|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што купивме денес?
6.11.2009 12:27:42   
profesorica
богданчанка тоа од скопје или?леле колку сакам некои добри хеланки црниuser posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Што купивме денес?
6.11.2009 12:31:21   
Bogdancanka
Не не тука од Богданци тука си купив и како што кажав тука немаме баш некој ибор и не најдов тоа што ми треба па си купив хеланки да не бидам без ништо а и ми се свигаат супер се а и имаше и сиви па ми се погоди.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Што купивме денес?
6.11.2009 12:35:36   
mis.
Јас пред некое време си купив 2 пара хеланки црни и кафени од кај мене во населба 200 ден пар.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Што купивме денес?
6.11.2009 12:36:05   
Enika
a dali nekoj znae u sk kaj ima crni helani ama dooolgi...ovie od calzedonia i najgoleniot broj mi se nad gluzdot..si iam maka so dolgi noze...bashka mi trebaat epten temni da ne se proziraat?help ladiesuser posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Што купивме денес?
9.11.2009 7:40:53   
profesorica
во саботата купивме многу убаво капутче-ѓубретарче за Дамјан од Окаиди, маслинесто зелено е, ситен сомот и многу е дебело, за зимава е таман а и многу е фраерско.А и башка му купивме 2-3 сликовници од рамстор.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Што купивме денес?
13.11.2009 14:03:47   
penelopa
Denes si kupiv đemperče rolka-rozevo violetova od Mango...vidov epten ubavi raboti denes...znači slednata nedela šopinggggguser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Што купивме денес?
13.11.2009 14:13:19   
ripce
јас денес не пазарував, мм го направи тоа место мене. Купил леб, нешто за во фрижидер шунка, паштета... и значи без чипс, смоки, соленки, ресеани итн. не може user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Што купивме денес?
13.11.2009 14:14:22   
Еца
перници за мм, Мартина и Мила, а за мене два пара долен дел тренерки, ама баш какви што одамна барам. Ептен сум среќна што си најдов токму такви едни црвени, едни црни.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Што купивме денес?
13.11.2009 14:16:35   
Mammy
За гардероба кога купувате, пишувајте од каде...јас се сакам да имам...

_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Што купивме денес?
13.11.2009 14:19:21   
profesorica
да да и јас сакам се-еца од каде ги купи трењерките? а може и ценичките да ги пишуваме!

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Што купивме денес?
13.11.2009 14:19:43   
mother 29
АУУУУУУУ вчера после плата...за мене пудра,римел си купив стандарт мајбилајн(maybelline ),не менувам фирма хиххии,фармерки,марама тоа засигурно,блуска тенка плетка боја измегу темноплава и темнозелена,се частев маникир,флизура...на Марко од тие големите камиони со кипнувачка приколица-се треснав 1 300 ден за камион леллеел не сум свежа,и едно мало хеликоптерче успат,2 сликовници(аааааа проф ги најдов тие на топер и во кочани како багер и цистерна ,што се)и ги купивмеuser posted image .........на мм ништо user posted image  и  ми отиде третина од платата хихихи

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Што купивме денес?
13.11.2009 14:23:35   
profesorica
леле мотхер 29 што направииииии...јас немам време да излезам да си купам нешто а ми требаат некои работи.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Што купивме денес?
13.11.2009 14:25:07   
mother 29
ххии,ама со добра воља и доооообрааа организација,Марко кај моите и јас на шопинг!инаку како?!user posted image user posted image  до 8 саат!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Што купивме денес?
13.11.2009 14:28:01   
profesorica
епа и јас така ама немам време на часови сум скоро секој ден после јоб и џабе ти е што ми го чуваат дамјан-пак немам време.а сега и утре имам час а во недела сме на златно славејче.

утре може ќе украдам некое време пред час за шопинг.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Што купивме денес?
13.11.2009 16:18:37   
Enika
utre idam na shetanje so decko mi...moze ke se najde neso...ja cekam nekoj popsut za pogolem shopping sa neso sitno ke se kupi...a denes dobiv poklon maicka siva...ubavka ei +marama pa ke ja iskombiniram za utre mozeuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Што купивме денес?
13.11.2009 16:20:49   
arh_diz
Jas isto utre planiram da odam . oga e neraboten den poopustena sum i imam poveke vreme za setanje

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Што купивме денес?
13.11.2009 16:24:19   
Палешка РР
Лимони, портокали, мандарини user posted image  user posted image  user posted image  Дуовит и Фероглобин user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Што купивме денес?
13.11.2009 18:13:25   
karla
Denes na moeto najmilo mu kupiv shalche, kapa i rakaviciuser posted image Pa zima ide neliuser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Што купивме денес?
14.11.2009 8:49:07   
profesorica
вчера си купив едно сиво џемперче многу убаво user posted image user posted image user posted image а денес пак може ќе украдам уште некоја минутка за уште нешто да си купамuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот karla)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Што купивме денес?
14.11.2009 9:06:14   
Bogdancanka
честито професорица,и јас денес може ке си купам нешто или конечно ке најдам тоа што барам поручек одам за Радовишuser posted image ај сега части едно кафенцеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Што купивме денес?
15.11.2009 12:13:33   
midzata
денес си купив... ништо, секаде беше затворено

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Што купивме денес?
15.11.2009 13:09:01   
mami
во четвртокот си купив сушалка за алишта, хартиени корпици за мафинс, нов градник...

(Одговор на членот midzata)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Што купивме денес?
15.11.2009 15:33:46   
Enika
vcera si kupiv novi mengusi kopcinja vo ciklama boja...sea tie mengusi mi se hit iam vo dv golemini i nekolku razlicni boi, si kupiv pudra nova burjois zaso taa od gosh ic ne mi odgovarashe i svigashe, maramici za cistenje lice a utre idam eden dolg dzemper da si kupam i se mislam megu temno siv, crn ili bel:D

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Што купивме денес?
16.11.2009 7:46:01   
profesorica
еника ти препорачувам темно сив или црн, на се може да се носи а белиот многу брзо се валка, пе мораш да го переш многу често.јас од искуство ти кажувам. а бидејќи сега е модерно сивото-јас алудирам на сив џемпер а и јас сакам да си земам таковuser posted image user posted image user posted image




_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Што купивме денес?
17.11.2009 7:44:52   
profesorica
вчера после час си бев на шопинг, си земав ух од кај да почнам:блузиче со ролка светло сива по кратки за одоздола под сако, или болеро, потоа кошула долга со каиш како ластик за со хеланки- боја(меѓу бордо и плаво се прелева, многу е убава), црвена ролка по долги како боди и капутче-одамна сакам такво - рибина кост црно бело за 1600 денари џабалукuser posted image user posted image user posted image и за мајка ми купив црна ролка по кратки ракави многу убава.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?