|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Идеи за роденденски прослави
16.1.2011 14:25:00   
Snowhite RR
Му се ближи роденденот на син ми, планирам да го правам дома, затоа што немаме многу дечиња за во игротека, ама и ладно е за шетање. Е сега не сакам стандард родендени, викам гости и мажите седат, јадат и пијат, жените трчаат и викаат по децата, роденденот е за децата и сакам нив да им го направам интересен.
Ај дајте ми некоја идеја, на интернет на странски страни пронајдов нешто, ама за кај нас баш и не се изводливи.
Јас сакам нешто вака од прилика, ќе купам маски за сите дечиња, ќе средам една соба со играчки само за децата, ќе припремам интересна храна, интересна за око, а со тоа и за јадење, е сега можеби ќе смислиме некоја игра која што ќе ја играме сите заедно, сепак треба да се преслушам која возраст се децата и да се најде игра во која ќе може да учествуваат сите, а може и некоја игра за возрасните.
Како и да е, се уште немам дефинирано, ама сакам да биде роденден за паметењеuser posted image , ако имате некоја идеја пишете ја тука, може ќе му помогне и на другите кои имаат роденден


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Идеи за роденденски прослави
16.1.2011 15:53:43   
mama26
jas sum razmisluvala klovn da viknam ima po vesnicite ama neznam ni koja cena ni kolku gi igraat decinjata ne sum prasala..no letovo 2011 za rodendenot toa mu planiramuser posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Идеи за роденденски прослави
16.1.2011 16:56:19   
Martins mom
Е Сноуајт и јас сега го имам тој проблемuser posted image И ние се одлучивме дома да славиме, ама ќе има 2-3 дечиња кои се на возраст да не разбираат од такви друштвени игри...Затоа ќе биде во вообичаен стил, макар што јас сакам да го сменам малку сценариото...
Затоа добро би ни дошле идеи



_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Идеи за роденденски прослави
17.1.2011 11:06:09   
Snowhite RR
За кловн и јас помислив, ама уште е мал не разбира, па ќе има уште родендени, понатаму тоа

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Идеи за роденденски прослави
17.1.2011 11:10:43   
Pepelaska *
а што мислите за караоке заедно со дечињата и возрасните детски песни и слично, или да се набави прожектор па да пуштате слики од вашето дете од кога се родила па до роденденот проследени со убава музика, или оние наши детски игри како беа шарка, рингераја и слично

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Идеи за роденденски прослави
22.1.2011 15:37:40   
Snowhite RR
На интернет најдов некои интересни идеи, на пример бираш одредена тема и правиш се во знакот на тоа, на пример, бираш ѕвезда и правиш покани во таа форма, храната ја спремаш во таа форма, или на пример во знакот на одредена буква, и исто така припремаш храна само на таа буква, ако се и госите малку креативни носат поклони кои почнуваат на буквата, или на пример роденден со игри, на пример музичка игра со столчина, носиш едно столче помалку од бројот на децата, им пушташ музика и кога ќе запри музиката сите треба да седнат на столче, она дете кое нема да седне отпаѓа, потоа тргаш едно столче итн. Имаше и еден куп други идеи, но немав време да ги читам сите.

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Идеи за роденденски прослави
22.1.2011 16:47:08   
Pepelaska *
може ли да ми дадеш линк ?

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Идеи за роденденски прослави
22.1.2011 21:10:00   
mama26
snowite nema da ti e maltretiranje seto toa pogore sto go napisa?ke treba da si ti celo vreme so decata a vozrasnite baska ke sedat?i ke mezat i ke se smeat a ti? da ne me razberes pogresno no neznam,user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Идеи за роденденски прослави
23.1.2011 20:58:12   
Snowhite RR
Епа ова е роденден за дете мама26 не е за возрасните да дојдат и да се најадат и да се напијат и тие да си поминат преубаво и ајде сега со здравје, плус и тие можат да се вклучат на пример ако сакаш има игри и за возрасни, а да му се интересни и на децата можеш да смислиш, на пример, натпревар во менување пелена или фрлање на цуцла со уста, кој најдалеку ќе ја фрли и некои слични

< Поракaта ја уредил Snowhite -- 23.1.2011 20:59:40 >


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Идеи за роденденски прослави
29.1.2011 20:23:46   
Felly RR
Snowhite, како си поминавте за роденденот?

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Идеи за роденденски прослави
29.1.2011 20:57:44   
Snowhite RR
Па вака беше: Торта Сунѓерчетобоб, покани Сунѓерчетобоб, сендвичи Сунѓерчетобоб, чаши и тањирчина картонски Сунѓерчетобоб, капчина не најдов со тој лик, ама беа исто интересни, цел стан го затопливме и во другата соба, која нема предмети за расипување, кршење или повреда за децата, ја уредивме како игротека, кош со играчки, куќарка за играње, точачина, моторчина...цела вечер играа децата таму, а родителите беа како на гости, односно не трчаа по децата цело време. Михаил цела вечер сакаше само кај мене в раце, и да ги гледа децата, па јас цела вечер ја поминав во собата кај децата, а и таму ми беше поинтересно.
Утре имам уште една тура гости со деца, ќе направам уште некоја фотка и ќе ставам слики да видите како тоа изгледаше преку слики


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Идеи за роденденски прослави
3.2.2011 2:31:04   
Snowhite RR
Еве го роденденот на Михаил како изгледаше низ слики

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Идеи за роденденски прослави
3.2.2011 10:40:05   
Pepelaska *
 
Браво Сновајт супер се гледа дека дечињата уживаат а тоа нели е најбитно, може ли да ми каѓеш од каде ви е купена таа куќарката?

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Идеи за роденденски прослави
3.2.2011 10:53:36   
arh_diz
Mnogu ubavo si im sredila na decinjata super e user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Идеи за роденденски прослави
3.2.2011 20:12:25   
Snowhite RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###


Браво Сновајт супер се гледа дека дечињата уживаат а тоа нели е најбитно, може ли да ми каѓеш од каде ви е купена таа куќарката?


Куќарката ни е поклон, а има такви куќарки во сите продавници за детски играчки


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Идеи за роденденски прослави
4.2.2011 15:02:33   
*miki mami*
Супер е многу ми се свига user posted image user posted image посебно сендвичитеuser posted image ,ние на 16правиме година и мојот се вика Михаел нарачавме торта ке ставиме сликиuser posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Идеи за роденденски прослави
4.2.2011 15:22:26   
Џесика
Супер се сликите Сноувајт, слични родендени сме имале, кај нас во знакот на Вини Пу, кај вас сунѓерот Боб, дури и иста куќарка добиле за роденден момчињата наши user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Идеи за роденденски прослави
4.2.2011 16:49:43   
Maca25
Ние закажавме роденден за во среда на 9.2 и тоа во игротека. барав игротекакаде ќе биде повеќе застапен Ноди, затоа што и е омилен лик на Нина моменатлно. Сакав и да ја облечам како Ноди, но сега девојката моја се премисли па сакала да биде Црвенкапа. Затоа мама ќе и купи црвано капче и ќе биде Црвенкапа. Торта со Црвенкапа ќе купиме и уште една со Ноди ќе ни направи тетка ми, но таа не знам баш дали ќе даде Нина да се сече. Затоа ќе си имаме со Црвенкапа торта како резерва. Децата ќе имаат куклена претстава со Ноди како изненадување. Едвај чекам да дојде среда.
Сноувајт, прекрасни се сликите. Супер декорирано!! user posted image user posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Идеи за роденденски прослави
30.4.2011 16:19:08   
Mia the butterfly
Eve i na mojata kerkicka i nablizuva 3 rodenden.Kew go slavime vo igroteka,no ovoj pat sakam sama da napravam nekoi interesni detski soleni kiflicki,sendvici,soleni rolati i s.
Ve molam dajte nekoja idea.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Идеи за роденденски прослави
30.4.2011 16:24:38   
Maca25
Јас имав напавено 4 салат од кои 2 беа декорирани како мечиња, а 2 како Мики и Мини. За жал не ги сликав за да можам да ви ставам слики да видите. Исто така можеш и сендвичиња во вид на мечиња да декорираш, и тоа со рендан кашкавал кој ќе изгледа како крзно на мечка. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Mia the butterfly)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Идеи за роденденски прослави
30.4.2011 16:33:43   
Mia the butterfly
A sto imase vnatre vo salatite?

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Идеи за роденденски прослави
30.4.2011 16:36:41   
Maca25
Беа онакви класични салати, од кои две беа руска салата (мечињата) а две салата со макарони (мини и мики). На мини и мики им направив машнички, розеви од салама, очиња од црни маслинки без семка, коса од рендан кашкавал, трепки од текнко исечена салама. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Mia the butterfly)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Идеи за роденденски прослави
30.4.2011 16:49:35   
Mia the butterfly
Bravo,bravo,steta sto ne si gi slikala navistina.I jas lani pravev sendvicinja:svincinja,devojcinja,macinja i sl.Imam videno i sendvici povrzani kako vovce,super izgledaa.Ama sakav da vidam i nekoja druga ideja.Super ti e idejata za salatite!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Идеи за роденденски прослави
30.4.2011 16:54:29   
Maca25
Супер ми беа салатите, ама децата воопшто не ги ни видоа. Беа ставени во делот за возрасни, и нету едно од децата не отиде натаму. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Mia the butterfly)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Идеи за роденденски прослави
2.5.2011 14:46:12   
Snowhite RR
Еве тука идеи за сендвичина, а и на ФБ можете да ги најдете како Funky lunch, мене оттаму ми беа идеите за сендвичот Сунѓерчето Боб, а има еден куп други ликови

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?