|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што купивме денес?
3.12.2009 22:24:37   
Mihaela
пацувче,за што за таблетите или за бомбониерата user posted image user posted image user posted image .се шалам,фала повели и ти

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Што купивме денес?
3.12.2009 22:46:55   
pacuvce
Normalno,za bonbonierata...Apcinjata daj mu gi na nekoj drug...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Mihaela)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Што купивме денес?
4.12.2009 10:48:47   
profesorica
Вчера после час бевме до Вучко со мм и купивме новогодишни украси и лампиони и светлечки дедо мраз за Дамјан-ептен му се израдува. 

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Што купивме денес?
4.12.2009 12:12:38   
Mihaela
Професорице какви лампиони има кај Вучко?Мене ми требаат сребрени,бели или кралско сини(мастило сини)и како се движат цените?или ако знае некој каде ги има овие бои лампиони да ми каже.Не сум излегла да просетам да се подновам со некој украс

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Што купивме денес?
4.12.2009 12:14:53   
profesorica
Има секакви во ВУЧКО и се движат од 20-60 денари.Има големи пакувања од 6 комада за 90 или 100, дедомразовци светлечки по 190 денари има.се има буквално се за накитување.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Mihaela)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Што купивме денес?
7.12.2009 8:24:49   
profesorica
Вчера купив еден куп работи.

бев во шутка-си купив 3 пара чизми(кремасти, црни и сиви), 3 џемперчиња-туники(кремасто, сиво и плаво), 2 пара хеланки(сиви и црни), 3 пара обетки(за 100 денuser posted image user posted image user posted image ) и на мм му купив 5 пара чорапи.

сега сум обезбедена.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Што купивме денес?
7.12.2009 8:28:25   
Mila na mama
Со здравје да си се дотеруваш.А за маж ти посебно си се истрошилаuser posted image

_____________________________

love u all

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Што купивме денес?
7.12.2009 8:37:57   
profesorica
ќути хахха му фалеа чорапи инаку ќе беше без ништоuser posted image user posted image user posted image .

фала ти, да си купиш поубави.


< Поракaта ја уредил profesorica -- 7.12.2009 8:40:03 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Што купивме денес?
10.12.2009 18:45:14   
Еца
Денес ја купив Mustela stelatopia и тоа 990 ден од зегин, а во друга аптека беше 1100 ден(разлика во цени)user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Што купивме денес?
10.12.2009 18:52:05   
Enika
ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

Вчера купив еден куп работи.

бев во шутка-си купив 3 пара чизми(кремасти, црни и сиви), 3 џемперчиња-туники(кремасто, сиво и плаво), 2 пара хеланки(сиви и црни), 3 пара обетки(за 100 денuser posted image user posted image user posted image ) и на мм му купив 5 пара чорапи.

сега сум обезбедена.



професорице...дај ме земи ме и мене накај шутка си се изнакупила мајката...user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Што купивме денес?
10.12.2009 18:53:14   
Enika
А јас си штедам овие денови...сакам да му купам на Лука новогодишен поклон и на уште некои драги луѓеuser posted image

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Што купивме денес?
15.12.2009 10:19:57   
profesorica
вчера: 3 ролки тесни за под сако(сива, црна, крем), пудра и коректор од Manhattan, апликатори за сенка и црвен лак за нокти.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Што купивме денес?
15.12.2009 12:24:20   
Bogdancanka
denes si kupiv edna prekrasna kosulka so kais na polovina malku e podolga i odlicno stoi na farmerki
a si kupim i 6 para corapiuser posted image user posted image user posted image
vo cetvrtok odam za Skopje pa moze da odam na soping vo sutkauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Што купивме денес?
15.12.2009 12:26:55   
caci20
Se spremam da mu kupam sanka na Petar

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Што купивме денес?
16.12.2009 18:45:21   
Палешка РР
Е, откако љубезно ја откачив свеки и нејзините 1000 денари денес со мајка ми отидов во финално до-купување.
Па купивме: Комплетче за земање од болница, везана пелена, блудиран плик, корпа, прекривка, постелнина за во лулката, перниче, ќебенце и бањарка.
Мама ги зеде да ги пери и пегла, а свеки нека си купи фотоапарат со парите и нека се слика.user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Што купивме денес?
16.12.2009 18:48:24   
Maria
user posted image user posted image user posted image user posted image Леле Палешке колку си ме изнасмеала.Многу љубезно од твоја страна.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Што купивме денес?
16.12.2009 18:49:37   
Палешка РР
Секому според заслугите Мариа user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Што купивме денес?
16.12.2009 19:07:13   
Enika
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Е, откако љубезно ја откачив свеки и нејзините 1000 денари денес со мајка ми отидов во финално до-купување.
Па купивме: Комплетче за земање од болница, везана пелена, блудиран плик, корпа, прекривка, постелнина за во лулката, перниче, ќебенце и бањарка.
Мама ги зеде да ги пери и пегла, а свеки нека си купи фотоапарат со парите и нека се слика.user posted image


хахаххха ме изнасмеа Палешкаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Што купивме денес?
17.12.2009 1:29:05   
ananikol
Denes kupivme kolicka za user posted image  i mnogu sum zadovolna so izborot,bas onakva kakva sto sakav 3 vo 1-super e!Lele kolku se raduvam user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .
Imam staveno slika vo "detska oprema" pa mozite da ja vidite.

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Што купивме денес?
17.12.2009 1:41:50   
Bogdancanka
user posted image user posted image user posted image супер и јас се радувам за вас честитоuser posted image user posted image user posted image треба да не частиш во барот за количката 3 во 1

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Што купивме денес?
17.12.2009 1:46:38   
ananikol
Ti blagodaram i od user posted image  ti posakuvam sto pobrgu i ti da kupis za tvojot user posted image

Za vo barot nema problem poracaj idam plakam user posted image user posted image user posted image .

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Што купивме денес?
17.12.2009 1:47:47   
Bogdancanka
хахахаха ајде утре рано рано јас порачувам ти плајкаш сега ве поздравувам поззззззз одам да user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Што купивме денес?
18.12.2009 11:10:04   
profesorica
маска за коса, од лореал ЕЛСЕВЕ розевата.топ е!!!

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: Што купивме денес?
18.12.2009 15:44:40   
mis.
Денеска бевме во град мм си купи 2 блузи од боксер за син ми 3 блузички едната е 400 ден а другите 2 по 200 денари.Супер се.На Мартин му купивме јакна.Цел град го прошетав и пак од населба му купив сличка како онаа на мотхер29,слична е но многу различнаuser posted image фатирана е одвнатре дури и на капата.Мака ми е само што не си купив фармерки од боксер по 500 денари се на попуст.Во теранова има 50%попуст и убави работи видов и ви препорачувам да си отидете.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Што купивме денес?
19.12.2009 18:48:00   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: mis.

Денеска бевме во град мм си купи 2 блузи од боксер за син ми 3 блузички едната е 400 ден а другите 2 по 200 денари.Супер се.На Мартин му купивме јакна.Цел град го прошетав и пак од населба му купив сличка како онаа на мотхер29,слична е но многу различнаuser posted image фатирана е одвнатре дури и на капата.Мака ми е само што не си купив фармерки од боксер по 500 денари се на попуст.Во теранова има 50%попуст и убави работи видов и ви препорачувам да си отидете.


so zdravje da si nosite se.obavezno ke otidam do teranova.sakam sopinguser posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?