|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  37 38 [39] 40 41   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
19.11.2015 10:17:17   
mimidjon
Ивoничкa сo леснo дa си пoминеш и нaтaму,милo ми е штo е се дoбрo,Дaјбoже се тaкa дa биде user posted image

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 951
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
19.11.2015 14:42:51   
Melanija RR
user posted image ки споделете искуство од креми во темата Стрии,целулит,попуштени вени,испукани капилари=ТУКАuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот mimidjon)
Непосредна врска до пораките: 952
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
19.11.2015 16:33:24   
mimidjon
Мене линкoт не ми гo отвара...

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 953
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
19.11.2015 17:15:57   
lukajana RR
Еве повелете Клик user posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот mimidjon)
Непосредна врска до пораките: 954
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
20.11.2015 7:17:50   
kuklicka30
Здраво на сите јас сум нова на форумот имав три спонтани абортуси од кои на првиот не се појави срцева реакција второто вонматерично третиот пат го слушнавме срцето во 7 недела и потоа немаше мораше пак киретажа да ме прават и сега од тогаш има поминато 10 месеци сум пак бремена 5 недели и 6 дена се надевам дека се ке биде во ред сите потребни испитувања ги направив со лесно на сите user posted image

(Одговор на членот mimidjon)
Непосредна врска до пораките: 955
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
24.11.2015 11:50:36   
DIDKA
zdravo mamicki neznam dali na vistinsko mesto pisuvam no se nadevam kemi odgorite.posleden menz.mi bese na 30 septemvri idenes imav pregled me gledaa na eho spored doktorot sum 7+6 nedela ana eho bebuskata izleze mnogu malo 6mm aspored beta pravev na 3 ovoj mesec i bese 1116 isega mi velat deka mozebi nesto nee vo red deka bebuskate ne rasteuser posted image ili e podocna oplodeno no nikako ne odgovara,imate li nekakvo iskustvo so ova blagodaram

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 956
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
24.11.2015 12:03:00   
kuklicka30
zdravo dika mozebi podocna e oplodeno zatoa ne se sekiraj kaj mene taka zastanuvase rastot na plodot i nemase srceva reakcija zatoa me pravea kiretaza kaj vas se pokaza li srcenceto

(Одговор на членот DIDKA)
Непосредна врска до пораките: 957
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
24.11.2015 13:02:04   
DIDKA
ne se pokaza nemase uste srceva reakcija no zosto beta hcg mi pokaza 1116,no ako e oplodeno nakaj 21oktomvri testot za bremenost mi pokaza na 27 dali nekako drzi mesto ili

(Одговор на членот kuklicka30)
Непосредна врска до пораките: 958
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
24.11.2015 13:22:10   
kuklicka30
za prvoto dete mi pokaza vo 8 nedela srceva reakcija mozebi narednata kontrola ke go slusnes srcenceto so lesno user posted image

(Одговор на членот DIDKA)
Непосредна врска до пораките: 959
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
24.11.2015 14:15:06   
Melanija RR
DIDKA кога повторно ти рекоа да одиш на ехо? Бета е најдобро да се повтори нема што да се чека.Од 3ти се поминати 20 дена.Јас не би чекала би направила повторно тест со вредност преку крв.До 8н треба да се чуе срцето.КЛИК ТУКА за искуства со срцева акција

kuklicka30 во ред ли е ,го слушнавте ли срцето?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот kuklicka30)
Непосредна врска до пораките: 960
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
25.11.2015 8:48:26   
kuklicka30
utre treba da odam na pregled pa ke vidime ke vi pisam user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 961
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
25.11.2015 16:31:18   
mimidjon
Девојки ви се имa ли случувaнo кaкo бoцки вo јaјниците дa oсекaте,јaс сум сo инвитрo ,мoжнo ли е oд тoa дa е...

(Одговор на членот kuklicka30)
Непосредна врска до пораките: 962
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
25.11.2015 16:48:45   
SOLE
Mimidjon, јас чат пат сум имала такви некои болки во долниот дел на стомакот не не биле јаки и чести и баш му спомнав на Петановски ми рече ако не се јаки нее страшно, ми рече магнезиум два пати да појам пошто прво по едно на ден пиев сега по две. Мој совет ако ти се јаки болките консултирај се со доктор.
Инаку јас да ве информирам денес бев на скрининг и добро беше, бебешките си напреднале се е во ред и дај боже така и да биде до крај. Во 13та недела сум и се селам во другата тема. Со лесно и убаво на сите.

(Одговор на членот mimidjon)
Непосредна врска до пораките: 963
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
25.11.2015 21:25:09   
mimidjon
Еее тoлку изнaпишaв ми гo снемa.Ке те нaјдaм и тaму сoлее хехе,јaс едвaј чекaм дa дoјдaм дo 12 тa неделa,тaмaн дo нoвa гoдинa сум.Ке му пишам утре емaил нa дoктoрoт ,имaв и некoи други прaшaњa.Сo леснo ти пoсaкувaм и нa сите други мaмички

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 964
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
26.11.2015 10:08:51   
kuklicka30
Mamickii sega si dojdov od pregled i go slusnavme srcenceto na moeto malceko presrekna sum 6 nedeli i 5 dena sum bremena e sega ne mi e jasno nekade citam deka aspirinot ne e mnogu dobar da se pie vo bremenost a maticnata mi rece da go piam aspirinot,utrogestan nasabajle i navecer i folnata da ja pisam imate li iskustvo so aspirin?

(Одговор на членот mimidjon)
Непосредна врска до пораките: 965
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
26.11.2015 10:43:12   
Gardenia
kuklicka30 честитки за бременоста,user posted image за срценцето,да си продолжи да си чука и натаму.Јас ќе ти кажам да си го пиеш аспиринот штом ти кажала др,јас имав два спонтани слично како тебе,во третата бременост пиев аспирин по препорака од доктор уште пред да останам бремена и ги пиев некаде до средина на бременоста,така да без гајле пиј ги штом ти кажале,нема штета,многу трудници ги пијат

(Одговор на членот kuklicka30)
Непосредна врска до пораките: 966
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
26.11.2015 11:44:06   
kuklicka30
blagodaram mnogu za podrskata na site so lesno user posted image

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 967
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
26.11.2015 12:40:49   
mimidjon
Kuklicke и јaс гo пијaм a сум 7 дмa неделa не се секирaј штoм дoктoрoт ти гo дaл пиј гo.Сo леснo миличкa

(Одговор на членот kuklicka30)
Непосредна врска до пораките: 968
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
26.11.2015 13:22:50   
kuklicka30
a bebceto e 4.2mm mi rekoa deka e normalno kolku e dolgo kaj vas

(Одговор на членот mimidjon)
Непосредна врска до пораките: 969
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
26.11.2015 13:23:37   
kuklicka30
sekakvi misli mi doagaat od strav oti imav tri spontani user posted image

(Одговор на членот kuklicka30)
Непосредна врска до пораките: 970
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
26.11.2015 13:29:32   
Kvisko
Kuklicka ич не се секирај за аспиринот. јас го пиев до 28 недела. Само помага за подобро хранење на ембиончето зашто помага во проток на крв. Супер што сте го чуле срценцето сега малку подопушти се. Знам дека е тешко после спонтани ама нема што повеќе да направиш сега освен да се опуштиш и да верувап во себе, бебчето и докторот.
Јас не ни прашав колку е големо кога го чувме срцето битно ми беше дека чука.

(Одговор на членот kuklicka30)
Непосредна врска до пораките: 971
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
26.11.2015 15:49:06   
mimidjon
Кукличке ти се бетер oд мене,јaс сaмo нaвечер немoжaм дa спијaм,дoдекa дa зaспијaм е прoблемoт.Не е битнo сегa кoлку е ,пoнaтaму дa се рaзвивa е битнo.Oпуштенo ,чувај се oд вируси,тешкo не дигaј,генерaлки никaкви ...шoпинг мoже хехе без зaмoрувaње сaмo се штo правиш.Ке се дружеме тукс некaде сме

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 972
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
26.11.2015 15:50:36   
SOLE
kuklicka30, браво за срценцето user posted image честитки и со лесно, овојпат нека биде се во ред и да си родиш здраво и право бебенце. инаку и јас пиам аспитин 100, без гајле многу трудници го пијат.

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 973
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
26.11.2015 16:48:41   
Melanija RR
kuklicka30 браво за user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 974
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
26.11.2015 21:26:04   
kuklicka30
Vi blagodaram na site mnogu sto me podrzuvate ke se druzime uste mnogu user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 975
Страница:   <<   < Претходна страница  37 38 [39] 40 41   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  37 38 [39] 40 41   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?