|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Срцева акција
6.12.2013 16:49:21   
Felly RR
love4ever, ЕВЕ ја темата за утрогестан, таму ќе ги префрлам и овие неколку постови.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот love4ever)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Срцева акција
28.1.2014 17:52:49   
sandriana RR
Вчера на контрола, во 7ма недела - 4 дена д-рката потврди срцева акција (која не можеше да се види на прегледот кога ми ја потврдиија бременоста во точно 6та недела), Сега мене ми е срце на место user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Срцева акција
28.1.2014 19:09:47   
nataly86
Јас сум петок на контрола за срцева акција минатиот пат беше рано и докторот потврди бременост user posted image user posted image е сега уште петок да е се во редuser posted image

Инаку јас сум ИВФ и незнам точно како се рачуна трансферот ми беше на 31,12 ако знае некоја РР нека помогни

Поззз

_____________________________

5 год. обиди, 4 циклуси со кломифен \ 5 неуспешни инсеминации, оперативна хистероскопија отсранување на септум, 1 ИВФ успешно, user posted image user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Срцева акција
30.1.2014 15:03:22   
Мамичка85
ke bide idni mamicki so lesno neka Vi e da ne se sekirate i srcence i se sto treba ke si se vidi se vo svoe vreme user posted image

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Срцева акција
20.2.2014 21:21:45   
луничка
здраво мамички...јас сум ептен нова во оваа работа user posted image пред некој ден влегов во осма недела од бременост утре треба да одам на преглед, се надевам дека и јас ке слушнам срцева акција, а што ако не?
се плашам малку...има ли шанси тоа и подоцна да се случи?

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Срцева акција
20.2.2014 23:02:18   
Melanija RR
луничка сигурно срценцето веќе чука, во таа недела сигурно user posted image зависи од ехото на инекологот ако неможе да го слушнеш нема опција тогаш ќе ти покаже на мониторот како трепка user posted image
Пиши ни утре колку ќе бидеш среќна

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот луничка)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Срцева акција
20.2.2014 23:30:21   
луничка
леле дај боже меланија дај боже се надевам дека се е во ред, затоа што многу се плашам...user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Срцева акција
10.4.2014 12:16:34   
Matea25
6+5 user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот луничка)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Срцева акција
11.5.2014 14:38:11   
linak
Јас бев во петокот на контрола,веќе сме 8ма недела и си имаше срцева акција user posted image Сега и јас сум посмирена,а чувството е навистина најубаво user posted image

(Одговор на членот Matea25)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Срцева акција
11.5.2014 23:35:35   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: linak

Јас бев во петокот на контрола,веќе сме 8ма недела и си имаше срцева акција user posted image Сега и јас сум посмирена,а чувството е навистина најубаво user posted image



user posted image user posted image Линак сега биди смирена и уживај во прекрасниот период кој ти следиuser posted image user posted image Ти посакувам прекрасна бременостuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот linak)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Срцева акција
12.5.2014 9:37:31   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: linak

Јас бев во петокот на контрола,веќе сме 8ма недела и си имаше срцева акција user posted image Сега и јас сум посмирена,а чувството е навистина најубаво user posted image


jeeeeeeeeeeeee, супер, па пиши понатака кога ќе знаеш што еuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот linak)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Срцева акција
14.5.2014 11:15:11   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: nelaa

6 nedeli sum bremena bebeto nema srceva reakcija, od koga pocnuva srcevata reakcija od koja nedela?



_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Срцева акција
14.5.2014 12:44:17   
sandriana RR
nella, зависи од апаратот кој го има д-рот, а и од реалната гестациска возраст на плодот, но обично после 6та -7ма недела со сигурност ќе се види срцевата акција. Веројатно на следен преглед ќе ја регистрира .

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Срцева акција
29.5.2014 0:13:23   
malechko
Здраво на сите! :) на 22 мај бев на гинеколог и ми потврдија бременост. Но гинекологот рече да отидам пак за 10 дена за да може да се види срцева реакција, според него, плодот е зачнат подоцна. На извештајот ми запиша ‘‘видливи се ембрионални маси кои укажуваат на рана бременост‘‘. Симптоми имав уште пред да ми дојде терминот за добивање-како цврсти и болни гради и видливи вени на нив. А после денот кога требаше да добијам наутро ми се повраќаше ама потоа се поминуваше, и ме болеше многу грбот и половината. Сега си повраќам секое утро како ЗА ДОБРОУТРО,а потоа во текот на денот симптоми некои посебни немам (секогаш поткаснувам нешто за да не ми се испразни желудникот), иако се што јадам е со сила, бидејќи немам воопшто апетит и сум ослабена 2 кг. Прашањето ми е дали некој имал или има слично искуство со ова што гинекологот ми го кажа. Иначе сум мн параноична и се плашам да не му се случи нешто на моето бебушко. Едвај чекам да дојде 3.6 за да отидам на гинеколог.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Срцева акција
29.5.2014 8:17:44   
mommy_angels RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: malechko

Здраво на сите! :) на 22 мај бев на гинеколог и ми потврдија бременост. Но гинекологот рече да отидам пак за 10 дена за да може да се види срцева реакција, според него, плодот е зачнат подоцна. На извештајот ми запиша ‘‘видливи се ембрионални маси кои укажуваат на рана бременост‘‘. Симптоми имав уште пред да ми дојде терминот за добивање-како цврсти и болни гради и видливи вени на нив. А после денот кога требаше да добијам наутро ми се повраќаше ама потоа се поминуваше, и ме болеше многу грбот и половината. Сега си повраќам секое утро како ЗА ДОБРОУТРО,а потоа во текот на денот симптоми некои посебни немам (секогаш поткаснувам нешто за да не ми се испразни желудникот), иако се што јадам е со сила, бидејќи немам воопшто апетит и сум ослабена 2 кг. Прашањето ми е дали некој имал или има слично искуство со ова што гинекологот ми го кажа. Иначе сум мн параноична и се плашам да не му се случи нешто на моето бебушко. Едвај чекам да дојде 3.6 за да отидам на гинеколог.

Малечко,тоа е ТОА user posted image user posted image user posted image Не грижи се ,најверојатно се е во ред,само си отишла многу рано,па сеуште немало срцева акција.Ти посакувам лесна и убава бременост и пријатна дружба со нас на РР

(Одговор на членот malechko)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Срцева акција
14.1.2015 14:15:20   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pinkey14

Zdravo, jas sum nova na forumot. Imam "problem" i ovaa mi izgleda kako najsoodvetnata tema. Znaci vcera trebase da slusneme srceva reaksija na bebusot, mislejki deka sum vo 7 nedela vo bremenosta. Doktorot mi kaza deka plodot ne bil dovolno razvien i mu dadoa vreme do petok ako ne se razvie dovolno ke moralo da go otsranat. Mene ne mi se veruvase, pa pominav cela vecer citajki po forumov da vidam dali ima nekkoi sansi da e greska. Znaci doktorot uste koga utvrdi bremenost me prasa dali imam redovna menstruacija jas odgovoriv da (mislejki deka redovna znaci da dobies vo mesecot, a ne deka redovna ja smetaat na 28 dena da dobivas), i vcera sogledav deka ne moze mene da mi se racuna deka sum sedma nedela zosto jas dobivam na 33-37 dena. znaci plodot treba da e edna nedela min pomal. Toa deneska go potvriv i kaj drug ginekolog. Pa taka namesto 7 nedela sum kraj na 5ta, pocetok na 6ta nedela a plodot e 3mm. Mi padna kamen od srce, megjutoa se uste mi e malce strav. Dali nekoj imal slicno iskustvo i sto mislite za ova? Odnapred blagodaram :)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Milicka 30

Pinkey14 ako veke imas neredoven ciklus po dimenziite na plodot mozat da utvrdat koja gestaciska nedela si, mozebi e rano posto srceva reakcija obicno se slusa vo 6 ili 7 g.n., pocekaj ili konsultiraj se so grug doktor, ne panici, daj boze se da bide vo red. user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pinkey14

Mnogu e mald plodot za da se utvrdi, 3 mm e samo, taka da mi ostanuva da pocekam, no se nadevam deka se ke ide vo red

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

Pinkey 14 можеби си покасно останата, срцева реакција се слуша обично 6-8 недела, така да се уште е рано, може треба тек следната недела да отидеш за посигурно. Докторот не те праша кога имаше последна менструација? Обично тие сметаат пет дена после датумот на последната менструација, ама ако си имала закаснета овулација може си покасно останата, така да најверојатно плодот е се уште мал за срцева реакција. Не губи надеж и почекај си сигурно ќе го слушнете срценцетоuser posted image



_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Срцева акција
14.1.2015 16:42:14   
Pinkey14
Daj boze da e taka, treba da 10 dena pak da otidam i se molam se da bide vo red. Inaku me prasa za posledna nenstruacija, megjutoa me vodese ao redoven ciklus (28 dena) a jas dobivam na 33-37 dena.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Срцева акција
15.4.2015 11:34:23   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: mimkata

vcera bev na pregled 8ma nedela nemase srceva akcija mi rekoa da pocekam uste nekoj den i pak na pregled nekoe iskustvo slicno ako moze nekoj da spodeliuser posted image



_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pinkey14)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Срцева акција
16.4.2015 9:08:00   
mimkata
Annamolly fala ti

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Срцева акција
11.5.2015 21:13:16   
Bella28
6 ta nedela ja vidovme srcevata reakcijauser posted image

(Одговор на членот mimkata)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Срцева акција
12.5.2015 22:17:19   
Melanija RR
Bella28user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Bella28)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Срцева акција
12.5.2015 22:37:23   
Bella28
user posted image 😍

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Срцева акција
1.12.2015 22:50:40   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: santa

zdravo,
vcera bev na ginekolog, mi kaza deka ima ima gestaciska vrekicka ama embrionot ne se gleda se uste ("vo uterus gestaciski sacus 8.3 mm vo koj seuste ne se detektira embrion") i mi zakaza pregled za 2 nedeli pri sto ke pravam kontrola i na krv i urina.
Se nadevam deka ova e voobicaeno bidejki mi e prva bremenost i se nadevam deka e se ok.
P.S. ne kazav deka sum 5 nedela



_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Bella28)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Срцева акција
2.12.2015 8:24:00   
Bea
Santa, срцева акција може да се детектира и во 5-та недела, но повеќето од нас слушнале од 6-та до 8-ма недела. Без грижи, на следната контрола ќе си го слушнеш user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Срцева акција
2.12.2015 15:27:51   
lolla RR
Ех и јас ко вчера да беше памтам, во 6 гн +4 видовме срцеви акции. Меѓу 5гн +5 и 8 недела мислам беше се гледаше најшесто.

(Одговор на членот Bea)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?