|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  22 23 [24] 25 26   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување VI дел
30.10.2014 10:21:54   
Hopeful RR
Anonimen, јави се и прашај каде што го правиш ивф-то. Во Систина ми рекоа дека ако ми завршат и двете шишенца, ќе ми дадат од таму. Мене ми остана пола шишенце, ако сакаш може да се договориме user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 576
   RE: Вештачко оплодување VI дел
30.10.2014 12:20:38   
Anonimen
фала,hopeful! user posted image ако не се снајдам ке те барам!user posted image

(Одговор на членот Hopeful RR)
  Непосредна врска до пораките: 577
   RE: Вештачко оплодување VI дел
30.10.2014 15:01:58   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: sky diver

Zdravo,
posledniot mesec piev Jaz tableti za kontracepcija, gi ispiv site i eve veke 7 dena nemam dobieno. Tabletite gi piev zaradi priprema za in vitro. Dva pati se testirav so domasen test za bremenost i dvata testa se negativni. Ne veruvam deka sum bremena, megjutoa me ubiva ovaa neizvesnost. Gi imam site simptomi kako pred dobivanje ama nikako da dobijam...


Скај дајвер, можно е често пати од јасминот да доцни менструацијата. Но сепак, викаат ако не добиеш по една недела, мораш да се обратиш кај докторот, да ти даде провокација за добивање, за да може да продолжиш потоа со стимулација. Кај кој доктор си?

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 578
   RE: Вештачко оплодување VI дел
30.10.2014 15:31:45   
sky diver

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: sky diver

Zdravo,
posledniot mesec piev Jaz tableti za kontracepcija, gi ispiv site i eve veke 7 dena nemam dobieno. Tabletite gi piev zaradi priprema za in vitro. Dva pati se testirav so domasen test za bremenost i dvata testa se negativni. Ne veruvam deka sum bremena, megjutoa me ubiva ovaa neizvesnost. Gi imam site simptomi kako pred dobivanje ama nikako da dobijam...


Скај дајвер, можно е често пати од јасминот да доцни менструацијата. Но сепак, викаат ако не добиеш по една недела, мораш да се обратиш кај докторот, да ти даде провокација за добивање, за да може да продолжиш потоа со стимулација. Кај кој доктор си?



Kaj Petanovski sum, deneska se slusnav so sestrata i mi rece koga ke dobijam da racunam 12 dena od prviot den i da se javam za eho.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 579
   RE: Вештачко оплодување VI дел
30.10.2014 15:33:07   
LoveableMe RR
Кога ќе почнеш со супрефакт?

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот sky diver)
Непосредна врска до пораките: 580
   RE: Вештачко оплодување VI дел
30.10.2014 17:28:37   
kapina
Jas imam zapek kako da go sredam toa

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 581
   RE: Вештачко оплодување VI дел
30.10.2014 17:42:11   
skriena
kako ste devojki jas sum ok samo malku od vreme na vreme me naboluva stomak imam grcevi i mn gasovi vo stomakot zdravje boze vo ponedelnik ke ispitam beta se slusnav so sestrata i mi vika deka e dovolno na 14 den da napravam test pa taka da ke vi pisam so gospot napred

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 582
   RE: Вештачко оплодување VI дел
30.10.2014 17:45:29   
NovaN
I jas denes bev na kontola, estradiolot mi e povisok okolu 1400, ama na eho me gledase doktorot i vika super e se. Mi ja namali dozata na suprefactot na 0.2 i na fostimonot denes na 3, utre na 2, pa vo sabota pak na kontrola. Verojatno vo vtornik na punkcija...se blizi i me faka treba...
Ajde site sakam da se raduvame sto poskoro user posted image

(Одговор на членот skriena)
Непосредна врска до пораките: 583
   RE: Вештачко оплодување VI дел
30.10.2014 19:06:18   
Milicka 30
Капина пробај со црни сливи, најубаво компот насабајле.
Скриена и НоваН со среќааа!!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 584
   RE: Вештачко оплодување VI дел
30.10.2014 19:08:56   
lolla RR
капина, се што има влакна би помогнало, суви сливи, сува смоква, лен со јогурт, многу вода и да мине периодот. И јас мака видов ми помогна диња, ама сега ја нема. Гравче, тиква.... праз варен. Ке помине.

(Одговор на членот Milicka 30)
Непосредна врска до пораките: 585
   RE: Вештачко оплодување VI дел
30.10.2014 19:15:45   
kapina
Jas pak bolki vo stomakot nemam onaka nekoja nelagodnost no macnini povrakanje poduenost vo stomakotI gradite suse mi se kozata. nosot odvreme na vreme mi se zatnuva I nemozam da disam a prviot pat imav jaki bolki vo stomakot a sega ne I toa me plasi. da ne ne uspesno invitroto a da I ishranata prethodno sto jadev nekoi jadenja sega nemozam mi se gade od niv testot ke go pravam na 7 oti osmi e sabota a I zapekot sega I on me mace

(Одговор на членот Milicka 30)
Непосредна врска до пораките: 586
   RE: Вештачко оплодување VI дел
30.10.2014 19:18:13   
kapina
Femibion nema nikade vo mk taka mi kazaa kogaimav punkcija vo aptekata vo sistina I mi dadoa pregnazon

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 587
   RE: Вештачко оплодување VI дел
30.10.2014 20:07:49   
lolla RR
Фемибион има во Виола и во ЗАМ аптеките.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 588
   RE: Вештачко оплодување VI дел
30.10.2014 21:42:27   
kapina
neznam zosto nekoj negativni misli mi dojdoa denes sto ako invitroto bide neuspesno isplasena sum mnogu

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 589
   RE: Вештачко оплодување VI дел
30.10.2014 21:48:11   
Hopeful RR
Фемибион има некои правни проблеми, колку што знам, од типот декларација или нешто така, и е повлечен, не знам до кога. Додатокот си е коректен, само имало пропуст во некои формални моменти па затоа. Инаку и мене ми е при крај пакувањето, па се мислам што следно да купам...

kapina, мене за запек најмногу ми помагаат 10 суви сливи потопени во чаша вода, отседнати преку ноќ. Сабајлето се јадат сливите и се пие водата, и ако не за еден, тогаш за 2-3 дена ќе трчаш user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 590
   RE: Вештачко оплодување VI дел
31.10.2014 8:53:08   
sanjaaaa!
Еве јас да се пријавам, од 01.11 почнувам да се боцкам со супрефакт 0,5. Од 18.10 почнав да пијам микрогинон, вчера бев кај докторот и ме прегледа, ми рече можам да почнам со боцкање, ми даде и шема. Ми ги дадоа две шишенца супрефакт, од утре здравје почнувам да се боцкам. Микрогинонот исто продолжувам да го пијам додека да ја испијам и последната таблета. Потоа кога ќе добијам на 3 ден од циклус треба повторно да идам да измерам естрадиол и тогаш ќе почнам со стимулација. Па со господ напред! Среќно на сите!!!
Ааа и тоа заборавив да прашам, супрефакт се боцкаше во рака нели, мислам така беше. Треба да купам мали шприцеви и игли, нели?? Од тие што се 2мл шприцеви, супрефакт се полни со 1/4 нели, не сум грешка, се сум заборавила од пред 5-6 години....

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 591
   RE: Вештачко оплодување VI дел
31.10.2014 9:04:39   
mili4kask

ИЗВОРНА ПОРАКА: sanjaaaa!

Еве јас да се пријавам, од 01.11 почнувам да се боцкам со супрефакт 0,5. Од 18.10 почнав да пијам микрогинон, вчера бев кај докторот и ме прегледа, ми рече можам да почнам со боцкање, ми даде и шема. Ми ги дадоа две шишенца супрефакт, од утре здравје почнувам да се боцкам. Микрогинонот исто продолжувам да го пијам додека да ја испијам и последната таблета. Потоа кога ќе добијам на 3 ден од циклус треба повторно да идам да измерам естрадиол и тогаш ќе почнам со стимулација. Па со господ напред! Среќно на сите!!!
Ааа и тоа заборавив да прашам, супрефакт се боцкаше во рака нели, мислам така беше. Треба да купам мали шприцеви и игли, нели?? Од тие што се 2мл шприцеви, супрефакт се полни со 1/4 нели, не сум грешка, се сум заборавила од пред 5-6 години....


Sanjaaaa ајде со лесно! user posted image ЈАс супрефактот го боцкам во стомак имам земено мали иглички за боцкање поголеми за извлекување и шприцеви мали. На овие е обележано 0,5. Денес на мене ми е последен ден од микрогенон па ке чекам потоа да добијам циклус. Ајде со Господ напред!

(Одговор на членот sanjaaaa!)
Непосредна врска до пораките: 592
   RE: Вештачко оплодување VI дел
31.10.2014 9:04:43   
LoveableMe RR
Sanjaaaa, среќно! Супрефакт може во рака и во стомак, како ти е подобро. За шприцеви и игли, најдобро да ти дадат терк од Систина и со тие да си купиш исти такви, онолку колку што ќе ти требаат. Каде ќе се боцкаш, сама или ќе одиш кај матичен?

*******2014*******
user posted image user posted image user posted image АКТУЕЛНОuser posted image user posted image user posted image


29.09 - kapina - почеток со терапија (Лазаревски, Систина)
29.09 - gina - почеток со терапија (Лазаревски, Систина)
05.10 - sasaiciko -почеток со терапија (Хаџилега, Ремедика)
25.10 - mili4kask - почеток со терапија (Ивановски, Систина)
04.10 - skriena - трансфер со смрзнати ембриони (Лазаревски, Систина)
13.10 - Anonimen - почеток со терапија (Поповиќ, Систина)
./10 - Nova N почеток со терапија (Tаше Трпчевси, Плодност)
01.11 - sanjaaaa - почеток со терапија (Ивановски, Систина)
/.11 - Pinky30 - почеток со терапија (Глигор Тофовски, ГАК)
/.10 - butterfly00- почеток со терапија (Лазаревски, Систина)
/.11 - orchid7 - почеток со терапија (Лазаревски, Систина)
/11 - Kaya трансфер со смрзнати ембриони (Димитров, Ремедика)
/.12 - весник - трансфер со смрзнати ембриони (Лазаревски, Систина)
/12 - LoveableMe RR- трансфер со смрзнати ембриони (Димитров, Ремедика)

=========================

user posted image ИСЧЕКУВАЛКИuser posted image


21.10 - skriena= трaнсфер сo смрзнaти ембриoни
22.10- gina= пункцијa 25.10= ЕТ
22.10 - kapina = пункцијa 25.10= ЕТ


=========================

07.11- skriena = TЕСТ
08.11-gina= ТЕСТ
08.11- kapina = TЕСТ


2014 година

nataly86 user posted image Lina*user posted image Каrmauser posted image biljana87user posted image Anonimenuser posted image babylove**user posted image avgustina2 user posted image Kolacence user posted image lolla user posted image mesecina83 user posted image lily98 user posted image stefanieuser posted image Hopeful user posted image sonce79 user posted image tea88user posted image Nestrpliva28 user posted image Мilicka 30user posted image profe user posted image






_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 593
   RE: Вештачко оплодување VI дел
31.10.2014 9:26:29   
sanjaaaa!
Ви Благодарам женички. Незнам сама да се боцкам, ќе се боцкам кај сестрата на матичниот гинеколог, се договоривме секој ден после работа во исто време 15.15 часот.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 594
   RE: Вештачко оплодување VI дел
31.10.2014 10:07:37   
mili4kask

ИЗВОРНА ПОРАКА: sanjaaaa!

Ви Благодарам женички. Незнам сама да се боцкам, ќе се боцкам кај сестрата на матичниот гинеколог, се договоривме секој ден после работа во исто време 15.15 часот.



Sanjaaaa во ист термин се боцкамеuser posted image

(Одговор на членот sanjaaaa!)
Непосредна врска до пораките: 595
   RE: Вештачко оплодување VI дел
31.10.2014 10:55:38   
skriena
devojki nastinuvam mi teci nos i malku me grebe grlo kazuvajte lek ne sakam da pijam nisto a i mislam deka nesmeam momentalno samo na caj sum limoni supi i toa

(Одговор на членот mili4kask)
Непосредна врска до пораките: 596
   RE: Вештачко оплодување VI дел
31.10.2014 10:58:14   
Hopeful RR
Sanjaaaa!, дојде и твојот ден, со среќа!!! user posted image

Ако се боцкаш кај матичниот, може и од таму да ти дадат пример за шприц и игла, а може и да те почестат, ништо не ги кошта, џабе се. Инаку јас во зегин најдов маркирани по 0,1 мл, па лесно дозирав и за 0,5, а и кога се намали дозата на 0,3 и 0,2мл. Со среќа user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот mili4kask)
Непосредна врска до пораките: 597
   RE: Вештачко оплодување VI дел
31.10.2014 11:18:00   
kapina
Skriena mozes I vit c da se napies jas sinoka piev vitamin c sumlivi tableti vitc oti mi se piese sok a nemav I se napiv sumlivi tableti I na mene mi se zatnuva nosot odvreme navreme

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 598
   RE: Вештачко оплодување VI дел
31.10.2014 11:31:45   
gina
Sanjaaaa srekno dojde i tvojot reduser posted image jas se bockav vo stomak mozez i vo raka

I mene me grebe grloto i nautro nemozam da podgoltnam pijam samo caj so limun ama nekako ne pomaga i denes pocnav da kivam me faka strav da ne se nastinam a gradite me bolat mnogu nemozam da se dopram

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 599
   RE: Вештачко оплодување VI дел
31.10.2014 11:42:46   
kapina
aspirinot znae da stvara nedostatok na vit c i zatoa e taka mozda

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 600
Страница:   <<   < Претходна страница  22 23 [24] 25 26   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  22 23 [24] 25 26   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?