|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  20 21 [22] 23 24   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
11.4.2013 0:08:48   
Gwendolin
Ете Хани прва ќе каснам од тортата и да ти посакам малата принцезичка да ти е жива здрава и среќна, нека и е среќен роденденот и крштевката user posted image . Еве јас се повампирив, чекам машината да допери, па да пружам алишта...пред пола саат ја заспав малата па сега не знам кога ќе се разбуди и веќе не ми се ни спие, што вика Хани ако поспијам малку повеќе може лошо ќе ми биде, ќе го шокирам организмот user posted image

_____________________________

Само Вселената и човечката глупост се бескрајни. Всушност, за Вселената и не сум толку сигурен. - Ајнштајн

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 526
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
11.4.2013 9:42:31   
Beatris
Нека и е среќен роденденот на принцезата Hunny. Голема да расте user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 527
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
11.4.2013 9:54:02   
Pepelaska *
Среќен Роденден на малата Хани, да е здрава ,жива весела.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 528
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
11.4.2013 10:22:42   
miana
Sreken rodenden na malata i od mene..Neka e ziva i zdrava,golema da raste!!

user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 529
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
12.4.2013 21:18:57   
zzaa
Zenski neznam vo koja tema da pisam pa si rekov tuka.Sega prociav za Najden na fb,i se utepav od placenje ne mi se veruva kakvi monstrumi postojata,vo nedela ima humanitarna akcija vo park pa aj nekako da se organizirame da donirame po nesto ili pari pa posle da kupimme pampersi vlazni i kozmetika.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 530
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
14.4.2013 18:11:49   
Hunny
Ви благодарам на честитките. Денес ни беше крштевката, супер поминавме, сега собираме впечатоци.

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 531
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
16.4.2013 12:36:29   
miana
Кај сте бе Жени?
Некако ми стивна РР/...Што е работава,сите работите и многу сте бизи или има нешто друго?
Јас еве на работа,денес баш немам посао и ми е криво што не си понесов книга бар да спремам испит.Вчера имав гости,жива ненаспана сум...Преморена,како ли ке издржам? Вие што си правите?

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 532
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
17.4.2013 7:18:50   
deluxe
Dobro utro !!!! nekoj e ranobuden ,pa ajde si rekov dda ve pozdrvam utrovo,da si imate ubav ,sreken soncev den!!!!
Eve kafenceto do mene si se ladi ,ajde povelete koj e za kafe user posted image user posted image


_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 533
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
17.4.2013 7:57:40   
Pepelaska *
Добро утро , јас сум за кафе, ама сум се наспала денес си легнав вчера во 10 со Мартин како ми дојде убаво, сега си уживкам со кафенце на времево, се надевам само дека нема пак да се раздува ветер ,да шетниме.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 534
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
17.4.2013 8:01:36   
bucko mal
Dobro vecer od mene,deluxe fala za kafeto ke si zemamuser posted image
si piam kafe i uzivam bebusot spie veke eden saat cudo edno,taka e mirno po domauser posted image
imajtesi ubav den se nadevam ke imate sonce,kaj nas se isturi od vrnenje

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 535
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
17.4.2013 8:15:38   
Gardenia
Добро утро и од менеuser posted image ,и јас се свестувам со кафе,едвај очи отворив себајлево,ме мрзи да работам сега ама се мораuser posted image .Убав ден на сите што и да правете

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 536
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
17.4.2013 10:47:23   
miana
Ej,abe vie tukaste bile...AJ zdravo i od mene e

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 537
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
17.4.2013 13:28:33   
kikicka
Ајде и од мене здравоо!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 538
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
17.4.2013 13:41:39   
anaana
uh veke ne e za dobro utro, ova nakaj dobar den doagja. ama jas pak sum za kafe, nekako toa sabajleto kako da ne go osetiv.. :)))

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 539
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
23.4.2013 7:41:24   
Felly RR
Одамна немало муабети тука. Ајде едно кафе за да ни тргне муабетот.
user posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 540
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
23.4.2013 10:05:21   
mama_06
Гуд морнинг лејдис
Фала за каВето, многу вкусно исзледа и колачето...хмммм
Арни сте?

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 541
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
23.4.2013 13:05:33   
Gwendolin
Ова мое ѕверче не ме остава кафе да се напијам, ај вака едно со вас дур цица, после ќе рипне и толку од пиењето кафе. Не дека јас многу пишувам, ама гледам женски ве нема и вас, пукна сонцето, се разбегавте сите на шетање, а? Ете ние ја користиме секоја прилика за надвор, се научило бебулево дека надвор е поубаво, па ја шетам барем два пати на ден.

_____________________________

Само Вселената и човечката глупост се бескрајни. Всушност, за Вселената и не сум толку сигурен. - Ајнштајн

(Одговор на членот mama_06)
Непосредна врска до пораките: 542
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
25.4.2013 12:01:48   
bucko mal
aj za muabetot da ve pocastamuser posted image user posted image user posted image
tolku silno se nasmeav sto mm morase da procita sto se slucuva i predavanje mi drzi,lele boze dobro de so segauser posted image user posted image
koj znae za nekoja godina sto glupost ke napisamuser posted image iselenicka be

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 543
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
3.5.2013 5:05:50   
Viktori
Хелоу жени, што правите? Јас онака у ниедно време да ве видам. :)

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 544
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
3.5.2013 10:58:02   
Melanija RR
Viktori RR баш во незгодно време user posted image
Еве сега е таман user posted image сите викендашки ги нема кој на шетање кој на работа

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 545
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
6.5.2013 9:15:33   
Mihaela 2010
Dobro utro zenski,nesto slabo na forumov,ama ako so pricina,pa praznici se ili sto :))
Ajde srekjen Gjurgjovden na site sto si slavat,za ubavo za arno neka e

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 546
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
7.5.2013 8:47:57   
vezilka RR
Епа ајде добро утро жени. Среќни празници на сите. Се изнаодморивме, се изнашетавме, се изнаспавме, уф, уф, мераци. Колку ми беше потребен одморов! И сега back to work расположение, па и временцево од сабајле, абе ич не ми се стануваше..серозно ми се плачеше кога мажле ме будеше, сакав да му речам, не одам денес на работа, ама детето однеси го во граднка да поспијам user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 547
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
7.5.2013 9:02:19   
Mihaela 2010
Aj dobro utro...praznici praznici,povekje umor nego odmor,ahh kolku sakav da si se odmoram,da si pospijam,da si se reklsiram..ne deka rabotev ama i od jadenje pa ne ja biduva...
celo vreme po gosti jadi pi i taka dur da trepnes dosol vtornik...srekja sto isturi pa lugevo (moive dragoceni stranki)user posted image gi nema inaku ke puknev

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 548
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
7.5.2013 9:53:17   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

...srekja sto isturi pa lugevo (moive dragoceni stranki)user posted image gi nema inaku ke puknev


user posted image user posted image user posted image user posted image Хе,хе..ете кому му годи да врне. Море арно заврна оти ова топлотијава што беше деновиве не беше нормална.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 549
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
13.5.2013 8:56:06   
Mihaela 2010
Dobro utro zeni...brrr ladno utro ko esen da e
Vi posakuvam ubava i lesna rabotna nedela so pesnata....po zelba za sekogouser posted image
Eve koj e za kafe
user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 550
Страница:   <<   < Претходна страница  20 21 [22] 23 24   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  20 21 [22] 23 24   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?