|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што купивме денес?
14.10.2009 12:51:03   
profesorica
сакаш да шиеш или?

како за тебе сукња и сако со некоја кошулка


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Што купивме денес?
14.10.2009 12:58:54   
mother 29
ти ме мислиш многу сериозна а проф?

јас не сум ти тој тип хехехех...

може широки панталони
(манго)со фалти и висок струк(сиви),темно сиво кошулче со црни штрафти,марама,многу  шминка(акцент очи) и рамна
(шпиц) коса до под уши.


(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Што купивме денес?
14.10.2009 13:01:15   
Enika
mother29 mi se sviga tvojot stil osven pantaloni so visok struk e toa nekam..ama  za sminkata i kosata braos..kaj ima slika od tebe da te opulam?user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Што купивме денес?
14.10.2009 13:03:13   
mother 29
има една во прикажи слика,ама таа е постара..сега ке ставам од роденденот на Марко...во сабота

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Што купивме денес?
14.10.2009 13:03:38   
Enika
vidov sea edna da...daj nesto ponovo...i pootkaceno ako euser posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Што купивме денес?
14.10.2009 13:03:54   
profesorica
може супер е така топ, те замислив и ми се допаѓаuser posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Што купивме денес?
14.10.2009 13:09:54   
Весна
денес купив: автобуска карта, сендвич со маслинки, домат, марула, краставица, кашкавал и павлака, чашка јогурт и една крофна прелиена со чоколаден крем. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Што купивме денес?
16.10.2009 8:32:47   
mami
Му купив вчера на мм една многу убава кошула и кравата, сум ги бендисала од прва..е сега краватата додуша испадна поскапа од кошулата ама мерак ми беше и морав...

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Што купивме денес?
19.10.2009 13:39:33   
mami
во саботата за Лука купив капче, шалче и ракавички а за мене боди..луѓе колку е смешен кога ги носи ракавицитеuser posted image user posted image user posted image незнае што му се случува па смо ги држи рацете нагоре кренатиuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Што купивме денес?
27.10.2009 15:18:44   
profesorica
Вчера си бев малку на шопинг-конечно одвоив време за себе и си земав два каиша онакви како ластик сив и црн.Најдов баш таков сив како што барав однапред се закопчува и има машна од скај а го платив џабе 250 денари.Потоа ди купив дебело фустанче сиво/црно и темно плава ролка како боди за под болерца.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Што купивме денес?
27.10.2009 15:31:16   
Bogdancanka
Јас денес бев малку на шопинг со сестра ми бевме за Гевгелија си купив прекрасни кратки чизмички,патики и една блузичка.
Професорица какво е фустанчето? зашто јас барав сиво пред некој ден неможам да си најдам.Тука баш немаме некој изборuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Што купивме денес?
27.10.2009 15:44:29   
profesorica
па дебелко е како џемперче и горе како ролка и едно копче има за украс-многу финта
и тесно е може со каиш да се носи и со хеланки одлично стои.иде и со сини и со црни комбинации бидејќи е на црна основа со некои сиви шарени коцки ли се што ли се.многу ми се допадна 1400 денари го земав.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Што купивме денес?
27.10.2009 16:06:08   
Bogdancanka
aha bas ubavo kako sto mi opisa jas takvo nesto sakam ali kako sto rekov tuka kaj nas nemame bas nekoj izboruser posted image Treba da grabnam novcanik i u Sk na sopinguser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Што купивме денес?
27.10.2009 19:37:15   
Enika
ako se racuna narackata od avon sto si ja dobiv denes...e toa go kupiv..malku me stega recesija a milion rab sakamuser posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Што купивме денес?
29.10.2009 15:30:13   
mami
завчера бевме до Анжи и му земавме боди со долги ракави, малку се изнервирав дека од сите што ми се допаѓаа немаше број за него, имаше само од еднобојните, па си купивме такви...

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Што купивме денес?
29.10.2009 18:29:21   
natasha
Denes si kupiv pizamiuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Што купивме денес?
29.10.2009 19:55:39   
Natasha5
и купив на Јана јакна,фармерки, 2 блузички,дуксерче и долен дел трењерки ама многу се слаткиuser posted image
а за мене си купив фармерки и многу убав виолетов џемпер

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Што купивме денес?
29.10.2009 20:07:22   
Bogdancanka
убаво си сте се подновиле ајде части едно џусчеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Што купивме денес?
29.10.2009 20:13:12   
Natasha5
pivce moze??user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Што купивме денес?
29.10.2009 20:20:21   
penelopa
Јас си купив црни дебели хулахопки за зимово што идеuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Што купивме денес?
29.10.2009 20:23:38   
penelopa
И четка за чистење капут, едвај најдовuser posted image

< Поракaта ја уредил penelopa -- 29.10.2009 20:24:52 >


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Што купивме денес?
29.10.2009 20:25:50   
Mamickaa
Јас конечно денес си најдов фустан каков што сакам,ќе има слика после свадбатаuser posted image премногу е убав,посвечен и баш како што сакав да шијам,ама среќа го најдов после толку талкање низ градовuser posted image user posted image user posted image
туку женски дај кажете помагајте кај да најдам сега фустан за ќерка ми,деверуша ќе биде она и сакам нешто така поелегантно како балон доле или дајте некоја идеја и каде да најдам готово,да не шијам сега,па дали ќе го погодат,затоа ако знаете каде има и цена по можност ќе биде суперuser posted image инаку она има 6 годиниuser posted image user posted image

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Што купивме денес?
29.10.2009 20:33:08   
Bogdancanka
може може наташа 5 дај шта дашuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Што купивме денес?
5.11.2009 22:05:39   
mami
Вчера си купивме сушалка за на парно и едно многу убаво меко кебенце, а денес му купивме на Лука конечно високи чевличиња, не се со крзно како што сакав, но се меки и удобни, а и не беа скапи- 1600 ден

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Што купивме денес?
6.11.2009 12:22:38   
Bogdancanka
Денес си бев малку на шопинг си купив два пара хеланки црни и сиви и еден пар многу убави дебели хулахопки на пруга,не си најдов тоа што барав user posted image али не се вратив без ништо.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?