|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Инсеминација II
11.4.2013 17:25:13   
@bebe
baby77 user posted image user posted image user posted image da te prati naj, najgolemata sreka da gi vidis user posted image , naviustina solidno spored rezultatite, bas i maz mi posle obrabotka imase isto 18 mil. jas imav folekul od 23 mm eve i jas cekam da vidam dali ima nesto kaj mene, denes mi e 16 den posle inseminacijai i seuste ne mozam da se resam da napravam test, a vcera kupiv i nemam hrabrost da go napravam user posted image

(Одговор на членот baby77)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Инсеминација II
11.4.2013 20:29:54   
Melanija RR
@bebe во темата Сакаме две црти сум те запишала за 18 април ама штом вчера бил 16 ден време е за тестче ако не оди преку крв па да видиш голема бетаuser posted image user posted image user posted image

baby77 супер ситуација чекаме user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Инсеминација II
11.4.2013 23:57:30   
butterfly 00
Kate 18 dostinek i jas pijam po pola tableta i vednas sledniot ciklus go proveriv i vednas mi se regulirase prolaktinot, sega Pak go proveriv posle tri meseci i Pak mi e namalen, taka da kaj mene za Eden mesec se namali i eve se uste se namaluva, a dostineks go ima samo Vo aptekite na Eurofarm i e 320 den, a Vo Sistina e 450 den edno apce, taka da Da si go kupuvas Vo tie apteki sekogas go ima

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Инсеминација II
12.4.2013 11:29:08   
tea 88
i jas pijam Dostinex ama jas od Grcija gi naracuvam i posledniov pat bea 1850 pakovanje od 8 tableti. a za kaj Lazarevski kolku se ceka za pregled i dali mozes da otides barem nekolku pati na folikulometrija vo eden ciklus ili samo ednas?jas kaj Tase samo po ednas odam so mislam deka e pogresno sto ako imam folikuli a dali ke puknat ? i inseminacija koga pravev samo 2 pati bev. dvajcata se vrvni doktori ama ete razlicno kazuvaat.

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Инсеминација II
12.4.2013 17:26:52   
Lina*
Tea 88 pa sigurno doktorot znae kolku pati treba da pojdis,prema goleminata na folikulite si presmetuva i zatoa ti kazuva koj den da ja primis stop ineksijata,mene duri i mi kazuvase vo otprilika kolku saatot da ja primam i koga da imame odnosi.
Sigurno ne mu e na odmet da ti zemi pari uste za nekoj pregled visak user posted image

(Одговор на членот tea 88)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Инсеминација II
13.4.2013 16:45:57   
lanicka30
Melanija RR sakav da te prasam kako go piese ti klomifenot? inace jas za strepto kokava pijam sega citeral 5 dena jas i masmi i posle sumamed 3 dena i neznam kako ke bide so klomifenot dali ke mozam da go pijam vo kobinacija so ovie antibiotici inaku denes dojde nesakaniot gostinn user posted image user posted image user posted image i zatoa mnogu sakakam da pravam insiminacija se nadevam deka nema da imam nekoja nesakan precka a na site sto gi ocekuvaat user posted image user posted image user posted image user posted image im ja posakuvam najgolemaaataaaa srekaa....user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Lina*)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Инсеминација II
13.4.2013 19:55:15   
Melanija RR
lanicka30 ако сте на терапија за нетреба да правиш инсеминација,или ти рекоа дека можеш?
На твое место се би средила па потоа на инсеминација.Јас пиев кломифен од 3 ден по 3 пати на ден по едно апче.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lanicka30)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Инсеминација II
14.4.2013 23:42:54   
lanicka30
lellee Melanija RR neznam so da pravam ke se slusnam utre so trajkovski da mi kaze so da pravam ama nesakam da nepravam ovoj mesec koj ke ceka uste cel mesec me fakaat krizi i depresija nemozam da cekam a da nepravam nisto user posted image user posted image user posted image neznam ke vi pisam utre so ke se desavauser posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Инсеминација II
15.4.2013 0:22:39   
Melanija RR
Кризи фаќаат ама депресија никако ,па како ќе си дадеш сила дека можеш и ќе успееш?
Пак ќе кажам трпението и мирот водат до user posted image user posted image .

Нервоза ќе постои но животот мора да тече, тоа е пропуштено време кое после user posted image ќе го нема user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lanicka30)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Инсеминација II
15.4.2013 17:33:25   
@bebe
devojki, jas da prijavam deka denes mi pocna ciklusot, neuspesna mi e inseminacijata no zdravje ke se najde ovaa postapka za ivf, mora da bide samo smireno user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Инсеминација II
15.4.2013 19:14:01   
lanicka30
Melanija RR ne mi e jasno zosto nekoj od tre a nekoj od 5 den ki pie klomifenot kolku vkupno apcinja ispi nekoja sema se 13 amcinja a vo pakovanje to ima 10 te prasuvam zosto ako ne pravam isiminacija nema da bide na odmet da probam barem so klomifenot zatoa pisim te molam tocno kako ja zemase dozata vo koj del od denot i kolku denauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Инсеминација II
15.4.2013 20:52:52   
Melanija RR
lanicka30 ти пишав одговор во темата за кломифен ТУКА

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lanicka30)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Инсеминација II
15.4.2013 22:13:11   
zansen
Me interesira kolku kosta inseminacija vo drzavna kaj mojot maticen e 1000 den pozzz

_____________________________

Duri i najtemnite noki ke zavrsat i sonceto povtorno ke izgree!!!

(Одговор на членот lanicka30)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Инсеминација II
15.4.2013 23:59:38   
Melanija RR
На ГАК самата постапка инсеминација чини 1.700 денари плус терапија и се останато,но тоа зависи што и како ќе примаш.
Најважно инсеминации се забранети во ординации кај матични гинеколози,само во болници се дозволидни и валидни.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот zansen)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Инсеминација II
16.4.2013 9:59:39   
lindicka
Jas pocnav so klomifen za treta inseminacija, ama izgleda kje go prekinam, i nisto od inseminacijata. MM mi kazuva deka kje odel na sluzben pat slednata nedela bas koga se pagja inseminacijata, i sega ne znaeme sto da pravime.Nekako ne se cuvstvuvam tazno zatoa sto nema da pravime, mi se zdosadi da pijam hormoni i sl. Koga treba da bide kje bide.
Dali ste pravele inseminacija, i ste otisle na rabota?
Ova vo slucaj da ne otide mm na pat, ama da e dozna da zemam sloboden den, do sega zemav slobodni denovi od rabota koga pravev inseminacija.
Ubav den na siteuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Инсеминација II
16.4.2013 10:45:59   
Melanija RR
Lindicka знаеш дента треба да одмараш ама секако пола ден ти оди па дали и воопшто има време да се вратиш на работа.Ако можеш земи го само тој ден и следниот на работа и така и следниот ден треба нормално да се функционираш.
Смирено што треба да биде ќе биде user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lindicka)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Инсеминација II
17.4.2013 0:21:39   
lanicka30
Epa mili moi RR nisto od mojata prva isiminacija denes se slusnav so doktorot i mi kaza dodeka ne se sredi infekcijata nema pravenje insiminacija ke mora da go pocekam sledniot mesecuser posted image user posted image user posted image i novite brisevi a na site sto ke pravat ovoj mesec im posakuvammm sreka i da ne izrduvaat so user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Инсеминација II
17.4.2013 9:39:01   
Melanija RR
Такаподобро се да биде во ред е најдобро никако бременост со инфекции или што и да е ,подобро се да се среди па да имаш здрава бременост

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lanicka30)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Инсеминација II
18.4.2013 0:50:45   
lindicka
Konecno najdoa sto e problemot za slabiot spermogram na mm, bakterija, mu dadoa antibiotik. Znaci, po skoro cela godina ni tekna danapravime vakvo ispituvanje, se nadevam i srekjna sum deka kje se sredi. Drugo, na klomifenot sum izreagirala super okolu 7_8 folekuli!! Jupi!! E arno ama, vo remedika ja poskapile inseminacijata, 8500 den do golikumetrii, a bese 4500. A plusdoktorot veli deka bakzerijata kje se sredi za nekolku dena i btornik da pravime inseminacija. Vo dilema sme dali da pravime inseminacija???? Sori za greskite, od tel pisuvam

P.s a ako ispustime ovoj mesec, kje trena vo juni da ja pravime inseminacijata, zatoa sto nema da mozam da zemam klomifen sledniot ciklus, mora da pauzirm eden mesec. A ovoj mesec supet folekuli, i koga ni ja kaza doktorot novata cena, lele bo nesvest kje padnevme :), planiravme samo 4400, a ne 8500. Inaku pak ispitivav hormoni, seker, insulin, tiriodna, kortizol i sl, i se e super konecno!!!! Kje razmislime dali kje pravime ili ne. I plus doktorot veli ne mora lezenje po insinacija, samo pola saat, posle se normalno. Poz


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 18.4.2013 10:13:12 >

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Инсеминација II
18.4.2013 1:16:59   
lindicka
i sute ovauser posted image , bajterijata e Enterococcus, a samo na mm mu dadoa da pie Sumamed 3 dena, prasav za mene, duri koga dojdovme doma pak se javiv da prasam dali i jas da pijam, dr rece ne! Samo mm da pie. A neli koga ima bakterija i dvajcata partneri treba da pijat. Mozebi deka moite brisevi izlegoa cisti, pa zatoa ne mi rece da pijam i jas Sumamed.
Kako i da e, kje vidime sto kje se dogovorime. Leka nokj!

(Одговор на членот lindicka)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Инсеминација II
18.4.2013 10:19:00   
Melanija RR
Линдичка ако бактеријата не е пречка за правење инсеминација тогаш направете ја сега да не се препушти шансата.Пауза еден месец за кломифен не е потребно до 3 месеци по ред се пијат ,а па за два пати не е проблем само мора инсеминациите да се преку еден месец.
Второ не се мачете одете на ГАК за инсеминација ако е и тоа плус проблем и за 1.700 ден ќе завршите работа.
Не се пропуштаат 7-8 фоликули.Што и да одлучите со среќа user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lindicka)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Инсеминација II
18.4.2013 14:59:02   
lanicka30
lindicka i jas imam slicen problem kako tvojot,samo neznam zosto ne ti dale i tebe terapija da pies zosto koga ima edniot bakterija treba i drugiot da pie bez razlika zoto ako on se izleci a vo megu vreme ste imale odnosi automacki ti ja prefrla i taka celo vreme ping pong sto bi rekol mojot doktor user posted image na moite birisevite mi najdoa bakterija streptokoka a na masmi bea cisti i na davajcata ni dadoa da pieme citeral cela nedela i namene plus sumamed tri dena i vo meguvreme dodeka se zima terapijata zastiten odnos i sledniot ciklus novi brisevi pa posle isiminacija.Dali pravese brisevi ti ,dali gi proveri? inace nema potreba da se maltretiras da odis vo re-medika i da plakas tolku pari jas ke ja pravam na klinika iako imam raboteno vo re-medika podolgo vreme sepak klinika si e klinika nikoj neja znae vistinskata problematika na site privatni kliniki te gledaat kako $$$$$ znam zosto sum rabotela vo nekolku pr. kliniki i sepak se odluciv za GAK I SUM MNOGU ZADOVOLNA OD DR.pozdravceuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Инсеминација II
20.4.2013 23:43:28   
lindicka
Kazete mi kako go pievte estrofemot?
Jas pijam dvapati na den po dve, taka treba da pijam dve nedeli.
Vo kuijata sto ja kupiv ima 28 apcenjca, mali crveni, ama xznaci mene kje mi traat edna nedela. Nekako mnogu mi se gleda golema dozata, iako doktorot rece deka endometriumot e super, no sepak da sum zemala estrofem za podobar endometrium, neli kje pravam insmniacija.

Inaku, za bakterijata na mm, pak mu se javiv na dr, rece da ne pijam jas, ovaa bakterija ne se prenesuvala preku seksualni odnosi, kaj mm najverojatno e urinarna infekcija.

Toa, resiv so ovaa treta inseminacija da podnesam dokumenti za invitro, i da pravam nakaj septemvri ako ne se sluci nesto letovo :))) se nadevam i cuvstvuvam deka kje se sluci user posted image user posted image . Dosta frlam pari po doktori i inekcii, i inseminacii, kje udram na shopping i odmorce malku user posted image

(Одговор на членот lanicka30)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Инсеминација II
21.4.2013 14:01:11   
skopjance
Lindicka ke si pies kako sto ti kazal d-rot ne e golema dozata jas koga prave IVF so FET jas piev 3X2 a nekolku dena i 4X2 iako mi bese dobar endometriumot.Ke si kupis nekolku kutii ke si izracunas kolku ti treba i trk kaj maticen ginekolog po recepti

(Одговор на членот lindicka)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Инсеминација II
23.4.2013 13:26:21   
lindicka
Epa bidna u mojata treta inseminacija :), mnogu sum zadovolna i srekjna zatoa sto kaj mm imase podobruvanje epten 25 millioni , jupi :). I kaj mene jajnicite bea super so po nekolku folikuli, e sega stom se e supet, ostavam na gospod, kofa kje kaze toj togas kje bide. :). Kje odmaram malku od doktori, nema da pravime izglefa cetrvrtaa inseminacija, zatoa sto tretata kje bide uspesna :) :). T. E sega za sega kje odmarame malku od se :). Inaku skopjance da mi kaza doktorot da kupam nova kutija estrofem , a jas na privatno gi kupiv, na znaev deka se zemaat na recept, covek se uci dodeka e ziv :), fala mnogu sto mi kaza, barem da znam za sleden pat eve i za sega :)

(Одговор на членот skopjance)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?