|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Идеи за роденденски прослави
22.5.2011 14:10:57   
mosa
Epa dragi prijatelki eve me i mene na ovaa tema .Vo nedela (29.05.2011) na moeto soncence  Valentino mu e rodenden.Zelbata mi bese vo igroteka da go slavime rodendenot,no vsusnos ne bev sigurna.Deneska mm zakazal vo igroteka.Pa planiram da mu gi viknam decinjata  ke imame torta so Nodi,bidejki momentalno ni e omilen lik.Neznam dali napraviv pravilen izbor i kako ke pomineme.Neznam dali ke mi bese poevtino doma?No sakav da bide rodenden na koj ke uzivaat decata,a ne vozrasnite.Posle nedela ke vi piseme kako sme si pominale,a i nekoja slika ke zakacime.Vsushnost Tino ke polni 2 godini.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Идеи за роденденски прослави
17.7.2012 23:41:24   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

Морав да ви отворам нова тема и да ви раскажам за роденденот на кој бевме вчера.
Имено, синчето на мојот газда полнеше 1 годинка. Роденденот беше во игротеката Dreamland, но во Ѓорче, во СП Планет. Игротеката е убава, широка со интересни реквизити. Алсу(мајката на славеникот) направила низ фотографии објаснување во кој месец како се развивал Данил (славеникот) онака залепени фотографии и објаснување одоздола, потоа имаше лични пораки од мама и тато до нивното синче и на крај дојдоа игрите. Значи децата си се забавуваа во нивниот дел а постарите во нивниот. Имаше 5 игри и за секој победник од игрите имаше подарокuser posted image воведот беше во знак да се потсетиме како ни било кога сме биле деца. А игрите беа следниве
1. облечи го бебето- значи од пелена до капче,кој побрзо
2. Кој подалеку ке ја плукне цуцлата
3. секој доброволец доби по една кашичка за која требаше да ја проба и да погоди од што е
4. пиење шампањско од шише со цуцла
5. хранење со заврзани очи
Игрите беа смешни, особено што во нив учествуваа и луѓе од по 50-60 години а за подарок добиваа пиштол со топчиња, лажички за јадење, боички и слuser posted image user posted image user posted image user posted image ова е прв роденден на кој гледам вакво нешто, а што е многу нормално за во Русија, но на следниот дефинитивно ке направам нешто вакво



ИЗВОРНА ПОРАКА: big_mama817 RR

bas interesno mami sigurno dobro ste se zabavuvale user posted image



ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

леле многу беше интересно. Мислам замисли 55годишен чичко со цуцла во уста и плука во далечинаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
или искусен татко и неженет фраер како се натпреваруваат во облекување куклаuser posted image




ИЗВОРНА ПОРАКА: natasha

bravo!!!!!!!sekoja cest za roditelite,a sekoja cest za mojata koleska sto otvori tolku ubava igrotekauser posted image user posted image user posted image eve mami da ti kazam deka jas rodendenot na LUKA ovaa god go proslaviv so pravenje na PINATA(toa e topka koja se pravi od eden kup vesnici se pravi lepak od brasno i voda i na naduvan balon ili topka se oformuva kalap kade sto se ostava mal otvor,potoa so raznovidna hartija se previtkuva celata topka se ostava da se isusi i vo samiot otvor se stavva bonboni i i sitni igracki,na slvenikot mu se zatvaraat ocite i so palka se obiduva da ja mavne pinatata,ako ne uspee prodolzuvaat dr decinja i na kraj taa se raspaga i pagaa se sto e vo nea|)mn e interesno,mozes da probas i ti.Luka ima 4god i od lanskata god pa navamu mu go pravam rodendenot neobicen i site deca so dusa cekaat so ke izvadi teta Natasa do godinauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



ИЗВОРНА ПОРАКА: big_mama817 RR

user posted image bravo natasa za tebe i tvoite kreativni idei



ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

user posted image

тоа би било нешто вака нели? :))) богами за следниот може нешто вакво да се проба




ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

Ајде поделете некое искуство од некој интересен роденден, нешто необично, дајте некоја идеа за да се разубави роденденот



ИЗВОРНА ПОРАКА: Весна

Еве како ми кажуваше братучед ми кој живее во Германија. Таму немаат како кај нас иди ми дојди ми. Најчест начин на прославување роденден (преку лето) е пикник во некој парк. Си прават разни игри, а братучед ми направил мапи со скриено богатство и сите деца бараат по нешто,а  секако славеникот така си го наоѓа најголемиот роденденски подарок. Еее, каков предизвик е тоа за децата!!! Што збудалени фацички имаше :))) сонциња.



ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

родена сум во септември и мајка ми кога бев малечка ми ги славеше родендените во двор. На дрвјата ми ги закачуваше сите играчки, со многу балони. Ми доаѓаа деца од цело маало, а со оглед дека живеевме во мешана населба, тоа беше многу забавно. Секогаш имаше и лотарија. Вакви родендени и јас продолжив да им правам на моите деца. Сепак, кога потпораснаа, сфатив дека само џабе си ги фрлам парите за едни те исти родендени. Па така, роденденот го славевме по желба на славеникот: на двапати бевме во Софија Ленд лунапаркот и на прошетка низ Софија. Еднаш ги носев во Белград, во зоолошката... верувајте, за исти пари 100 х повеќе задоволство и доживувања.




_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Идеи за роденденски прослави
17.7.2012 23:41:46   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska RR

Нас ни се ближи 2 роденден, малку рано е ама јас почнав да си планирам user posted image .
На сите родендени што сум била некако како да не се во предност децата туку возрасните ( освен секако во некои игротеки кае ги занимаваат но кај нас се ретки ), а нели за децата е роденденот.
Сакам дома да правиме ( имаме простор ) и баш сакам нешто интересно да биде ,да уживаат децата да се изнаиграат па макар и јас би ги занимавала.Ќе имаме малку луѓе ептен најблиски ,
ајде давајте идеи :)



ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

мозеш кловнови нешто така да си викнеш и дома,ако се повеке дечиња ќе биде интресно.и јас тоа сега размислував роденденот е за детето,а ние коа ке се наредиме на столевите,па јади скари,ајдееееее,а децата?????? колку ради-реда а? незнам баш е убава темава ,ме натера да размислувамuser posted image -)))



ИЗВОРНА ПОРАКА: amateuress

мислам дека и куклен театар е убава идеја за дечиња, а не бара многу средства за реализација.

кога бевме мали со сите братучеди (јас сум најстара, 4 години постара од следната братучетка) јас им правев така на малите, и ко омаени гледаа, глас не им се слушаше по цел саат.
други убави идеи се маскенбал, пижама-парти, тепање со перници - овие од амер, филмови :)



ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Куклен театар е супер, но не за таа возраст. Нема шанси деца на 2 години да ти седат и да гледаат куклена пртстава. Ние имавме за вториот роденден на Н. и беше тотална утка. Ај што се мали, па не разбираат, стануваа, викаа, пееја...да не набројувам. И девојката ја прекина претставата порано user posted image
Кај внук ми на роденден пред неколку дена дојде Џери (од Том и Џери) user posted image Иако внук ми има 1 година и се прерадува кога го виде, имаше деца од 2 до 10 години и сите се радуваа и сакаа да го гушнат. Иаше и такви што го држеа за опашка и не го пуштаа да си оди. Е ова беше маска од игротеката, за секој роденден прашуваат дали сакате некој да ги посети дечињата и да се сликаат со него.


ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska RR

Е да Маца добра идеја е тоа, и јас мислам дека се мали за куклен театар , нив им треба нешто кај што може да се изнатрчаат .Туку убаво ме потсети со Џери, прашав во темата Каде да најдам кај се купуваат такви костими , да си бидам јас Џери user posted image па може и ке ми затреба ако ја отворам некогаш игротеката


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Идеи за роденденски прослави
25.9.2012 1:22:50   
Darky

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

Епа ова е роденден за дете мама26 не е за возрасните да дојдат и да се најадат и да се напијат и тие да си поминат преубаво и ајде сега со здравје, плус и тие можат да се вклучат на пример ако сакаш има игри и за возрасни, а да му се интересни и на децата можеш да смислиш, на пример, натпревар во менување пелена или фрлање на цуцла со уста, кој најдалеку ќе ја фрли и некои слични


POTPIS!!!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Идеи за роденденски прослави
14.10.2012 9:34:41   
mmbucko
Mamicki aj nafrlete nekoja ideja. Za 3 nedeli najstaroto devojce ke mi polni 11 god i se mislime kade i kako da go proslavime rodendenot. Minatite 2 god odea na pica ednas vo Napoli samo drugarkite i si pominaa super ednas vo Zanzibar celo odelenie i bese katastrofa. Zbesnaa momcite do krajni granici. E sega se mislime kade i kako da go proslavime a da ne e Vulkan. O saka i doma so drugarkite ama + bebusov nekako mnogu mi se gleda komplicirano. Aj Ve molam dajte predlozi

(Одговор на членот Darky)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Идеи за роденденски прослави
14.10.2012 12:06:15   
Melanija RR
Не сум мамичка ама роденден за 11 годишно дете е стварно проблем.
Неможам да поверувам што се видов ,на деца од 9 години им вријат хормони,може да се бесни и како што викаш mmbucko голема е веројатноста да збеснат.
По мене игротека докај максимум7 години а за потоа навистина незнам user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Идеи за роденденски прослави
14.10.2012 12:59:07   
mami2
Моите се помали и немам проблем со избор на игротеките.
Ама за 11 годишно треба место каде ќе можат да се излудуваат, а да не се повредат и да не го оштетат просторот.
Нашите пријатели со поголеми деца порано славеа во Action park на саем што беше, а откога го затворија се префрлија во Грин хаус спроти бивша американска амбасада.
Игротекава не е нешто посебно, има кош па машките тука трошат енергија, женските скокаат во замокот, се бркаат, па потоа следат пиците да надополнат, има Сони, пуштаат диско музика и лајт шоу, па ако е потопло ќе подизлезат надвор и толку. Еднаш родителите организираа пињата, ама пропадната инвестиција за две минути забава. Нема избор некој за толкави деца во градов. Ми текна и на игротеката во Н. Лисиче кај Базаро што е, даваа реклама дека има дел дискотека за поголеми деца ама не ми текнува на името.
Мислам дека славењето дома е лош избор ако дојдат повеќе од 5-6 деца.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Идеи за роденденски прослави
14.10.2012 13:02:13   
*Elena*
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami2
Ми текна и на игротеката во Н. Лисиче кај Базаро што е, даваа реклама дека има дел дискотека за поголеми деца ама не ми текнува на името.


Imeto i e BE HAPPY na taa igroteka, ama taa e nekako mnogu od zatvoren tip, na sprat gore e nad DON market.

Edit: za pogolemi deca moze igrotekata vo Boris Trajkovski da e pointeresna, imaat mini karting, trambolini i sl...

< Поракaта ја уредил *Elena* -- 14.10.2012 13:03:35 >

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Идеи за роденденски прослави
14.10.2012 13:31:18   
mmbucko
Igroteka nedoaga vo predvid, na 11 godini nesakaat ni I od igroteka da cujat. Demek golemi bile :((((((

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Идеи за роденденски прослави
14.10.2012 14:35:11   
mila 3
Site deca na taa vozras sakaat vo Vulkan, ne mi se veruva uste sega po diskotekiuser posted image
i moite se mali nemam takov problem, jas bi gi odnema nekade dali vo mecdonals, ili na palacinki, na sokce nekade, neznam sto imate vo blizina. zavisi kolku deca se ili vo teatar, kino....nesto taka.....

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Идеи за роденденски прослави
31.10.2013 17:30:24   
Felly RR
Интересна идеја.
user posted image
Планирам за годинава за роденденот за М да и направам за во градинка.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mila 3)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Идеи за роденденски прослави
1.11.2013 9:05:32   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Интересна идеја.
user posted image
Планирам за годинава за роденденот за М да и направам за во градинка.

Што е ова Фели?
Покани или...?

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Идеи за роденденски прослави
1.11.2013 9:42:42   
Felly RR
Не, тоа се како мали кутувчиња и внатре си ставаш нешто за честење на пример, што планираш да носиш во градинка - тортици, чоколади... А може да се искорити и за покана. Зошто да не.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Идеи за роденденски прослави
2.11.2013 11:19:51   
marchi
interesni ideiuser posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Идеи за роденденски прослави
18.3.2015 9:38:15   
AnnaMolly RR
Дали некој славел летен роденден во Зоолошката во Скопје? Или ако сте биле на таков роденден, може ли да ми кажете дали сте задоволни?
Се размислувам годинава таму да го закажеме 5 роденден на моето ѕверче. Ќе имаме тема „џунгла“ со многу животни, па си реков би било интересно да биде во зоолошка.
Ама не во пицеријата туку во летниковец, на тревата што е пред живеалиштето на жирафите.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Идеи за роденденски прослави
18.3.2015 22:47:21   
lukajana RR
AnnaMollyRR а се распраша ли како иде за плаќање и такви работи ,возможно ли е таму да се слави? И јас имам роденден ама на 1октомври и мислев нешто така интересно плус дека прво одд и многу деца да не биде класично во игротека веќе во сите е исто

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Идеи за роденденски прослави
19.3.2015 9:12:53   
AnnaMolly RR
Да, се слави таму. Можеш да бираш дали во пицеријата или на летниковец, а цени точно не знам, од прилика е од 2 до 3.000, стандард како во сите игротеки. Планот ми е во сабота да одам да се распрашам ако е убаво времето.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 42
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?