|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  34 35 [36] 37 38   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
14.10.2015 11:49:49   
Kvisko
Sole легнувај и одмарај. СО терапија си покриена тоа е тоа. Јас имав како кафеав исцедок неколку дена помеѓу бетата и првото ехо и исто ми ставија Прогестерон депо (плус си става утрогестан и пиев дабростон после трансфер). Кога ме гледаше на ехо Димитров ми рече може да било тоа крварењето од исфрлање на друигот плод зашто бетата ми беше висока па тој очекуваше да види близнаци. Може и кај тебе да е иста ситуација (сега се исфра вториот плод).

(Одговор на членот wanna be mum)
Непосредна врска до пораките: 876
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
14.10.2015 12:11:24   
SOLE
И кај мене беше висока бетата а ми беа вратени три ембриончиња а само едно се фати може сум ги исфрлила другите две, но дај Боже ова да е јако и да си уживка во мешко. Инаку баш вчера бев кај матичниот ме гледаше на ехо, го мереше плодот и рече се си изгледа нормално за таа недела, и после тоа дома кога си дојдов оп крварење, се шокирав, тоа беше околу 4 саат и случајно забележав кога најнормално во вц отидов и крварењето траеше до околу 6 часот и сестрата кога дојде крварењето ми беше престанато.
Фала ви девојки, Ке гледам колку можам повеќе да лежам и дај Боже се да е во ред со бебчето

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 877
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
14.10.2015 14:26:43   
LoveableMe RR
SOLE, одмор и само одмор, со ИВФ секогаш е падни-стани што викаат старите, те крварења, те хематоми те не знам штоо, но поминува, ајде со лесноuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 878
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
14.10.2015 17:11:59   
nataly86
Sole повеќе одмор и терапија соодветна ако има нешто хематом и сл ивф е такво..јас крварев до 16 недела не ми се веруваше ни дека сум бремена еднаш неделно одев на контрола од паника...но помина сето тоа...кај некои е и покрај ивф имаат нормална бременост кај мене беше со сите можни компликации што би се рекло но се помина релакс само...

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 879
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
14.10.2015 20:00:48   
ivoni4ka
Zencinja jas utre ke odam vo klinika za transfuziologija drzete mi sreka ae da e vo red

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 880
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
16.10.2015 11:17:54   
ivoni4ka
еве и јас да репортирам, бев вчера на клиника, кај др, Самоников , жената како добра ми се виде, д димерите, хемостазата и крвната слика ќе бидат готови, ама афа дури другата недела па ќе чекам до тогаш да видам што како

поздрав

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 881
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
16.10.2015 21:26:08   
mamamari
zdravo mamicki. Kaj mene imase 2 crticki :D ponedelnik odam kaj ginekologot za potvrduvanje na bremenost. Ajde sega sovet tie sto imaat iskustvo, sto vo prvoto tromesecie. Ispituvanja, ishrana, vitamini. vi blagodaram

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 882
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
17.10.2015 10:20:04   
Felly RR
Честитки за user posted image и добредојде на форумот!!!
Имај си лесна бременост, се надевам ќе имаш убав дружба тука со другите user posted image и слободно разгледај ги и друготе теми, сигурна сум дека ќе најдеш доста работи кои те интересираат во периодов.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mamamari)
Непосредна врска до пораките: 883
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
17.10.2015 10:29:47   
Kvisko
Мамамари со убаво и со лесно.
Нема некои посебни совети освен дека не смееш да примаш лекови скоро никакви или само ако ти препише гинеколог и не се замарај премногу. Повеќе одмор со нормално извршување на обврски како одење на работа и слично. Од исхрана гледај повеќе овошје и зеленчук да внецуваш и протеини. ИМаш посебни теми па таму има покорисни совети.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 884
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
17.10.2015 11:11:31   
Melanija RR
mamamari добре дојде на Рингераја user posted image имај лесна бременост
Теми за испитувања има ТУКА а за исхрана ТУКА
Слободно пиши и тука што те интересираuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 885
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
17.10.2015 12:12:29   
Viktorii
Здраво, нова сум во форумов и сакам да прашам дали некоја од вас имала слично искуство. Денес ми е 20 ти ден од ембриотрансвер, вратено едно ембрионче и со позитивна бета 216 на 13 ти ден, од пред пет дена на тоалетот константно приметувам како испаѓаат темно кафени и црни густи парченца исто и на апликаторите од кринон гелот, повремено чувствувам болка во јајниците и матката и во средишниот дел на половината, во консултација со сестрата од инвитро пред два дена примив една инекција прогестерон депо но еве до сега нисто не се промени, вчера пак и се јавив ми вика дека сето ова било нормално и дека парцињата уствари биле од кринон гелот и дека истиот ја менувал бојата од ѕидовите на матката и дека сега се било во божји раце немало што друго да се прави во овој период од бременоста. Малку сум исплашена и затоа прашувам дали некоја од вас имала вакво искуство и дали се завршило добро user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 886
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
17.10.2015 13:38:49   
kapina
Odi na gin zatoa vidi dali betahcg se duplira pravilno na sekoj 48 saati

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 887
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
17.10.2015 17:28:12   
SOLE
Viktorii, најпрво добредојде и со среќа, со лесно во целата бременост. Баш за таков исцедок има погоре пишувано Kvisko па прочитај, но и јас мислам дека не треба да паничиш штом си примала прогестерон депо добро е, друо нема што да се направи, одмарај, уживај и како е пишано така ке биде. И јас пред некој ден бев испаничена од крварењето ама ги послушав советите од девојките, лежам, одмарам оти друго незнам што да правам, тоа ти е. Во понеделник имам ехо па ке видиме како ќе биде... Ти каде правеше ивф?
Поздрав до сите мешиња

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 888
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
17.10.2015 18:08:52   
mamamari
vi blagodaram devojki.....kaj site samo lesninka da ima, so lesno da se pominat mesecite i posle ke se spravuvame so noviot zivot :)

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 889
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
18.10.2015 15:23:34   
Viktorii
За една недела сум на уз па ке видиме, се надевам дека се ке биде во ред. Ивф правев во Ремедика кај Петановски.

(Одговор на членот mamamari)
Непосредна врска до пораките: 890
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
19.10.2015 15:39:50   
SOLE
Девојки, да ви се пофалам, денес бев на ехо кај Петановски и се изненадивме кога рече оп абе ова близнаци и тоа еднојајчени, во едната јајце клетка се поделиле и сега се двечки, дупла среќа моја, инаку рече се си е во ред, гитара мереше нормални биле за осма недела срценцата ги слушнавме на двете. Поздравче до сите, и со лесно нека ни е.user posted image

(Одговор на членот Viktorii)
Непосредна врска до пораките: 891
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
19.10.2015 16:19:26   
Bea
Soleeeeee user posted image , kolku ubavo iznenaduvanje!
Da si rastete i bidete zdravi!

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 892
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
20.10.2015 9:42:53   
nadez vera ljubov
Соле баш се радувам за тебе позз и чувај се

(Одговор на членот Bea)
Непосредна врска до пораките: 893
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
20.10.2015 9:50:11   
bebea
Kolku ubava vest Sole , so sreka imaj si lesna bremenost :) user posted image

(Одговор на членот nadez vera ljubov)
Непосредна врска до пораките: 894
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
20.10.2015 9:59:10   
LoveableMe RR
SOLEEEEEEEEEEEEEEEEE, jeeeeeeeeeeeeeee колку убава вест, со лесно и известувај неuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот bebea)
Непосредна врска до пораките: 895
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
20.10.2015 11:40:45   
Kvisko
Sole супер вест. Гупкајте се и растете. user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 896
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
20.10.2015 12:15:08   
wanna be mum
Соле честитики за двете среќички, нека растат во мешето на мама user posted image user posted image
Прекрасни вести user posted image

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 897
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
20.10.2015 13:28:32   
SOLE
Многу ви благодарам девојки, пресреќна сум, само Вог да ни биде напомош. user posted image Поздрав до сите

(Одговор на членот wanna be mum)
Непосредна врска до пораките: 898
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
20.10.2015 14:59:37   
Melanija RR
Sole многу убава вест user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 899
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 нед...
20.10.2015 15:44:59   
kapina
Superrrrrr soleee

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 900
Страница:   <<   < Претходна страница  34 35 [36] 37 38   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  34 35 [36] 37 38   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?