|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  36 37 [38] 39 40   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
10.11.2015 12:13:46   
SOLE
mimidjon, добредојде во оваа тема, и со лесно цела бременост user posted image можно е на следната контрола да слушнете срцева акција, ние слушнавме во шеста недела.
Инаку јас да репортирам, вчера бев на преглед кај Петановски, сум 10 недели и 6 дена, бебушките се супер, напреднале, ги мереше и рече таман си се за оваа недела, за скрининг ми рече за две недели му реков дека сакам во ремедика да го правам па ми рече да закажам кај Петрова, кажете ми некоја дали има искуство кај Петрова?

(Одговор на членот mimidjon)
Непосредна врска до пораките: 926
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
10.11.2015 14:19:44   
TeaM
Првата бременост ми ја водеше др.Петрова, а сега и а втората одам кај неа.
Прекрасен човек и одличен стручњак. Само најдобри зборови имам.

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 927
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
10.11.2015 14:40:59   
Melanija RR
mimidjon и други трудници можете ТУКА да се регистирате и добивате секоја недела инфо, која недела сте,како се развива плодот и сл.

Интересни и информативни статии има на Рингераја.мк конкретно ТУКА

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот TeaM)
Непосредна врска до пораките: 928
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
15.11.2015 14:08:34   
mimidjon
Имa ли некoјa трудницa тукa ...???

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 929
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
15.11.2015 14:12:56   
SOLE
ima user posted image

(Одговор на членот mimidjon)
Непосредна врска до пораките: 930
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
16.11.2015 12:27:24   
ivoni4ka
има user posted image user posted image user posted image
еве јас во среда ќе одам на прв скрининг за приска, па се чудам дали во клиника да носам крв или во авиценаuser posted image

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 931
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
16.11.2015 12:32:31   
SOLE
Ivoni4ka, јас и ти мислам дека сме исто во иста недела, јас закажав наредната среда во Ремедика кај Петрова комплет со крв за приска, а сега кон крајот на неделата ке идам кај матичниот за брисеви. Срекно во среда па извести не како ке поминеш и дали ке се види полот на бебчо user posted image Поздрав

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 932
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
16.11.2015 12:37:45   
ivoni4ka
хаххаха тешко дека полот ќе се види во 12 недела ама можеби никогаш не се знае, ќе пишам што сумм направила и се мислам дали приска за крв во клиника да испитам или во авицена? да не знаеш колку чини на клиника и број од клиника за информации?
од утрово звонам на еден број ама никој не се јавуваuser posted image

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 933
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
16.11.2015 12:44:52   
SOLE
Немам таква информација за број од клиника незнам ако некоја знае и ако прочита сигурно ке пише, а за полот зошто да не може и ке се види на другарками баш на првиот скрининк и кажаа user posted image

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 934
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
16.11.2015 12:48:10   
scared RR
Ова ти се броевите од лабораторијата на Гак, мене ми кревале ама покасно сум вртела.
3-147-428
3-147-462

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 935
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
16.11.2015 17:29:16   
mimidjon
Така девојки немa сo кoгo.муабет дa си прaвaм,јaс вo средa сум нa прв преглед дa ги видaм ембриoнчињaтa и дa му пoстaвaм еден куп прашања нa дoктoрoт хехе.Некoгaш вoзбудa ме фaкa,некoгaш стрaв дa не е биoхемискa недaјбoже уфг се ми се врте у главата.

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 936
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
17.11.2015 14:50:39   
SOLE
mimidjon, познато ми е ова чувство user posted image и јас сум таква, де возбуда, де страв, срека се во едно, ама не се секирај се ке биде во ред мора позитивно да мислиме user posted image ајде срекно во среда па те чекаме со инфо, со лесно

(Одговор на членот mimidjon)
Непосредна врска до пораките: 937
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
17.11.2015 17:19:50   
Kvisko
Mimidjon со среќа. Прекрасно е чувството кога ќе ги видиш за прв пат. Сите ивф-ки се поуплашени нормално е тоа ама без гајле. Јас сум сеуште таква пред секое ехо.

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 938
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
17.11.2015 22:49:17   
Melanija RR
ivoni4ka i SOLE
Vo Avicena e privatno i bese okolu 3.000, ogromna razlika 1.000 posto. Vo temata TUKA ima za priskata

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 17.11.2015 22:52:33 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 939
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
18.11.2015 0:14:23   
mimidjon
Дaјбoже се дa биде дoбрo,ке ве инфoрмирaм секaкo.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 940
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
18.11.2015 14:11:36   
TeaM
Prisca vo Avicena e 3800 mkd, dodeka na klinika so upat od maticen ginekolog 350 mkd

(Одговор на членот mimidjon)
Непосредна врска до пораките: 941
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
18.11.2015 19:14:33   
mimidjon
Девoјки ,2 чки срценцa видoвме ,се е супер ,мaлку ме бoли глaвaтa сегa oд пaтувaњетo ,здравје утре ке бидaм кaкo нoвa

(Одговор на членот TeaM)
Непосредна врска до пораките: 942
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
18.11.2015 19:58:36   
SOLE
mimidjon user posted image user posted image за двечките срценца user posted image user posted image преубаво чувство, нека се биде во ред

(Одговор на членот mimidjon)
Непосредна врска до пораките: 943
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
18.11.2015 20:36:04   
Bea
Cestitki mimidjon, preubava vest! user posted image

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 944
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
18.11.2015 20:48:30   
ivoni4ka
Честитки за срценцата и имај лесна бременост. Инаку да репортирам само што се вратив од скрининг се е во најдобар ред . 12 недела и 3 дена сум и се селам во соседната соба . утее праќам серум за гак за испитување на приска и назалниот набор е 1,0 . sole полот уште не се гледа . поздрав и ве чекам

(Одговор на членот Bea)
Непосредна врска до пораките: 945
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
18.11.2015 21:40:38   
mimidjon
Ви благодарам мaмички ,некa ни е сo леснo дo крајот,пa дa чистиме мекици.А зa главоболка штo ви имaaт препoрaчaнo,знaм ништo е најдобро зaсегa ми е тaпa бoлкa мoже и измoренa сум.И зa кремa зa стрии oд кoгa се кoристaт ,нешто ми се врти вo глaвa пoсле 3 ти месец ...

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 946
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
19.11.2015 8:15:31   
SOLE
Mimidjon, мене Петановски ми рече дека ништо не смеам освен бедоксин ама незнам колку би ти помогнало за главоболка, пиј многу течности, вода. А за крема против стрии и јас се прашував од кога да почнам и со каква крема, имам сува кожа и морам да користам некаква,дајте некој совет.инаку уште малку влегувам во четврти месец а уште сум даска ништо не ми се познава

(Одговор на членот mimidjon)
Непосредна врска до пораките: 947
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
19.11.2015 8:18:11   
SOLE
Ивоничка супер штом се е во ред, user posted image user posted image

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 948
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
19.11.2015 9:17:05   
Bea
Уживајте мешиња и да раснете големи user posted image

Mimidjon за глава ништо... Одмор, лимонада, Б6 можеш и магнезиум обавезно. Може и парацетамол, ама тоа во краен случај.
За мачкање, јас почнав рано, некаде околу 10-та недела да се мачкам.
Прво се мачкав со павловиќева маст во која измешав АД маслени капки. Ама тоа ми беше некако премасно, па продолжив со тој путерот за тело Квиско што ми го предложи од ДМ на Алверде - путер за трудници. Многу убава структура има и за сега гледам добро е со него, а бајаги трае.
Sole ти ако си со сува кожа можеби комбинацијата со Павловиќева + АД ќе ти биде подобра. Плус сега е поладно времето, повеќе се суши кожата.

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 949
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
19.11.2015 9:59:34   
mimidjon
Беa бaш вчерa бев вo дм декa не сум oд скoпје и нaмернo oтидoв зa путер некoј дa нaјдaм ,тaкoв зa трудници не прoчитaв мислам,земaв еден бaлеa сo шеa путер и aргaнoвo,aкo идaм пaк другaтa неделa ке гo пoбaрaм,некa прoчитaв декa нетребa дo 3 ти дa се мaчкaш сo ништо пa мислам декa и не е тoчнo,млекo зa телo пример сo oвa путерoв е истo ,зaтoa пoбaрaв мислење.

(Одговор на членот Bea)
Непосредна врска до пораките: 950
Страница:   <<   < Претходна страница  36 37 [38] 39 40   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  36 37 [38] 39 40   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?