|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што купивме денес?
18.9.2009 14:24:55   
Natasha5
Професорица извини дури сега видов деа си пишувала за бодињата .Ги зедов од Стружанка во Влае.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Што купивме денес?
18.9.2009 14:26:33   
Natasha5
Лептокарија грешкаuser posted image  Не Влае

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Што купивме денес?
18.9.2009 14:32:31   
profesorica
Фала наташа5, знам каде е стружанка во лептокарија а има и во порта влае така што сигурно ќе одам денес-утре.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Што купивме денес?
18.9.2009 14:46:28   
mis.
Купивме кугла за рипчиња со едно рипче(карас) за сега внатре.Сакам да купам бета борец тие ми се омилени,многу се убави.Има некој што подарува рипчиња?user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Што купивме денес?
18.9.2009 15:00:43   
Еца
Леле Мис па јас подарував 5 рипчиња, знеш колку време  http://www.ringeraja.mk/forum/m_9299/mpage_1/key_/tm.htm#9542  и сега пред еден месец мм ми врати на човекот од кој ги купивмеuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Што купивме денес?
18.9.2009 15:02:01   
Еца
Инаку и купив денес спаваќа на Мартина конечно најдовме user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Што купивме денес?
19.9.2009 21:49:44   
Еца
Денес на Мартина и купивме долен тренерчиња, пантолони(ептен погодени лудница, како немаше за мене број исти ќе си купевuser posted image ) и дуксерица, а да и патичиња.Ептен ја подновивме женската.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Што купивме денес?
19.9.2009 22:03:11   
Весна
Ех, еве конечно да ви се пофалам како што најавив вчера.
Си купивме килим, жолтеста табуретка, а и официјално ми ја дадоа новата лична карта со новото, додадено презиме и нова адреса. Е од вчера сум граѓанка на Скопје (некако ич не ми иде да кажам скопјанка, сепак сум си горда кумановка user posted image ).
А денес си купивме уште една, портокалова табуретка, 3 штекери, 3 прекидачи, една канта од 10 литра поликолор, глет-маса, гоооолем најлон и знаете сега што се случува кај нас...се кречииииии, о боже каков неред е околу мене, а видете ме мене што си правам user posted image , форумирам ли форумирам, и убаво ми е user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Што купивме денес?
22.9.2009 13:44:37   
Весна
Аууу, па тука како само јас да купувам user posted image
Ама пак ќе си се пофалам. Денес си купив банана перница (онаа за доење) од Стружанка и едвај чекам да си дојдам вечер од работа и да и’ се нурнам. user posted image
Е сега идам во кратка потрага по портокалова завеса и лустерче. ОтидоФ! user posted image

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Што купивме денес?
23.9.2009 9:56:23   
mami
со здравје да си ја користиш Весна...тие се многу убави...
ние вчера си купивме подарок за кумашинката и две сликовници за Лука, и две мали автомобилчиња за него и внучето од девер ми

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Што купивме денес?
23.9.2009 9:59:33   
profesorica
Сакам да си купам црно болеро по долги ама не памучно него џемперасто за да си го носам со некои фустанчиња.Дали некој знае каде има некое не многу скапо?Старосватицава си купила некое за 150 денари од шутка ама до таму кој ќе оди, а и нешто сумљива ми е ценатаuser posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Што купивме денес?
23.9.2009 10:06:35   
Палешка РР
Труднички комплет, jeans. Сега сум права, правцата трудница user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Што купивме денес?
23.9.2009 10:07:22   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image со здравје да си го носиш...па и за уште едно да го искористишuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Што купивме денес?
23.9.2009 10:39:41   
Палешка РР
Фала, фала, да ти се врати user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Што купивме денес?
25.9.2009 0:21:05   
STRUMFETA
Denes kupuvav za Filip,onaka neisplanirano i nepotrebno, ama mnogu bev srekna.Mu najdov bela kozna jaknicka i kozna kapa, vrekicka za spienje, mnoooogu corapcinja,devetti par trenerki, koi navistina ne ni trebaa ama morav,koga gi vidov,go zamisliv vo niv-i morav da gi kupam.Mu zedov i farmerki, bluzicki i pleteno meko dzemperce.Mm mu kupi na Bertoni lulaska,demek neka se lula deteto, a deteo e 4 meseci,malo da sedi a kamo li da se lula.Mnogu sum srekna.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Што купивме денес?
25.9.2009 3:08:56   
daniel
mirizliva kutija za vo kola user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Што купивме денес?
26.9.2009 11:27:38   
profesorica
Вчера му купив бодиња на Дамјан по долги ракави и си купив црна кошулка, црно болеро, црна сукња и сиво елече со бели линии.сега имам еден куп комбинацииuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот daniel)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Што купивме денес?
26.9.2009 13:07:50   
mother 29
mu kupiv plavo kosili..vcera tuka negde procitav,pa si vikam ajde da probame.Vcera go bankav i mnogu e dobro.kosickata meka ,a i kolku li samo ubavo mirisa.i pazarev za doma, namirnici...

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Што купивме денес?
26.9.2009 13:08:27   
mis.
На Мартин му купив папучи за дома спајдермен,пресреќен е.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Што купивме денес?
28.9.2009 9:03:16   
profesorica
На дамјан му купивме сликовници и книга:моите превозници...хаха дека многу сака брмчиња и детско метро од топер многу убаво со домачни животни и само што го намести мм одма го скина user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Што купивме денес?
28.9.2009 15:28:49   
daniel
mi se svigase edna kineska vazna na izlog i ja zedovuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Што купивме денес?
3.10.2009 12:19:15   
profesorica
На золвата за дипломска и земавме чанта и каиш од Манго а јас си купив црни панталони од Калиопе.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот daniel)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Што купивме денес?
5.10.2009 18:03:30   
STRUMFETA
Vcera od ramstor si kupiv preubav crn casovnik i komplet nakit so mnogu ubavi kristali vo forma na peperutka i golema siva canta.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Што купивме денес?
6.10.2009 10:54:58   
mami
маска за лице од Гарниер- пак ми е заникаде, може дека добив- и после доам по уште некои препарати за истиот проблемuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Што купивме денес?
14.10.2009 12:13:45   
mother 29
Вчера мм беше за ск. и му купи на Марко од теранова,сив половер,имаме многу јако кошулче светло плаво со штрафти сиви ,патики си имаме пума -тегет,уште нови темно плави фармерчиња ни фалат и ке бидеме тип-топ на роденденот...шефче

ама јасuser posted image ?немам идеја?user posted image ке предложете нешто или?

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Pomos okolu izbor na ime
miana

Ajde RR mamicki glasajte i pomognete.Prvata kerka mi se vika Mia a sega vtorata ?

Mila (34%)

Daria (41%)

Matea (25%)


Број на сите гласови: 178

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!