|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Редукција во бременоста
3.2.2014 19:53:57   
Melanija RR
Јас знам дека законски се дозволени три ембриони,но докторот прави проценка колку ќе се вратат.

nataly86 мислам дека убаво пиша за твојата/вашата одлука, медицинска е одлуката.
Јас ти посакувам сила и разум да издржиш во овој период, и понатаму да уживај во бременоста без оглед што ќе биде (2или 3 ембриони) и секако живи и здрави бебчиња.user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Редукција во бременоста
11.2.2014 4:50:38   
ZhelbaZaSrekja
Ti chestitam na odlukata @nataly86, jas veke imam edno dete i bi ja donela istata odluka kako tebe koga bi bila vo tvojata stuacija. Se plasham da recham daj bozhe da sum vo tvoja situcija oti ubavo velat "Pazi shto posakuvash mozhe da ti se ostvari." Sekavi sluchaevi ima i nemozhi da se merish so drugite luge, dobro kazha vo medicinata 2+2=6 ili vo tvojot sluchaj 1+1=3 :) Doktorite znaat najdobro, ke te pratat i ke gi prevzemat site merki da imash 2 ili 3 zdravi dechinja. Nikoj nemozhe da ti garantira zdrava bremenot bezrazlika dali e 1 bebe ili povekje, doktorite gi znaat rizicite, sigurno i tebe veke te informirale koi se rizicite a beneficiite i sama gi znesh :) mozham samo da zamislam kolkava ke bide tvojata srekja vo 2 ili 3 dechinja :) so srekja i so les, bash si blagoslovena, pokraj site grizhi neznaboravaj da uzhivash vo srekjata zatoa shto mnogu zheni bi dale se da se na tvoeto mesto :)

ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: nataly86

Фала на сите за подржката и вашите ставови и размислувања.... има уште недела две да видиме што има природата да каже...потоа на контрола...сакам да слушнам став од двајца доктори па ќе видам...

Нашиот став мометално е доколку доктрот речи дека сите се во ред бебушки не правам редукција, доколку некое не се развива соодветно со другите или пак докторот речи изричита редукацијабидејќи би била загрозена сериозно состојбата тогаш би правела...

Ризици постојат и да се прави редукција и да останат сите...тоа е медицина 2+2 =6 нема правила и никој не знае да кажи што ќе биди за месец два и понатаму...

Одлуката е страшнаuser posted image толку многу збунета не сум била никогаш но што е тоа е... Животот секогаш не носи од едно во друго искушение....





Натали баш ме израдува со твојот став,дека доколку 3те се ок,нема да редуцираш.Само имај голема верба,ништо друго не е важно. Секоја приказна си има свој сопственик,не се плаши и не се обесхрабрувај.Така и ти ќе бидеш еден добар пример за супер мамичка која ќе износи и ќе роди три срцињаuser posted image Во дадени моменти мора да разбереме едно-Дека се се случува со причина,и дека над се,стои Еден кој е најголем и кој владее со се -Бог.Верувај!!!!!


(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Редукција во бременоста
3.3.2014 15:58:58   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: nataly86

......Драги РР во петокот се соочив со едно убава/неубава работа незнам ни јас како да го класифицирам. Бев на контрола и едното бебнце немаше срцева акција..сега одвај чекам до следната контрола(крај на оваа недела) за да ми кажат дека се е во најдобар ред со другите две..во петокот ги видовме ок си беа но вечерта ми се јави крварење за кое рекоа дека може да се случи за телото да го исфрли тој еден плод... ми препорачаа да мирувам и еве сега лежам и мислите само ми летаат...

Ве гушкаммм поздраввв


Nataly86, ете како и кај мојата другарка природата си го направи своето. Позз, се најубаво, имај лесна бременост за другите две топчиња. user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот ZhelbaZaSrekja)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Редукција во бременоста
4.3.2014 0:10:28   
deluxe
Натали,стискам палци се да е во најдобар редuser posted image Природата си го направила своето,сега е најважно двете срциња да се добриuser posted image и ти да си бидеш смирена,позитивна,се ќе биде во ред.Известувај не тукаuser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 29
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?