site im e zal sto tolku kratko traat, ama za niv info samo direkno vo ARM.
Ama ke probam da doznaam, bidejki za nova godina obavezno organiziraat i koncert za deca.
Anushka -> RE: Настани за деца (30.11.2009 16:45:59)

театарот за Деца и Младинци е ЗАКОН!
Чудо едно Зами децава наши како си сакаат се` што е убаво. За жал, после животот ги просељачува.  
Iva -> RE: Настани за деца (30.11.2009 16:53:06)

ИЗВОРНА ПОРАКА: zami

Opera, balet  za deca ,,Pepelaska,, 6.12.2009 vo 12 casot vo MNT
Јас размислувам да го носам Михајло, знае ли некој колку е карта и дали треба и за детето да се купи?
Anushka -> RE: Настани за деца (30.11.2009 17:03:01)

150 МКД, ако седи малото во скут, не мора. Еве контакт за билет и прашања: 070 33 19 03   
e-mail: pano1510@yahoo.com & pano1510@gmail.com 
Еца -> RE: Настани за деца (30.11.2009 19:13:13)

zami секоја чест за информациите. Големо благодарам од мене лично!
zami -> RE: Настани за деца (4.12.2009 11:44:18)

Si kupivme karti za Pepelaska, edvaj cekam da dojde nedela.

Ke vi pisam kako si pominavme.
Iva -> RE: Настани за деца (4.12.2009 11:49:50)

И јас со Михајло сакам да одиме. Мислиш Зами дека ќе има карти да се купат пред почетокот?
Ајде мамички да собереме повеќе и да си ги однесеме децата на опера.
mami -> RE: Настани за деца (4.12.2009 11:54:18)

ајде еве јас сум за..да не треба да резервираме само карти унапред
zami -> RE: Настани за деца (4.12.2009 11:56:07)

Neznam, najdobro javi se i prasaj, karti se prodavaat vo MNT i vo Kultura na plostad


mami -> RE: Настани за деца (4.12.2009 11:58:06)

фала..
Iva -> RE: Настани за деца (4.12.2009 12:04:01)

Eве јас сега се јавив карти има но се при крај, може да се резервираат. Јас резервирав за мене и Мами заедно ке одиме.
Ајде уште да се собереме, ајде.[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]
zami -> RE: Настани за деца (7.12.2009 10:49:17)

Bev me na Pepelaska, i super si pominavme, sin mi bese zadovolen i rece deka mnogu bilo ubavo.

Polna sala, deca, roditeli. Operata bese ubava, bas adaptirana za deca, imase i nekoi delovi kade zborea, da mozea decata lesno da ja pratat prikaznata. Nemase mnogu likovi sto istotaka bese lesno za pratenje. Kostimite bea delumno smesni i prifatlivi za detcata.
Edinstvena zabeleska od mene e sto nemase pauza pomegu dvata cina, a traese nesto poveke od eden cas.
mami -> RE: Настани за деца (7.12.2009 10:52:38)

И ние бевме, но морам да кажам- во салата под итно мора да се смени вентилацијата..беше толку загушливо и спарно што не се седеше, а во ова време на вируси вентилацијата е многу важна. Ние излеговме на кратко и кога се вративме внатре просто не се дишеше...Лука издржа мислам дека околу половина час и повеќе не..мене искрено не ми беше интересна..сметам дека поубава и позанимлива ја правеа балетот Снежана и седумте џуџиња...
zami -> RE: Настани за деца (7.12.2009 11:00:53)

Nemoze da se sporedat Snezana i sedumte dzudzinja e balet, a Pepelaska e opera.
Sega i mene Sneza... mi bese poubava, ama kako za opera ovaa bese super.

Mislam poentata e dacata da vidat sto e toa opera ili balet, bidejki dodeka se pomali mozeme da gi nosime kade nie sakame, ama koga ke potporasnat i ke kazat ne mi se ide, veke ke bide kasno.
Na deka sin mi sakam da stane ljubitel na operi, tuku mislam deka treba se da vidat i da probaat za da mozat pravilno da odberat samite sto sakaat a sto ne.
I ne mislam deka nedostatokot na dobra sala, ili svinski grip, treba da ni bide izgovor da gi cuvame decata doma pred TV i kom.
profesorica -> RE: Настани за деца (7.12.2009 11:04:37)

ИЗВОРНА ПОРАКА: zami

Nemoze da se sporedat Snezana i sedumte dzudzinja e balet, a Pepelaska e opera.

I ne mislam deka nedostatokot na dobra sala, ili svinski grip, treba da ni bide izgovor da gi cuvame decata doma pred TV i kom.се согласувам, па ние и затоа и бевме на Златно славејче, тогаш беше во ек информацијата за заразниот свински грип но сакав да го одведам Дамјан на таква манифестација.На театар или опера сеуште не сме биле но баш ќе пробам.на златно славејче седеше мирен.баш ме интересира како ќе биде на балет.
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>